Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TEMAT MIESIĄCA - RZEKA NIZINNA - PRZELEWY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 16 marzec 2007 - 05:17

Musisz doprecyzować pytanie. Inaczej się ustawisz jak będziesz polował na ryby z cienia prądowego a inaczej z dołu za przelewem a jeszcze inaczej na brzanę na napływie. Odległość od przelewu tyż ważna rzecz, bo sum nie bolek, wobler nie wahadłówka. Wiem, że moje wypowiedzi działają destrukcyjnie na rozwój wątku, ale dla mnie tzw. porady maja bardzo ograniczony sens jeśli są ogólne. Jedyna ogólna rada jaką udzielam brzmi, „trzeba rzucać” :mellow:

#42 ONLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 marzec 2007 - 08:33

Robert!
To zapros kogoś na łowienie z instruktażem :lol:
Tak poważnie to są kwestie, które można pojąć dopiero nad wodą, ale teorii też można troche liznąć na początku.......
Dlatego dla osób które nie przypuszczały że w takich miejscach siedzą ryby wątek jest super.

#43 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 marzec 2007 - 08:54

@mifek, brachu, wiedzialem, za na ciebie mozna liczyc, chetnie przyjme pod dach, na pare nocy ... podrzucisz, czy mam podjechac? :mellow: :mellow: :mellow:



mówisz i masz... Wpadnij do mnie na kawulca, to sobie przejrzysz moją bliblioteczke :mellow:


#44 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 marzec 2007 - 08:58

z tymi przelewami i innym okolicznymi lowiskami to fajna sprawa. swego czasu bazowalem glownie na informacjach z ksiazeczek ale tak na prawde to nigdy nie wiedzialem jak daleko od samej glowki znajduje sie np taki dolek pod warkoczem... dopiero przeplyniecie po kilku odrzanskich glowkach pozwolilo mi zajrzec echolokatorem pod wode i weryfikacje tego gdzie to to kurka jest... prawde mowiac to ... tam gdzie lowilem i wydawalo mi sie ze jest dolek - byl... ale to byla w zasadzie tylko jego koncowka.... :D ;)

#45 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 16 marzec 2007 - 09:00

W jednych siedzą a w drugich nie. W których są ryby, jakie to ryby i ja się do nich dobrać, można się dowiedzieć tylko rzucając. Jaka wiedza płynie dla kogoś np. z Torunia, że na 222 km Wisły na przelewie nr 3 są bolki, klenie i sandacze? Odp. Żadna. Trzeba sobie znaleźć taki rybny przelew i go sukcesywnie rozpracowywać. Potem kolejny przelew i tak z roku na rok gromadzi się wiedzę o przelewach. I oby nigdy nie była ona pełna bo jedyny ratunek przed nudą :D

#46 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 16 marzec 2007 - 10:05

I ja wrzucę kilka kamyczków do tego ogródka.
To co pisze Robert o przelewach, pomimo że robi w wątku lekką rozpierduchę to ma rację w 100 a nawet 200-tu procentach. Nie ma najmniejszej reguły jaki gatunek gdzie stoi na przelewie. W zależności od wielu czynników (stan, konkretny przelew, pora roku, pora dnia) można coś tam bardziej lub mniej przypuszczać, natomiast żadnych konkretnych wniosków nie da się wyciągnąć. W odniesieniu do mojej Oderki podam typowy (zgrubny) rozkład miejsc zajmowanych przez poszczególne gatunki (bez uwzględnienia brzany i jazia, bo łowię je sporadycznie):
napływ- szczupak, sandacz, sum, okoń, kleń, boleń
przemiał- gatunki j.w.
zapływ- gatunki j.w.
:lol: :lol: ;) B) :mellow: :D
Można złowić wszystko, ino trzeba rzucać, rzucać i rzucać.
Od ładnych paru latek łowię prawie wyłącznie na przelewach w gruncie rzeczy jedyna prawidłowość jaką zauważyłem to jest taka, że im woda ma wyższą temperaturę tym ryby stoją w większym prądzie. Np, już od wielu sezonów niby lubiące spokojniejszą wodę szczupaki około lipca i sierpnia zajmują stanowiska na samym przemiale, ale stoja tam najwyżej miesiąc.
Właśnie to jest najlepsze w łowieniu na przelewie, że nigdy nie wiadomo co sie zdarzy i jaka rybka zaatakuje naszą przynętę.

#47 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2007 - 10:27

Jakos mi tak umknal ten temat wczesniej...
Powiem tylko tyle, ze 1sze 10 zdjec powinien miec przed oczami kazdy szanujacy sie wedkarz i umiec je sobie wyobrazic podczas roznych stanow wody.
A jezeli to wie to niewazne jest nad jaka rzeka sie znajdzie, bedzie lowil ryby...
Nie wedka taka, wedka sraka...tylko do bolu kombinowac kombinacyjnie. Wedka pozniej, po 2 latach.. :unsure:
Ze kazdy to wie?
Niby wie ale najczesciej nie do konca.

Gumo


#48 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 16 marzec 2007 - 10:35

@Smaczek
Ta Oderka to nie jest Twoja, tylko MOJA :lol:
I dodam jeszcze coś od siebie. Nie można mówić o ostrodze jak o zamkniętym obszarze ze stałym rybostanem. Tutaj przez cały czas pojawiają się nowi goście. Dla mnie przelewy są po prostu rybimi stołówkami. I tak - jak mówi Smaczek - ryby mogą ustawić się, a właściwie wziąć, w dowolnym miejscu. To że np. klenie często ustawiają się na napływie, nie oznacza wcale, że któregoś z nich nie złowimy np. z warkoczu. Przecież jakiś kleń może powoli przesuwać się dopiero w stronę napływu. Albo może czaić się niżej, bo na przelewie nie ma już dla niego miejsca :lol:
Pozdrawiam, Jacek


#49 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 16 marzec 2007 - 10:37

Aby nie robić tylko rozpierduchy napisze konkretnie, że aktualnie na Wiśle bolki stoją u nasady przelewu w zakolu. To aktualnie powszechna tendencja i przez najbliższy tydzień raczej się nie zmieni.

#50 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 16 marzec 2007 - 11:14

Temat bardzo mi się podoba :mellow: Gratulacje dla autora ! Jest o czym czytać.
Pozdrawiam Daniel

#51 OFFLINE   blacharz

blacharz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Piotr

Napisano 16 marzec 2007 - 15:19

ale tak na prawde to nigdy nie wiedzialem jak daleko od samej glowki znajduje sie np taki dolek pod warkoczem...


właśnie, w jakim miejscu znajduje się taki dołek ?
może jakieś poglądowe zdjęcie ?

#52 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2007 - 21:03

Ładna rzeczka
Czy moglibyście powiedzieć jaka bo ja nie wiem Embarassed.

#53 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2007 - 21:05

Oj sorry to ja zamieściłem to nie w tym miejscu co trzeba
:lol: :lol: :lol:

#54 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 17 marzec 2007 - 14:46

No dobrze skoro wszędzie można się spodziewać różnych gatunków to powidzcie od jakich przynęt zaczynacie wielkość gramatura itp
zaznaczmy że zaczynamy od napływu pozdrawiam.

#55 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 marzec 2007 - 15:28

Woblery. Inne na klenie, inne na brzanę i inne na bolka. Klenie można jeszcze poczarować obrotówka, jak ktoś lubi – mieć skręconą linkę :mellow: Na brzany dobrze jest do woblera zabrać łódkę :mellow:

#56 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 marzec 2007 - 18:28

A do łódki silnik :lol: :D

#57 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 17 marzec 2007 - 22:58

A wracając do tematu to jak łowicie sandacze na przelewach? tzn chodzi mi o to jakiej wagi główki stosujecie bo za cholerę nie mogę dojść do dna 28g główką w warkoczu i nie bardzo wiem jak dobrać się do tych przelewowych sandaczy.

#58 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 marzec 2007 - 08:20

Mnie w takich miejscach sprawdza się mój patent, główka ze sterem. Idzie jak przyklejona do dna. Trzeba tylko zrobić sobie różne warianty na różne głębokości. Główka bez steru jest mało „inteligentna”, nie reaguje na zmianę głębokości. Rys. 1 pokazuje feler tradycyjnej główki.

Załączone pliki

  • Załączony plik  a02.jpg   9,65 KB   232 Ilość pobrań
  • Załączony plik  a01.jpg   15,48 KB   253 Ilość pobrań


#59 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 marzec 2007 - 08:56

Mnie w takich miejscach sprawdza się mój patent, główka ze sterem. Idzie jak przyklejona do dna. Trzeba tylko zrobić sobie różne warianty na różne głębokości. Główka bez steru jest mało „inteligentna”, nie reaguje na zmianę głębokości. Rys. 1 pokazuje feler tradycyjnej główki.



Widziałem podobne główki (nawet chyba kilka mi jeszcze zostało) z poliwęglanowym sterem, a hak był łamany na zasadzie wobków dwu- częściowych. Z taką pewną nieśmiałością potrzedłem do tego, choć musze przyznać że jest to bardziej inteligętne stworzenie <_< niż zwykła głowa. :lol:


ps Jaculek dasz namiar na to łowisko gdzie te Loomisy biorą :lol: :lol: :lol:

#60 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 marzec 2007 - 09:54

1. Metalowy ster daje duże mozliwości strojenie przynęty.
2. Jest trwalszy.
3. Taniej wychodzi
4. Alternatywne rozwiązania mją więcej wad.
Łowię takimi główkami wiele lat i mam to docykane. Wbrew teoriom niektórych teoretyków, taką główkę łatwiej uwolnić z zaczepu niż tradycyjną. Aby był mniej czepliwa można dać uszko z przodu a nie na górze.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych