Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1387 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 czerwiec 2007 - 18:54

Może spróbuj bellyboata?? tak wygląda na zdjęciach że woda mała, spokojnie dłbyś radę....

#242 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 01 czerwiec 2007 - 19:43

Może spróbuj bellyboata?? tak wygląda na zdjęciach że woda mała, spokojnie dłbyś radę....



w niektórych miejscach gdzie łowie jest 20cm-30cm a pozatym myślałem nad tym wynalazkiem ale myślę ,że już dość bólu w krzyżu i czas przesiąść się na twarde siedzenie
:D

#243 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 02 czerwiec 2007 - 12:36

[quote]
bo ponton ostatnio pociąłem z nerwów <_< <_< <_<
[/quote]

ostro, ja też czasami jestem nerwowy, ale żeby ciąć ponton ... ? :lol:


Ja bym chetnie kupił pontonik, tylko trzeba szukać okzaji kupić poradziecki, bo te w sklepie to same ceraty.
[/quote]



no ja właśnie szukam czegoś takiego:)

#244 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 03 czerwiec 2007 - 12:51

[quote]
bo ponton ostatnio pociąłem z nerwów <_< <_< <_<
[/quote]

ostro, ja też czasami jestem nerwowy, ale żeby ciąć ponton ... ? :lol:


Ja bym chetnie kupił pontonik, tylko trzeba szukać okzaji kupić poradziecki, bo te w sklepie to same ceraty.
[/quote]



no ja właśnie szukam czegoś takiego:)
[/quote]

na allegro są np takie http://www.allegro.pl/item200103665_nowosc_rosyjski_ponton_z _usztywniona_podloga.html

Ufimka 22.

Mieszkam blisko granicy PL-BY poproszę znajomych z BY którzy przyjeżdzają na handelek o spr. cen u nich. jak coś to może tam bym się zaopatrzył.

#245 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 03 czerwiec 2007 - 13:14

nono, moze by cos taniej :D

#246 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 03 czerwiec 2007 - 16:35

Tak żeby wrócić do tematu wątku...

Byłem dzisiaj z ojcem na Narwii i trochę połapaliśmy z łódki. Efektem było po kilka małych szczupaczków, trafił się jakiś okoń i sandacz. W jednym miejscu przy takich fajnych zwalonych drzewach miałem branie jakiegoś potwora który na moim delikatnym boleniowym sprzęcie chyba nawet nie zauważył, że próbuję go ciągnąć i popłynął w te drzewa. Robiłem co mogłem żeby go zatrzymać ale ostatecznie urwał żyłkę. Kijek na szczupaki miał awarię i musiałem sobie radzić takim, ale mówię wam, nie ma nic gorszego niż łowić delikatnym sprzętem. Nikt nigdy nie namówi mnie do łowienia szczupaków na sprzęt o małej mocy. Dzisiaj jeszcze mocniej utwierdziłem się w tym przekonaniu. To była prawdopodobnie największa ryba z jaką w życiu przegrałem walkę.
Na szczęście historia miała swój happy end. Po kilku minutach ojciec wyjął mojego potwora na swoją wędę. Tym razem udało się szybko odpłynąć od tych zwalonych drzew i hol zakończył się sukcesem. Jak się okazało był to szczupaczek 103cm. Są jeszcze na mazowszu takie ryby :D

Załączone pliki



#247 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 czerwiec 2007 - 17:20

Gratulacje!

#248 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 03 czerwiec 2007 - 17:51

Fajny, grat. miał twoją przynętę w pysku ?

#249 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 03 czerwiec 2007 - 18:18

zazdroszcze udanej wyprawy :D ja uziemiony na brzegu dzisiaj zająłem się z teściem linkami :unsure: to nie to ale spin z brzegu mnie drażni.
Gratuluje wspaniałej ryby a z tym lightowym sprzętem i pajęczynie na młynku skończyłem 2 lata temu, 120 m wyciągniętej plecionki i mina podobna do mojego buta :lol: nauczyła mnie rozumu.

#250 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 03 czerwiec 2007 - 22:20

Gratulacje :D z udanej wyprawy.

#251 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 06 czerwiec 2007 - 11:55

Piękna rybka. Chyba byłem dzień wcześniej w okolicy, łódka znajoma. Kilka szczupaczków 50+ i okoni 20+, kto by pomyślał, że w okolicy takie sztuki grasują :D Gratulacje

#252 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 06 czerwiec 2007 - 12:35

Wczorajszy 51 cm z Odry B)

Załączone pliki



#253 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 06 czerwiec 2007 - 12:53

Mam juz troche dosc szczupakow, ale nie dlatego zebym nalapal sie do syta, tylko ciagle przegrywam z pogoda i albo wieje i w moim lowisku robi sie metna woda, bo to dosyc plytki akwen, albo poada deszcz i doplyw niesie metna woda z podobnym efektem jak w pierwszym przypadku. Duze ryby gdzies sie pochowaly i tylko pistolety wyskakuja do przynet, na ktore tez trzeba sie niezle napracowac.
Mialem ciekawy przypadek. Jakies 2 miesiace temu, szwagier zostawil na zaczepie mojego PH12SR. W piatek bylismy w tym samym miejscu. Zauwazylem ze okolo 15m ode mnie cos na powierzchni znajomego sie pojawilo. Za chwilke mialem zgube znowu w pudelku. Troszke zarosniety no i chyba kotwiczki trzeba by wymienic.
Poza tym to zgubilem mojego szczesliwego ogryzka SD10S, ktory po sezonie mial wyladowac w gablocie, no coz jest wojna sa ofiary...

Załączone pliki



#254 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 06 czerwiec 2007 - 13:01

Poza tym zaczalem nowy etap - wedkowanie z belly boat. Niezbyt wygodnie, ale pewnie da rade sie przyzwyczaic, chociaz na kolegi kajaku zdecydowanie lepiej mi sie lapalo. Jest to sprzet nie do zastapienia na lowisku prezentowanym ponizej, gdzie o dostepie z brzegu mozna calkowicie zapomniec.

Z brzegu nie da rady.

No i na zakonczenie, jeszcze dodam ze dostalem wreszcie nowe zabawki z Poslki i SK12 powalil mnie na lopatki. Wciaz straszny nielot ale w porownaniu do wiekszego rodzenstwa to orzel :lol:
Wczoraj bylem tylko pol godzinki nad woda, ale to wystarczylo zeby sie nim zauroczyc!

Załączone pliki



#255 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 07 czerwiec 2007 - 22:51

@lukomat podziwiam polowy na tym sprzecie ,zastanawialem sie jak bedziesz trolowal i jak to sie wozi na wiekszej fali.Napewno wszedzie to mozesz zabrac i wpakowac do auta .Z lajba i bez przyczepki niezaszaleje ,lowie w starym miejscu a kazdy kamien znam jak wlasne k........ Po glowie chodzi mi ponton ,moze sie jednak obejdzie tylko smakiem.
Wczoraj przetrolowalem te moze 30 km podwonych kamieni i gorek,efektem bylo zlowienie 31 szczupakow na nas dwoch .Jak na poczatek lata to calkiem niezle , upal i patelnia na wodzie niezapowiadaly dobrego startu.Zebate bily na spadach o glebokosci 6 do 10 -ciu metrow.Nowa makrela -zarowa od Januarego pobila rekord i smialo mozna powiedziec -zaj.....a.Przetestowalem tez nowego SALMO whitefish SX -pm ,smialo mozna powiedziec -TO BEZDIE HIT TEGOROCZNEJ JESIENI-dwie fajne ryby .Dorado inv.. czy jakos tak kolory okon i leszcz,trafiajac na odpowiednia glebokosc nieprzeposzcza zadnego fryzjera.Poznalem tez nowe miejsce -koniec jeziora i wielki 8-smio metrowy blat z gorkami pomiedzy .Miejsce ideal ,szkoda tylko ze to nie jesien.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b3abf6c482bc3432.h tml
http://www.fotosik.p...343aa72f35.html



#256 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 08 czerwiec 2007 - 10:24

@termos, powiem tak, o trolowaniu z belly boat to zapomnij szczegolnie jak plyniesz pod wiatr, bo to zadna predkosc plywania, no chyba ze zalozysz pletwy o powierzchni blatu stolu na 6 osob :lol: Mozna ewentualnie probowac z podciaganiem, bo ten manewr jeszcze przejdzie. Kolejny problem, to down rigger, ktory odpada w tym przypadku no i srednio wygodna pozycja na dluzsza mete... Absolutnie niezaprzeczalny atut tej zabawki jest to, ze bierzesz pod pache i nad wode. Poza tym ustawienie na bierzaco korygujesz praca nog i rece masz wolne. Poza tym, jesli chodzi np o pstragi, to po cichu mozna sie zblizyc na odleglosc rzutu nie plaszac ich. Aha, zapomnialem dodac, ze po wedkowaniu dosyc dlugo schnie, dwa dni mialem zajete pol lazienki, musze to jakos inaczej zorganizowac. Mysle ze warto rowniez wydac troszke wiecej kasy na plywadelko z wygodniejsza pozycja (co mam zreszta zamiar zrobic w niedlugim czasie), bo po calym dniu tyrki odczuwa sie zmeczenie. Teraz jesli chodzi o kajak, to mialem przyjemnosc tylko raz lapac, i to niezbyt dlugo, ale sprawia wrazenie pozytywne. Napewno bardzo stabilny, nawet na wiekszej fali. Trolowanie jak najbardziej, nawet na dwa kije. Sporo schowkow na sprzet. Model mojego kumpla moze wziac na poklad poza pasazerem 600kg ekwipunku :huh: Ale od razu dodam ze slono kosztowal, bo przszlo 1200 funciakow. W USA mozna podobnej klasy sprzet za polowe ceny, takze warto zaryzykowac przesylke zza oceanu. Jedna osoba wystarcza do obslugi, wlacznie z pakowaniem na dach. A najwazniejsza sprawa jest taka, ze wplyniesz tam gdzie lodzia nie da rady (podwodne skaly itp.)
Rozumiem bol wedkowania na tej samej wodzie, bo mam to samo, katuje Loch of Skene conajmniej 2 razy w tygodniu. Wyniki duzo gorsze niz w zeszlym roku, ryba odeszla od brzegu, i zostaly same malce, takze powoli zaczynam sie zniechecac, pomimo tego ze to najlepsza woda w okolicy. Moze w koncu pogoda sie ustabilizuje i bede mogl poganiac za pstragami.
Pozdrawiam

#257 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 08 czerwiec 2007 - 13:24

@lukomat, jak byś mógł to rzuć kilka linków z U-booami takimi wygodniejszymi, zamierzam kupić i chciałbym juz coś lepszego, żeby nie zmieniać za kilka tygodni :D

#258 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 08 czerwiec 2007 - 13:36

Spodobal mi sie ten kawalek z toaleta .Juz widze oczy mojej lubej :huh: wchodzacej do lazni zapchanej pontonem .Kochanie co to jest.To .... :mellow: nasza nowa miska na pranie .
Dzis szlifowalem swoja -ciasna ale wlasna -super belly
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c5ced82603757ea4.h tml
bite 2,5 godziny z cala torba cukierkow pomagala i wspierala mnie na dochu moja mala .TATA -KONIEC -cukierkow -mozemy juz do domu.Zawiazalem kawalek zylki na patyk i powoli stwierdzam ze ma mala zaciecie .Dwie godziny biczowala wode .Na koniec tylko pisnela -tata zwijamy sie tu nic niebirze :D
pozdrawiam

#259 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 09 czerwiec 2007 - 09:58

@TomCast,moge tobie powiedziec czego nie kupowac, ja obecnie woze sie ponizszym Ronem Thompsonem i go nie polecam, bo nie siedzi sie wygodnie, co chwilka zsuwam sie do przodu do pozycji pol lezacej
https://www.fishingmegastore.com/cgi-bin/sh000005.pl?REFPAGE =http%3a%2f%2fwww%2efishingmegastore%2ecom%2f&WD=float%2 0tube&PN=Float_Tubes%2ehtml%23a1163#a1163
Ponizsza stronka oferuje dosyc szeroka game plywadelek, ale ktore dokladnie wybrac, sam nie wiem.
http://www.thefloattubestore.com/
Jedno jest pewne, siedziec trzeba w miare prost i stabilnie (nie zjezdzac do przodu). Idealnym rozwiazaniem byloby przetestowac chocby na sucho kilka egzemplazy i wybrac najwygodniejszy. Prawdopodobnie uda mi sie w tym roku zawitac za oceanem, tam jest zdecydowanie wiekszy wybor i mam nadzieje, ze bedzie mozna zrobic takie przymiarki w sklepie.
@TERMOS, trzeba dzieci przyuczac od malenskosci :lol:

#260 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 09 czerwiec 2007 - 19:35

czy w tych pływadełkach siedzi się w spodniobutach czy w czym???




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych