Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TEMAT MIESIĄCA - RZEKA NIZINNA - PRZELEWY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Assam

Assam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 marzec 2007 - 22:28

Ja też mam nadzieję, że koledzy znad Odry coś napiszą bo choć sam się do nich zaliczam to moja wiedza na ten temat jest nadzwyczaj marna.

#82 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 26 marzec 2007 - 22:34

Będzieta się śmać ja siadam na wygodnym fotelu na szczycie głowki żucam wabka pod drugi brzeg wypuszczam plecionki jak najwięcej i jak wabek dojdzie z nurtem gdzie chce zamykam kręcioła i czekam aż coś walnie i takim sposobem na lenia troche kabanów udało się złapać.fotel musi być bo kości stare :lol: :lol: :lol:

#83 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 26 marzec 2007 - 23:29

Czesc , Co do tematu miesiaca to niepowiem udany. Ale łownia na przelewach nie da sie nauczyc na przeczytaniu tych kilkunastu postów,Jest to cieżka i rzmudna nauka , Pamietam swoje przelewowe poczatki ojjj a byly one bardzo trudne, bardzo wiele zrywanych przynet , niezliczone metry zyłki i przekleństwa.... ale po tych paru latach wiem ze sie opłaciło i to z wielkim skutkiem. Kazdy przelew jest inny i nie na wszystkich spotkamy dane gatunki ryb , tylko od dosiwiadczenia i umiejetnosci wedkarza bedzie zalezało co bedzie łowił na przelewach. Dlatego jak to powiedzieli madrzy ludzie Trening Czyni Mistrza I do zobaczenia nad jednym Z Odrzańskich przelewów



#84 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 marzec 2007 - 05:52

To jeszcze ciepłe zdjęcie mojego ulubionego przelewu. Często tu rozpoczynałem sezon na bolki. Pod koniec tygodnia woda opadnie jakieś 50 cm, liścienie na wierzbie się rozwiną i bolki ruszą na łowy. Daje na to gwarancje :D

Załączone pliki



#85 OFFLINE   grubyzwierz

grubyzwierz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 27 marzec 2007 - 07:02

Odra w okolicy Zielonej Góry - typowe główki i przelewy, które w 2006 roku obdarowały mnie szczupaczkami, bolusiami i okonkami. Ryby najczęściej brały ok. 3-5 m od wynurzonej części główki.

http://www.grubyzwierz.pl/pliki/fotki_fora/przelewy_odra.jpg



#86 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 27 marzec 2007 - 07:36

@Zwierzu
Jak znam Odrę to drugie zdjątko przedstawia Oderkę 2 km powyżej mostu kolejowego w Pomorsku :lol: .

#87 OFFLINE   grubyzwierz

grubyzwierz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 27 marzec 2007 - 07:44

Heh :D Widać kto często nad woda bywa :D Zgadza się, to te okolice

#88 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 27 marzec 2007 - 13:43

To jeszcze ciepłe zdjęcie mojego ulubionego przelewu. Często tu rozpoczynałem sezon na bolki. Pod koniec tygodnia woda opadnie jakieś 50 cm, liścienie na wierzbie się rozwiną i bolki ruszą na łowy. Daje na to gwarancje :D


Robert jesli nie jest to tajemnica to kolo jakies wioski jest taki piekny przelew ?
Pozdrawiam
wizard


#89 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 marzec 2007 - 15:41

Dla Cibie to miejsce raczej nieosiągalne, bo jak widać to druga strona Wisły, a od promu 5 km.

#90 OFFLINE   KrzysztofK

KrzysztofK

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 maj 2007 - 20:11

Bardzo dobry temat
Jednak rozmieszczenie miejsc wystepowania poszczególnych gatunków ryb wymaga uzupełnienia.
Osobiście złapałem kilka boleni ok 4 kg na napływie , jednak ok. 30 m w górę rzeki.Za ostrogami łapałem duże bolenie , jednak znacznie rzadziej.
Krzysztof

#91 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 12 maj 2007 - 20:48

A może te 30m od napływu było jakieś wypłycenie albo przykosa?
Gdzie łowisz bolki?


#92 OFFLINE   KrzysztofK

KrzysztofK

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 maj 2007 - 09:35

Całkiem możliwe , że były tam jakieś przykosy. Podejrzewam , że te największe bolenie stoją daleko od główek w korycie rzeki za naturalnymi przeszkodami. Często wychodziły i interesowały się przynętą bardzo daleko od brzegu w głównym nurcie. W tamtym roku zaciąłem w takim miejscu bolenia , którego na 0,18 mm nie byłem w stanie zatrzymać.
Krzysztof


#93 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 14 maj 2007 - 19:16

O przelewach to ja już zapominam. Woda idzie w dół:( Ale jeszcze jeden gdzie nikt mnie nie podgląda został :mellow:
Temat fajny, ale myślę, że z przelwami to tak samo jak z przynętą. Na jednych będa ryby na drugich nie. Na jednych będą brały na wobexy, na drugich lepiej na gumy. My tutaj możemy tylko teoretycznie zakładać, gdzie i na co bedą siadały różne gatunki ryb!
Uwielbiam takie miejsca.W moich stronach są takie dwa :D
Przelew z wystającym szczytem główki.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych