Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Montaż dwóch ekranów echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4698 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 lipiec 2022 - 12:26

Nie ma możliwości .
Po nmea2000 nie wysyła się obrazu. Elite TI, TI2 wymienią obrazy 2d po wifi, a seria hds- po połączeniu kablem Ethernet.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
  • Rafał Światłoń lubi to

#22 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 641 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 24 lipiec 2022 - 21:23

Może pochwalicie się jakie macie ekrany poinstalowane i co na którym?

#23 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4698 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 lipiec 2022 - 21:48

. Co chcesz dostawić do twego hooka?


  • Bolesław lubi to

#24 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2022 - 23:47

Jak na forum o samochodach..🙂 Każdy pisze, ale co dziesiąty mam pojęcie o tym... Jest opcja przesłać obraz z eltki hdi na jakiś "nośnik" ? Czy to na tyle stary klamot że się nie da..

#25 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2022 - 05:26

Ja sie pomylilem, po nmea 2000 nie prześlesz obrazu z sonaru. Do przeslania obrazu potrzbujesz sieci ethernet (żółte gniazdo) lub sieci brzprzewodowej w nowszych modelach
https://www.lowrance...guideId=535-174

#26 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4698 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 lipiec 2022 - 05:59

Jak na forum o samochodach.. Każdy pisze, ale co dziesiąty mam pojęcie o tym... Jest opcja przesłać obraz z eltki hdi na jakiś "nośnik" ? Czy to na tyle stary klamot że się nie da..

Jak masz gniazdo sd- to nagraj loga sonaru i potem możesz go otworzyć w pogramie do podglądu logów- reefmaster sonar viewer. jest wersja darmowa, 14 dniowa, spróbuj. Jeśli nie masz gniazda sd- nie da rady 



#27 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 lipiec 2022 - 10:20

Mi chodzi o to, by z przodu łódki dać ekran drugi, by osoba łowiąca na dziobie miała podgląd echa które jest zamontowane w konsoli, na sterówce..

#28 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4698 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 lipiec 2022 - 13:26

Mi chodzi o to, by z przodu łódki dać ekran drugi, by osoba łowiąca na dziobie miała podgląd echa które jest zamontowane w konsoli, na sterówce..

Zadaj konkretne pytanie- będzie konkretna odpowiedź, znaczy już jej udzieliłem powyżej. Napisałeś "nośnik" więc nośnikiem danych w echosondach zwyczajowo jest karta pamięci SD, micro SD. 

Overall- nie prześlesz tym HDI nic, bo tam nie ma ani ehternetu, ani toru Wifi jak w TI, TI2 czy HDS gen 2 touch i nowszych generacji.



#29 OFFLINE   Rafał Światłoń

Rafał Światłoń

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLuboń
  • Imię:Rafał

Napisano 26 lipiec 2022 - 22:25

Mi chodzi o to, by z przodu łódki dać ekran drugi, by osoba łowiąca na dziobie miała podgląd echa które jest zamontowane w konsoli, na sterówce..

Jaki konkretnie model echosondy/plotera?
W GPSMAP-ach Garmina wystarczy tablet i można dzięki aplikacji HELM oglądać to co jest w danym momencie na ekranie plotera.



#30 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 31 lipiec 2022 - 19:10

Myślę nad połączeniem dwóch echosond tzn jakiejś prostej typu mark 5 pro i garmina z dv i sv bez spinania ich razem .Po prostu chodziły by obydwie osobno jedna jako klasyczna druga jako dv/sv  by nie zajmowała klasyczna miejsca na ekranie .Pytanie czy nie będą się zakłócać .Używanie 500w przetwornika na płytkiej wodzie mija się z celem bo o ile jesienią jest nieżle to latem zakłócenia od syfu skutecznie malują ekran wojną mrówek . Owszem można obniżyć czułość ale wtedy nie pokazuje ryb .Ryby są bo brały i na wyższej czułości na głębszym było je widać ale płycej już nie . Lepiej użyć 100 czy 300w przetwornika .Pytanie czy np lowrance klasyczna lub Hb nie będzie kłócić się z garminem 



#31 OFFLINE   RoBBas

RoBBas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaPiotrków Tryb.
  • Imię:Robert

Napisano 22 sierpień 2022 - 21:11

Czy można spiąć HDS carbon z TI2 tak aby TI2 wyświetlała sonar podpięty fizycznie do Carbona?

#32 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4698 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 sierpień 2022 - 09:19

Czy można spiąć HDS carbon z TI2 tak aby TI2 wyświetlała sonar podpięty fizycznie do Carbona?

Również witamy.

Nie. Obraz w HDS przesyła się ethernetem, którego Ti2 nie ma. Możesz spiąć 2x Ti2 by po wifi transferować mapy, waypointy i sonar 2d. Natomiast nie ma opcji na komunikację z przetwornikiem obu wymienionych przez ciebie ekranów jednocześnie. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 sierpień 2022 - 09:20