Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gdzie na ryby we Wrocku (rzeki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mariowy

Mariowy

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 31 marzec 2007 - 23:44

Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum, ale przejdzmy do rzeczy.
Moze ktos, najlepiej z Wrocławia podpowie mi czy jest sens biczowac wode na odcinku rzeki w okolicy placu kromera( za browarem Piast, ale nie ta pierwsza kałuza:p).Nie wiem, to chyba odcinek starej Odry, bo nigdy tam nie łapałem a teraz mam okazje bo szkołem mam niedaleko i mam duzo wolnego pomiedzy zajęciami wiec chciałem skozystac z okazji.Moze ktos podpowie jakies miejscówki???
Z góry dzieki za info

pzdr
Mariusz

#2 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 kwiecień 2007 - 15:29

Siema, czasem tam łowię. W tej pierwszej kałuży - mówisz o kanale przeciwpowodziowym jak sądzę, można połapać szczupaków - ale raczej krótkich i okoni, które też rozmiarem nie powalą, ale jeszcze trochę trzeba zaczekać. Zdarza się, że pod żółtym mostkiem koło działek tłuką bolki (też niewielkie).Jeśli chodzi o Odrę bliżej Kromera, a zwłaszcza od mostu Warszawskiego w stronę tamy, to możesz liczyć na szczupaki, okonie, sandacze, bolenie. Klenie są, ale nie słyszałem, żeby ktoś je tam łowił regularnie. Warto przejść się w stronę tamy - znajdziesz tam dość rozległą górkę i w ogóle ciekawie pofałdowane dno - momentami kamieniste. Jeśli przejdzesz przez tamę na drugi brzeg (ale to dopiero wtedy, gdy ją znowu postawią) dostaniesz się na cypel, który warto obłowić z każdej strony. Z tego cypla moi kumple wyciągnęli już kilka ładnych szczupalców. Wart uwagi jest też sam most Warszawski, albo drugi most, który obok powstaje - miejscówka brzydka, industrialna ale kto wie - może okazać się ciekawa. Roboty w rzece sprawiły, że Odra wymyła w kilku miejscach doły, pewnie mnóstwo tam teraz zaczepów. Wiem skądinąd, że kilka ładnych ryb na tym odcinku złapano. Aha polecam jeszcze most kolejowy - widać go z mostu Warszawskiego. I jeszcze jedno - jeśli spotkasz tam dziadów, którzy zabierają niewymiarowe szczupaki, to goń w cholerę, albo dzwoń po straż. Ja często takich tam widuję z żywcówkami. Obiecałem sobie, że im nie odpuszczę i do tego samego zachęcam:) Pozdrawiam Michał

#3 OFFLINE   Mariowy

Mariowy

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 01 kwiecień 2007 - 22:38

Spox.
Dzieki za info.
Powiedz mi jeszcze co to za miejcówka, tam jak jest to przewezenie przed dwoma równoległymi mostami( ul.JAna Kochanowskiego chyba).
Wyglada na to ze bede musiał jeszcze magistara i doktora zrobic zeby zdazyc obłowic chociaz stara odre:P
Tyle wody we wrocku ze nie wiadomo gdzie kija zamoczyc:-D


Pzdr

#4 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 kwiecień 2007 - 05:31

http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&q=Wroc%C5%82aw &sll=64.472794,-135.351562&sspn=78.333023,236.953125 &layer=&ie=UTF8&z=15&ll=51.128657,17.06593&a mp;spn=0.012254,0.043001&t=h&om=1

tu masz zdjęcie z lot ptaka na cał ten fragment
nie wiem o które przewężenie Ci chodzi

#5 OFFLINE   Mariowy

Mariowy

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 02 kwiecień 2007 - 05:59

To pod mostami Jagielońskimi.
Ta tama o której wspominałeś, to ta widoczna zaraz po rozwidleniu, na czesci kanału skrecajacej w prawo?

Poz

#6 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 kwiecień 2007 - 14:14

@Mariowy,

witaj na forum. Zapraszam do wymiany doświadczeń. :D



#7 OFFLINE   Mariowy

Mariowy

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 03 kwiecień 2007 - 20:59

Merci :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych