Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

R臋czne wykonanie jerka


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tramal

Tramal

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk

Napisano 24 pa藕dziernik 2005 - 23:36

Witam .
Jestem na tym forum po raz pierwszy.
Metoda jerkowania bardzo mnie zaciekawi艂a . To chyba dla tego 偶e wydaje si臋 by膰 technik膮 dla cierpliwych - co zreszt膮 bardzo mi odpowiada.

Niestety jako student nie jestem w stanie wyczarowa膰 sobie odpowiedniego sprz臋tu i w pierszych poczynaniach b臋d臋 musia艂 do艣膰 powa偶nie improwizowa膰 z pomoc膮 kija 2.10, ko艂owrotka o szpuli sta艂ej z 偶y艂k膮 (bardzo s艂abo rozci膮gliw膮) . Po przeczytaniu wielu artyk贸艂贸w na temat tej metody znalaz艂em wiele wzmianek 偶e nawet z takim sprz臋tem warto spr贸bowa膰 dlatego nie zniech臋cam si臋 .

Ale nie o sprz臋cie mia艂o by膰 a o samych jerkach :D
Z powod贸w jak mo偶na to nazwa膰 zasobno艣ci studenckiego portfela a raczej jego nie zasobno艣ci - swoje pierwsze jerki postanowi艂em wykona膰 samodzielnie z r贸偶nych gatunk贸w drzewa. Nadanie korpusowi kszta艂t贸w(czasem fantazyjnych ) nie stanowi dla mnie 偶adnego problemu. Problem pojawia sie jednak w momencie kiedy trzeba ten ca艂y klocek odpowiednio wywa偶y膰. Jak rozmie艣ci膰 obci膮偶enie? Czy na prz贸d, czy do 艣rodka a mo偶e r贸wnomiernie ?
Logika wskazuje 偶e obci膮偶enie przyn臋ty bezsterowej mo偶e miec ogromne znaczenie dla jej p贸藕niejszej pracy. St膮d prosz臋 o rad臋.

Pozdrawiam serdecznie

Qba



#2 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 25 pa藕dziernik 2005 - 00:14

Specem nie jestem, ale je艣li chodzi o glidery (te szybuj膮ce jerki) to sprawdzon膮 metod膮 jest obci膮偶enie dwumiejscowe tzn. wi臋ksza cz臋艣膰 przed doln膮 kotwic膮 (kilka cm w zale偶no艣ci od wielko艣ci) a druga, mniejsza kilka cm od ko艅ca woblera. Im wy偶ej b臋dzie dochodzi艂 o艂贸w tym bardziej b臋dzie si臋 koleba艂, ale te偶 mo偶e mie膰 tendencje to wywalania si臋 na bok przy szarpaniu. Wi臋cej powiedz膮 m膮drzejsi koledzy. Warto te偶 zajrze膰 na stron臋 www.lurebuilding.nl
Pzdr

#3 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 post贸w
  • LokalizacjaBp

Napisano 25 pa藕dziernik 2005 - 09:12

@Tramal
zajrzyj na forum Ciekawe strony tam gdzies umie艣ci艂em post o budowaniu przyn臋t i tam powinny by膰 prze艣wietlone wobki. Luknij
  • czaro321 lubi to

#4 OFFLINE   Tramal

Tramal

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk

Napisano 25 pa藕dziernik 2005 - 13:58

Dzi臋ki :D
Faktycznie nie znalaz艂em wcze艣niej tych stron s膮 naoprawde dobre. Osobi艣cie uwa偶am 偶e jerki to jedne z najprostszych je艣li nawet nie najprostsze do wykonania przyn臋ty. Od tych trudniejszych w wykonaniu r贸偶ni je to ,偶e pono膰 same nie 艂owi膮
Dlatego zabieram si臋 do pracy. W tym roku na szczupaka ze spiningiem pojad臋 napewno raz (11.11) bo nie s膮dz臋 偶ebym mia艂 wi臋cej czasu. Nie licze na efekty - jad臋 偶eby sie pouczy膰 p艂ywa膰 . Kto wie mo偶e przez zim臋 troch臋 sprz臋tu pokompletuje :D Serdeczne dzi臋ki raz jeszcze.
Pozdrawiam
  • Kamil750 lubi to

#5 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 post贸w
  • LokalizacjaBp

Napisano 25 pa藕dziernik 2005 - 14:17

Nie licze na efekty - jad臋 偶eby sie pouczy膰 p艂ywa膰 .

Ludzie oszala艂 :huh: . W listopadzie chcesz uczy膰 si臋 p艂ywa膰? :wacko: Pami臋taj o witaminie C i kombinezonie nurka. Wtedy napewno nie zmarzniesz :lol: A偶 mi si臋 zimno robi na sam膮 my艣l. A偶 z臋bami szczekam :mellow:
  • Kamil750 lubi to

#6 OFFLINE   Tramal

Tramal

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk

Napisano 25 pa藕dziernik 2005 - 14:25

Mia艂em na my艣li hmm jak to powiedzie膰 偶eby nawi膮za膰 ;)Chce nauczy膰 si臋 p艂ywa膰 moje jerki Bo ja p艂ywa膰 potrafi臋 i to ca艂kiem nie藕le . Kiedy艣 co prawda mia艂em okazj臋 przymusowo l膮dowa膰 w listopadowej wodzie ... To chyba w艂a艣nie wtedy uzna艂em 偶e morsem napewno nie b臋d臋

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 25 pa藕dziernik 2005 - 18:55

@Tramal, witam w艣r贸d nas, mi艂o艣nik贸w dobrego spinningu, castingu i jerkowania!

Moim zdaniem wykonanie dobrego jerkbaita jest trudniejsze ni偶 woblera. Jerkbait musi s艂ucha膰 w臋dkarza. Sam wygl膮d, nie stanowi, 偶e b臋dzie to skuteczna i efektywna przyn臋ta. Na rynku jest wiele r贸偶nego rodzaju konstrukcji. Jedne s膮 艂owne inne tylko 艂adnie wygl膮daj膮. Najtrudniejsze to wykonanie takiego jerkbaita, kt贸ry by spe艂nia艂 wymagania konstruktora. Czyli zak艂adasz co艣 i projektujesz tak by robi艂 to co chcesz. 呕ycz臋 powodzenia i wierz臋 w to, 偶e znajdziesz tutaj wiele os贸b 偶yczliwych i pomocnych!

Tak jak moi przedm贸wcy polecam stronk臋 Dirka http://www.lurebuilding.nl oraz bezpo艣redni kontakt z Yokozun膮 (tw贸rc膮 fantastycznych jerkbait贸w) i Siudakiem (super wobki no i pocz膮tek jerkbait贸w). Dodatkowo musisz troszk臋 porzuca膰 tymi przyn臋tami by poczu膰 o co chodzi. Jak pracuj膮 pullbaity, glidery, twitchbajty itd. Wtedy, wierz臋, 偶e zrobisz co艣 naprawd臋 fajnego. A p贸藕niej napisz na forum jak posz艂o.

Pozdrawiam serdecznie
Remek


#8 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 pa藕dziernik 2005 - 20:57

@Tramal,

witaj na naszym forum.

Podobnie jak @Remek proponuj臋 najpierw spr贸bowa膰 porzuca膰 gotowymi jerkami aby w og贸le wiedzie膰 o co chodzi w pracy tych przyn臋t. Trzeba troch臋 zrozumie膰 temat aby zacz膮膰 robi膰 dobre jerki. Na pewno nie s膮 艂atwe do zrobienia.
Koniecznie podpytaj naszego @Yokozun臋, speca od jerkowych r臋kodzie艂, my艣l臋 偶e da ci cenne wskaz贸wki. :D


#9 OFFLINE   Tramal

Tramal

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk

Napisano 25 pa藕dziernik 2005 - 22:32

:D

Chyba fktycznie sko偶ystam z porad fochowc贸w. Mo偶e spr贸buje co艣 kupi膰 w sklepie przed wyjazdem na jerkowe nauki. Narazie wzbogacam si臋 o wiedz臋 teoretyczn膮 i mam 艣wadomo艣膰 偶e sam kszta艂t to nie wszystko bardzo w膮偶ne jest te偶 wywa偶enie - nie tylko jego rozk艂ad ale i stosunek obci膮偶enia do wyporu patyka To jest chyba jedna z najtrudniejszych rzeczy do osi膮gni臋cia w budowie wobler贸w a chyba zw艂aszcza jerk贸w gdzie mo偶e stanowi膰 o pracy przyn臋ty. Jak to m贸wi膮 jak nie pomacasz to nie wiesz co to jest...

Mimo to nie wyrzuc臋 tych paru patyk贸w kt贸re ju偶 wystruga艂em gdy偶 w mojej naturze le偶膮 eksperymenty - kto wie mo偶e uda mi si臋 wyci膮gn膮膰 jkakie艣 fajne wnioski Kiedy艣 modernizowana przezemnie wachad艂贸wka (samor贸bka mojego przyjaciela) z jakby si臋 wydawa艂o zupe艂nie niefachowym odblaskiem okaza艂a si臋 prawdziwym strza艂em w dziesi膮tk臋 - na oko艂o dwudziestu spiningist贸w uzbrojonych w twistery i kopyta tylko ja mia艂em ryby na ow膮 wachad艂贸wke ... Niestety ostatni pojedynek przegra艂em - ciesze si臋, 偶e haki by艂y bez zadziora i wierz臋 偶e metrowiec sobie t膮 blaszke wytrzepa艂 z pyska i teraz czeka na kolejny pojedynek ze mn膮

Cho膰 jestem tu chyba drugi dzie艅 ju偶 mi si臋 bardzo podoba. Napewno napisz臋 jak tam przebiega艂y moje nauki oraz jakie s膮 efekty pracy warsztatowej :D (jedyne trzy dni nad woda tej jesieni mam zamiar przeznaczyc na testowanie moich przyn臋t - nie tylko jek贸w ale i takich kt贸re nie maj膮 nazwy ,nie mniej budowane s膮 z my艣l膮 prowadzenia pod powierzchni膮 a ich ruch ma by膰 nadawany szczyt贸wk膮 w臋dziska )

Dzi臋ki i pozdrawiam serdecznie


#10 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 pa藕dziernik 2005 - 12:06

@Tramal,

zapraszamy do pisania i dzielenia si臋 swoimi spostrze偶eniami. :D