Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jednoosobowy zestaw pływający ponton + silnik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 23:49

Panowie łowi ktoś z jakiegoś jednoosobowego pontonu z małym silnikiem??? Kolega po kiju chce zmontować typowy zestaw dla jednoosobowego wekowania..mały ponton, wygodny z składaniu,lekki i jakiś silniczek do tego...poszukujemy jakieś przyzwoitej firmy produkującej małe..2-2,5m pontony z powężą + silnik sprawnie poruszający się z chłopem 90kg i 30kg bagażu w tym 10kg ciężarek...co tu można mu zmontować???

#2 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 23:52

Nie ukrywam że na przyszły sezon taki zestaw chce zmontować dla siebie...I tak 90% czasu na rybach spędzam w pojedynkę, więc i dla mnie będzie do doskonałe rozwiązanie...

#3 ONLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 10 wrzesień 2012 - 23:59

Ty to sprzętu czoper zmienisz

#4 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 11 wrzesień 2012 - 00:04

Pływałem w tym roku 320 pontonem z mocniejszym silnikiem, w pojedynkę był problem dlatego chce coś tylko dla siebie...lekkie, wrzucam w bagażnik, bez problemu rozkładam, woduję itp... jest sporo firm na rynku ale dla jedynaka ciężko :wacko: potrzebujemy coś lepszego a nie papierowego gumaka...

#5 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 11 wrzesień 2012 - 00:08

oj masz tu dużo racji Bober ;) ciężko było wodowac i znosić z 3m burty 50kg gumaka...a i tak na ryby sam większość latam, a teraz zaraziłem kolegę który po jednym wypadzie na Wisełkę powiedział że musi tez to mieć...tylko , że sam chce to ogarnąć bez zbędnego wysiłku... sam się do tego przekonałem po sezonie i na drugi rok tez się na to piszę... ;) nikogo nie prosisz, nikogo nie pytasz...najgorsze to wodowanie... :unsure: Wisła ciężka w tym temacie..
  • marcin186 lubi to

#6 ONLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 11 wrzesień 2012 - 00:19

Ja swojego 3-metrowca traktuje jako siłownie przed i po rybach. Na mniejszym nie wyobrażam sobie łowienia na fali. Coś za coś. Zawsze możesz dorobić sobie jakieś kółka itp. Zawsze pozostanie Ci ciężki silnik bo te minimum 6 KM na rzece trzeba mieć. Pontony z kilem widziałem najmniejsze 2,7 m 46 kg wagi.

#7 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 11 wrzesień 2012 - 00:30

Mój ostatni gumiak został zamieniony na 110kM Tdi stojące w grażu..taka była chwilowa potrzeba jak i wyjazd za granicę...koleżka bardziej będzie go używał na Wieprzu...ja w 98% myślałem o nim pod kierunkiem Wisły..rybostan mówi sam za siebie.. :unsure: ale dla mnie sezon zacznie się dopiero za rok...więc jest czas na zastanowienie...ew. wróce do 320 ale przyczepą ... :unsure: i po jakimś cyklu :mellow:

#8 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 11 wrzesień 2012 - 00:37

Nie ukrywam że sam osobiście sobie radziłem z nim...jednak zależało to od odcinka Wisły..miejsca wodowania itp... dawałem radę ale...czasami bywało róznie...dlatego ciekawi mnie rozwiązanie jednoosobowe jak by to wyglądało...silnik to tak jak piszesz liczę na min 6hp w dwusuwie...

#9 ONLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 11 wrzesień 2012 - 00:46

Miał dobre auto w gazie i też zmienił ;) ale typ.

#10 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 11 wrzesień 2012 - 00:46

Widziałem pontont Quicksillvera 240cm wagi ok.25kg... :unsure: z powężą..

#11 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 11 wrzesień 2012 - 00:49

Uwierz mi to jest dużo lepsze <_< a i wcale dużo nie pali.. ;) 5-6l ON :mellow: a but bez porównania <_< do tego kombi...więc ponton też mogę wozić na dachu <_<

#12 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 11 wrzesień 2012 - 05:34

mam.


Użytkownik spy edytował ten post 28 sierpień 2013 - 17:06


#13 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1884 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 11 wrzesień 2012 - 06:53

Nie wiem gdzie chcesz plywac ale jesli ma byc to rzeka, np. Wisla to 2.9m powinnien byc ok. Poszukaj ponton z airmata bedzie lzejszy do tego silnik 4-6km i bez problemu zwodujesz taki zestaw sam. Mysle, ze w trudnych do zwodowania miejscach takich jak np. 3m skarpy nie bedzie roznicy czy to bedzie 2.9m czy 2.5m.

#14 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 11 wrzesień 2012 - 06:59

.


Użytkownik spy edytował ten post 31 maj 2015 - 20:27


#15 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1884 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 11 wrzesień 2012 - 07:15

Nie zawsze trzeba się wodować ze skarpy, może lepiej poszukać innego miejsca oddalonego nawet 10-15 minut płynięcia ale za to ze swobodnym miejscem do wodowania.


Popieram


#16 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 wrzesień 2012 - 10:48

Ja dla jednej osoby bez dwóch zdań polecam ponton max 290 z airmatą i silnik 5/6km do latania w ślizgu. Żaden ponton czy to ze sklejką czy alu na podłodze nie będzie wygodny do samodzielnego przenoszenia. Ten kilka kg zysku na airmacie to bardzo dużo. Przymierzałem się do pontonu z airmatą i dałem radę wrzucić go na ramię i przenieść, myślę, że 290 tym bardziej.
Mam ponton 275 i w pojedynkę można się dość przyzwoicie rozmieścić.

#17 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 14 wrzesień 2012 - 15:20

Miałem ponton Proscan 270 z podlogą alu i mercury 6km (ale polecił bym inny silnik np tohatsu 8-9,8km w 2-suwie bo ważą tyle samo a będą dużo sprawniejsze).
Zestaw ten na jedną osobę był wystarczający do wędkowania. miejsca odpowiednio nawet na bardzo dużą ilość sprzętu spiningowego (ok 50-60kg ze sprzętem asekuracyjnym wymaganym przepisami oraz kotwicą) jaką zawsze miałem na pokładzie. zawsze dało się łowić na stojąco i siedząco a kiedyś nawet w dwie osoby pływałem ze spiningami ale to już jest sport ekstremalny ale da się. Po wyposażeniu pontonu w kółka pakujesz ile wlezie na pokład i po prostu toczysz do wody.
Prędkość osiągana na wspomnianym pontonie i silniku mercury 6km czterosuw(25kg) to 24-25km/h (ze wspomnianym obciążeniem i ja ok 80kg) oczywiście uzależnione od warunków na wodzie.
Ktoś już napisał że nie za bardzo na falach i miał rację ale te fale rozpędza wiatr na tyle silny że wędkowanie też jest bardzo mocno utrudnione więc raczej na takich falach nie będzie użytkowany.

#18 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 22 wrzesień 2012 - 07:42

Czoper nie łatwiej pływać z kimś? Bierz Tymona i po problemie :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych