Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1387 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 22 maj 2007 - 12:33

@Bassy również gratuluje B)
a ludzie mi nie wierzą,że cały dzień mogę na poperki łowić i czekać na wyjścia szczupali z zarośli :D

P.S. Jeżeli w łowiku masz kapelony to rzucaj w najgęstszą gęstwine jaxonem 5 cm okonie i szczupaki murowane B)
pozdrawiam i życze dalszych sukcesów

#182 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 maj 2007 - 13:22

Taaa to wciąga :D Grążele jeszcze się nie rozrosły.
Buzzbaity czekają:)

#183 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 22 maj 2007 - 16:52

warciak25 jeżeli możesz opisać technikę połowu na płytkich zarośniętych starorzeczach byłbym wdzięczny.

Łowisz na powierzchniowe przynęty, więc efekt przy braniu musi byc niesamowity ? :)

#184 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 22 maj 2007 - 17:04

Bassy, gratuluję. Piękny szczupak na powierzchniowca. Tylko następnym razem złap jakiegoś mniejszego bo ten zajmuje cały kadr i Ciebie nie widać :D

#185 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 maj 2007 - 17:29

Powiem nieskromnie ze studiowanie forum zimą powolutku przynosi efekty :D
Dobrze że mnie nie widać bo komicznie wygladam w moskitierze - meszki atakowały........

#186 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 maj 2007 - 19:21

Powiem nieskromnie ze studiowanie forum zimą powolutku przynosi efekty :D


No! O to właśnie chodzi!

Pozdrawiam
Remek

#187 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 22 maj 2007 - 19:50

warciak25 jeżeli możesz opisać technikę połowu na płytkich zarośniętych starorzeczach byłbym wdzięczny.

Łowisz na powierzchniowe przynęty, więc efekt przy braniu musi byc niesamowity ? :D


@kolego łowienie z powierzchni to głownie szczupaki i okonie w mocno i bardzo mocno zarośniętych wodach,łowię tam gdzie inni nawet nie spojrzą :D raz ,że woda w tych miejscach jest b. płytka czasami 15cm a kapelony pokrywją je w 90%.Miejsca te wymagają kija w zakresie min do 35gr i plecionki ,która wytrzyma mocowanie z łodygami kapelonów i walczącą rybą.Technika prowadzenia polega na podszarpywaniu z przerwami i szybszymi podciągnięciami ,aż do wleczenia powolnego po powierzchni.Sposobu nie da się opisać w 100% :wacko: tu potrzebna jest praktyka.Oto moje łowisko

żeby przekonać się czy się podoba należy spróbować, ja sam zanim założyłem pierwszego popera przeleżał w pudełku 2 sezony :huh: :huh: :huh: a inni wędkarze w 90 % schodzą o kiju.
Ważnym elementem zestawu są agrafki ,które najczęściej rozginają się na roślinach no i oczywiście same przynęty ja głownie w tej chwili łowię na zrobionych przez siebie imitacji poperów jaxona z tym,że moje prawię nie łapią roślin. :D :mellow: i są trochę większe.Kotwiczka na moim łowisku musi być zaopatrzona w czerwony chwost i stosuje tylko jedną z tyłu ze wzgl.na zaczepy.


Załączone pliki

  • Załączony plik  d 5.jpg   29,97 KB   797 Ilość pobrań
  • Załączony plik  d 1.jpg   29,57 KB   788 Ilość pobrań


#188 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 22 maj 2007 - 20:02

jeżeli łowisko nie ma takiej bujnej roślinności jak moje to stawiam ponton 10 m od lini kapelonów i rzucam w kierunku brzegu

metoda bardzo skuteczna na każdej wodzie :D
dla zachęty daję fotkę mojego rekordu w złowieniu kpl jakieś 45 min.Dla nie wtajemniczonych ,jeżeli zatniecie 1/3 brań a z wody wyciągniecie 1 na 2 holowane ryby to znaczy ,że wszystko jest w porządku :lol: :lol: :lol:
Przynęty skuteczne to jaxony 5 cm w kolorze okonia wali w nie wszystko i w miarę płynnie przechodzą przez wodę odskakując w prawo i lewo i tą przynęte polecałbym na początek.Nie sprawdziły mi się popery salmo :wacko: i Midam w tym roku sprawie sobię massa i rowera :D jak pójdzie to póżniej napisze
Reasumując zachęcam do poperowania bo warto @warciak

Załączone pliki

  • Załączony plik  d 3.jpg   27,3 KB   830 Ilość pobrań


#189 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 22 maj 2007 - 20:05

fajny wykład warciak25, Pewnie wielu skorzysta. Proponuję jednak wymoderować tę fotkę z trzema trupami, ktore powinny po złapaniu nadal zdrowo pływać. <_< <_<

#190 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 22 maj 2007 - 20:37

fajny wykład warciak25, Pewnie wielu skorzysta. Proponuję jednak wymoderować tę fotkę z trzema trupami, ktore powinny po złapaniu nadal zdrowo pływać. <_< <_<

@kolego @jerzy jak już wiesz moje łowisko obfituje w szczupaki i naprawdę jest ich tam bardzo dużo a ja nie ukrywam,że ryby zabieram w celu komsumpcji :D prosiłbym o nie namawianie mnie do zmiany decyzji a zasadę c&r stosujcie na łowisku gdzie przez tydzień łowicie 1 szczupaka.To gospodarz wody powinien dbać o rybostan a my możemy im tylko pomóc.Dodam,że część złowionych przezemnie ryb trafia spowrotem do wody :D
Uważam temat za zakończony tyle już o nim napisano,że archiwum jest pełne są tam i moje posty.

ten np.wrócił do wody

Załączone pliki



#191 OFFLINE   Leen

Leen

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 maj 2007 - 21:10

Bassy - gratulacje, a już niedługo będziesz miał okazję, by zrobić zdjęcie, na którym będzie i Ciebie widać. :mellow: 1 czerwca zaczyna się sezon spinningowy na Zalewie Zemborzyckim. :D Z drugiej strony każdy marzy o tym, aby złapać taką rybę, która zasłoni go całkowicie na zdjęciu. :unsure:

#192 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 22 maj 2007 - 21:27

Warciak dzięki za odp! sporo cennych i nowych dla mnie inf. Na pewno skorzystam.

Co do zdjęcia z kpl. nie jest one jakieś strasznie drastyczne. Rybę którą zabieramy z łowiska powinna być szybko zabita i tyle (mam nadzieję w tym przypadku tak było), a jeżeli wypuszczamy to jak najszybciej.

Gorsze jest kłusownictwo, dziś nakryłem nad ulubioną rzeką Supraśl w okolicy Gródka (3m szer) kolegów z koła wędkarskiego jak ciągneli siatę po rzece :(

http://img519.imageshack.us/img519/277/kusol800jpgcj7.th.jpg

#193 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 23 maj 2007 - 19:50

a tu przeróbka salmo rovera z wersji jeziorowej

na wersję gdzie powierzchnia zbiornika pokryta jest kapelonami :D .Różnica polega na zastąpieniu kotwiczki z tyłu 2 razy większą z chwostem i likwidacja środkowej kotwiczki.

Załączone pliki



#194 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 maj 2007 - 21:37

O! Skorzystam z tego pomysłu :D
Bo woda już zarasta :D

#195 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 23 maj 2007 - 21:57

Nareszcie!!! Po prawie miesiecznej przerwie dopadlem sprzecik i pognalem w wyborowym towarzystwie na rybki. Dlugo nie bylismy, ale bylo milo. Kumpel przetestowal swoj nowy nabytek w warunkach bojowych i kiedy my ze szwagrem meczylismy sie zeby cokolwiek wydlubac z przybrzeznej strefy, on sobie elegancko lapal na glebszej wodzie. Niestety grubsza ryba odeszla od brzegu, a na pocieszenie zostaly same pistolety. Nic to, najwazniejsze ze juz po sesji, i znowu bede mogl sie oddawac przyjemnosciom. Swoja droga, potwierdzily sie nasze przypuszczenia, ze z jednostki plywajacej wyniki beda o niebo lepsze. Szkoda tylko, ze tam nie wolno lapac z lodek, a kolega zaryzykowal, ale chyba jednorazowo.
Pozdrawiam

Załączone pliki



#196 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 maj 2007 - 07:35

Witaj Lukomat,
Fajne klimaty :D A co z sierściuchami? Nie uganiasz się z muchówką. Po ostatnim wyjeździe do Szwecji i chwilowym moim muchowaniem doszedłem do wniosku, że liczba wyjść szczupaków do muchy była 5x większa niż do innych przynęt. Skubane mnie widziały i zawracały się o 180 st. Po prostu zbyt blisko rzucałem. Muszę potrenować nad tym bo ... w następnym roku już tak łatwo nie odpuszczę.

Pozdrawiam
Remek

#197 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 24 maj 2007 - 09:23

@remek, muchowanie tak mnie wciagnelo, ze porz kolejny zmienilem w tym roku kijek, tym razem na shimano i jestem naprawde bardzo z niego zadowolony. Jest tylko jeden problem, jezdze z synem na ryby, przy wyrzutach sprzetem muchowym pracuje sie calym cialem, a wtedy moim towarzyszme troche majta z tylu i nie bardzo mu sie to podoba. Tak wiec na pstragi spoczko, bo technika jest zgola odmienna, ale teraz pogoda jest tak do bani, ze szkoda czasu z muchami, a na szczupaki puki co tylko z jerkami i to juz w najblizsza sobote, ale na poniedzialek zaplanowalem nieplanowany i nagly wypad samemu nad jezioro z muchowka <_< Aha jeszcze odnosnie fotek, to zapomnialem nadmienic, ze to byl szwagra jerkowy debiut, za moja oczywiscie namowa. Teraz pracuje nad @WISNIA, do jerkow sie przekonal, teraz czas zmienic kijek.
Pozdrawiam

#198 OFFLINE   Gromit

Gromit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 24 maj 2007 - 15:08

Remek,nie za krótko rzucałeś tylko jesteś za długi.Powinieneś stać na dnie a nie na łódce. :mellow: Twoje 2m + muchówka w zupełności wystarczy tam gdzie łowiliśmy.



Pozdrawiam Gromit :D

#199 OFFLINE   WIŚNIA

WIŚNIA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaAberdeen (Szkocja)

Napisano 25 maj 2007 - 22:21

Teraz pracuje nad @WISNIA, do jerkow sie przekonal, teraz czas zmienic kijek.
Pozdrawiam

NO i do czego to doszlo ze spiningista musi przejsc na lowienie jakimis dziwnymi mlynkami i kijemz z odwrotnie przywiazanymi przelotkami. O co w tym wszystkim biega? :lol:

#200 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 26 maj 2007 - 11:22

Dzisiaj byłem przetestować mojego nowego trc66 i jestem bardzo zadowolony kijek super leży w ręce a hol nim sprawia dużo przyjemności :D
efekt 4 godz wypadu :D
3 nezłe szczupaki w tym jeden 65 cm :huh:
2 okonie po 35 cm ;)
i masa popsutych brań oraz kilka pistolecików :wacko:
ogólnie dzień bardzo udany i każdemu życze tyle wrażeń :D

z lewej strony pontonu albo odwrotnie :unsure:

Ryby były jak zawsze i było świetnie B) ale kiedyś jak nic nie złowie to i tak będzie super ,bo mogę łowić na takim zakątku świata gdzie zimorodki ,bobry i inne cuda umilają każdą wyprawę :D

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych