Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

szczypce do odhaczania ryb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 styczeń 2022 - 14:02

Tego typu ze stali nierdzewnej zdecydowanie warto, pomimo ceny 😉
Załączony plik  51thIDpTmBL._AC_SY1000_.jpg   35,03 KB   31 Ilość pobrań

#22 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 13 styczeń 2022 - 15:48

Tego typu ze stali nierdzewnej zdecydowanie warto, pomimo ceny
attachicon.gif 51thIDpTmBL._AC_SY1000_.jpg

 

Tego typu szczypce wędkarskie polecam najpierw obejrzeć w sklepie. Niestety obok solidnych wyrobów, zdarzają się takie, które są wykonane z cienkiej blachy i mocno się wyginają. 



#23 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 styczeń 2022 - 16:08

Tego typu szczypce wędkarskie polecam najpierw obejrzeć w sklepie. Niestety obok solidnych wyrobów, zdarzają się takie, które są wykonane z cienkiej blachy i mocno się wyginają.

No wlasnie oglądałem tego typu i wydawaly mi sie słabiutkie, cieniutkie itp. Czy ktos moze wyslac sprawdzony link do porządnych ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#24 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 styczeń 2022 - 18:14

No wlasnie oglądałem tego typu i wydawaly mi sie słabiutkie, cieniutkie itp. Czy ktos moze wyslac sprawdzony link do porządnych ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

W Polsce były kiedys na allegro . Dokładnie firmy Baker z US . U sąsiadów są  https://www.bestangl...tainless-35000 



#25 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 13 styczeń 2022 - 18:14

Mam takie SG i przy sandaczach które czasem zeżrą głęboko główkę jigową jakoś źle mi się odhaczało. Jakby są za szerokie i nie raz zamiast za hak to za gumkę szczypałem. Wydaję mi się że lepiej się sprawdzą przy dozbrojkach z kotwicą, do jigów szukał bym coś innego.
Do jigów używam takich, tylko skróciłem je ze 3cm, długie ramie za słabo ściskało haczyk
https://allegro.pl/o...m0aArBqEALw_wcB

Użytkownik Bartek1989 edytował ten post 13 styczeń 2022 - 18:24

  • Wroner lubi to

#26 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 13 styczeń 2022 - 20:10

Mam takie SG i przy sandaczach które czasem zeżrą głęboko główkę jigową jakoś źle mi się odhaczało. Jakby są za szerokie i nie raz zamiast za hak to za gumkę szczypałem. Wydaję mi się że lepiej się sprawdzą przy dozbrojkach z kotwicą, do jigów szukał bym coś innego.
Do jigów używam takich, tylko skróciłem je ze 3cm, długie ramie za słabo ściskało haczyk
https://allegro.pl/o...m0aArBqEALw_wcB

A palce u rąk jeszcze masz? Przecież to tylko na klenie i okonki :) . Ale iserio- kilka razy odczepiałem łądne ryby i z gumą nie było problemu, palce mam. Może rzeczywiście większy problem jest przy kotwicach właśnie.


Użytkownik psulek edytował ten post 13 styczeń 2022 - 20:12


#27 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 13 styczeń 2022 - 20:18

Może coś z warsztatowych ?

https://www.google.c...6&bih=625&dpr=1

Przerobiłem 3 sztuki warsztatowych j jak dla mnie nie nadają się do robót na zewnątrz bo od wilgoci zapiekają sie. Próby moczenia w nafcie i zalewanie oliwą pomagają tylko na chwile . No chyba że ktoś będzie suszył i trzymał w pudełku ale jak dla mnie nijak ma sie to do szczypcy które zawsze powinny być pod ręką .

Użytkownik sero1975 edytował ten post 13 styczeń 2022 - 20:19

  • M a r a s i md30 lubią to

#28 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 13 styczeń 2022 - 20:34

Paluchy na miejscu ;) dużych szczupaków u mnie nie ma a główki 4/0, 5/0 tym pistoletowym po prostu źle mi się odczepia

#29 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 13 styczeń 2022 - 20:44

Ja na połowy z brzegu z małą torbą i pudełkiem przynęt używam takich daiwy. Marka obojętna bo większość marek ma te same tylko kolor inny. Nie jest to idealne narzędzie ale kompromis między wymiarami a wytrzymałością. Ma obcinaczki w razie biedy i kotwicy w palcu,dziubek do kółek łącznikowych w razie wymiany kotwicy czy dozbrojki,odchaczanie ryby w miarę komfortowe. Pół środek, zawsze coś za coś.

Załączone pliki



#30 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 styczeń 2022 - 22:41

Ja na połowy z brzegu z małą torbą i pudełkiem przynęt używam takich daiwy. Marka obojętna bo większość marek ma te same tylko kolor inny. Nie jest to idealne narzędzie ale kompromis między wymiarami a wytrzymałością. Ma obcinaczki w razie biedy i kotwicy w palcu,dziubek do kółek łącznikowych w razie wymiany kotwicy czy dozbrojki,odchaczanie ryby w miarę komfortowe. Pół środek, zawsze coś za coś.

Tak ja je ogladalem ale z tego co mi sie wydaje sa 16 cm. A jak wyciagniesz szczupaka 90-120 to musisz wtedy mu reke w paszcze razem ze szczypcami takimi wsadzic jak glebiej łyknie. Przyznam ze mało komfortowa sytuacja jest wtedy zwlaszcza na łodzi i wiaterek dmucha i fala buja. : ). Znow wersje 28 cm z tych samych sa za dlugie , nieporeczne i nie ma gdzie ich trzymac po uzyciu

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#31 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 styczeń 2022 - 22:44

Tak ja je ogladalem ale z tego co mi sie wydaje sa 16 cm. A jak wyciagniesz szczupaka 90-120 to musisz wtedy mu reke w paszcze razem ze szczypcami takimi wsadzic jak glebiej łyknie. Przyznam ze mało komfortowa sytuacja jest wtedy zwlaszcza na łodzi i wiaterek dmucha i fala buja. : ). Znow wersje 28 cm z tych samych sa za dlugie , nieporeczne i nie ma gdzie ich trzymac po uzyciu

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Mialem w uzyciu 14 cm podobne i stad wspomnialem o pokaleczonych paluchach jak sie szczupak szarpał

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#32 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 14 styczeń 2022 - 09:20

Będąc na rybach wolę mieć komfort psychiczny i fizyczny gdy palce są przy zębach szczupaka dlatego noszę szczypce 33cm.

Najczęściej  rany na palcach mam przy małych szczupaczkach przy delikatnym uwalnianiu. 

 

Może takie będą kompromisem 23cm.

https://pl.aliexpres...;trade_order:40



#33 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 14 styczeń 2022 - 13:42

Będąc na rybach wolę mieć komfort psychiczny i fizyczny gdy palce są przy zębach szczupaka dlatego noszę szczypce 33cm.

Najczęściej  rany na palcach mam przy małych szczupaczkach przy delikatnym uwalnianiu. 

 

Może takie będą kompromisem 23cm.

https://pl.aliexpres...;trade_order:40

To bardzo fajne szczypce

Gdyby ich cena oscylowała w okolicach 30 zł były by idealne :)

a tak to chyba lepiej z gwarancją w PL kupic nawet jak kosztują 2 zł wiecej



#34 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 14 styczeń 2022 - 16:43

Tak ja je ogladalem ale z tego co mi sie wydaje sa 16 cm. A jak wyciagniesz szczupaka 90-120 to musisz wtedy mu reke w paszcze razem ze szczypcami takimi wsadzic jak glebiej łyknie. Przyznam ze mało komfortowa sytuacja jest wtedy zwlaszcza na łodzi i wiaterek dmucha i fala buja. : ). Znow wersje 28 cm z tych samych sa za dlugie , nieporeczne i nie ma gdzie ich trzymac po uzyciu

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Te co wrzucałem mają 23cm a nie 16cm. Odchaczałem nimi 95cm i kilka 80+ i bez poszło problemu i bez ran. Tak jak pisałem, te daiwy 23cm to taki kompromis. Czym dłuższe tym wiadomo lepsze.

#35 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 14 styczeń 2022 - 18:33

Te co wrzucałem mają 23cm a nie 16cm. Odchaczałem nimi 95cm i kilka 80+ i bez poszło problemu i bez ran. Tak jak pisałem, te daiwy 23cm to taki kompromis. Czym dłuższe tym wiadomo lepsze.

33 to juz zmienia postac rzeczy

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#36 OFFLINE   Gelor78

Gelor78

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjapradolina wisły
  • Imię:Geno

Napisano 14 styczeń 2022 - 21:40

 

MajKar

Forumowicz

Karol ja zawsze widziałem jak do uwalniania ryb używasz  tej samej małej pęsetki co do sikania

  • photo-thumb-62861.jpg?_r=1467287003
  • +Forumowicz :D :D :D :D :D :D

Użytkownik Gelor78 edytował ten post 14 styczeń 2022 - 21:41

  • MietekK lubi to

#37 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 14 styczeń 2022 - 22:04

Załączony plik  82F9BDBB-0DC3-4962-9AF9-E7ED73508A63.jpeg   36,94 KB   24 Ilość pobrań

 

Chłopaki widzę ,że pojechaliście sobie po rajtkach :).  Ale zobaczcie szczypce medyczne po jednym roku użytkowania w ,,normalnych" warunkach..


Użytkownik sero1975 edytował ten post 14 styczeń 2022 - 22:06


#38 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 14 styczeń 2022 - 22:26

Gelor78@ Bardzo zabawne Chacha ty sokole oko



#39 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 14 styczeń 2022 - 23:18

koledzy wydaje mi się że na tę chwilę znalazłem to co w miare nadaje sie do celu jaki założyłem

Spro Bent Long Nose Pliers 23cm

jedyna uwaga że spasowanie to tak 3+ na 5  ale koncówki trzymają naprawde mocno

 

mają uchwyt/sznurek  na reke , są wystarczajaco długie i z zagietym czubkiem

 

Znalazłem jeszcze ciekawy produkt berkleya ale  bardziej delikatne, lżejsze ,  cena około 43 zł i tez 23 cm ale bez uchwytu/sznurka  na rękę za to duzo lepiej spasowane koncówki



#40 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 14 styczeń 2022 - 23:22

attachicon.gif 82F9BDBB-0DC3-4962-9AF9-E7ED73508A63.jpeg

 

Chłopaki widzę ,że pojechaliście sobie po rajtkach :).  Ale zobaczcie szczypce medyczne po jednym roku użytkowania w ,,normalnych" warunkach..

to nie są szczypce medyczne tylko jakieś gó...no:( swoich używam jakiś 25 lat i nadal są w 100% sprawne, w tym żadnych śladów rdzy:) oczywiscie  warunki użytkowania różne, niekoniecznie normalne:)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych