Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1387 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 08 lipiec 2007 - 10:50

jerzy na tym zdjęciu wyglądasz na strasznie zmęczonego. Coś Ty tego szczupaka wpław łapał? :mellow:

#442 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 08 lipiec 2007 - 10:59

Tomaszek
złapac takiego kabana w wielkiopolsce to spory wyczyn wymagający wysiłku :lol: Brygada sieciowa, rybacka i kilka nocnych brygad prawatnych skutecznie uniemożliwiają częstrze spotykanie z wymiarowymi szczupakami, zapewne stad te zmeczenie.
:lol: :lol:
pozd JW :D

#443 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 08 lipiec 2007 - 11:45

Gratulacje Jurek.
Na tej shakirce to musiała być super zabawa szkoda,
że nie widziałem pozdrawiam. A tak naprawdę ile miał.

#444 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 08 lipiec 2007 - 18:40

Zachecony ostatnimi wynikami wypadu z Termosem13 dzis wybralem sie nad Mlaren troche potrolowac.

Efekt byl zerowy ale naszczescie Mnster Zalt 14 w kolorze 37 (szczupak) ktorym osttanio wyciagnalem dwa ladne okonie spisal sie. Jego lupem padly trzy sztuki szczupaka +60 cm.
Zdjec brak. Tak padalo, ze az niechcialo sie rozpinac sztormiaka.

/Adam

#445 OFFLINE   Ramay

Ramay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaAthlone, Ireland

Napisano 08 lipiec 2007 - 23:11


Efekt byl zerowy ale naszczescie Mnster Zalt 14 w kolorze 37 (szczupak) ktorym osttanio wyciagnalem dwa ladne okonie spisal sie. Jego lupem padly trzy sztuki szczupaka +60 cm.
Zdjec brak. Tak padalo, ze az niechcialo sie rozpinac sztormiaka.

/Adam[/quote]


trzy szczupaki 60+, to chyba duże zero :mellow:

#446 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 09 lipiec 2007 - 07:21

Kolor http://www.zalt.se/v...sp?id=11&type=0
jeszce te sa o.k. B)
http://www.zalt.se/v...asp?id=3&type=0
48,10,77,53,02-tak na oko .
harvi -to moze w tym tygodniu sie szarpne i potrolujemy razem.Albo znowu zabiore Ci wedke z multiprofilowym :mellow: I POZOCAMY.

#447 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 09 lipiec 2007 - 14:46

@jerzy gratuluje
naszczęście u mnie szczupaki 50-60 cm należą do normalnych ryb a problem zaczyna się przy 70 cm :D takkki kraj

wczorajszy wypad 2 po 55 cm , kilka dorodnych okoni z warty i kupa wiatru.Ogólnie nieżle ale w dalszym ciągu ten rok jest do 70 cm :mellow:

P.S.Jerzy łódż skończona zapraszam w wolna chwilę na wyprawę chodż już tak nie gryzą to i tak jest super :D

#448 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 11 lipiec 2007 - 12:30

Nareszcie wrocilem do wedkowania po urlopie w pieknej polskiej krainie. Niestety nie udalo mi sie wyskoczyc na rybki w ojczyznie, bo jak na zlosc padalo i pstragowe wody raczej byly niedostepne, a szkoda bo za kropkami juz sie stesknilem. Wczoraj zaraz po powrocie do domu, rzucilem walizki na podloge, spakowalem sprzecik i pognalem na jezioro. Pomimo zmeczenia podroza i urlopem :mellow: nie odpuscilem. Zona z juniorem zostala na dluzej w Polsce wiec musze czyms sie zajac. Wczora rewelacji nie bylo. Najpierw z muchowka, ale same pistolety. Udalo mi sie zlapac najmniejszego szczupaka w zyciu. Okolo 15cm skucil sie na przeszlo 10cm muche. Nie wiem co on sobie myslal, ale napewno byl mocno zdeterminowany, bo hak tkwil w szczece. Fotek niet, bo aparat zostal na z rodzinka. Potem przerzucilem sie na jerki. Ostatnio skinner 12 i maas marauder 12 zdecydowanie sa na pierwszym miejscu. Woda mocno zarosnieta wiec lapie z powierzchni i nie ukrywam, ze to bardzo widowiskowy styl. Na poczatku udalo mi sie skusi 70, a potem 75cm. Zostalem do poznego wieczora, ale pozniej juz same malce wyskakiwaly i tu moja wczorajsza teoria, ze na wieksza przynete beda wieksze ryby sie nie sprawdzila. Dziwna sprawa, bo takie szczupaczki do 40cm atakowaly MMjr po kilka razy, az do skutku. Po kolejnym desperado sie poddalem.
Pozdrawiam

#449 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 11 lipiec 2007 - 15:07

Gratulacje, Jerzy. Rzeczywiście wyglądasz tam, jakbyś wyholował dwumetrowca wpław, ale tak jest na rybach - mnie zdarzało się jeździć na ryby motocyklem, w deszcz, machać 16 godzin, więc też na zdjęciach bywam nie do poznania :D Pozdrawiam

#450 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 lipiec 2007 - 11:18

A ja wczoraj ze swoim zestawem jerkowym wyskoczyłem na chwilkę przed wieczorem nad Wisłę w wawie i złowiłem jednego bardzo wrednego szczupaka

Wrednego dlatego że - jak chciałem go odhaczyć (trzymałem go chwytem pod pokrywy skrzelowe, a był zahaczony dosłownie za sam brzeg szczęki, więc drugą ręką chciałem usunąć kotwice), to mnie pogryzł :lol:
(dwa razy machnął się i zahaczył swoimi igiełkami o moje palce, którymi właśnie wyjmowałem kotwice)

wredny 50 cm pistolet <_<

Finał był taki, że kotwice szybko dało się usunąć i szczupaczek w zdrowiu wrócił do swojego środowiska, zostawiając mnie na brzegu z krwawiącym palcem... live is brutal :D

#451 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 lipiec 2007 - 14:45

SzymusS - normalnie nic tylko dodać: przez naukę do perfekcji :D, następnym razem będzie lepiej (ogryzie ci rękę )

#452 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 lipiec 2007 - 19:18

Dzis mialem pierwsza ladna rybe na turbo jack jr, ale niestety zakonczylo sie niepowidzenie po kilku mlynkach. Mial 11lbs, a wiem to bo kilka minut pozniej kumpel wyjal go na slider 10 :angry: Nastepna okazja bedzie w niedziele. Jedziemy na kilka dni w nieznane dla mnie okolice polnocno - zachodniej Szkocji. Ma byc ogien ale podchodze do tego z umiarkowanym optymizmem, bo w tym roku wszystko jakies takie pokrecone.

#453 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 13 lipiec 2007 - 19:39

''bo w tym roku wszystko jakies takie pokrecone.''

==> Lukomat

Dokladnie, w tym roku jakby ryby nie ''czytaja'' tych samych ksiazek o wedkarstwie co ja :angry:

Niemniej jednak jutro podejme walke, mam nadzieje, ze z wynikami

#454 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 14 lipiec 2007 - 20:32

Wczoraj byl piatek ''13'' a caly pech poczekal sobie na dzis.

Z nowego kolowrotka sporo odstrzelonych przynet, jakas wada plecionki.

Na szczupaka +60 zlapalem zyciowke 185cm/95 kg tylko niestety okazal sie to moj kolega dosc pechowo podbierajacy ryby. Wyciagal ja chwytem za kark i szupak tak zatanczyl, ze wbil wolna kotwice w reke. Wyciaganie jej kombinerkami z reki nie nalezalo do rzeczy najprzyjemniejszych.


Na oslodzenie slider 10 skusil szczupaka +70.

Bylo tez kilka wyjsc ryb do przynet, nawet sporych, ale bylo to raczej towarzyszenie przynecie niz proba ataku

#455 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 16 lipiec 2007 - 11:59

harvi -z tego co pamientam to cos chaczylo Ci na jednej z wedek ,niedoszlismy co to bylo.Plecinka powinna wytrzymac(chyaba)Choc Marcin potrafi ze swojego sprzentu i plecinki 0,36 odstrzelic wszystko.

Wczoraj sprawdzalem czy cos sie dzieje na wodzie .Dwie godziny we trzech i nawet jednego brania. :D Lato jest piekne ,a dzis mamy pierwszy dzien po wielkich deszczach i gow...ej pogodzie ,gdzie slonko swieci i jest milo.

#456 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 16 lipiec 2007 - 21:05

Hej.

Mysle, ze Spider wyposcil serie bubla 0.20 mm. Mam ich plecionke na normalnym kreciolku jak i multku. W obydwu sa problemy. Na moj rozum odstrzelenie przynety ~ 40g powinno byc dosc trudne przy plecionce o wytrzymalosci 20 kg. Ja niestety doszedlem juz do pewnej wprawy.

W sobote powalczymy razem na malaren i mam nadzieje, ze z efektami.

#457 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 16 lipiec 2007 - 21:13

Czy plecionka mozebyc zlezala ?Niemam pojecia ,moze ktos z kolegow pomoze .Przewin na grobsza ,moze to pomoze .
Jak nic niezlowimy to sie nic niestanie ,chyba wazniejsze jest milo spedzic czas. :D

#458 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 16 lipiec 2007 - 21:22

Tak mysle przewinac na ciut grubsza. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze. W ciezkim zestawie mam 0,28 i dziala rownie skutecznie co lina kotwiczna.

Mam nadzieje, ze cos jednak zlowimy nie bedzie to byle co.
Jak nam sie nie uda to faktycznie nie tragedia.
Posiedzenie nad woda, kilka godzin relaksuje niesamowicie i daje sile na przetrwanie w miejskiej dzungli przez tydzien, do nastpnych ryb ;D

#459 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 16 lipiec 2007 - 21:51

A mowilem przeprowdz sie na wioske tak jak JA .

#460 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 17 lipiec 2007 - 05:10

No wiec tak ...slyszalem opinie ze tylko i wylacznie Spider ktory ma w nazwie Oryginal jest bardzo dobrym wyrobem ...reszta Spiderow to niestety nitki . Spider Oryginal ma wiecej splotow , niestety nie znam wiecej szczegolow opisujacych te plecionki . Ja ich nie uzywam ...only Power Pro B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych