Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Szukam blanku lepszego lub podobnego do Tetona cw 10g



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 09 listopad 2021 - 14:04

@MatB, mam jeszcze tailwalka backhoo rise i ten kij jest bardziej uniwersalny :) Bolenie były przyłowem kiedy szukałem kleni. 



#22 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 listopad 2021 - 14:30

Długość 2m, łowię obrotówkami, woblerami i przynętami gumowymi. Wspomnianym chińczykiem łowiłem pstrągi, okonie na małych rzeczkach, bolenie na Wiśle i szczupaki na jeziorze.
Zdaje sobie doskonale sprawę, że najtańszy blank może kosztować 2x więcej od tetona.

No masz rozrzut 😁
Batson Enterprises IM8 IMMP70L u mnie głównie pstrągi, ale okonie też połowił a i z przyłowem prawie 70 cm bolenia sobie poradził.
Problem, że to 213 cm w jednym kawałku i UL bym tego nie nazwał bo chyba bliżej mu do L.
Ale to kapitalna wędka. A poprzedni właściciel do dzisiaj płacze, że sprzedał 😜😁

#23 OFFLINE   fiskebo

fiskebo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 09 listopad 2021 - 15:11

Źle postawiłem pytanie.

Póki co łowiłem jak piszesz chińską imitacją standardowego blanku ultralight. Chcę znaleźć markowy blank, z którego będę co najmniej tak zadowolony jak z chińczyka.

Teton to nie jest chińczyk . Kuying to Malezja!



#24 OFFLINE   Rowino

Rowino

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaLbn
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:R

Napisano 09 listopad 2021 - 21:33

Złamałem tetona :/ szukam blanku by zbudować kijek nie gorszy od tetona. Odnoszę się do tego kija bo byłem z niego naprawdę bardzo zadowolony, a póki co nie lowilem żadnym kijem na blanku Batsona, Phoenixa, Mhx..

Przemek? Przecie mojego MHX'a miałeś na testach....


  • Przemek_M lubi to

#25 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 09 listopad 2021 - 22:36

Raz nim wedkowalem i jakoś mi nie podpasowal.. chyba, że zrobie drugie podejscie :)

#26 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 listopad 2021 - 08:30

Jak czytam jaki zakres gatunków/łowisk ten kij obsługiwał to się za głowę łapię. Bo mój stos kijów mogę zamienić na ten jeden.

Jak mawiali klasycy w podstawówce-"tu nie ma nic do śmiacia" ;)

Ja bym jeszcze dodał że tym kijem można bardzo fajnie obsłużyć twitche,typu na przykład moja ulubiona Cablista 90SP i mniejsze.

Tak jakos było że rózne posiadane customy już gdzieś po ludziach a podły chinol cały czas na stanie i w użyciu.Dla mnie przynajmniej,coś to znaczy.


  • Przemek_M lubi to

#27 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 10 listopad 2021 - 09:11

Tak jakos było że rózne posiadane customy już gdzieś po ludziach a podły chinol cały czas na stanie i w użyciu.Dla mnie przynajmniej,coś to znaczy.

 

Widzę, że się rozumiemy w temacie podłego chinola  :lol:

Pozdrawiam


  • drag lubi to

#28 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 10 listopad 2021 - 10:06

Bo tak to już jest, że niektóre seryjniaki są na tak genialnych blankach, że ze świecą szukać podobnych u producentów 'markowych' blanków ;)


  • drag i Przemek_M lubią to

#29 OFFLINE   universo SpinWorld

universo SpinWorld

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 09 grudzień 2021 - 05:56

Bierz Qualie xpsj682L parametry podobne ogarnie pod 9 gr cw, charakterystyka podobna akcja szybka z płynnym ugięciem. zaznaczam że miałem tetony ;)
  • drag i Przemek_M lubią to

#30 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 grudzień 2021 - 14:59

Bierz Qualie xpsj682L parametry podobne ogarnie pod 9 gr cw, charakterystyka podobna akcja szybka z płynnym ugięciem. zaznaczam że miałem tetony ;)

Tylko mnie cały czas zastanawia-po co robic sporo droższego customa podobnego do Tetona skoro można mieć po prostu Tetona? :)


  • miramar69 lubi to

#31 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 grudzień 2021 - 15:56

Tylko mnie cały czas zastanawia-po co robic sporo droższego customa podobnego do Tetona skoro można mieć po prostu Tetona? :)

Bo po prostu chce.

A dlaczego ludzie kupują blanki za miliony monet, wstawiają inserty z hiper-super drewna i uzbrajają w mega drogie przelotki, które tak naprawdę wcale nie są im potrzebne?

Bo chcą, bo mogą, bo mają taką zachciewajkę.


  • Jozi, freshwater i Przemek_M lubią to

#32 OFFLINE   universo SpinWorld

universo SpinWorld

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 09 grudzień 2021 - 23:14

Tylko mnie cały czas zastanawia-po co robic sporo droższego customa podobnego do Tetona skoro można mieć po prostu Tetona? :)

Chce mieć kolega coś podobnego / lepszego ... a od Tetona da się zrobić coś lepszego? akurat ta Qualia będzie ciut szybsza bardziej precyzyjna w animacji przynętami...bardziej czuła.. zacina odrobinę wyżej, Tetony tez nie są jakoś rewelacyjnie uzbrojone, można to zrobić lepiej :) ostatnio widzę że często potrafią strzelać szczytowe sekcje, rozklejać się pierścionki środkowe przy uchwycie. Ogólnie kijki super a ich cena kiedyś była rewelacyjna a na naszym rynku ciężko było szukać takiego kija. Mhxy z serii spinning są zupełnie inne ( bardziej lejące mniej szybkie itp ) nie porównywałbym charakterystyki do Tetonów.

No ale faktycznie zawsze można mieć po prostu Tetona i tez będzie łowił ;)


  • Przemek_M lubi to

#33 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 10 grudzień 2021 - 07:44

Bierz Qualie xpsj682L parametry podobne ogarnie pod 9 gr cw, charakterystyka podobna akcja szybka z płynnym ugięciem. zaznaczam że miałem tetony ;)

 

Dziękuję Panowie za odpowiedz! Podejrzewam, że ten blank może być tym czego szukam. W międzyczasie zdążyłem kupić Tetona od kolegi Hade. 

 

Tylko mnie cały czas zastanawia-po co robic sporo droższego customa podobnego do Tetona skoro można mieć po prostu Tetona? :)

 

Zawsze chciałem ukręcić kij dla siebie. Tylko pytanie czy to dobry temat na pierwszy customowy kij, ale to już inna sprawa.



#34 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 grudzień 2021 - 15:03

Nie wiem czy budżetowo, miałem Tetona i wspominam go bardzo ciepło. Zastąpił go Suzuki RXF-4lb-681-Pro i jest miodzio :)

#35 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 14 grudzień 2021 - 15:10

Nie wiem czy budżetowo, miałem Tetona i wspominam go bardzo ciepło. Zastąpił go Suzuki RXF-4lb-681-Pro i jest miodzio :)


Dziękuję za każdą odpowiedź :)

#36 OFFLINE   gucio2020

gucio2020

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 20 grudzień 2021 - 11:19

Dodam swoje. :)

Mam TETONA do 10g i to jest prawdziwe 10g powyżej już robi się gorzej. Bardzo udany kij. I nie kumam podważania jego właściwości bo to chińczyk (jak się okazuje Malezyjczyk :) )

Zrobiłem sobie MHX S842 w jednoskładzie niby 9g, 8lb. Spokojnie obsługuje do 14g Jest wolniejszy od Tetona i ma więcej zapasu w dolniku. Łowie nim pstrągi w twitchu - dobry wybór

Teraz składam MHX S781 do 6g 6lb. Ten zaś delikatniejszy od Tetona gnie się po rękojeść butelkę 0,5l wody podnosi z trudem. Robię go pod zimowe pstrągi na wormy.

Wiec oba te blanki MHX odbiegają od właściwości TETONA


  • mestre16 i Przemek_M lubią to

#37 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 20 grudzień 2021 - 12:14

A co za różnica - z PRC, Wietnamu czy Malezji? Jak to tylko dziesiąta woda po kisielu  :) No owszem, robią furorę pośród poszukujących cenowej okazji, ale czy to jest dobry argument? 



#38 OFFLINE   gucio2020

gucio2020

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 21 grudzień 2021 - 08:17

Jeśli blank ma dobre właściwości użytkowe, jest trwały? To czego potrzeba więcej. Markowej naklejki? Moim zdaniem Nie.


Użytkownik gucio2020 edytował ten post 21 grudzień 2021 - 08:18

  • drag i Przemek_M lubią to

#39 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 21 grudzień 2021 - 08:32

Gucio, zgadzam się z Tobą. Zresztą kilku kolegów potwierdziło, że kijek bardzo udana konstrukcją. Mi nawet wygląd dolnika nie przeszkadza :)

#40 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 grudzień 2021 - 09:47

A co za różnica - z PRC, Wietnamu czy Malezji? Jak to tylko dziesiąta woda po kisielu  :) No owszem, robią furorę pośród poszukujących cenowej okazji, ale czy to jest dobry argument? 

Nie, nie jest.

Arumentem jest to że to jest dobry i  świetny użytkowo kij.Ale to wiedzą Ci którzy użytkują a nie Ci którzy piszą farmazony o PRC,Malezjach itp.Zlituj się człowieku.


  • Artech i Przemek_M lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: BLANKI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych