Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Im lepszy sprzęt, to tym mniej ryb w wodach ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 kwiecień 2007 - 16:23

...i przez te obrzydłe sputniki . Lużno trawestując : nie szata czyni człowieka ani sprzęt wędkarza . Żarłocznego pieczara i troglodytę jednakowo często spotkamy między dziadkami orężnymi leszczyną i katuchą , co nowobogackim ze Stellą . Mamy ten defekt kulturowy dość rozpowszechniony . Fishing w wersji plebejskiej , przyziemnie użytkowej .. Jak zbieranie makulatury zamiast czytywania książek .
Bardziej niż sprzętowe raje i doskonałości , szkodzą rybostanowi mody i modele uprawiania wędkarstwa lansowane ostatnimi laty . Brak autentycznych elit środowiskowych , wzorców innych niż marketingowe .
Za tamą na Warcie , jednakowo pęcznieją od tarłowych ryb siatki posiadaczy Audi , Lexusów , 126 , czy pary kaloszy . Gną się Trabucco , Jaxony , sowieckie zabytki . Ramię w ramię ..
Całe ciągi odchodzą w niebyt w akompaniamencie mlaskania ..

#22 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 kwiecień 2007 - 18:53

Cześć Cezorator - dawno Cię nie było

Moim zdaniem to podobnie jak z bronią - nie pistolet zabija tylko ten co go trzyma - podobnie tutaj, ryb nie łowi i nie zabija sprzet tylko osobnik który go posiada. A z biegiem czasu ewoluuje moje spojrzenie na ten temat i przychylam sie corazbardziej do dawnego stwierdzenia Thymallusa że jednak widać różnice w mentalności posiadaczy.
Pozdrawiam

#23 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 06 kwiecień 2007 - 20:28

Cześć Cezorator - dawno Cię nie było
Moim zdaniem to podobnie jak z bronią - nie pistolet zabija tylko ten co go trzyma - podobnie tutaj, ryb nie łowi i nie zabija sprzet tylko osobnik który go posiada. A z biegiem czasu ewoluuje moje spojrzenie na ten temat i przychylam sie corazbardziej do dawnego stwierdzenia Thymallusa że jednak widać różnice w mentalności posiadaczy.
Pozdrawiam


No tak, ale można mieć kapiszonówkę ładowaną od przodu lub pistolet maszynowy. Którym sprzętem potencjalny morderca będzie zabijał skuteczniej ????
Różnica metalności jest w oczach patrzącego, a nie tego na którego patrzą. :D
A najbardziej wkurza mnie to, że są ludzie którzy dokonują takich ocen wobec innych i oceniają ich mentalnośc swoją miarą. :wacko: :wacko:


#24 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 06 kwiecień 2007 - 21:06

[quote]
Cześć Cezorator - dawno Cię nie było
Moim zdaniem to podobnie jak z bronią - nie pistolet zabija tylko ten co go trzyma - podobnie tutaj, ryb nie łowi i nie zabija sprzet tylko osobnik który go posiada. A z biegiem czasu ewoluuje moje spojrzenie na ten temat i przychylam sie corazbardziej do dawnego stwierdzenia Thymallusa że jednak widać różnice w mentalności posiadaczy.
Pozdrawiam
[/quote]

No tak, ale można mieć kapiszonówkę ładowaną od przodu lub pistolet maszynowy. Którym sprzętem potencjalny morderca będzie zabijał skuteczniej ????
Różnica metalności jest w oczach patrzącego, a nie tego na którego patrzą. :D
A najbardziej wkurza mnie to, że są ludzie którzy dokonują takich ocen wobec innych i oceniają ich mentalnośc swoją miarą. :wacko: :wacko:

[/quote]

@Standerus....ująłeś to w dwóch ale jakże celnych zdaniach :o :D

@Cezorator
Przeczytaj swój cały pierwszy post!!! :((to tak na marginesie do wcześniejszej twojej wypowiedzi)

Pozdr.Seba

#25 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 kwiecień 2007 - 21:52

A najbardziej wkurza mnie to, że są ludzie którzy dokonują takich ocen wobec innych i oceniają ich mentalnośc swoją miarą. :wacko: :wacko:


Nic na to nie poradzisz, wszystkie nasze odczucia i oceny są całkiem subiektywne, nie ma szansy żeby wyjść z siebie i stanąć obok dla nabrania dystansu. Nasza miara jest jedyną jaką posiadamy.

A i jeszcze na temat - ryby nie łowi sprzęt tylko wędkarz -

może być sprzęt i ryb kupa,
co z tego jak wędkarz dupa

#26 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 kwiecień 2007 - 05:57

A i jeszcze na temat - ryby nie łowi sprzęt tylko wędkarz -


Zgadzam się w 100 % bo sam ten wędkarski dogmat wielokrotnie cytowałem przy okazji dyskusji na temat Jaxona.


#27 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 kwiecień 2007 - 06:06

Standerus co do reszty zagadnień, które poruszyłeś nie wypowiadam się ponieważ jak juz pisałem wcześniej nie chcę w tym wątku szukać przyczyn bezrybności wód tylko zająć sę jedynie zależnością jak w temacie wątku.
Już wcześniej napisałem, że:

nigdzie nie napisałem, że wyrafinowany sprzęt jest winien bezrybnych wód. Nie piszę, że to jest główną przyczną.
Możliwe, że wpływ jest mały, ale jest i na to tylko chciałem zwrócić uwagę.



#28 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 kwiecień 2007 - 06:10

Nie chcę nikogo i niczego ratować i uzdrawiać i do niczego przekonywać. Chcę poznać poglądy innych w tym temacie.
Zauważ, że tytuł postu na końcu ma znak zapytania. To jest moje pytanie, a nie stwierdzenie.

Jeśli tak, to za wyrażenie swojego poglądu Ci dziękuję. :D



#29 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 07 kwiecień 2007 - 09:43

Prawdą jest że dobry sprzęt zwiększa nasze szanse na wyholowanie zdobyczy. Pod tym względem rzeczywiście przyczynia się do większej średniej wydobycia B) ale problem leży zupełnie gdzie indziej. Znam miejsca gdzie faceci w gumofilcach i żyłką murarską targają sumy, sandacze i inne rybki przez okrąglutki rok. Nie pracują, rybki oddają do pobliskich hoteli (z tego co mi wiadomo około 10kg dziennie :angry: )i mają na wino. Tak im wygodnie- nie trzeba pracować. Powiadamianie policji czy PSR mija się z celem bo ci którzy biorą kasę za pilnowanie wód muszą się wyspać-kto by ganiał szarpakowców o 2 w nocy :angry:

#30 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 07 kwiecień 2007 - 15:40

CAŁY TEN WĄTEK TO BICIE PIANY!!

<_<

pozd JW :D

#31 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 07 kwiecień 2007 - 16:33

może chodzi o to ze jak ktos ma lepszy sprzęt to cześciej jest nad wodą ,żeby sie Tym sprzetem chwalić :lol: a przy okazji sila zeczy wyłapuje wszystkie ryby :lol:
:lol:



#32 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3570 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 07 kwiecień 2007 - 18:03

CAŁY TEN WĄTEK TO BICIE PIANY!!

<_<

pozd JW :D



Zgadzam się w 100%. Nie rozumiem celu w jakim są zakładane takie tematy...

#33 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 kwiecień 2007 - 18:27

[quote]
CAŁY TEN WĄTEK TO BICIE PIANY!!
<_<
pozd JW :D
[/quote]
Zgadzam się w 100%. Nie rozumiem celu w jakim są zakładane takie tematy...
[/quote]

Wątek pojawił się w celach wędkarsko - poznawczych.
Jestem wędkarzem chcącym poznać różne aspekty wędkarstwa.

Ale jeżeli jakieś tematy wędkarskie mają byc cenzurowane to najlepiej byłoby sporządzić listę tematów zalecanych i odradzanych.
Może ktoś by był tak miły i przedstawił propozycję takiej listy ?

ps. Wydawało mi się, że wątek jest zgodny z zasadami panującymi na tym portalu.




#34 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 07 kwiecień 2007 - 18:34

CAŁY TEN WĄTEK TO BICIE PIANY!!

<_<

pozd JW :D


Podobnie jak 99.99% tematów na forach ... taki już ich urok ... <_< <_< <_<

#35 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 07 kwiecień 2007 - 19:37

Jest to przepotworne bicie piany, bo chcesz wyprowadzic teze, ze postep technologiczny powoduje zanik ryb. A tego nikt nie jest w stanie udowodnic, nawet ty :lol: .
Dobranoc w tym temacie.


#36 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 kwiecień 2007 - 20:44

Jest to przepotworne bicie piany, bo chcesz wyprowadzic teze, ze postep technologiczny powoduje zanik ryb. A tego nikt nie jest w stanie udowodnic, nawet ty :lol: .
Dobranoc w tym temacie.

A Ty nie jesteś w stanie temu zaprzeczyć :D
A za tą Twoję (a nie moją - nic takiego nie twierdzę) tezą, przemawiają fakty z Niemiec, Japonii, Anglii, Francji w czasach gwałtownego rozwoju przemysłu.
Przypomnij sobie jak 20 lat temu wyglądały:
Loara, Sekwana, Tamiza, Ren.
Ile w nich było wtedy ryb ?????
Znajomość historii czasmi sie przydaje.

Poza tym czasami warto uważnie przeczytać cały wątek bo nie o to mi chodziło co odpowiedziałeś.

#37 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 07 kwiecień 2007 - 21:03

częściowo to poprę... ale tylko dla tego że zapaleni mięsiarze i inni kłusole mający dostęp do technologi
będą wyciągać większe ilości ryb... kłusole dawnej maści mogli rzucać sieci na szczupaka
teraz to się już nie sprawdza.. bierze się agregat i 50 metrów rzeki twoje...
i 1 kłusol robi za 100 siatkarzy... :D ale to tylko moje zdanie :D
samołowiące zestawy chyba nam nie grożą
bo przyjemniej by było założyć akwarium 100x30cm włożyć szczupaka pokaźnych rozmiarów i polować na niego dzidą

#38 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2007 - 23:26

CAŁY TEN WĄTEK TO BICIE PIANY!!

Oczywiscie, tak jak wszytskie watki made by cezorator. Panowie, czy naprawde nie widac tego, ze facet kpi sobie z Was?
Kazde slowo w tego rodzaju watku to woda na jego mlyn.
Wiec zastanowcie sie nad tym, czy warto cos w ogole w tego rodzaju wontkach pisac?
Swoja droga dziwie sie, ze ten osobnik jest tutaj tak dlugo tolerowany, pomimo ze juz kilkakrotnie zapracowal sobie na to, zeby stad z hukiem wyleciec.
Musi miec jakies szczegolne przywileje, ktore pozwalaja mu obrzucac bezkarnie blotem innych.

Gumo


#39 OFFLINE   Ramay

Ramay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaAthlone, Ireland

Napisano 08 kwiecień 2007 - 00:21

Cezorator!

Nie wiem, jakie badania, na jakich wodach i gatunkach ryb prowadziłeś przez te dziesięciolecia i jakimi metodami, ale mam wrażenie, iż analityk z Ciebie kiepski. Po pierwsze, piszesz tak jakby twoje spostrzeżenia dotyczyły wszystkich gatunków na wszystkich akwenach, chociaż:

fragment ze strony PZW
http://www.pzw.org.pl/wwpzw/:

Drodzy Czytelnicy!


Od kilkudziesięciu lat istnieje w „Wiadomościach Wędkarskich” dział „Rekordy na plan”, gdzie wędkarze zgłaszają swoje rekordowe połowy i otrzymują złote, srebrne i brązowe medale. Rekordy poszczególnych gatunków są oficjalnymi rekordami Polski. Większość naszych Czytelników od tej właśnie rubryki rozpoczyna lekturę magazynu. W tym numerze podsumowujemy zeszłoroczne zgłoszenia. Było ich 1105 (o 155 więcej, niż w roku poprzednim). Zgłoszenia mówią wiele o tym, co dzieje się w naszych wodach. Może cieszyć, że mamy zdecydowanie więcej medalowych okoni, sandaczy i boleni. Nie spada ilość szczupaków. Było ich 83. Wzrosła, prawie dwukrotnie, ilość karpi i linów. Jak widać są też inne spostrzeżenia


Po drugie:
być może przez ten czas zmieniła się też liczba wędkarzy, być może zmienił się nieco klimat, być może zmieniło się coś jeszcze poza technokratyzacją wędkarstwa itd, itd

Więc może to tylko Twoje subiektywne (i mylne) odczucia,
a może tylko Ty jesteś mniej skuteczny i najwyższy czas zmienić hobby. Nie bedziesz się tak denerwował, bo to zawałem grozi



#40 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 08 kwiecień 2007 - 06:27

CAŁY TEN WĄTEK TO BICIE PIANY!!

Oczywiscie, tak jak wszytskie watki made by cezorator. Panowie, czy naprawde nie widac tego, ze facet kpi sobie z Was?
Kazde slowo w tego rodzaju watku to woda na jego mlyn.
Wiec zastanowcie sie nad tym, czy warto cos w ogole w tego rodzaju wontkach pisac?
Swoja droga dziwie sie, ze ten osobnik jest tutaj tak dlugo tolerowany, pomimo ze juz kilkakrotnie zapracowal sobie na to, zeby stad z hukiem wyleciec.
Musi miec jakies szczegolne przywileje, ktore pozwalaja mu obrzucac bezkarnie blotem innych.

Gumo


Mam nadzieję, że to nic osobistego. W przeciwieństwie do Ciebie nikogo nie obrażam, nie buntuję ludzi przeciwko innym userom.
Staram sie wprowadzić miłą i zyczliwą atmosferę by można było porozmawiać na każdy wędkarski temat. Pewnie mam trochę inne spojrzenie na wędkarstwo niż kilku innych userów, ale to nie jest powodem, by tak jawnie wystepowac przeciwko mnie.
Wybaczam Ci Gumo oraz wesołych Świąt Ci życzę.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych