Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rozpinające się agrafki przy dyżych gumach

agrafka spining

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 23 marzec 2022 - 18:30

tak, krętik
fabryka. Kiedyś chyba Jaxon to robił. Kupiłem na Ali i słowa złego nie powiem, no może poza tym że trzeba przy zmianie przynęty troszku pokręcić, ale cóż to przy jerku za siedem dyszek czy stówkę.
Mam modele 33 kg i chyba 40 kg

daj najlepiej od razu linka do Ali



#22 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 23 marzec 2022 - 18:42

daj najlepiej od razu linka do Ali

https://pl.aliexpres....1a8343ceSdOrEz



#23 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6213 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 marzec 2022 - 18:52

Daniel, kiedyś nakupiłem tych agrafek od groma. Jeśli znajdę przed garażem to Ci mogę sprezentować na imprezie bo dla mnie to masakra ze zmianą. Choć fakt, są pewnie jeśli chodzi o trzymanie przynęty. Oczko deko lipne bo małe do woblerów. Przynajmniej tego rozmiaru co ja kupiłem.
  • gooral lubi to

#24 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 23 marzec 2022 - 19:23

Daniel, kiedyś nakupiłem tych agrafek od groma. Jeśli znajdę przed garażem to Ci mogę sprezentować na imprezie bo dla mnie to masakra ze zmianą. Choć fakt, są pewnie jeśli chodzi o trzymanie przynęty. Oczko deko lipne bo małe do woblerów. Przynajmniej tego rozmiaru co ja kupiłem.

duże działają jak trzeba w mojej opinii. Tak - wymiana przynęty nie jest tak szybka jak w snapach, ale nigdy nie straciłem z niej jerka, co w snapach robi się samo niemal
Mam zapas dobrych, zatem Piotrek podziękuję za lipne z przed garażu  :D


Użytkownik Dano. edytował ten post 23 marzec 2022 - 19:24


#25 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 23 marzec 2022 - 22:17

Witam, 

czy borykaliście się kiedyś z takim problemem jak rozpinające się agrafki podczas holu szczupaków przy większych gumach?

Mnie i mojemu kompanowi z lodzi zdarzało się to wielokrtonie- szczególnie przy dużych pajkach i dużych główkach jigowych. 

Straciliśmy wiele metrowych szczupaków-  agrafki rozpinały się nawet przy samej łódce. 

Podczas holu szczupaka na główce jigowej (30-50g) agrafka układa się czasami w taki sposób, że tworzy się dźwignia i rozpina się... 
Stosowalismy agrafki Savage, Spinawall, Dragon.... na wszystkich to samo... wyrzymałosci powyżej 20kg. 

 

Macie agrafki, które zapobiegły temu zjawisku? Ale tylko zapinane, bo przy tych niezapinanych jerki potrawią wyskoczyć.

Myślę, że chodzi tu szczególnie o kształt agrafki. 

uzywam glownie staylockow, tych w ksztalcie spinwala morskiego (w wiekszosci sa to podroby z chin za 2e za xxx sztuk tylko z grubego drutu). lowie gumami do jakis 35cm /kilkuset g. Nie dzieja sie cuda. Ps moje agrafki tez testuje do 20 kg, ale nie czytajac opakowaie tylko podnoszac 20kg z ziemii.


  • Dano. lubi to

#26 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2022 - 11:25

Farcik
I nie zawsze się odpina, czasm przynęta z niej znika i agrafka jest zapięta.
Pewien rodzaj agrafek tak ma i mam to na filmie, jak to działa, że znika przynęta

 

 

uzywam glownie staylockow, tych w ksztalcie spinwala morskiego (w wiekszosci sa to podroby z chin za 2e za xxx sztuk tylko z grubego drutu). lowie gumami do jakis 35cm /kilkuset g. Nie dzieja sie cuda. Ps moje agrafki tez testuje do 20 kg, ale nie czytajac opakowaie tylko podnoszac 20kg z ziemii.

Pewnie dlatego nic się nie dzieje bo używam podobnie jak gooral standardowych agrafek w kształcie Spinwala morskiego o dużym kalibrze dobrych firm np. Eagle Claw.

 https://www.fishusa....ock-Snaps-Black

 

A poniżej teścik

 

 

http://jerkbait.pl/t...=+test +agrafek

http://jerkbait.pl/t...=+test +agrafek


Użytkownik godski edytował ten post 24 marzec 2022 - 11:28


#27 OFFLINE   xsenon

xsenon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 24 marzec 2022 - 11:39

Farcik
I nie zawsze się odpina, czasm przynęta z niej znika i agrafka jest zapięta.
Pewien rodzaj agrafek tak ma i mam to na filmie, jak to działa, że znika przynęta

 Możesz pokazać ten filmik?

 

 

Muczaczos, tak to wygląda. Z góry przepraszam za ładowanie prywaty w temat, ale to informacyjnie dla kilku osób, które pytały dzisiaj o ten model. Tak po krótce, są kręcone w 2 większych rozmiarach, M (około-bo nie pamiętam teraz co do milimetea) 20mm/fi08mm i 25mm/fi1mm. Kołnierz jest niewyginany co powoduje, że nie zakleszczają się tak jak w temacie wątku. Nie miałem takiej przygody od zeszłego roku, kiedy je ukręciłem. Agrafki są kręcone bez przegięć na szczypcach prostych, co powoduje mniejsze zmęczenie materiału. Jedyne proste przegięcie jest na końcu czy jak kto woli początku agrafki. Jest to odcinek służący za "prowadnicę" po oczku przynęty dla lepszego komfortu i nie podlega naprężeniom. Agrafki tesotowałem z konkretnymi jerkami po 50-60g i nie miałem ani jednej niespodzianki, na gumy nie łowię wcale. Na koniec-zanim Jano mnie ustrzeli epickim "to nie giełda!" ja uderzeniem wyprzedzającym nie podam ceny tutaj, żeby absolutnie przebiegle zdekonspirować jego zamiary; w dzisiejszych czasach przemyślana taktyka jest na wagę złota.

 

 

Hmm, z takiego typu agrafki (foto poniżej-MIKADO) straciłem już 2 jerki, odpieły się. więc nie mam zbytnio przekonania.. :( chyba, że mnie jakoś prekonasz :) 

 

Powiem Wam, ze ciężki temat.. Tym którym to się nie wydarzyło mają farta. ja przerzuciłem wszystkie tradycyjne agrafki dostępne na rynku, SG,Spinawal Dragon i ta sama sytuacja. Dźwignia podczas brania lub holu szczupaka na główce jigowej ( szczegónie przy wysokim kolanku główki)..

Kilka pieknych ryb poszło... Mam nadzieję, że tym wątkiem rozwiążemy temat i pomożemy również innym :) 

 

pol_pm_Agrafka-Mikado-118059_1.jpg



#28 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6213 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 24 marzec 2022 - 12:04

 Możesz pokazać ten filmik?

 

 

 

Hmm, z takiego typu agrafki (foto poniżej-MIKADO) straciłem już 2 jerki, odpieły się. więc nie mam zbytnio przekonania.. :( chyba, że mnie jakoś prekonasz :)

 

pol_pm_Agrafka-Mikado-118059_1.jpg

Ale to bardziej musisz poprosić Mikado, żeby Cię przekonało  :) ja jestem tylko skromnym twórcą-hobbystą. 


  • Pumba i chlodnica lubią to

#29 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 24 marzec 2022 - 12:51

Daniel a czy da rade zapiąć główke 80gr?

#30 OFFLINE   xsenon

xsenon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 24 marzec 2022 - 14:13

Ale to bardziej musisz poprosić Mikado, żeby Cię przekonało  :) ja jestem tylko skromnym twórcą-hobbystą. 

Chodzi mnie, żebyś przekonał mnie lub wyprowadził z błędu co do rodzaju zapięcia tej agrafki. 
Bo Twoje widzę, że mają identyczną metodę zaczepiania przynęt co te Mikado ( Które u mnie nei zdały egzaminu) 
Chyba, że się myle? 

 

Jakie stalki do takich agrafek używacie? 
Druty tytanowe od AFW? Może gotowe stalki od JMC i zmiana agrafek? 


Użytkownik xsenon edytował ten post 24 marzec 2022 - 14:20


#31 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6213 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 24 marzec 2022 - 14:44

Mylisz się :P . Chodzi o to, że Mikado ma ten kabłąk po którym nawijasz przynętę otwarty, nieprzylegający do rdzenia agrafki i się przynęta po nim odwija najzwyczajniej w świecie.  Ja opieram kabłąk o rdzeń agrafki i w ten sposób są zamknięte.


  • chlodnica lubi to

#32 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 24 marzec 2022 - 21:54

 Możesz pokazać ten filmik?

 

 

 

Hmm, z takiego typu agrafki (foto poniżej-MIKADO) straciłem już 2 jerki, odpieły się. więc nie mam zbytnio przekonania.. :( chyba, że mnie jakoś prekonasz :)

 

Powiem Wam, ze ciężki temat.. Tym którym to się nie wydarzyło mają farta. ja przerzuciłem wszystkie tradycyjne agrafki dostępne na rynku, SG,Spinawal Dragon i ta sama sytuacja. Dźwignia podczas brania lub holu szczupaka na główce jigowej ( szczegónie przy wysokim kolanku główki)..

Kilka pieknych ryb poszło... Mam nadzieję, że tym wątkiem rozwiążemy temat i pomożemy również innym :)

 

 

Mogę i dotyczy dokładnie tej samej agrafki z Twojego posta

Straciłem kilka jerków niestety



#33 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 24 marzec 2022 - 21:55

Daniel a czy da rade zapiąć główke 80gr?

Nie wiem - nie mam takich główek. Daj główkę, to zrobię test :D



#34 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 marzec 2022 - 22:23

wczesniej kupowalem agrafki od kolesia co sie "bass season" nazywa a ebayu. tym razem kupilem rozmiar 4 na ali:

https://www.aliexpre....21ef1802mkjvzJ wygladaja na mocne i identyczne do tych z ebaya.

 

co do stajlockow i tych "swiderkow" potrafia krwi napsuc z niewlasciwa przyneta (np maly popper/glowka jigowa w staylocku). Ale to sie tyczy wszystkich - spinwal tez dobieram najgrubszy na jaki jeszcze wchodza okoniowe glowki.



#35 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 479 postów

Napisano 25 marzec 2022 - 07:02

Farcik
I nie zawsze się odpina, czasm przynęta z niej znika i agrafka jest zapięta.
Pewien rodzaj agrafek tak ma i mam to na filmie, jak to działa, że znika przynęta

Kiedyś przynęta sandaczowa mi zniknęła a agrafka zapięta, i właśnie glówkowałem jak się to stało

#36 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6213 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 25 marzec 2022 - 07:11

Nie wiem - nie mam takich główek. Daj główkę, to zrobię test :D

Weź ze trzy bo z jedną to co to za test :) 


  • Dano. lubi to

#37 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6213 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 25 marzec 2022 - 07:19

Mała rada dla tych, co nakupili mikado na kilogramy i teraz się boją :P . W oczko zaczepu przynęty wsadźcie jedna końcówkę szczypców okrągłych i zamknijcie tak, żeby rozszerzyć dół, a tym samym oprzeć rdzeń agrafki na kabłąku. Cos tam pomoże na spadanie; dwie uwagi- nie wiem jak wpłynie to na wytrzymałość drutu, na pewno nie na plus, kwestia tego ile na minus ;) i dwa- oczko zaczepu przynęty nie będzie w linii z oczkiem zaczepu linki, co może wpływać na pracę niektórych przynęt. Dlatego właśnie ja robię oczka zaczepu linki odchylone w jedną stronę. Czuwaj!

 

 

 

pol_pm_Agrafka-Mikado-118059_1.jpg


  • Biesan, Dano. i venom_666 lubią to

#38 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 marzec 2022 - 07:02

 

 

co do stajlockow i tych "swiderkow" potrafia krwi napsuc z niewlasciwa przyneta (np maly popper/glowka jigowa w staylocku). Ale to sie tyczy wszystkich - spinwal tez dobieram najgrubszy na jaki jeszcze wchodza okoniowe glowki.

Dlatego "świderki" używam do przynęt w normalnym czyli pokaźnym rozmiarze.
Dla mnie ich pewność utrzymania przynęty jest więcej warta niż czas, który tracę na zmianę przynęty.
 



#39 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 26 marzec 2022 - 10:23

Miałem ten problem od początku mojej przygody z łowieniem grubiej jak 200g, kilka przynęt straconych, ryby całe szczęście nie. Dziś używam tylko Daiwa Super Safe Swivel type II, ale uwaga!! Nie raz zdarzyło się że i one zawodziły tzn. haczyk agrafki otwiera się ale już z kółka nie wyskakuje, także macanie/oglądanie  zestawu jest co jakiś czas wskazane. 



#40 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2022 - 10:39

Rozwiązaniem jest też zastosowanie kóleczka łącznikowego zamiast agrafki.... tak, trzeba mieć szczypce z dziobkiem do wymiany i nie jest ona tak szybka jak przy agrafce ale jeśli ktoś nie zmienia często przynęt i chce mieć 100% pewności to zwykłe kółeczko łącznikowe robi robote






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych