Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kłopoty z wjazdem łodzią do lasu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   grzegorz59

grzegorz59

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 18 sierpień 2012 - 22:26

Koledzy potrzebujemy pomocy. Mamy problem z dojazdem do jeziora, ponieważ aby dojechać do miejsca w którym możemy zwodować łódkę, musimy wjechać do lasu. Straż leśna nie pozwala nam jednak tam wjeżdżać, a jest to jedyne miejsce na tym jeziorze gdzie można zwodować łódkę. Parę miesięcy temu w jednym z pism wędkarskich czytałem artykuł, gdzie była podana podstawa prawna na mocy której musi być udostępniony dojazd do jeziora. Czy ktoś byłby w stanie pomóc mi w tym temacie tj. podać odpowiedni artykuł prawny i jego źródło, aby przy kolejnym spotkaniu ze strażnikami miał jakieś argumenty w ręku. Z góry dziękuję

#2 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 19 sierpień 2012 - 11:44

U mnie wystarczy podjechać do nadleśnictwa i nie robią problemów - jest wydawane specjalne pozwolenie na wjazd do lasu. Pozdrawiam

#3 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 19 sierpień 2012 - 13:41

Wydaje mnie się, że dojazd do jeziora a dojazd do konkretnego miejsca na jeziorze to dwie różne sprawy. Polecam - jak kolega wyżej - schowanie szabelki i pogadanie w nadleśnictwie...

#4 OFFLINE   grzegorz59

grzegorz59

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 19 sierpień 2012 - 14:53

zapewniam kolegów próbowaliśmy jako koło pzw rozmawiać w m nadleśnictwie ale odpowiedz jest nie bo nie a co do dojazdu jest t ylko jeden my nie chcemy zostawiać auta w lesie tylko zwodować i odstawiamy auto 4 km na parking

#5 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 14:24

To nie musi być koniecznie odpowiedź, nie bo nie, tylko w 99% przypadków, do lasów w okresie letnim jest całkowity zakaz wstępu, zw względu na zagrożenie pożarowe.

#6 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 11 październik 2012 - 20:42

Panowie,to nie jest tak do końca,że " nie bo nie ".Polecam art.29 ustawy z 28 września 1991r. o lasach.
Osobiście też nie podoba mi się,że nie można wjechać swobodnie do lasu,ale co zrobić...