Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Stary Anos


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 19 luty 2022 - 10:47

Może być tak jak piszesz. Choć nie spotkałem się jeszcze z muchowymi blankami w 2-składzie o długości ok 220cm.
Porównałem też strukturę blanku i jego lakierowanie na wszystkich elementach i na krótkim widocznym odcinku dolnika struktura włókien i lakierowanie jest takie samo jak na pozostałych dwóch elementach. Stad przypuszczam, że dolnik jest zbudowany na skróconym oryginalnym dolnym elemencie tego blanku.
  • homax lubi to

#42 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 19 luty 2022 - 18:15

Na takich blankach (grafit i bezbarwny lakier) robiono Kuba nawet muchówki o długości 180 cm. Bardzo by się przydało wiedzieć choćby w przybliżeniu, kiedy blank został uzbrojony. Raczej bym odrzucił wersję, że to mógł być blank Sage. One praktycznie wszystkie miały zależnie od serii charakterystyczny kolor. Jak się przyglądam pierwszemu zdjęciu, to najbardziej mi przypomina dostępne również u nas w latach 90-tych blanki niemieckiego Sportexa i brytyjskie Fibatube. Te pierwsze mógł sprowadzać Anos z firmy Traun River Rudiego Hegera. Różne rzeczy dla muszkarzy sprowadzał Anos z Traun River. W tych samych latach trafiło do Polski dość dużo blanków z Fibatube (robili również blanki dla Hardy), a w ofercie produkowanych były długie, trzyczęściowe blanki do muchówek jeziorowych. Miałem podobny pomysł do opisanego przez Mieczysława, ale skoro twierdzisz, że blank dolnika nie różni się od pozostałych? Najbardziej niepasująca do całości mojej wersji jest ta dość fikuśna rękojeść. Przed rokiem 2000 chyba nikt nie realizował takich pomysłów? Ja w każdym razie sobie nie przypominam. Chyba, że powstała później w miejsce pierwotnej, czego nie da się wykluczyć.



#43 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 19 luty 2022 - 18:23

Kij z tego co wiem był zbrojony 2007/2008 rok. Zbrojony na tytanowych Fuji Sic Y-L. Do tego uchwyt Matagi. Kij był zbrojony od początku w ten sposób, odkupiłem go od I właściciela. Na pierwszy rzut oka od razu bym powiedział, że pierwotnie miał dzielona rękojeść i ktoś to przerobił na „pełną” ale I właściciel powiedział, że od samego początku tak był uzbrojony.



Użytkownik Żbiku edytował ten post 19 luty 2022 - 18:49


#44 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 22 luty 2022 - 14:12

Sprawa rozwiązana ;) Wystarczyło napisać do p. Andrzeja Ossowskiego ;)

„Bardzo dobrze pamiętam ten kijek. Blank był zaprojektowany osobiście przeze mnie.
Była to mała modelowa seria blanków, którą zleciłem słynnej angielskiej firmie HARRISON.
Wykonany był ściśle w/g mojego projektu z grafitu ultra-wysokomodułowego.
Dla polepszenia akcji wykonałem dolnik krótki - jako tylko gryf.
Pozdrawiam,
AnOs”
  • popper, Sławek Oppeln Bronikowski, wojti80 i 1 inna osoba lubią to

#45 OFFLINE   kogut1982

kogut1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 12 październik 2022 - 13:18

Sprawa rozwiązana ;) Wystarczyło napisać do p. Andrzeja Ossowskiego ;)

„Bardzo dobrze pamiętam ten kijek. Blank był zaprojektowany osobiście przeze mnie.
Była to mała modelowa seria blanków, którą zleciłem słynnej angielskiej firmie HARRISON.
Wykonany był ściśle w/g mojego projektu z grafitu ultra-wysokomodułowego.
Dla polepszenia akcji wykonałem dolnik krótki - jako tylko gryf.
Pozdrawiam,
AnOs”

Masz kolego jakiś namiar na p. Andrzeja?

Mam od nich jedną fajną pstrągówkę i nie mogę ustalić na czym jest ukręcona. 

Pytałem już jednego ze zbrojmistrzów Anosa ale nie pamięta tej wędki.



#46 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 12 październik 2022 - 19:17

Znalazłem na Allegro ogłoszenia Anosa i napisałem poprzez tamten kontakt.

https://allegro.pl/o...cena-9929486896

Użytkownik Żbiku edytował ten post 12 październik 2022 - 19:19

  • kogut1982 lubi to