Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Krześlisko??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 29 grudzień 2021 - 06:48

U nas był spontan bez bojek, bez wyciągania, PZW i innych wynalazków😉

#22 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 29 grudzień 2021 - 12:13

U nas był spontan bez bojek, bez wyciągania, PZW i innych wynalazków

Jak jest dość duże jezioro, to czemu nie. U nas woda mała, nawet jak karaś pierdnie, to już wszyscy nad wodę lecą.



#23 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 29 grudzień 2021 - 23:11

Jak jest dość duże jezioro, to czemu nie. U nas woda mała, nawet jak karaś pierdnie, to już wszyscy nad wodę lecą.


Akurat w moim okręgu wszystkie zbiorniki są takie że wszystko widać jak na dłoni i mało kto się interesuje co się robi nad wodą i w jaki celu. Mam nadzieję że przymrozki wrócą po kilku dniach deszczowej pogody i odwilży bo jak nie będzie bezpiecznego lodu to sztuczne tarliska wylądują pod brzegiem 😉

#24 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów

Napisano 09 luty 2022 - 21:28

Chciałbym na jednym jeziorze PZW zbudować z kolegami kilka krześlisk. 
Czy mógłby ktoś doradzic jak zabrać się do tego od strony formalnej. Czy wystarczy taka akcje uzgodnić z lokalnym kołem PZW? Nie chcę narażać się na jakieś problemy.



#25 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów

Napisano 09 luty 2022 - 21:37

 

 

Dzięki za wysiłek ale nie ma tam kompletnie nic co dałoby odpowiedź na moje pytanie.



#26 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 09 luty 2022 - 21:41

U mnie też była przeprowadzona w tym roku taka akcja. Nasze koło poprosiło o zgodę okręg i po konsultacji z ichtiologiem zbudowano krześliska.



#27 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 10 luty 2022 - 00:47

 

 

Dzięki za wysiłek ale nie ma tam kompletnie nic co dałoby odpowiedź na moje pytanie.

 

 

Nie chodzi o to czy znalazłeś tam odpowiedź na swoje pytanie czy nie, ale o to, żeby nie powielać niepotrzebnie tematów, tylko zadać swoje pytanie w już istniejącym wątku.


  • S.N. lubi to

#28 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 10 luty 2022 - 12:43

Formalnie jeśli to jezioro jest tylko dzierżawione przez PZW, to ustawienie krześlisk wymaga uzgodnienia z właścicielem i jego zgody. Jakiś czas temu cieszono się zatopionymi w Starym Porcie w Poznaniu choinkami, nakręcono przy tego okazji filmik (był na YT), a następnie okręg był zmuszony do ich usunięcia. Wiem o tym od strażników, których spotkałem w Starym Porcie. Kolego Brzoza-czytajcie, wiedzieć będziecie. Przeniesienie do wątku o krześliskach wskazane, bo tam w zasadzie techniczne szczegóły bez poruszania prawnych aspektów zagadnienia.



#29 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 10 luty 2022 - 19:27

Pozwolenie, kwity mają sens jak takie krześliska później są odpowiednio oznakowane i w pewnych tam okresach nie wolno wędkować w ich pobliżu bo jeżeli nie to robić po swojemu i nikogo o nic się nie pytać. Gdyby nie nakręcony i rozdmuchany w sieci filmik ze Starego Portu to krześliska leżałby do tej pory i tylko garstka ludzi by o tym wiedziała.
Panowie w tym kraju szkoda czasu na biurokrację której i tak jest już za dużo robić swoje chyba że zbiornik na którym chcecie coś zrobić jest jak na ,,patelni,, lub odpowiednio monitorowany w co wątpię 🙂
  • PePe. lubi to

#30 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 11 luty 2022 - 13:27

akcje z choinkami są do tej pory , a co do portu , jest teraz tam zakaz wędkowania do końca 31.05 , chyba to właśnie ich zasługa - i dobrze :)



#31 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 11 luty 2022 - 15:50

akcje z choinkami są do tej pory , a co do portu , jest teraz tam zakaz wędkowania do końca 31.05 , chyba to właśnie ich zasługa - i dobrze :)

Może w części. Jednak głównie to zasługa rzeźników i doniesień wędkarzy i strażników do okręgu w sprawie ustanowienia zakazu. Obawiam się, że przy obecnym zamuleniu portu te choinki nie specjalnie się sprawdzają, a już absolutnie nie dają bezpieczeństwa młodym rybom. W Starym Porcie jest dużo miejsca na zbudowanie krześlisk z prawdziwego zdarzenia. Koszt niewielki, korzystającym z przystani też nie będą przeszkadzać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych