Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Seeker SP703 dostępność i inne pytania

blank seeker glass pstrąg

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
222 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 wrzesień 2012 - 18:43

Będziesz musiał poczekać na @Friko, zamawiał 754.

#82 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:24

Moja waga kończy się na 50g niestety. W ręcznej ocenie waży tyle co kij grafitowy. Zakres komfortowy 2-13g. Może i opisowe 14g, po prostu nie miałem przynęty ważącej dokładnie 14g.


Czy mógłbyś opowiedzieć trochę o komforcie łowienia wobkiem 6cm pod prąd (małe i średnie rzeczki, wobek zwykły - nie SDR)? Chodzi mi o dłuższe przytrzymania w rynnach, tak by była wystarczającą rezerwa do zacięcia. Chciałbym kij jak najlżejszy ale nie poddający się zbytnio pod takim wabikiem. I ciągle nie wiem czy ten 703 da radę. Będę wdzięczny za pomoc.

#83 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:33

Kijek obrzucałem tylko chwilę, musiałbym wywędrować nad wodę ponownie. Z większych wobków miałem kiełbika 4,5 cm tonący oraz pływającego 5cm. Tyle że to egzemplarze z anoreksją oraz wąskimi sterami.

#84 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 17 wrzesień 2012 - 22:52

754 jest u Zbyszka Kawalca :D

#85 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 16:06

Arek zrób mi tam rozeznanie bo wędkę będę sam zbroił.Rany Boskie co to będzie.Kijek Jaziowy pod małe wobki do 4g i pod castem musi hulać.
  • giniu666 lubi to

#86 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 wrzesień 2012 - 16:31

Tomek jak tylko bede mial blanki w ręce to sie odezwę bo jednak S-glas to nie to samo co e-glas a nie chce Cie w maliny wpuścić.
Napisz jaka długość? Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że z symbolem 3 na końcu a może i nawet 2 napewno jednak nie 4.

#87 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 18:31

a z 2,60m

#88 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 wrzesień 2012 - 19:56

-no to będzie krzywo, bo te freshwatery to tak do 2,3m są.
Nie wiem jak to leci teraz z s-glasem ale wcześniej był tylko jeden model dłuższy od 2,3 który był jako tako wyważony i to był kij do 40g... Reszta tak leciała na morde, ze po 4-5 godzinach łowienia miałeś wrażenie że łopatke przypalają Ci żelazem, a ja ułomek nie jestem :lol:


#89 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2012 - 14:05

Będziesz musiał poczekać na @Friko, zamawiał 754.


i dostał, właśnie rozpakowałem B) no muszę powiedzieć - zaskakujący blank, będzie problem z budową wędki na nim.


#90 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 wrzesień 2012 - 14:24

Nie będzie łatwo ale później będzie przyjemnie :mellow: Prawdopodobnie trafiłeś w swoje potrzeby.

#91 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 wrzesień 2012 - 15:10

A gdzie widzisz ten problem :wacko:

#92 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2012 - 05:58

ha ha ha - chodzi o to że blank ma bardzo szeroki dolnik, ale to naprawdę bardzo, i trzeba się będzie napocić żeby zrobić na nim rękojeśc. Prawdę mówiąc to blank jest tak szeroki w dolniku, że w zasadzie możnaby wziąc uchwyt kołowrotka i zainstalowac na goły blank co w sumie mogłoby być ciekawym eksperymentem.

Jeżeli chodzi o ugięcie etc - do dzięki ogromnej zbieżności uzyskano ciekawy efekt moim zdaniem, mi to wstępnie wygląda ma kandydata na bardzo uniwersalny kij - taki dosłownie na wszystko, ale to pierwsze wrażenie na sucho, zobaczymy jak wypadnie przy bardziej szczegółowym badaniu.

Natomiast zaskakuje mnie trochę jak patrzę na te blanki opinia Zbyszka Kawalca że to trzeba zbroic troche ciezej (Alconite) bo minima jest dla nich zbyt lekka - ja bym je zbroił jak najlżej żeby nie popsuć dynamiki no ale ja jeszcze ich nie testowałem więc może faktycznie w próbach polowych wyjdzie tak jak twierdzi Zbyszek.

Pozdrawiam

#93 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 27 wrzesień 2012 - 07:34

To coś to Friko kupił :wacko: Cormorana Powergripa :lol:

#94 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 wrzesień 2012 - 08:08

Friko,- to co mówi Zbyszek poniekąd wzięło sie z naszych eksperymentów z moim e-glasowym 754 :D Ostatnio przezbrajalismy ten kij w tytany, których miałem nadmiar :lol: i to co wyszło powinno być (ze wzgldu na to, że e-glas jest miększy) zbliżone do tego modelu z s-glasu w Alconitach. Myśle, że to miał Zbyszek na myśli.
Zbyszkowi mója e-glasowa 4 nie podobała się w Alconitach,- a mnie bardzo się podobała :wacko: i swietnie sie nią łowiło. Co dziwne po przezbrojeniu kij ma zupełnie inna węglową dynamike ale juz przy łowiniu nic się nie zmieniło,- co moim zdaniem jest tylko na +.
Co do przelotek to zkontaktuj się ze Zbyszkiem bo wiem, że będzie miał jakieś bardzo fajne Tytany LV ze spiekiem slim, które mają być mocno tańsze i nieco lżejsze od tytanów Fuji i będą doskonałym środkiem pomiędzy cięzkim Alconitami a Minimami...
Ja osobiscie na pewno będę zbroił w Alconity swoją s-glasową 4 ale to tylko takie moje osobiste preferencje, bo ja lubię to szklane bujnięcie :D


Co do uchwytu,- pasuje do niego SKSS 17 :)i wychodzi że stopka kołowrotka jest oddalona ok 29 cm od końca dolnika,- dla mnie super. Nie wiem jak dla Ciebie ale przy tej rzeczywistej mocy kija pełne podparcie do końca łokcia (ale nie poza)wydaje mi sie jak najbardziej wskazane :D

Tomy,- z nowych s-glasowych Seekerów to właśnie ten model polecił bym ci do Jaziowych poruczeń z multikiem :D


#95 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2012 - 10:38

To coś to Friko kupił :wacko: Cormorana Powergripa :lol:



jak to co... Best of the best , Handcrafted in the USA - tak jest napisane na nalepce

Nie chciałbym żeby powstało wrażenie że jestem niezadowolony z zakupu czy coś takiego - wrecz przeciwnie, myśle że z obu (703 & 754 ) mogą wyjść bardzo ciekawe wędki i że czeka mnie nowa rodbuildingowa przygoda z tymi blankami - będzie nad czym myślec w zime :mellow:

#96 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 wrzesień 2012 - 15:16

Bedzie dobrze Paweł, jak ttylko założysz wszystko na papier i porzucasz to będziesz wiedział. Jak ci się spodoba to już wsiąkłeś w szkło, a jak nie to bez straty sprzedasz blanki i po sprawie.
Jako narzędzia są naprawdę bezbłędne tylko... tylko trzeba pare ryb złowić i 'nauczyć się ich co nie jest trudne a nauka krótka. Potem w tym przedziale nie bedziesz chciał innych :lol:

#97 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2012 - 17:12

Ale wiesz powiem Ci że podobne charakterystyki można czasem znaleźć w graficie, w szczególności do głowy przychodzi mi tu jeden Talon VI+, bodajże 76LF2 - z tym że z Talonem jest tak że oni jednak przekonstruowują te blanki od czasu do czasu ( wbrew czasem spotykanym opiniom ) i trzebaby wziąć do ręki ostatni wypust żeby zobaczyć czy aktualny blank jest dalej podobny do tego co sie pamięta powiedzmy sprzed 4 lat.

Zresztą, to podobnie jak z omawianymi w tym wątku seekerami

#98 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 listopad 2012 - 01:46

No dobra, idzie zima, trzeba się przymierzyć do uzbrojenia ww blanków tj. S703 oraz S754
a zatem... KONSYLIUM :)

słucham jakie są Wasze propozycje zbrojenia.

Konkretnie: rodzaj przelotek, ilość, rozmiarówka.

Wstępnie, wyjściowo zastanawiam się nad Minima4 albo Alpsem S6 :rolleyes:

#99 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 listopad 2012 - 06:28

Proponuję S6 ale tytanowe :P .

#100 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 listopad 2012 - 07:26

W przyszłym tygodniu powinien dotrzeć do mnie Seeker z końcówką "2" w Tich-ach napisze Ci wtedy czy warto schodzić tak nisko z wagą przelotek ;)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, seeker, glass, pstrąg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych