Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Metanium Mg/Mg7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 marzec 2007 - 21:40

Cześć,
Dzisiaj dostałem karton z przesyłką od mojego dobrego kolegi z Japonii. Przesyłka to zbiór różności z targów w Yokohama 2007. Czegoż tam nie ma :D same rarytasy dla castingowców. Zaintrygował mnie film na temat nowości Shimano a tam dokładne informacje na temat Shimano Metanium Mg/Mg7. Oto garść faktów:

1. Przede wszystkim zaintrygowała mnie szpulka. Rozmiary to 34/22mm (średnica/szerokość). Czyli dokładnie tyle samo co w starym metanium oraz Antaresie AR. Szpulka wykonana jest z cienkiej blaszki aluminiowej o grubości 0,3 mm. To pozwoliło ją odchudzić. Ile? Szpulka oryginalna do poprzedniej wersji metanium waży 12,73g, ta w nowym 11,00g czyli mniej nawet niż w Antaresie AR. To mi się podoba.
Pojemność szpulki taka sama jak w Antaresie AR i poprzednim metanium. Ale to nie wszystko. Firma Shimano w tym roku wprowadziła nowe lekkie szpulki firmy Yumeya. Ta współpraca układa się już od kilku lat ale w tym roku wprowadzono 3 nowe szpulki. Do Metanium XT oraz nowego Metanium Mg/Mg7 wprowadzono płytkie szpulki (odrębnie do XT i do nowego Mg) PE0.8-200m o masie 10,9g (zdjęcie zamieszczę jak zeskanuję). Jest ona rzeczywiście płytka. Jej koszt to 9000 yen. Na boku doniosę również, że w Japonii w zeszłym roku niesamowitą popularnością cieszył się SPEEDMASTER 200/201. Do niego również wprowadzono nowe lekkie i płytkie szpulki - PE1-200m oraz 16lb-120m. Pierwsza waży 14,2g, druga 13,7g.

2. Co jeszcze mi się podoba - waga! Metanium Mg waży tylko 170g. Piszę tylko bo to obecnie najlżejszy multik z tej firmy.

3. Ponadto ma bardzo kompaktową obudowę. Jest mniejszy (niższy) od starego metanium - podczas trzymania.

4. Również zmieniono jego budowę wewnętrzną.Większy tryb główny (40 mm) oraz tzw. pinion - czyli część przekładni (zmniejszono go tym samym powierzchnia potencjalnego stylu z osią jest mniejsza).

To tak na szybko tyle. W razie pytań jestem dostępny (od czwartku raczej wieczorami bo wybywam do naszych zachodnich sąsiadów :D)

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 17 marzec 2007 - 21:52

pochwal się co ejszcze dostałeś :mellow:

#3 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 19 marzec 2007 - 18:08

Remek, a czy wersja speedmaster 201 ma taką samą szpule jak curado 201?? Jeśli trak to ja kupie taką szpule napewno.
pozd JW :D

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 marzec 2007 - 21:55

Remek, a czy wersja speedmaster 201 ma taką samą szpule jak curado 201?? Jeśli trak to ja kupie taką szpule napewno.
pozd JW :D


Cześć,
Jurku, szerokość szpulki speedmastera to 25 mm, a Twojego curado jeśli się nie mylę 22mm (sprawdź to proszę bo w głowie nie mam wszystkich rozmiarówek :D).

Pozdrawiam
Remek


#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 22:12

część Remigiusz!!

Właśnie lezy przedemną szpulka do 201DPV i po pomiarach szerokości wynikwa że:
szerokość szpuli między krawedziami zewnątrznymiszpuli wynosi prawie 29mm, średnica wewnetrzna, gdzie jest nawinieta linka wynosi 25mm

22mm ma chyba metanium XT 2005 i scorpion 1001

pozdrawiam i dziekuję
JW :D

#6 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 21 marzec 2007 - 22:39

Witaj @Remek

Bardzo zaciekawiłeś mnie tymi nowymi szpulkami to metanium xt i speedmaster 201, hehe tak się składa że mam tylko te multiki. Nie wiesz gdzie można dostać te szpulki na internecie czy są już w sprzedaży, i ile mogą kosztować???
Jak myślisz, jak założę te szpulki do tych multików to jakimi najmniejszymi przynętami da się operować, chodzi o speedmastera i metanium.

Pozdrawiam



#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 marzec 2007 - 12:34

Troszkę więcej szczegółów.

Załączone pliki

  • Załączony plik  pub.jpg   111,9 KB   489 Ilość pobrań


#8 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 22 marzec 2007 - 12:41

Witam

Szpula od speedmastera wyglada identycznie jak od Curado D 201. Interesowałaby mnie ta płytsza szpula z lewej strony, jeśli jest faktycznie lżejsza od standardowej i ponadto ma mniejszą pojemność,to można stosunkowo niedrogi kolowrotek jakim jest curado D zamienić na względnie uniwersalny multik. I tutaj pytanie Remek, czy wiesz jaka jest pojemność tej plytszej szpuli?
pozd JW :D

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 marzec 2007 - 13:38

Cześć,
Przede wszystkim szpulka od curado jest lżejsza od tej z Yumeya dla speedmastera. Zauważ, że ta waży 14,2g.

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 22 marzec 2007 - 13:45

Szpula do curado 201D waży 15g (pusta), jesli ta płytka szpula jest o prawie gram lżejsza i mieści się na niej mniej linki to cały uklad tez bedzie lżejszy. czyli właściwości rzutowe powinny sie poprawić. Generalnie 201DPV z dobrze dobranym kijem średniej mocy znakomicie rzuca od 12g w górę. Jednak mam kilka ulubionych i łownych wabików, ktore latają troche gorzej więc odchudzenie szpuli powinno pomóc.
Myle się??
pozd JW :D


#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 marzec 2007 - 14:14

Ok. Jurku. Myślałem, że szpulka od Curado jest troszkę lżejsza. Twoje rozważania są jak najbardziej słuszne.

pozdrawiam
Remek

#12 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 sierpień 2007 - 12:51

cześć
jest już lewo ręczna wersja tytułowego multika na japantackle. Cena jak narazie wyłacznie dla maniaków.


http://www.japantackle.com/Shimano/Shimano_MetaniumMG_MG7.ht m

pozd JW :D






#13 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 07 sierpień 2007 - 14:29

Cena jak narazie wyłacznie dla maniaków.

A przypuszczasz, że póxniej bedzie niższa??? Moim zdaniem taka jest cena tego multi i inna nie bedzie, oczywiście w Japantackle, bo w różnych miejscach są różne ceny, a japan.. czy plat do tanich nigdy nie należały, bo prowadzą sprzedaż głównie poza rynek japoński.

#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 sierpień 2007 - 14:43

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

#15 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 07 sierpień 2007 - 14:57

Chłopaki dajcie spokój ./..

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18593 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 sierpień 2007 - 15:02


@jerzy, @burzum666
naprawdę żebym starych forumowiczów musiał moderować :angry: skaczcie sobie do oczu na priv - a najlepiej dajce sobie spokój - jakby było o co :wacko:


#17 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 07 sierpień 2007 - 15:05

Jam przecie pokojowo nastawiony na wszystkich :D Pozdrawiam moderatora :D

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 sierpień 2007 - 21:40

No ... :D

Pozdrawiam
Remek

#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 sierpień 2007 - 11:09

cześć
jest już lewo ręczna wersja tytułowego multika na japantackle. Cena jak narazie wyłacznie dla maniaków.


http://www.japantackle.com/Shimano/Shimano_MetaniumMG_MG7.ht m

pozd JW :D






Jurku,
Teraz wiesz dlaczego siedziałem cicho. Ja już go miałem :D

Pozdrawiam
Polski Japończyk