Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciurki, Siurki i Strumyki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2428 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 marzec 2016 - 11:05

Takie ciurki sa najfajniejsze :)



#922 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 marzec 2016 - 12:54

Przemku rzeczka super i chyba jeszcze jest tam nie jeden pięćdziesiątak ( jeżeli jest tam mała ryba ).

A że jest go bardzo mało to tylko zaleta . ;) 

Ps.Puść mi na pw swój  adres mailowy.   



#923 OFFLINE   wizio

wizio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaGelsenkirchen/ Bydgoszcz
  • Imię:Darek

Napisano 23 marzec 2016 - 13:53

To zdjęcie z zabudowaniami to proszenie się o towarzystwo. Zróbmy mały eksperyment! Ktoś kojarzy o której rzece pisze kolega Lordi? Za poprawną odpowiedź nagroda w postaci woblera Irka Gebskiego! :-D:-D:-D

 

Az tak ci zalezy zeby chlopakowi popsuc tajna miejscowke?? Daj spokoj..


  • Negra lubi to

#924 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 23 marzec 2016 - 15:34

Gdzie te pstrągi się podziewają w takim ciurku jak jest gigant niżówka? W zeszłym roku domyślam się, że wody miejscami było po kostki bez szans przejścia dalej. Sam piszesz, że dołków praktycznie nie ma. Muszą spływać do jakiegoś większego zbiornika bo gdzieś przecież rzeczka ma swoje ujście ma.


Użytkownik luk_80 edytował ten post 23 marzec 2016 - 15:34


#925 OFFLINE   lordi86

lordi86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 18:43

Ta konkretna rzeczka to tylko luźno rzucony przykład do ostatniej dyskusji.Nie jest to zupełnie tajna,nikomu nie znana woda.Nawet z tego forum są cztery osoby,które jej nazwę znają.O dyskrecję nikogo z nich nie muszę prosić ;) Nazwę rzeki ciężko byłoby odgadnąć nie będąc tam ani razu,chociaż w opisie i na dwóch ostatnich fotkach jest sporo szczegółów przydatnych w rozszyfrowaniu co by to mogło,mniej więcej być i gdzie.Tego typu siurków mamy w PL setki-Skob.el...nawet wokół "EL" znajdziesz coś dla siebie ;). .Zdaje sobie sprawę,że wśród internetowej społeczności znajdą się "detektywi",którzy mogą próbować odnaleźć te "tajne eldorado" hehe.Jeżeli ktoś ma tyle zaparcia,wiedzy,smykałki do geografii i chęci,żeby odnajdywać tak opisane rzeczki, to ja takiej osoby nie bałbym się wpuścić na "swoją" wodę.Taki trud i  podejście cechuje pstrągowych wariatów,w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

   ---     

Pstrągi pływają w niej już od wielu lat.Dawniej była zarybiana przez starszych pasjonatów,ale oni w którymś momencie odpuścili.Z zarybień w sumie nie wiele wynikało.Kłopotem był,jest i pewnie zawsze będzie deficyt wody na prawie cały biegu.Poza tym przez dłuższy czas wisiał nad nią topór melioranta...

Rzeczka ,jak pisałem,ma wyjątkową specyfikę.Pstrągi nie raz przepadają na dłuższy czas,by potem znowu się pojawić w tych samych,wydawałoby się beznadziejnie łatwych do "przejechania" miejscówkach.Największą zaletą tej piaszczystej rzeczki jest to,że żyjące tu pstrągi to naprawdę pojedyncze sztuki i występują tylko punktowo.Są na odcinkach,gdzie mogą przetrwać lato.Czasem rybom wystarcza cofka powyżej,starego,już całkiem zamulonego jazu albo betonowego progu dennego.Woda nawet nie musi płynąć.Ale niech będzie tam czarne dno i chociaż po kolana dołki,w podmytych korzeniach drzew.Właśnie w tych miejscach pstrągi starają się przetrwać niżówkę.Ryby mimo dobrego do żerowania okresu i obfitości pokarmu są płochliwe i z reguły nie skore do opuszczania swojego ukrycia.Ale wystarczy,że trochę popada-woda pójdzie w górę,zmętnieje...i zaczyna się magia ;) Łowimy je i cały czas dumamy nad fenomenem zjawiska,jaką wolę życia i siłę ma ta ryba.W czym potrafi przeżyć.Jaką jest ozdobą tych naszych wydawałoby się jałowych,pozbawionych życia Ciurków,siurków i strumyków :)

A ta ze zdjęć to nie łowisko,bo z tymi paroma rybami na krzyż takim nie może być.Pstrąg z niej to wyjątkowo radosna niespodzianka.Sama rzeczka to odskocznia,od tych naprawdę rybnych wód,których ciągle nie brakuje,ale które toczy jedna zaraza - presja wędkarska.Osobiście wolę powłóczyć się po tego typu wodach,nikogo nie spotkać(ryb bardzo często również nie),aniżeli ścigać się do miejscówek gdy nagle zaroiło się w rzece od selektów...

 

pozdrawiam fanatyków ;)

 

ps.latem po dwóch dniach umiarkowanego deszczu...Powyżej tego miejsca,na odcinku kilku kilometrów nie ma lepszego "dołka"(?)

 

2_zpsfldalcnf.jpg



#926 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 23 marzec 2016 - 20:17

Nie,, nie chce mu popsuć ciurka. Wręcz przeciwnie chce udowodnić że trzeba go lepiej chronić przez nie umieszczanie charakterystycznych zdjęć. A te zabudowania są dość charakterystyczne. Obstawiam Mazowieckie, niedaleko na wschód od Warszawy. :-D ale ok, konkurs nieaktualny. Nie chce koledze popsuć rzeczki. Sam mam swoje tajniaki i przypalany nie wydam. Pozdr maniaków
  • Rajfel i wizio lubią to

#927 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 24 marzec 2016 - 01:00

Do tego typu "tajnych" można dodać:

  • rzeki po zatruciach,
  • starej melioracji
  • odcinki miejskie gdzie presja jest mniejsza
  • rzeczki gdzie większe pstragi można złowić tylko na początku lub końcu sezonu
  • odcinki ujściowe dopływów w które wieksze ryby wchodzą tylko przy długotrwałych deszczach.

Sztandarowa rzeka w regionie z dającymi ryby odcinkami ściaga więksość presji wędkarskiej, więc jej dopływy lub odcinki bardzo wysoko w górze czasami bywają niemolestowane:)


  • lordi86 lubi to

#928 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 25 marzec 2016 - 19:38

Widok w lewo.2jd0xl4.jpg

Widok w prawo.19nxgk.jpg

A pod nogami rybka.2vjsms2.jpg

 

Wczoraj po niecałym miesiącu zawitałem na chwilę nad strumykiem i było branko.W domu miła niespodzianka,zawędrował sporo wyżej a i apetyt dopisuje.Przybyło około centymetra.24ybg55.jpg



#929 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 25 marzec 2016 - 20:15

Super sprawa...życzę kolejnego spotkania ;)



#930 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 20:32

To zdjęcie z zabudowaniami to proszenie się o towarzystwo. Zróbmy mały eksperyment! Ktoś kojarzy o której rzece pisze kolega Lordi? Za poprawną odpowiedź nagroda w postaci woblera Irka Gebskiego! :-D:-D:-D

Pewnie, ze kojarzy (ja, to chyba jeden z tych czterech B) ). To jest siur z rodzaju dopływ dopływu. I płynie sobie, o tamój. ;) 

A i nawet kiedyś widzieliśmy jak kaczki przyniosły tam ikrę. :rolleyes:


  • DanekM i lordi86 lubią to

#931 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 755 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 25 marzec 2016 - 21:40

To jedna z tych wód gdzie ch...je nie zarybiajo ;)

Jestem jednym z tych czeterech co wie. Ale szukać w okolicach wymienionych w moim profilu nie proponuję... ;)

W mazowieckim także nie...

Podać adres do wysyłki wobka? Z Kokoszem się podzielę :)


  • lordi86 lubi to

#932 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 26 marzec 2016 - 22:31

Konkurs odwołano :-D
  • DanekM lubi to

#933 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 28 marzec 2016 - 09:12

Dwie różne zachodniopomorskie

Załączone pliki


Użytkownik Adrian Tałocha edytował ten post 28 marzec 2016 - 09:13


#934 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 28 marzec 2016 - 17:54

Kolejna... Stara melioracja, rzeczka bardzo głęboka na tym odcinku 5m szerokości i głęboko na 1,5.

Załączone pliki


Użytkownik Adrian Tałocha edytował ten post 28 marzec 2016 - 18:49

  • DanekM lubi to

#935 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 755 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 28 marzec 2016 - 20:26

Ta ostatnia fajna. Nawet wiem najprawdopodobniej gdzie, tylko ciągle mi tam nie po drodze :)


Użytkownik DanekM edytował ten post 28 marzec 2016 - 20:26

  • Adrian Tałocha lubi to

#936 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 01 kwiecień 2016 - 14:00

Ja planuje w tym roku poznać nowe rzeczki może w Twojej okolicy. Generalnie staram się od kilku sezonów dodać chociaż jedna rzekę do kolekcji😉

#937 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 755 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 01 kwiecień 2016 - 17:48

Trudne zadanie sobie stawiasz, ale krajoznawczo czasem bywa ładnie :)

Niestety po wiosennej kumulacji mięsiarstwa dobrych wieści nie mam... Wydaje mi się że z roku na rok presja jest większa...


  • Adrian Tałocha lubi to

#938 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 02 kwiecień 2016 - 07:34

Dwie rzeczki

Załączone pliki



#939 OFFLINE   bertus

bertus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaJura
  • Imię:Hubert

Napisano 02 kwiecień 2016 - 09:18

To jedna z tych wód gdzie ch...je nie zarybiajo ;)

Jestem jednym z tych czeterech co wie. Ale szukać w okolicach wymienionych w moim profilu nie proponuję... ;)

W mazowieckim także nie...

Podać adres do wysyłki wobka? Z Kokoszem się podzielę :)

No to jest nas trzech do tego wobka, wy macie po kotwiczce ja biorę korpus :)



#940 OFFLINE   Trouter

Trouter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 kwiecień 2016 - 16:33

..  odliczę się jako czwarty :) Odnośnie tego ciurka: rozmawiałem ostatnio w tamtych okolicach z miejscowym (aczkolwiek - nie wędkarzem), niby mimochodem zapytałem o rybostan rzeczki. Odpowiedział: "pstrągi ?! .. nie ma szans. Jakby były to bym wiedział, mieszkam tu całe życie". Sprawy mają się tak: partyzanci ;) zarybili - ryb nie ma za dużo (wcześniej ich nie było) więc sobie te ryby żyją. Takie jeszcze ostatnie ostoje "nieodkrytych" miejsc. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych