Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uniwersalny kij castingowy na sandacza i szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 listopad 2021 - 14:05

Graphiteleader silverado ML, gdzie tego szukać w PL ?


Ja swoje Silverado ściągałam w zeszłym roku z Bułgarii. Słabo u nas z dystrybucją tej marki, o ile takowa jeszcze jest.

#22 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 01 listopad 2021 - 16:21

Może major craft soplara hardrock SPX-762MH/B. Długość 2,2m cw do 40 gram. Kijek jest szybki (dzięki czemu dobrze wcina sandacze, nie jest to typowa sandaczowa kosa) oraz ma progresywne ugięcie (dobrze amortyzuje odjazdy szczupaka). Nie wiem natomiast jak bedzie się sprawował z woblerami, takimi dużymi jeszcze nim nie łowiłem.

#23 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 01 listopad 2021 - 16:59

odp. jest konkretna

wszystko można skomplikować, tylko po co?

mądrzy ludzie już dawno wszystko powiedzieli,i jak zwykle niewielu to pamięta i ładuje się w niepotrzebne koszty

Nie szukam na siłę drogiego kija  . Ale jeżeli jest taki kijek to nie będę szczędził grosza, ma spełniać moje oczekiwania .Ma ładować dobrze przynęty , co za tym idzie mieć duży zasięg . Powinien być bardzo czuły , i najważniejsze aby można było wciąć odpowiednio rybę . Tu szczególnie dla twardego pyska sandacza ,  sam w praktyce poległem kiedy to po pstryku sandaczowym był odjazd i spięta ryba ,  i wiem dokładnie że  to właśnie wina  nieodpowiedniego kija  . Dlatego z stąd zapytanie do Was Koledzy , bo wiem ze są tu Tacy co mają bardzo duże doświadczenie . I warto się wspomóc radą z Waszej strony . 



#24 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 01 listopad 2021 - 17:01

Na graphiteleader-ze rynek wędek się nie kończy ... Trzeba podać trochę więcej danych aby uzyskać sensowną poradę.

Oczywiście , Pewnie nie jestem tak doświadczony jak Kolega . Napisz jakich danych potrzebujesz .



#25 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 01 listopad 2021 - 17:04

Ja swoje Silverado ściągałam w zeszłym roku z Bułgarii. Słabo u nas z dystrybucją tej marki, o ile takowa jeszcze jest.

Tak po krótce przeglądałem net i coś tam można znaleźć , ale jest niewiele . Jaki dokładnie masz model , jakich przynęt używasz ? 



#26 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 01 listopad 2021 - 17:07

Może major craft soplara hardrock SPX-762MH/B. Długość 2,2m cw do 40 gram. Kijek jest szybki (dzięki czemu dobrze wcina sandacze, nie jest to typowa sandaczowa kosa) oraz ma progresywne ugięcie (dobrze amortyzuje odjazdy szczupaka). Nie wiem natomiast jak bedzie się sprawował z woblerami, takimi dużymi jeszcze nim nie łowiłem.

MC bardzo by mi odpowiadał bo mam dwa kije tej marki i się nie zawiodłem . poczytam , Dziękuję 



#27 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 listopad 2021 - 18:33

Tak po krótce przeglądałem net i coś tam można znaleźć , ale jest niewiele . Jaki dokładnie masz model , jakich przynęt używasz ?


Moje Silverado to akurat spin do 15 gram więc nie będę się rozpisywał na jego temat. Z MC może midele Benkei albo Day's, oba 213 cm 10-42 gramy.
  • rekin175 lubi to

#28 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 03 listopad 2021 - 17:39

Przegląd zrobiony . Możliwe że znalazłem to czego szukałem :

 

Matagi TR76 Super Shore M - 2,3m 7-21g
  • ManieQ i HaDe lubią to