Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy multik - Fina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   yeti123

yeti123

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 kwiecień 2007 - 18:13

Witam wszystkich Forumowiczów !
Dopiero zaczynam wędkowanie multiplikatorami od tego sezonu. Jakiś czas temu udało mi się po niskiej cenie zakupić Okumę Fine. Jest to mój pierwszy multiplikator. Teraz mam pytanie odnośnie tego sprzętu - mam zamiar spinningować przynętami w zakresie od 15 do 50g. Czy tym multiplikatorem da się skutecznie rzucać przynętami w takim zakresie czy muszę dokupić jakiegoś niskoprofilowca ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

#2 OFFLINE   Morfi

Morfi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 07 kwiecień 2007 - 09:43

Witaj @Yeti123
Może nie miałem przyjemności łowić Fina, ale poradzi siebie z przynetami 15g. Tylko nasuwa sie jadno pytanie: czy ty bedziesz zadowolony z komfortu łowienia?
Żeby sie nie zniechęcić do castingu na poczatki radze Ci łowić cieszymi przynetami a dopiero pozniej zabrac sie za lekkie wabiki, i gwarantuje Ci ze 15g. to bedzie przyjemnosc
Osobiscie mam Abu C4 5601 i 8-10g lataja cudownie(tzn. guma 10cm na 5g głowce)Problemy zaczynja sie przy gumce 3cm i 5g glowce, ale sie nie dziwie to mlynek do sredniego, ciezkiego lowienia a mie do paprochow, da sie nimi lowiec ale nie oto tu chodzi nie ma tej przyjemnosci i komfortu
Pozdrawiam Morfi

#3 ONLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 kwiecień 2007 - 10:28

Morfi Abu C4 5601 i 8-10g no to zaszalałeś. to znacznie za nisko jak na ten kręcioł, dla niego to katusze. Jeśli chcecie łowić delikatnie polecam Shimano Scorpiona, to taki średni wydatek ok 160$, póżniej to już zostaje tylko Daiwa Presso i Pixy jakieś 300$ i Shimano Conquest 51S ok 400%. Te trzy ostatnie obsłużą najlżejsze przynęty :D

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 07 kwiecień 2007 - 13:09

Witam wszystkich Forumowiczów !
Dopiero zaczynam wędkowanie multiplikatorami od tego sezonu. Jakiś czas temu udało mi się po niskiej cenie zakupić Okumę Fine. Jest to mój pierwszy multiplikator. Teraz mam pytanie odnośnie tego sprzętu - mam zamiar spinningować przynętami w zakresie od 15 do 50g. Czy tym multiplikatorem da się skutecznie rzucać przynętami w takim zakresie czy muszę dokupić jakiegoś niskoprofilowca ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam



Witaj Yeti123
Skoro udało Ci się za okazyjne pieniadze nabyć Finę, to sugerowałbym za równie okazyjne pieniądze ją sprzedać i kupić jakiegoś niskiego profila w średniej wielkości. Czemu? Bo pzynety 15-50g polecą bardziej komfortowo z większości niskoprofilowych konstrukcji niekoniecznie za 300$. Jak chcesz pozostać przy marce Okuma to lepszym rozwiazaniem będzie Vs200, Sugeruję też poszukania Daiwy Procaster 100HL Rojo (świetny multik za niewielkie pieniadze) Shimano Curado 201D czy Abu Revo S. Każdy z w/w multiplikatorów będzie bardzo dobry przy założeniu, że dobierzesz prawidłowo kij. Przejrzyj tez zasoby forum bo więcej informacji o średnim castngu nie znajdziesz nigdzie indziej w Polsce.
pozd JW :D

#5 ONLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 kwiecień 2007 - 13:29

@Yeti123 tu masz linki do multików o których pisał @Jerzy

http://www.allegro.pl/item180855778_multiplikator_okuma_v_20 0lx_na_lewa_reke_.html

http://www.allegro.pl/item183379096_multiplikator_daiwa_proc aster_100hl_nowy_.html

#6 OFFLINE   Morfi

Morfi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 07 kwiecień 2007 - 13:32

Morfi Abu C4 5601 i 8-10g no to zaszalałeś. to znacznie za nisko jak na ten kręcioł, dla niego to katusze. Jeśli chcecie łowić delikatnie polecam Shimano Scorpiona, to taki średni wydatek ok 160$, póżniej to już zostaje tylko Daiwa Presso i Pixy jakieś 300$ i Shimano Conquest 51S ok 400%. Te trzy ostatnie obsłużą najlżejsze przynęty :D


Witaj @TomCast
Te 5-10g. to minimalne przynety jakimi potrafie operowac za pomoca Abu C4 5601 - nie jest to przyjemnoscia. Przewaznie za pomoca Abu łowie na Slidery 7-10 tzn przynety w granicach 20-50 gram i to dobiera jest przyjemnosc z zucania, zero kontroli i martwien.
Pozdrawiam @Morfi

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 07 kwiecień 2007 - 14:48

@Yeti123 tu masz linki do multików o których pisał @Jerzy



TomCast

Procaster 100HL to też bardzo fajny i tani multik, jednak raczej do przynęt naprawdę cieżkich.
Wersja 100HL Rojo jest lepiej spasowana i płynniej pracuje (8 łożysk), ma przycisk to Flippingu i przedewszystkim lżejszą azurowaną szpulę. Generalnie 15g wabiki nawet o gorszej aerodynamice polecą lepiej niz z wersji 100HL czy 100L.
pozd JW :D

#8 ONLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 kwiecień 2007 - 18:03

A tego nie wiedziałem :D jak widac można sie sporo dowiedzieć i nie popełniać błedów, takich jak ja kiedy zaczynałem swoją przygode z castingiem jakieś 15 lat temu <_<

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 kwiecień 2007 - 18:34

bardzo dobre porady doswiadczonych kolegow, szkoda tylko, ze nikt nie wspomnial, ze wedka jest tak samo wazna skladowa zestawu castingowego jak multiplikator, bez odpowiednio dobranego kija nie pomoze tobie nawet multiplikator za 500 dolarow

sugeruje tobie przeszukanie zasobow strony glownej a zwlaszcza artykulow o sprzecie :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych