Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Parę słów o kłusownictwie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 17 listopad 2021 - 10:59

Stan naszych wód sprawił że prawie zakończyłem przygodę z wędkarstwem.
Leżącego się nie kopie...
Pozostał żal i wku*wienie.
I chęć zmiany tego.
Od 4 lat nie przymykam oka na to co się dzieje nad wodą. Przykładam się do tego aby to zmienić i daj Boże, znów cieszyć się z pięknych ryb.
Te 4 lata to 16 ujętych kłusowników I 9 robaczkarzy znad pstrągowych rzek. Parę kilometrów siatek.
Będzie tego więcej, jeśli uzbieram na własne kamery typu fotopułapka.

https://pomagam.pl/niezaleznaochrona

Wiele jeszcze zostało do zrobienia.
Może ten temat zmobilizuje kolejną osobę do wstąpienia do SSR, bądź jakichkolwiek działań mających na celu poprawę tej kiepskiej sytuacji z naszą ukochaną pasją.

W tym roku na otwarciu sezonu pstrągowego coś we mnie pękło. Dlaczego? Sami zobaczcie... Najpierw wizyta elektryków. Potem najazd robaczkarzy...
W miarę możliwości służę radą w razie problemów na Waszych wodach. Bo to od Nas zależy czy będzie lepiej, nie możemy liczyć na to że ktoś zrobi to za nas.
Temat będzie odpowiednio tuczony zdjęciami z działań.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 17 listopad 2021 - 12:03

Parę zdjęć na start, żeby nie być gołosłownym... ;)

Załączone pliki


Użytkownik Kuballa44 edytował ten post 17 listopad 2021 - 12:03


#3 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 listopad 2021 - 12:55

Niełatwe to zajęcie, wymagające czasu i poświęcenia, a i trzeba uważać, żeby przy tym zdrowiem lub życiem nie przypłacić. Czapki z głów dla takich osób jak Ty Kuballa



#4 OFFLINE   deywed12

deywed12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPyskowice/Śląskie
  • Imię:Dawid

Napisano 17 listopad 2021 - 13:01

Fotopułapka to jedno, ale zdecydowanie lepszy byłby monokular termowizyjny, niestety jest on również zdecydowanie droższy.  



#5 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 15:46

Polska to dziki kraj.

Ostatnio na Facebooku jeden Kretyn umieścił zdjęcie jak to połapał okoni. Zdjęcie z wiadrem i wagą- zberetował 23 kg okonia

ja się pytam czy on q... ma mózg??

zeżre te wszystkie ryby??

później płacz ze nie ma ryb. a lodówka zajebana truchłem ryb



#6 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 17 listopad 2021 - 17:32

Robicie robotę, jak rozumiem Wasza właściwość to dorzecze Parsęty?

#7 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 17 listopad 2021 - 18:00

Parsęta jest pod opieką Związku Dorzecza, etatowej Straży i kilku SSRek. Mają fundusze i ludzi... :)
Miałem przyjemność tam działać dzięki uprzejmości ludzi znających dorzecze, które dla mnie wciąż jest tematem do poznania. Ale cierpliwie odrabiam lekcje zbierając informację.
Właściwością jest nietolerancja na to skurwysyństwo które dzieje się teraz, po zapadnięciu zmroku nad wodą.
Grabowa, Wieprza, nie ma przeciwwskazań przeciwko wypadowi na Słupię czy Parsętę.

Co do termowizji... Hm. Nie marzę o tym. :)
Tą robotę da się robić i bez tego. Może nieco mniej wygodniej. Będę przeszczesliwi jeśli uda się uzbierać na kamery. To już będzie potężne narzędzie. :)
  • malinabar, mario70 i S.N. lubią to

#8 OFFLINE   karoleq007

karoleq007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 18:43

Fajny temat, a tak z ciekawości, czy wiesz jakie kary otrzymali później tacy kłusole i czy mógłbyś przytoczyć jakieś przykłady na zasadzie jaką karę ktoś dostał za x ryb?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
  • Kuballa44 lubi to

#9 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 17 listopad 2021 - 22:01

Przedostatni robaczkarz dostał 400 zł mandatu. W przypływie rozpaczy zniszczył sobie wodery i wędkę. :)
Rzeczy się dzieją.
Mógłbym.
Można zapomnieć o bajkach typu dostanie 500 zł mandatu.
Jako że to przestępstwo, dwa lata w zawieszeniu na dzień dobry, plus możliwa nawiązka na rzecz pokrzywdzonego. 5cio, 10cio lub 15 krotna wartość ryby. Postaram się o parę wyroków i je przytoczę. :)

#10 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 17 listopad 2021 - 22:26

Takie działania jak Twoje są super, ale niestety to kropla w morzu. Dla mnie podstawowym problemem jest gdy widzę kłusownika, małego,to komu to zgłosić, na policję? Zawsze dojadą jak po sprawie. Wystarczyła by jeszcze mała zmiana prawa, typu połowa kwoty zasądzonej od kłusola dla zgłaszajacego. Pewien jestem, że by się mocno na wzajem pilnowali.
  • hm62 i Kuballa44 lubią to

#11 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 17 listopad 2021 - 22:40

Pewien jestem, że by się mocno na wzajem pilnowali.

To nie mogą być mityczni Oni. Musimy się pilnować sami nawzajem. :)
Oczywiście że to kropla w morzu.
Ale jeśli krople przestaną się pojawiać to i morze wyschnie
Między innymi po to powstał ten temat, aby być może tych kropel było więcej.
Z robaczkarzem jest dosyć prosto. Albo grzecznie mijamy Pana bez słowa, w bezpiecznej odległości dzwonimy na Policję i w kontakcie z patrolem staramy się przekazać kierunek w którym Pan podąża, co może doprowadzić do ujęcia przez Policję.
Ja mam trochę mniejszą samokontrolę, toteż osobiście informuję Pana co robi zle i że wychodzimy do najbliższej drogi a ja wzywam Policję.
Z kłusownictem innego rodzaju będąc w pojedynkę pomocny jest telefon i nagranie. To daje nam dowody.
A z Policją to różnie bywa... Patrole lubią sobie podjechać z daleka na bombach. ;)
  • wicher_dziki_koń i delux64 lubią to

#12 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 listopad 2021 - 22:49

Zrób teleport to będą zjawiać się szybciej. Co z tego że "mały" kłusownik? Po to są służby. Jak ktoś zawinie 2 cukierki z biedronki to też się jakoś mandaty wypisuje.
@Kuballa44 do kłusownika na bombach? Skąd mają zgodę?

Użytkownik hvast87 edytował ten post 17 listopad 2021 - 22:51

  • HuchoTaimen lubi to

#13 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4572 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 listopad 2021 - 06:23

Takie działania jak Twoje są super, ale niestety to kropla w morzu. Dla mnie podstawowym problemem jest gdy widzę kłusownika, małego,to komu to zgłosić, na policję? Zawsze dojadą jak po sprawie. Wystarczyła by jeszcze mała zmiana prawa, typu połowa kwoty zasądzonej od kłusola dla zgłaszajacego. Pewien jestem, że by się mocno na wzajem pilnowali.


Matteoo czy Ty wczoraj nieszczęśliwie upadłeś ? Masz pojęcie co się stanie jak za donosy zaczną płacić ? Z domu wtedy nie wyjdziesz. Walczmy o wody, ale nie zniżajmy się do poziomu, z którego już nie ma odwrotu ...
  • Biesan, Aries i wicher_dziki_koń lubią to

#14 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 18 listopad 2021 - 08:37

Sławek, upadłem i wstałem. Ty chyba leżysz nadal. Mieszkałem w latach 90tych w Finlandii i tam tego typu działania zmiejszyły o 70% skalę pijanych kierowców. U nas i to i to samo na kłusoli bym wprowadził. Ja się nie obawiam wychodzenia z domu, a Ty czemu masz takie obawy? Tylko systemem finansowym przekonasz społeczeństwo do nie odwracania głowy. Dziś patologia dopadła to społeczeństwo, sam kilka lat temu za uratowanie życia gówniarzowi miałem sprawę, że mu bark uszkodziłem, no ale się na szczęscie sąd postąpił właściwie. Czy dziś gnoja bym wyciągał spod lodu? Kto wie. I tak zaczyna myśleć większość, symboliczne albo właściwe nagrody może przywrócą odpowiedzialność. Innej drogi nie ma. Co do podpierdalaczy czystej maści, to każdy z nas ma takiego sąsiada. Nie raz miałem z tego tytułu kontrol w firmie, a sami nie wiecie ile w skarbowym leży donosów na każdego z nas, wystarczy, że kupisz nowy samochód i pyk, sąsiad się grzecznie pyta w US skąd ta kanalia miała kasę. Zgłoszenia kontrolowane i właściwie opłacane, to może być dobry pomysł, a to nie jest donosicielstwo jak to powyżej. Gorszego matrixa niż jest obecnie już i tak nie stworzymy, sami większości z Was chwalicie się w necie o tym i o tamtym. Odebraliśmy sobie sami prawa i wolności, a obawiamy się zgłoszeń na przestępców?. Ja nie mam facea, nie mam innych tiktoków, z internetu korzystam świadomie, a i tak średnio ogarnięty informatyk znajdzie wiele info. O większości z ludzi informacji w necie jest tyle, że sami tyle o sobie nie wiedzą.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 18 listopad 2021 - 08:52


#15 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 18 listopad 2021 - 08:52

Takie działania jak Twoje są super, ale niestety to kropla w morzu. Dla mnie podstawowym problemem jest gdy widzę kłusownika, małego,to komu to zgłosić, na policję? Zawsze dojadą jak po sprawie. Wystarczyła by jeszcze mała zmiana prawa, typu połowa kwoty zasądzonej od kłusola dla zgłaszajacego. Pewien jestem, że by się mocno na wzajem pilnowali.

Jakby wprowadzić tą myśl do przepisów, powstałby nowy zawód "konfident w słusznej sprawie" ;)

Ale w tej sytuacji (kłusownictwo), może to byłby dobry pomysł i faktycznie opamiętaliby się sku****le !


  • marcin_69 lubi to

#16 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4572 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 listopad 2021 - 09:01

Skoro leżeniem nazywasz płacenie za zwykle donosy to tak: leżę i nie zamierzam się podnosić. I zdecydowanie mówię takim fejkom NIE. W końcu dojdzie do tego, że dzieci na ojca doniosą z powodu błachostki bo będzie to w jakiś tam chory sposob usankcjonowane. Do czego notabene rządzący chcieliby jak najszybciej doprowadzić. Z mojej strony powtarzam raz jeszcze. Walka tak, donosicielstwo nie !
A jesli chodzi o Twoj przypadek to ratując czyjeś życie prawo miałeś po swojej stronie.
  • Biesan, Licus i Krzysiu lubią to

#17 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 18 listopad 2021 - 09:11

W sprawie kłusownictwa najskuteczniejsi jesteśmy my sami. Jesteśmy najczęściej nad wodą. Możemy najszybciej i najskuteczniej reagować.
Tutaj ciekawostka.
Dwóch panów których spotkałem kończąc właśnie swój odcinek pstrągowych, panowie właśnie zaczynali.
Jeden firma budowlana, drugi pensja ~3500 zł.
Co nie stało na przeszkodzie żeby że słoikiem robaczków w kieszeni chcieć poprawić po mnie odcinek.
Pamiątkowe 400 zł na głowę. :)

Prawie połowa kwoty zebrana. Serdecznie wszystkim dziękuję.

Załączone pliki


Użytkownik Kuballa44 edytował ten post 18 listopad 2021 - 09:12

  • Maciek Rożniata, wicher_dziki_koń i G_rzegorz lubią to

#18 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1839 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 18 listopad 2021 - 09:29

Tak sobie czytam ten wątek i jestem ciut przerażony... Płacenie za donosy?? Czy zgłoszenie przestępstwa, w tym wypadku kłusownictwa to donosicielstwo?? Czy może jednak normalna obywatelska postawa?? Podoba nam się że na północy jak włazimy na wodę licencyjną, to musimy mieć zezwolenie widoczne dla wszystkich przypiete na plecach, a jeśli nie, to zwykły mieszkaniec zadzwoni do odpowiednich służb. Chwalimy że tam to jest ochrona. U nas to donosicielstwo??

Chyba jednak nie ma u nas szans byśmy mieli łowiska zadbane i chronione jak tam...



#19 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4572 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 listopad 2021 - 09:41

Nie zmieniaj przekazu mojej wypowiedzi !
Zgłoszenie przestępstwa to jak najbardziej właściwa postawa. Płacenie za zgłaszanie czyli zwykle donoszenie za pieniądze sprawi, że zacznie się zwykle podpierd...nie wymyślonych "przestępstw" dla paru groszy przez pijaczków pijących nad wodą czego nie ogarnie nawet cała policja razem z psr i ssr. Po raz kolejny powtórzę: walka i ochrona tak. Ponadto od czego są np. wspomniane fotopułapki czy inne tego typu narzędzia ? I płacić im nie trzeba ...

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 18 listopad 2021 - 09:41

  • Krzysiu lubi to

#20 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 listopad 2021 - 10:00

Piszecie o przestępstwach ale nie wiecie że za przestępstwo nie da się mandatu wystawić a te dziadki dopuściły się jedynie wykroczenia. Zgadzam się ze Sławkiem i nie będę się nawet wypowiadał czy to dobry czy zły pomysł. Po prostu nie jestem za kolejną biurokratyzacją i pisaniem prawa na kolanie. Chyba sobie nie zdajecie sprawy ile miejsc pracy trzeba stworzyć ile ludzi zaangażować aby napędzić ten bezsensowny proceder. Odpuśćmy temat jak mogłoby być bo takie życzeniowe gadanie jest bez sensu i skupmy się lepiej na tym co realnie można zrobić. 


  • Aries, Kuballa44 i S.N. lubią to