Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa BG MQ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2269 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 18 luty 2023 - 07:15

Jest to bliźniaczy model z większym power knobem, dodatkowym uszczelnieniem MagSeal przed oporówką (niewyczuwalny wpływ na pracę kołowrotka z racji dużej przekładni; przełożenia są identyczne jak w BG MQ). Najbardziej istotną różnicą jest rotor z zaionu, który jest odrobinę lżejszy i odrobinę sztywniejszy niż w BG MQ, w którym moim zdaniem rotor jest najsłabszym ogniwem w zabawie z silnymi rybami. Rotor z zaionu, podobnie jak w Certate LT pozwala odrobinę zwiększyć jego potencjał przy wyższych ustawieniach hamulca

 

 
No przecież sobie tego nie wymyśliłem ;) Wpadka była i to w modelach produkcyjnych, dość szybko to poprawili, ale widziałem kilka filmików i pisał o tym m.in. Mr. Hawk https://www.alanhawk.com/blog/fjw.html, a w przypadku tego gościa wykluczam przypadkowe uszkodzenia, a tych filmików kilka jest na necie.
 

 
Ja też nie i również nie odbieraj mnie źle - moje wypowiedzi mają wartość nominalną taką jaką widać, bez żadnych przymówek ;)
Żadnego Twojego wpisu nie wyśmiałem, po prostu jestem zdania, że przywoływanie konstrukcji Slammera jako wyznacznika mocy/trwałości/niezawodności nijak się ma do BG MQ. Nie bardzo można też sugerować się pojedynczym aspektem jak np. podparciem osi, bo temat jest bardziej złożony i nie oddaje obrazu w całości. Slammer ma swoich wiernych fanów, o których mam kilka śmiesznych anegdotek, ale absolutnie nikogo nie szufladkuję bo to tylko kołowrotek i ważne żeby robił robotę. 
 
A propos problemu z kabłąkiem w BG MQ 3000 - ciężko mi uchwycić jakąkolwiek niekonsekwentność, wprost przeciwnie.
Ciekawe, że na to wpadłeś, nie słyszałem wcześniej o takim przypadku. Ciekawe również, że po Shimano Daiwie też się udało zrobić taki sam fakap. Rozumiem niesmak, niezależnie od ceny (która jest tematem umownym) bo jak by nie patrzeć jest to wada konstrukcyjna, aczkolwiek, moim zdaniem, nie jest to coś, co eliminuje go z gry. 
 

 
Nie zawsze wychodzi idealnie, ale nawet jeśli się okaże, że ten typ już tak ma to dałbym mu szansę - statystycznie można z tym żyć, a myślę, że "zrobi Ci robotę" ;)

Zauważyłem że swoją wiedzę opierasz na tym to znajdziesz w necie. Już to pisałem ale powtórzę. Alan nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem bo czesto mija się z prawdą i robi to celowo.
  • Darek_W lubi to

#122 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 18 luty 2023 - 07:41

Przerobiłem podobny temat z bg mq 3000.
Również Allegro, również paczkomat i okazało się ze ostatniego z półki wziąłem. U mnie kabłąk się otwierał natomiast przy zakręceniu korbą nie mogłem utrzymać kołowrotka w ręku 🤣 - kabłąk był skrzywiony i miał „bicie”. Zapewne macanki w sklepie zrobiły swoje ponieważ był tak nienaturalnie wygięty ze pewnie komuś upadł albo coś podobnego.
Do sprzedawcy dzwoniłem tego samego dnia z wyjaśnieniem. Zadnego problemu nie robil. Kołowrotek odesłałem i bez problemu wymienili mi na 4000 bez dopłaty. Późnej kupiłem u niego jeszcze jedna sztukę 4000 i również bez zastrzeżeń.
Co ciekawe, podobny problem przerobiłem chyba ze 2 lata temu z Shimano Nasci 4000fc. Również ostatni na z półki i podobne problemy.

Na moje oko wszystko wyglądało w miarę normalnie, jak kręciłem nie było jakiegoś bicia. Klatka z filmu poniżej ile tego kabłąka brakowało. Ale oczywiście podobnie jak Ty analizy molekularnej nie robiłem „żyć” z czym takim nie zamierzałem tylko odesłałem tego samego dnia.
Edit: wyjaśnienie, może tego nie widać na focie ale kabłąk dotykał rantu szpuli od spodu nie z boku. Tam brakowało całkiem spory odcinek żeby wyminąć szpulę! A według mnie najgorsze w tym wszystkim że goś miał świadomość tego i taki wysłał…

Załączone pliki


Użytkownik Darek_W edytował ten post 18 luty 2023 - 07:49


#123 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 18 luty 2023 - 17:05

To wyglada jakby założyli kabłąk z rozmiaru 1000 , albo szpulę z 6000 🤣

Użytkownik spinspektor edytował ten post 18 luty 2023 - 17:05

  • Darek_W lubi to

#124 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 18 luty 2023 - 17:51

Szpula była 3000, na stopce tez było 3000 tak jakby kabłąk był mniejszy… Bardzo dziwne. Dzwonił dzisiaj do mnie gość ze sklepu. Proponował wysyłkę drugiej sztuki i mówił sam że ten kabłąk wyglada jakby był z mniejszego rozmiaru. Szkoda tylko że wysłał dokładnie zdając sobie z tego sprawę…

#125 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 18 luty 2023 - 20:02

Błędy się zdarzają nawet najlepszym, ale skoro sprzedawca wiedział to powinien zwracać towar do producenta.
Podobno z całej serii Bg MQ właśnie 3000 są jakby niedopracowane. Jak już pisałem kilka razy, mam 2 szt 4000 i są naprawdę ok. Praca nie uległa zmianie po sezonie a to już bardzo dobry objaw.
  • Darek_W lubi to

#126 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 19 luty 2023 - 00:22

Poluje na czwórkę

#127 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 23 luty 2023 - 21:40

Cześć,
ponownie :-)
jestem po zakupie Daiwa BG MQ 4000, wcześniej dużo wątpliwości, moich zapytań na "jerkbait" i gdzie indziej, sory, info wrzucę w kilku wątkach, może dotrze do szerszego grona, jak zdenerwuje to przepraszam bo w dobrej wierze :-)
Praca jest płynna, nie czuć dyskomfortu na rączce ani różnicy w pracy do standardu przełożenia 5 i coś. Nad kołowrotkiem długo się zastanawiałem (ma zastąpić Slammera a być lżejszy) , dużo zapytań na różnych "forach", różne odpowiedzi, "misz masz", wszystko katalogowo mi się podobało (aluminium, moc, waga, wyższa półka jak dla mnie"), ale bałem się "ciężkiej" korbki, to wysokie (zarazem sprzyjające przy ściąganiu dalekiego "trolla") przełożenie (złe doświadczenia z "białymi" Straick-ami z hamulcem walki i przełożeniem ponad 6, ale to ponad ćwierć wieku temu), zaryzykowałem, kupiłem i teraz mogę pomóc tą informacją :-) 
Chyba?
- moc całości czuć "mocno", lekkość konstrukcji też "czuć lekko", płynność pracy super, oporów - zero, a w "praniu" wyjdzie trwałość, ale raczej się nie obawiam, na ogół jak dotkniesz, widzisz i czujesz to wiesz, no ale "starych mercedesów już nie ma", trzeba przywyknąć, a może perełka? . Ogólnie wielkie super, no poza ceną :-)
Kupiłem w plecionie po cenie aktualnej 989, tam gdzie taniej to po telefonie okazuje się że nie ma, jak gdzieś proponują że ściągną to dużo powyżej 1,2 t. Jak zaczynałem się interesować to mogłem kupić za 800, no ale "frycowe". Teraz wezmę jeszcze jednego drogiego i dokupię jedną drogą szpulę na dwa - będzie taniej :-)   Zapomnę i będę się cieszył zabawkami. Jeszcze moje przemyślenia - Daiwę BG MQ 3000 warto (i to bym/będę robił to) wziąść jak będzie tańsza o minimum 200pln od BG MQ 4000. Korpus i moc ta sama, różnica w wadze niewielka (rotor i szpula minus parę gram), oba i tak są bardzo lekkie więc warto myśleć o dwóch takich samych i dla nich jednej drogiej szpuli zapasowej. Przymierzałem swoje "cacko" do moich kiiji shimano speedmaster, technium i beastmaster (choć BG MQ kupiona została do Daiwa Lexa 2,4 50-100, dzielona rękojeść, rewelacja, tam zostanie) i tu wyszły delikatne minusy dla "fochów" jak ja. Nie pasuje do wędek w kolorystyce czarnej ze złotem, sorry, dupa :-)
Może się przyda i pomoże

  • kineret i Darek_W lubią to

#128 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 24 luty 2023 - 14:39

Poluje na czwórkę


Dojechała, z tą sztuką wszystko OK

Załączone pliki



#129 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 24 luty 2023 - 21:23

Fajna fajna, ale za odkładanie wedki opartej na kabłąku kołowrotka to od razu z 10 batów na plecy za karę ;)
Ja odkładam zawsze! tak aby kołowrotek mial styk ewentualnie z powietrzem 😁

Użytkownik spinspektor edytował ten post 24 luty 2023 - 21:25


#130 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 24 luty 2023 - 21:35

Fajna fajna, ale za odkładanie wedki opartej na kabłąku kołowrotka to od razu z 10 batów na plecy za karę ;)
Ja odkładam zawsze! tak aby kołowrotek mial styk ewentualnie z powietrzem

Ale się dopatrzyłeś! karny Jerkbaitowy kutong rozumiem 😁

Użytkownik Darek_W edytował ten post 24 luty 2023 - 22:08


#131 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 24 luty 2023 - 22:19

Wałkowałes temat kabłąka wiec to była pierwsza rzecz na która zwróciłem uwagę 🤘🏻
  • S.N. i Darek_W lubią to

#132 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 24 luty 2023 - 22:39

Nie ja wałkowałem tylko ktoś go skrócił . W sumie po rozwałkowaniu to może by się minął ze szpulą

#133 OFFLINE   Marcin70

Marcin70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 24 luty 2023 - 23:43

To się nazywa happy end.

Bez urazy oczywiście.


  • Biesan i Darek_W lubią to

#134 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 25 luty 2023 - 00:30

Zobaczymy jak będzie w walce … może w weekend podjada powalczyć ;-)

#135 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 25 luty 2023 - 06:38

:D
  • Darek_W lubi to

#136 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 25 luty 2023 - 09:34

Za dwuznaczności się nie obrażam, wręcz je uwielbiam ;-) ( niestety w mojej przeglądarce wycina mi emotki)
  • Biesan lubi to

#137 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 28 luty 2023 - 16:09

Mała aktualizacja, zakupiłem na Allegro lokalnie uchwyt GOMEXUS za uwaga 33pln + inpost. :-) bardzo fajnie kręci !

Załączone pliki


  • koszka lubi to

#138 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 luty 2023 - 16:24

I ja mam 😀 Saltist miał być ale wyszło jak widać. Ostatnie daiwy jakimi łowiłem to były Certate HC terkoczące. Ta, po wielu latach jest pierwsza i kurcze fajna 😎 No i taniej niż na promce... 😁



Załączony plik  IMG_20230228_153616_edit_138644334967906.jpg   90,2 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  Screenshot_20230227_220121_edit_111394551726231.jpg   33,42 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  Screenshot_20230228_110600.jpg   52,42 KB   11 Ilość pobrań
  • Darek_W lubi to

#139 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 28 luty 2023 - 16:30

I ja mam Saltist miał być ale wyszło jak widać. Ostatnie daiwy jakimi łowiłem to były Certate HC terkoczące. Ta, po wielu latach jest pierwsza i kurcze fajna No i taniej niż na promce...


Dychę taniej kupiłeś, ja 797,05pln idę popełnić samobójstwo :-) > dwa pyszne wina!
  • gulf lubi to

#140 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 28 luty 2023 - 20:02

Koledzy gdzie je wyrwaliście poniżej 800? Kupiłem jeden drogi z Pleciony i nabrałem ochoty na drugi :-)


  • Darek_W lubi to