Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Niesłysz - Niesulice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 21 czerwiec 2024 - 11:48

napisałem do wód polskich w ramach udzielenia informacji publicznej  - dzierżawa na niesłysz do 2025 r. . Zarybienia podobno są, ale bez stałej kontroli pracownika wód polskich. Medyk napisz do wód polskich - na priv dałem ci wniosek

 

Stary rybak ciągnął sieć przez całe jezioro, a były piękne okonie (teraz w ogóle ich nie ma) i szczupaki.  Leszcza wytłukli 3 lata temu. Aż wierzyć się nie chce, że można tak wyniszczyć ekosystem.I oczywiście argument kto umie łowić ten łowi oraz straszenie sądami internautów - wędkarzy świadczy o mierności tych ludzi. 

 

Ktokolwiek chce wniosek proszę o kontakt  


Użytkownik hardy50 edytował ten post 21 czerwiec 2024 - 11:58


#22 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 22 czerwiec 2024 - 06:38

Witaj. A co jest w tym wniosku? Jeżeli to ten sam Rybak co i jeziora Białe, Czarne, Stolunskie i wiele innych to ciekawe. Ponoć miał sprawę w sądzie ale co i jak to już nie wiem na czym stanęło. Wiem że kilka jezior mu zabrali. Jeśli chodzi o nagonkę na WP to jestem jak najbardziej za aby zaczęli sprawdzać zarybienia i efekt tych zarybień. Na w/w jeziora zebrała się ekipa i pisali do WP Poznań i efekt jakiś odnieśli.
  • hardy50 lubi to

#23 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 23 czerwiec 2024 - 19:47

Jezioro Niesłysz tragedia drapieżnika brak,śiaty stoją,a kase trzeba płacić.... trochę okonia jeszcze zostało,a ze dużym szczupakiem tragedia,i byłem tam 4razy po 2 tygodnie,tak samo Tarnowskie duże,kompletna lipa ,na ehosondzie ryb nie widać....

Użytkownik delux64 edytował ten post 23 czerwiec 2024 - 19:52

  • hardy50 lubi to

#24 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 23 czerwiec 2024 - 21:47

Skoro grasuje taki szkodnik który działa na podstawie umów, dlaczego nie piszecie wprost kto to jest? Tym bardziej że miał sprawę w sądzie(wyrok?) Jeżeli został skazany dane są jawne. Takie elementy należy eliminować a przynajmniej nagłaśniać i wskazywać palcem


  • hardy50 lubi to

#25 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 24 czerwiec 2024 - 07:35

wprost - gospodarstwo rybackie Zbąszyń. 



#26 OFFLINE   rafaldslbi

rafaldslbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:rafał

Napisano 25 czerwiec 2024 - 15:00

https://www.google.c...pg=cid:CgIgAQ==

Napisałem opinie. To co widziały gały a nie z opowieści.

W ubiegłym roku stawiali sieci po 300metrów długości w wielu lokalizacjach jednocześnie. Każdego dnia od 31 kwietnia.Sieci stawiali na głębokościach od 8m do 3m. W tym roku nawet kormorany omijają J. Niesłysz. Powstała pustynia Niesłysz. Takie są realia i żadne tłumaczenie nie zmieni. Odławianie wszystkiej ryby bez względu na okresy tarła. Takie jezioro zniszczyć w kilka lat to firma godna polecenia. Proszę zmieńcie nazwę firmy zgodnie z profilem działania.

A taką dostałem odp.

Gospodarstwo rybackie ZBĄSZYŃ Sp. z o.o. (właściciel)
2 godziny temu
Szanowny Panie Majda.To co Pan napisał jest kłamstwem. Pracownicy gospodarstwa prowadzą racjonalną gospodarke rybacką zgodną z operatem rybackim i prawem obowiązującym w Polsce.Mamy na to dowody, a kontrole instytuji Państwowych tylko to potwierdzają.W zwiazku z powyższym informuje,że dalsze bezpodstawne szykalowanie dobrego imienia naszej Spółki może dla Pana skończyć sie w sądzie. Pana dane już posiadamy. Życzmy miłego dnia.

#27 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 25 czerwiec 2024 - 15:14

https://www.google.c...pg=cid:CgIgAQ==

Napisałem opinie. To co widziały gały a nie z opowieści.

W ubiegłym roku stawiali sieci po 300metrów długości w wielu lokalizacjach jednocześnie. Każdego dnia od 31 kwietnia.Sieci stawiali na głębokościach od 8m do 3m. W tym roku nawet kormorany omijają J. Niesłysz. Powstała pustynia Niesłysz. Takie są realia i żadne tłumaczenie nie zmieni. Odławianie wszystkiej ryby bez względu na okresy tarła. Takie jezioro zniszczyć w kilka lat to firma godna polecenia. Proszę zmieńcie nazwę firmy zgodnie z profilem działania.

A taką dostałem odp.

Gospodarstwo rybackie ZBĄSZYŃ Sp. z o.o. (właściciel)
2 godziny temu
Szanowny Panie Majda.To co Pan napisał jest kłamstwem. Pracownicy gospodarstwa prowadzą racjonalną gospodarke rybacką zgodną z operatem rybackim i prawem obowiązującym w Polsce.Mamy na to dowody, a kontrole instytuji Państwowych tylko to potwierdzają.W zwiazku z powyższym informuje,że dalsze bezpodstawne szykalowanie dobrego imienia naszej Spółki może dla Pana skończyć sie w sądzie. Pana dane już posiadamy. Życzmy miłego dnia.

bo najlepszą obroną jest atak, starodawna i zawsze aktualna taktyka, niestety często skuteczna.


  • hardy50 lubi to

#28 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 25 czerwiec 2024 - 15:46

I znowu straszą. Ciekawe jest to szybkie namierzenie 😉 I widać, że czytają prawdę o sobie. Ciekawe czy mają jakąś refleksje z tym związaną. Jutro pisze do wód polskich.


I jeszcze ten wysyp pozytywnych opinii - żenada.

Użytkownik hardy50 edytował ten post 25 czerwiec 2024 - 15:55


#29 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 524 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 czerwiec 2024 - 16:30

... Jeżeli to ten sam Rybak co i jeziora Białe, Czarne, Stolunskie i wiele innych to ciekawe.
Ponoć miał sprawę w sądzie ale co i jak to już nie wiem na czym stanęło. Wiem że kilka jezior mu zabrali....

Mieszkam kilka kilometrów od nich i od wielu lat tam nie byłem bo nie było po co.
Wszystkie wody są obecnie udostępniane przez  RZGW w Poznaniu- więc wszystkie im zabrali?

Dzierżawił te wody zawieszony w działalności Wielkopolski Ośrodek Wędkarski RYBAK sp. z o.o.

https://monitorfirm....bak/komentarze/

Może trzeba walić do posłów?

https://www.sejm.gov....xsp?key=CQVB8Z


  • hardy50 lubi to

#30 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 25 czerwiec 2024 - 16:34

Dzięki

Jutro piszę do pani poseł.

Można napisać też tutaj

https://www.gov.pl/w...kargi-i-wnioski

Użytkownik hardy50 edytował ten post 25 czerwiec 2024 - 16:40


#31 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 26 czerwiec 2024 - 08:32

Poszło zarówno do centrali Wód Polskich jak i pani poseł. 

 

Gdyby ktoś chciał wgląd do pisma proszę o kontakt na priv. Czym więcej osób napisze tym lepiej. 


  • ObraFM lubi to

#32 OFFLINE   Wendi

Wendi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:Wanda
  • Nazwisko:Manda

Napisano 26 czerwiec 2024 - 11:34

Poszło zarówno do centrali Wód Polskich jak i pani poseł. 

 

Gdyby ktoś chciał wgląd do pisma proszę o kontakt na priv. Czym więcej osób napisze tym lepiej. 

Hejka ludzie! Jade w tym roku w te okolice...faktycznie jest tak źle ? Teraz to wszędzie problem z rybami na wędkę :)...jakieś konkrety możesz podesłać, mogę pomoc :) ...takie smaczki to moja codzienność. Mój email: arbuzik81.mw@gmail.com



#33 OFFLINE   Wendi

Wendi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:Wanda
  • Nazwisko:Manda

Napisano 26 czerwiec 2024 - 11:36

Hejka ludzie! Jade w tym roku w te okolice...faktycznie jest tak źle ? Teraz to wszędzie problem z rybami na wędkę :)...jakieś konkrety możesz podesłać, mogę pomoc :) ...takie smaczki to moja codzienność. Mój email: arbuzik81.mw@gmail.com

A może polecie jakies inne zbiorniki do wędkowania w tych okolicach ? Pozdrawiam



#34 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów

Napisano 26 czerwiec 2024 - 11:49

Mieszkam kilka kilometrów od nich i od wielu lat tam nie byłem bo nie było po co.
Wszystkie wody są obecnie udostępniane przez  RZGW w Poznaniu- więc wszystkie im zabrali?

Dzierżawił te wody zawieszony w działalności Wielkopolski Ośrodek Wędkarski RYBAK sp. z o.o.

https://monitorfirm....bak/komentarze/

Może trzeba walić do posłów?

https://www.sejm.gov....xsp?key=CQVB8Z

 

Mam pod nosem jezioro Kruteckie "zabrane" jakiś czas temu spółce WOW Rybak. Spółka działała na takie zasadzie, że zarząd nie robił nic poza pobieraniem kasy za zezwolenia a na kazdej wodzie mieli tzw uprawnionego do rybactwa czyli takiego legalnego kłusola co robił sobie tam co chce, pewnie odpalając im jakąś opłaatę za co złowił

Jak się dowiedzieli, że WP im wodę zabierają to na Kruteckim siatki były 3x w tygodniu a jest to jezioro, gdzie najgłębszy "dołek" ma 1,5m.
Łowię tam rekreacyjnie leszcze dłoniaki. Nie licząc leszczyków max do 30cm, przez ostatnie 2 lata nie złowiłem tam innej białej ryby przekraczającej 18cm długości.
Koromoranów nad tym jeziorem nie ma. To potwierdza tylko moje obserwacje, że kormorany wolą zjadać większe ryby o ile mają taką możliwość. Na Kruteckim ilość ryb jest niewyobrażalna, tylko wszystko do 20cm, leszczyki do 30cm. 

 

WP zarybiły tą wodę szczupakiem i widać, że ten sczupaczek jest ale jak na razie są to ryby po około 30cm.

Od początku byłem wielkim zwolennikiem zabrania wszystkich dzierżaw obecnym uzytkownikom przez WP bo wiem, że to wpłynęłoby pozytywnie na rybostan i ze zdziwieniem obserwowałem, że wędkarzom to się nie podoba.  Nie rozum iem jak nie można nie rozumieć, że WP i tak zarządza tymi wodami.
Mam też przykłady kilku jezior, gdzie "młodzi" przejęli gospodarstwo rybackie po zmarłym starym rybaku i zrezygnowali całkowicie z odłowów sieciowych. Rybostan odradza się i to widać naprawdę po tym co się łowi. I w tym momencie takie gospodarstwo, które nie robi kompletnie nic oprócz pobierania opłat za zezwolenie jest tylko niepotrzebnym pośrednikiem.


Użytkownik brzoza edytował ten post 26 czerwiec 2024 - 11:58

  • Wendi lubi to

#35 OFFLINE   Wendi

Wendi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:Wanda
  • Nazwisko:Manda

Napisano 26 czerwiec 2024 - 12:43

Zresztą wcześniej te same osoby podobno były w zarządzie pzw zielona Góra, osoby zainteresowane wiedzą co tam się wtedy działo... Bardzo to przykre jak można w tak krótkim czasie zniszczyć tyle jezior, aby to wróciło do poprzedniego stanu potrzeba co najmniej 10 lat a nawet więcej, i zarybień, w tym stanie przyroda sama sobie nie poradzi...

Naprawdę tak jest? Jejku, ale Pan jest dobrze zorientowany...ma Pan kontakt do kogoś kto zna więcej info o tej sprawie. Proszę o info ... bardzo interesujące. Z chęcią zapoznam się ze sprawą. Pozdrawiam



#36 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 26 czerwiec 2024 - 13:30

Wendi z całym szacunkiem ale jesteś za nowym użytkownikiem forum, żeby czymkolwiek się z tobą dzielił. Czuję też sarkazm w twoich wypowiedziach. Może jak masz takie znajomości to warto pogadać z kim trzeba, żeby WP odebrały dzierżawę. Tylko co ty wtedy będziesz robił 😉

Użytkownik hardy50 edytował ten post 26 czerwiec 2024 - 14:11


#37 OFFLINE   Wendi

Wendi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:Wanda
  • Nazwisko:Manda

Napisano 26 czerwiec 2024 - 14:47

Wendi z całym szacunkiem ale jesteś za nowym użytkownikiem forum, żeby czymkolwiek się z tobą dzielił. Czuję też sarkazm w twoich wypowiedziach. Może jak masz takie znajomości to warto pogadać z kim trzeba, żeby WP odebrały dzierżawę. Tylko co ty wtedy będziesz robił

Po pierwsze to jestem Kobietą :), po drugie to trzeba było napisać ze to dla wybrańców....Napisz, proszę chociaż gdzie tam w tych okolicach można powędkować i spadam z tego forum, dzięki



#38 OFFLINE   rafaldslbi

rafaldslbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:rafał

Napisano 26 czerwiec 2024 - 17:11

Wendi byłem turystycznie nie daleko od niesłysz w Łagowie. Wóda czysta i miejscowi chwalą wyniki sobie.

#39 OFFLINE   Wendi

Wendi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:Wanda
  • Nazwisko:Manda

Napisano 26 czerwiec 2024 - 19:00

Wendi byłem turystycznie nie daleko od niesłysz w Łagowie. Wóda czysta i miejscowi chwalą wyniki sobie.

Wielkie dzięki, faktycznie wygląda to na zdjęciach imponująco. Głębokie jezioro to lubię :)



#40 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 26 czerwiec 2024 - 21:26

Wendi byłem turystycznie nie daleko od niesłysz w Łagowie. Wóda czysta i miejscowi chwalą wyniki sobie.


Chwalą, bo nie ma gospodarstwa rybackiego 😉