Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tania łódka na jezioro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 25 styczeń 2024 - 22:24

Kolego   w zeszłym roku miałem możliwość popłynąć z kolegami na okonki , spining , wiadomo każdy się rusza i łódki a było ich 3 wyglądały na solidne , ale jak kolega stał to ja siedziałem jak trusika z obawy o wywrotkę , co sami potwierdzili  że trzeba uważać  . Wolałem kawał drogi opłynąć i łowić ze swojej bardzo stabilnej  o czym się sami koledzy przekonali 


  • Maynard lubi to

#42 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 styczeń 2024 - 22:28

Ponton raz że stabilny to Masz większe możliwości  zwodowania . Zanim kupisz lepiej się przepłynąć taką łódką i samemu sprawdzić jej stabilność  , to tak z praktyki doradzam  ;)  

Jak wspomniałem, ponton ma swoje niezaprzeczalne zalety, ale ma też wady, z którymi nie chcę się zmagać. ;) 
Wiadomo, że najlepiej byłoby samemu taką łódkę przetestować przed zakupem, ale póki co zbieram możliwe typy.
* no solidna i pewna używka jest jak najbardziej w opcji i to na pierwszym miejscu. Koledzy czym pływali za tymi okonkami?

 

Kolega ma inny model od tego producenta i nie wymagała poprawy dna.

A ten kolega jaki ma model?


Użytkownik Maynard edytował ten post 25 styczeń 2024 - 22:30


#43 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 25 styczeń 2024 - 22:39

No to chyba celuj
W Romanę.

#44 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 25 styczeń 2024 - 22:50

Ich łódki mimo 4 m miału dno typu  ,, u " koliby  nazw nie pamiętam  ,ale samemu dają radę , nauczyli się  uważać i tak pływają  :D  , moja jest płasko denna  , siadasz na boku i moczysz nogi  a ważę 100 kg  i ani drgnie żeby się wywrócić 



#45 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 styczeń 2024 - 23:05

Nie wyobrażam sobie mieć łódkę, która nie pozwala dwóm osobom wstać, bo grozi to wywrotką... No właśnie czegoś płaskodennego szukam. Ty na czym pływasz?
 



#46 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 25 styczeń 2024 - 23:47

Mam Riverfox  400  , super łódka  , stabilna i tu nic nie trzeszczy jak się chodzi  , tylko cena duża 



#47 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 styczeń 2024 - 23:57

Mam Riverfox  400  , super łódka  , stabilna i tu nic nie trzeszczy jak się chodzi  , tylko cena duża 

 

Bardzo fajna, zwłaszcza do garażu i na przyczepkę, ale w krzakach bym nie porzucił. :rolleyes:

 

 

*

No to chyba celuj
W Romanę.

 

To jest "bramka nr 1", jak się coś trafi to super, ale rozeznanie w takich nowych wanienkach chciałbym mieć.


Użytkownik Maynard edytował ten post 25 styczeń 2024 - 23:58


#48 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 26 styczeń 2024 - 04:32

Jak odległości śmieszne to może coś w ten deseń ? :
https://allegrolokal...-„ls-12-osobowa
  • S.N. lubi to

#49 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów

Napisano 26 styczeń 2024 - 11:44

W myśl, która została tu wcześniej wyrażona, budżet jest taki, żeby aż tak nie bolało w razie kradzieży. Myślałem o okolicach 3kPLN.
Czego oczekuję od takiej łódki. Nie cudów. Grunt, żeby była w miarę stabilna poprzecznie, niezbyt chybotliwa i to tyle z listy życzeń. Będzie pływać tylko na elektryku, jeziorko ok. 100ha. Najczęściej będę sam, okazjonalnie z ojcem lub kolegą. Spin, a troll tylko na "przelotach". Musi zmieścić podstawowe wyposażenie łodzi i akcesoria do łowienia, nic wielkiego.
Myślałem o możliwie jak najbrzydszej, ale technicznie solidnej Romanie lub czymś podobnym, żeby nie korciło, żeby trudniej było szarpnąć to pod pachę i żeby ogólnie nikomu się nie opłacało. Drugą opcją jest jakaś taka raczej jednopłaszczowa wydmuszka, która już jako nowa jest wystarczająco brzydka i też aż tak nie korci. Jakbym trafił odpowiednią, zdrową używkę porządnej konstrukcji, to bardzo chętnie. Trafić jak dotąd się nie udało, stąd moje pytanie do użytkowników takich super budżetowych łupinek, czy to w ogóle "się da" czy strach. ;)

Pozdrawiam
Grzesiek

 

 

Jak na taką wodę i ma to stać i nie kusić aby to ukraść to kup za ok  2k jakąś metalową łajbę. U mnie w Wielkopolsce to standard, teraz przy tych zimach to nawet z wody ludzie na zimę tego nie wyciągają.

 

Tutaj przykład:
https://www.olx.pl/d...67-IDX1I9h.html


Użytkownik brzoza edytował ten post 26 styczeń 2024 - 11:50


#50 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 styczeń 2024 - 19:10

Sero - no na takiej desantowej w pojedynkę można tańczyć. Ideał dla jednego pod elektryka to to nie jest, ale powinno być stabilne. Jakby się znalazła o połowę taniej, to czemu nie.

Brzoza - wiem, że metalowe łajby są dość powszechne i mają swoje plusy, ale jakoś nie miałbym spokoju ducha wiedząc, że jak krypa się rozejdzie na środku nawet małego jeziora, to "udział wzięli".

Dzięki Panowie.

#51 OFFLINE   Wolti

Wolti

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 27 styczeń 2024 - 03:04

Romana - jak znajdziesz w tej kasie sensowny stan kupuj. Moim zdaniem łódź bardzo mocno niedoszacowana -miałem kupić drugą właśnie do tarzania i trzymania w trzcinach ale władze u mnie pozmieniali i jest zakaz a tam gdzie wolno to za samo stanie zapłacę więcej niż za samą łódkę , więc zrezygnowałem.  



#52 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 styczeń 2024 - 11:35

No to jest optymalne rozwiązanie, ale ofert jak na lekarstwo, dlatego szukam alternatyw. Może ktoś coś jeszcze doda o tych nowych pływadełkach albo podsunie coś ciekawego.

#53 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 27 styczeń 2024 - 12:51

Czemu nie celujesz w wigry 355, dla 2 osob jak znalazl a wyrwiesz cos w uzywce 5-6k...



#54 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 27 styczeń 2024 - 13:04

Romana - jak znajdziesz w tej kasie sensowny stan kupuj. Moim zdaniem łódź bardzo mocno niedoszacowana -miałem kupić drugą właśnie do tarzania i trzymania w trzcinach ale władze u mnie pozmieniali i jest zakaz a tam gdzie wolno to za samo stanie zapłacę więcej niż za samą łódkę , więc zrezygnowałem.


Podaj mi proszę w myśl jakiego przepisu na państwowej wodzie, nie mogę dobić łodzią do brzegu i tu ją trzymać przez jakiś czas. Bo widzę, że ktoś mocno przecholował.

#55 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 styczeń 2024 - 19:55

Czemu nie celujesz w wigry 355, dla 2 osob jak znalazl a wyrwiesz cos w uzywce 5-6k...

Nie takie jest założenie tego projektu. 5-6k to dwa razy więcej, niż jestem gotów porzucić w trzcinach ładny kawałek od domu, nie wiedząc kiedy i ile razu w roku tam pojadę. Wigry fajna łódeczka, jak będę szukał czegoś pod przyczepkę i do trzymania pod domem, to rozważę nową. : )



#56 ONLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 27 styczeń 2024 - 20:49

popatrz na to. Też miałem plan kupic takie coś, żeby rzucić w krzaki ale finalnie dostałem od kolegi za "czekoladę" staaaary laminat około 4m :)

https://www.olx.pl/d...67-IDUKERJ.html


Użytkownik Marcipas edytował ten post 27 styczeń 2024 - 20:51

  • Maynard lubi to

#57 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 styczeń 2024 - 22:20

popatrz na to. Też miałem plan kupic takie coś, żeby rzucić w krzaki ale finalnie dostałem od kolegi za "czekoladę" staaaary laminat około 4m :)

https://www.olx.pl/d...67-IDUKERJ.html

 

Dzięki, dokładnie o tej lub bardzo podobnej łódce tego producenta rozmawialiśmy wcześniej. Kolega @zandermafija*SpinnigistaWT ma taką.

 

(...) tą z linku poniżej.

https://m.olx.pl/d/o...67-IDHTgY4.html

Konkluzja była taka, że zgodnie z sugerowaną ceną i wagą poskąpiono materiałów, podłoga słaba i trzeba było poprawiać u szkutnika, żeby się nie gięła, ale z pozytywów całość jest stabilna na wodzie. Pisał też, że jego kolega ma inny model od tego sprzedawcy i tam już podłoga była OK. Pytałem jaki model, ale kolega zandermafija jeszcze nie dał w wątku znać.

Dobrą starą skorupę chętnie bym przyjął nawet za bardzo dużą czekoladę. :lol:



#58 OFFLINE   Wolti

Wolti

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 27 styczeń 2024 - 23:32

Podaj mi proszę w myśl jakiego przepisu na państwowej wodzie, nie mogę dobić łodzią do brzegu i tu ją trzymać przez jakiś czas. Bo widzę, że ktoś mocno przecholował.

Nie o to nawet chodzi. To są uroki pisania po nocy. Mam znajomy co dzierżawią teren nad samym jeziorem. Siedzą tam non stop od maja do października ( wystarczy mnie tyle) .Więc każdy z ich znajomych ma fajny slip i przechowalnie łodzi nad samym brzegiem. W 2023 zrobili im luksus dojazd ( były straszne wertepy przez ostatnie 20 lat) i zamontowali kamerę na drzewie. Dodatkowo wymienili znaki zakazu wjazdu ( z wyjątkiem osób dzierżawiących teren i muszą być podane numery rej. samochodów tych osób do bazy) -były tam te znaki, ale każdy je olewał.  A teraz w momencie są służby i mają maszynkę do robienia kasy. Trzeba auto zostawić przed znakiem jakiś kilometr od brzegu a to jest już uciążliwe -można kupić wózek i go ciągnąc itd. ale to już dla mnie głupota.

 

Ciekawostka z drugiej strony gdzie brzeg bardziej stromy i nie mam wejść ( u ludzi mających działki) usunęli znaki ( były przez 20 lat i one były faktycznie respektowane ale tylko w samym okresie letnim). To pousuwali znaki i już można nad samym brzegiem parkować.  Jest jeszcze opcja zmiany koła i trzymania łódki na dzierżawionym terenie tego koła , ale tutaj bez opieki na widoku a wiem ,że strasznie łódki kradną - w grudniu gościowi zawieli stamtąd Romanę właśnie - ciekawostka to trzecia kradzież Romany na tym akwenie w przeciągu kilku (2-3 ?)  lat o której słyszałem. Obok tej działki jest profesjonalna przystań i jak zapytałem ile za takie trzymanie łodzi na trawie ( nawet nie przy pomoście !) To wyszło ,że zakup pontonu zwraca mnie się po jednym sezonie ( Romany na nieposzanowanie także). Zostaje mnie wspomniany zakup pontonu i wodowanie się na wspomnianym otwartym terenie , albo korzystanie z ogólnodostępnych slipów , gdzie po pierwsze ludzie odwalają takie numery ,ze szok ( począwszy od zostawiania aut na slipach i wypływaniu) a dwa nie mam wprawy w manewrowaniu i jazdy  z przyczepą w tak ciasnych miejscach ( już wolałbym się wodować albo na tej działce koła a najlepiej u znajomych) dlatego chciałem raz się zwodować i tylko pod koniec wyciągnąć. 

 

Maynard- na grupach na fb przewija się masa ,,mini Roman" ( bo są wersje 4 metrowe 3,8 i chyba 3,6 kwestia szerokości -tutaj musi być min. te 1,6 a widziałem i 1,8 m ) tylko daleko od mnie -często są za fajne pieniądze. Ale też moje prywatne zdanie Romana to Romana i nie kombinowałbym z jakimiś mniejszymi wersjami -ja już kupiłem jedną wersję z podwyższonymi burtami (fabryczna wersja - tak wyszła od producenta na konsole L)  i szczerze żałuje bo moim zdaniem wersja z krótszymi burtami jest o niebo stabilniejsza. Chyba bym jeszcze w ABC celował .


Użytkownik Wolti edytował ten post 27 styczeń 2024 - 23:40

  • Maynard lubi to

#59 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 styczeń 2024 - 10:13

A może szuwarek?
Ja zamówiłem Kontrę.
.145159c3f22ae82d6dfb46c9e0623e28.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
  • Maynard lubi to

#60 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 styczeń 2024 - 13:55

Maynard- na grupach na fb przewija się masa ,,mini Roman" ( bo są wersje 4 metrowe 3,8 i chyba 3,6 kwestia szerokości - tutaj musi być min. te 1,6 a widziałem i 1,8 m ) (...) Chyba bym jeszcze w ABC celował .

 

Na FB specjalnie nie bytuję, przeglądam portale ogłoszeniowe/aukcyjne. Romana to Romana.
Jeśli o ABC idzie, to producent robi m.in. takie "pocienione" Wigry 355, też by się nadała.

 

 

A może szuwarek?
Ja zamówiłem Kontrę.

Szuwarek, 2,58 x 1,44 metra to już chyba tylko jednoosobowo.
Pływał ktoś czymś takim? Da się z tego spinningować na stojąco?
Kontra prędzej czy później chyba znalazłaby amatora cudzej własności,
nawet gdybym trafił w budżecie jakąś brzydką używkę. Jak Ci się sprawuje?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych