Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blanki Mizuki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 30 grudzień 2022 - 01:01

Chodzi za mną lekki kij długości ok. 2,40m do ok. 10g. Miałem w ręku blank MIZ80UL(T) i całkiem mi się podobał. Jednak jest na rynku kilka innych blanków o podobnych parametrach: Fishingart ULXF806-2N (mam kij na ULXF810-2N. Nie wiem jednak czy ten 806 różni się od niego tylko mocą i jaki jest w porównaniu z Mizuki. Są też Blaas F i XF ...
Jest też Qualia XPSJ802L, ale tego blanku w ogóle nie znam i jakoś niezbyt wiele o nim w necie.

Jakie te dwa blanki (ULXF i XPSJ) są w porównaniu z Mizuki?
Mizuki ma niezaprzeczalny atut w postaci jakże przystępnej ceny :D

Mialem wszystkie wspomniane blanki przerobione na wedki.. Znajde chwile to cos skrobme.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • Friko, Fatso i gulf lubią to

#22 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 17 luty 2023 - 11:17

Mialem wszystkie wspomniane blanki przerobione na wedki.. Znajde chwile to cos skrobme.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

Czy coś się udało skrobnąć?:)

 

Było by super


  • Friko i Dziad Wodny lubią to

#23 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 17 październik 2023 - 09:44

Od wiosny użytkuję castingowy kij na blanku MIZ80UL(T) i jestem zachwycony. Takiego uczucia "przedłużenia ręki" chyba nigdy nie miałem. Jak ktoś wyżej napisał, pracuje w komforcie z obrotówkami w rozmiarze 1 w silnym uciągu. Ja go używam głównie w te sposób, ewentualnie z małymi gumkami do 5 gr. Bardzo dobrze trzyma rybę, wcina nawet delikatne skubnięcia przynęty postawionej w nurcie. Ma całkiem przyjemny zapas mocy, pozwolił wyholować bolenia 70+ w warkoczu, a to w zupełności wystarczy do jego rozsądnych zastosowań. Moim zdaniem strzał w dziesiątkę.  


  • Friko i pawello lubią to

#24 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 19 październik 2023 - 07:14

Chodzi za mną lekki kij długości ok. 2,40m do ok. 10g. Miałem w ręku blank MIZ80UL(T) i całkiem mi się podobał. Jednak jest na rynku kilka innych blanków o podobnych parametrach: Fishingart ULXF806-2N (mam kij na ULXF810-2N. Nie wiem jednak czy ten 806 różni się od niego tylko mocą i jaki jest w porównaniu z Mizuki. Są też Blaas F i XF ...
Jest też Qualia XPSJ802L, ale tego blanku w ogóle nie znam i jakoś niezbyt wiele o nim w necie.

Jakie te dwa blanki (ULXF i XPSJ) są w porównaniu z Mizuki?
Mizuki ma niezaprzeczalny atut w postaci jakże przystępnej ceny :D

Sorry, nie bylo czasu..
Te trzy blanki sa zupelnie od siebie różne...

Qualia xpsj to typowy jigowy blank o akcji sczytowej z duzym zapasem mocy w dolniku i mniej reaktywnym dolnikiem jak pozostale blanki.Znam osoby co lowia nim woblerami i obrotowkami i wiem ze daje rade..
Ulxf to blank o pelnym rownym ugieciu, glownie pod twarde przynety, szybszy zdecydowanie od blanku Mizuki. W stosunku do swojej zbierznosci jest naprawde szybki.
Wszystkiw modele ulxf roznia sie tylko moca, ugiecie, praca blanku jest identyczna.
Mizuki to typowy fast, z delikatna szczytowka i glebokim ugieciem dosc szybko przechidzi w srodkowe ugiecie, a sam dolnik tez sie uruchamia jednak czuc ze ma tam jeszcze zapas. Co do dlugosci tych blankow jest podobmie jak w Ulxf, tez praca jest identyczna..
Xpsj poleam do jigowania głównie okon i sandacz na lekko w zaleznosci od blanku.Czucie rewekacja.
Ulxf moze miec dosc uniwersalne zastosowanie ale wg.mnie to blank do twardych przynet, jego szybkosc przyda sie gdy lowimy np. w nurcie. Przenoszenie bran i czuvie przynety perfekcyjne.
Mizuki to najbardziej uniwersalny blank z tych trzech, szczyt pozwoli polowic gumka, zelastwo czy woblerka mozna poprowadzic nawet w srednim nurcie..dobrze rzuca i do tego jest naprawde czuly.



Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MarcinZ edytował ten post 19 październik 2023 - 07:17

  • Friko i xyzzvpc lubią to

#25 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 19 październik 2023 - 07:29

Dziękuję :D

 

Lepiej późno, niż wcale ;)

 

P.S. Zdecydowałem się na wariant ekonomiczny, czyli Mizuki, ale absolutnie nie żałuję :)


  • pawello i MarcinZ lubią to

#26 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 07 styczeń 2024 - 17:54

Pytanie do tych panów którzy zbroili ten balnk. W waszej ocenie lepszy do niego dłuższy (16h-8h-6m-5,5l) czy krótszy (16h-8h-5,5m) stożek? Reszta na 4.

Inne uwagi co do zbrojenia?



#27 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 07 styczeń 2024 - 18:17

Ze wstydem przyznaję, żem go nie rozprawiczył jeszcze i nie potrafię z przekonaniem odpowiedzieć. Ja zapewne mam dłuższy, ale ja tak mam ze stożkami. Zawsze zakładam, że u mnie i żyłka, i plecionka będzie grana, więc robię dłuższy.


  • MatB lubi to

#28 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 07 styczeń 2024 - 18:29

Dzięki!

 

Bardzo jestem ciekaw jak @Friko ma to rozwiązane w swoim kiju. Zbrojenie jeżeli chodzi o klasę przelotek będzie bardzo podobne. W moim przypadku Alconite. 

Zastanawim się czy jest sens wydłużyć stożek.

Ja nie mam ciągot do zyłki...

 

https://jerkbait.pl/...86#entry3117153


Użytkownik MatB edytował ten post 07 styczeń 2024 - 18:31


#29 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2024 - 20:04

Mam stożek na 3 przelotkach LH, czwarta przelotka jest już niska KB i ona de facto zamyka stożek / jest stripperem. Tak że 16H-8H-5.5M.  Z tym że ja łowie tylko cienką plecionką + przypon z mono / fluoro. U Michała na spotkaniu w Korsarzu widziałem ten kijek na Seguide w trochę dłuższym stożku i też wyglądało to dobrze. Blank jest zaskakująco wdzięczny do zbrojenia o ile tylko nie przesadzi się z rozmiarówką przelotek.  Wiec początek od #16 a koniec na #4 to bardzo dobry pomysł i nie potrzeba Torzite ;)

 

Jeżeli chodzi o ilość to  u mnie set wyszedł 9+Top. Mogę spacing zmierzyć jak chcesz


  • Fatso i MatB lubią to

#30 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 07 styczeń 2024 - 21:02

Mam stożek na 3 przelotkach LH, czwarta przelotka jest już niska KB i ona de facto zamyka stożek / jest stripperem. Tak że 16H-8H-5.5M.  Z tym że ja łowie tylko cienką plecionką + przypon z mono / fluoro. U Michała na spotkaniu w Korsarzu widziałem ten kijek na Seguide w trochę dłuższym stożku i też wyglądało to dobrze. Blank jest zaskakująco wdzięczny do zbrojenia o ile tylko nie przesadzi się z rozmiarówką przelotek.  Wiec początek od #16 a koniec na #4 to bardzo dobry pomysł i nie potrzeba Torzite ;)

 

Jeżeli chodzi o ilość to  u mnie set wyszedł 9+Top. Mogę spacing zmierzyć jak chcesz

 

Jak byś dał radę było by super. Jak byś do tego podał odległość od końca dolnika do stopki kołowrotka to sztos!

 

Bardzo dziękuję!



#31 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2024 - 20:42

Jak byś dał radę było by super. Jak byś do tego podał odległość od końca dolnika do stopki kołowrotka to sztos!
 
Bardzo dziękuję!


spacing:
31 - 25 - 18 - 15 - 14 - 13 - 12 - 10 - 9.5

odległość od końca dolnika do środka stopki kołowrotka:30
  • MatB lubi to

#32 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 08 styczeń 2024 - 21:41

Baaardzo dziękuję!
  • Friko lubi to

#33 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 09 styczeń 2024 - 10:59

Jak ktoś chętny na te blanki to zamawiać bo cena jedzie 15% do góry. 

Taką informację otrzymałem dziś od Pana Ireneusza przy skałdaniu zamówienia.



#34 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2024 - 17:51

a jednak... spodziewałem się że tak będzie. Ja kupiłem zapas na Black Friday, była fajna promka w FC



#35 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2024 - 18:18

Jak ktoś chętny na te blanki to zamawiać bo cena jedzie 15% do góry.
Taką informację otrzymałem dziś od Pana Ireneusza przy skałdaniu zamówienia.


Już podrożały czy podrożeją ?

#36 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 09 styczeń 2024 - 18:26

a jednak... spodziewałem się że tak będzie. Ja kupiłem zapas na Black Friday, była fajna promka w FC

Wykrakał :angry:  :D



#37 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 09 styczeń 2024 - 20:02

Już podrożały czy podrożeją ?

 

Dostałem informację, że dziś jeszcze były w starej cenie. Pewnie nowa dostawa bedzie już plus 15%



#38 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 16 styczeń 2024 - 17:03

Miałem dziś okazję przyjrzeć się dokładniej blankom MIZ80UL(T). Odebrałem na targach w sobotę 2 szt. Jest dla mnie jasne skąd ta cena. Nie wiem jak reszta trafiła ale moje oba są:

 

1. Krzywe dolniki - lekko. Krzywe szczytówki - nie lekko:)

2. Nie trzymają wymiarów podanych na stronie FC. Różna długość. Różne grubości szczytówki (jeden łapie wymiar 6 cm poniżej topu). Po złożeniu inna długość każdego.

3. Malowane były chyba pędzlem bo co kawałek widać goły blank a co chwila pod palcami czuć "tarkę" chorakterystyczną dla nieszlifowanych blanków

4. Blanki są owalne w przkroju po zewnętrznej i co jeszcze dziwniejsze po wewnętrznej (znacznie maniej ale jedak). Tak samo na szczytówce i dolniku

5. Na końcach przycięte nie pod kątem prostym. Raczej powinienem powiedzić udydolone.

6. O złączu, patrząc na rozbiegane wymiary całej reszty, powiem tyle że dolnik wchodzi w szczytówkę. Bioroąc pod uwagę owal na końcach trzyma sie to raz lepiej raz gorzej.

 

Mam nadzieję, że walory użytkowe zrekąpensują to co powyżej.

Do nauki radzenia sobie ze wszelkimi przeciwnościami losu jakie może uczący się wędkorób napotkać są jak znalazł.

Słuszną jest koncepcja zbrojenia tych blanków nie po kręgosłupie ale po najmniejszej możliwej wydanej sumie:)

 

Pozdrawiam


Użytkownik MatB edytował ten post 16 styczeń 2024 - 17:05

  • Del Toro i PiotrN lubią to

#39 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2024 - 23:25

Dzięki. Już miałem ochotę kupić...

#40 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 styczeń 2024 - 06:00

Wow.... aż obejrzałem swój blank kupiony w na wyprzedaży w listopadzie -  wychodzi na to ze przyszła jakaś nowa dostawa ...  w żadnym z moich blanków nie ma mankamentów o których piszesz. Moje są idealnie okrągłe, równo polakierowane, dobrze ucięte, z dobrze spasowanym złączem itp

 

 Faktem jest to że przy tej długości i mocy blanki nie będą idealnie proste to standard zwłaszcza na szczytówce, to że tip może nie trzymać parametrów również - to i w North Forkach i w innych konstrukcjach jest dosyć powszechne. Ale rzeczy takie jak owalizacja czy źle spasowane łącze to już gorzej :(    

 

ale czekaj - jeśli blanki mają tyle widocznych gołym okiem niedociągnięć to dlaczego je kupiłeś ? Mówisz że brałeś na targach więc miałeś w ręce - mimo wszystko ze względu na cenę czy jak ?


  • pawello lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych