Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Solar Scout 360 Mam problem?


Sugerowana odpowiedź maras5 , 20 czerwiec 2022 - 21:56

Przyczepa bez resorów to raz. Druga sprawa to pasy transportowe. Ja też kiedyś popełniałem błąd że pas przerzucałem nad łódką i spinałem z dwóch stron. Kil wprawdzie nie pękł ale coraz bardziej wchodził w łódkę a burty się rozszerzały. Tu łatwo za mocno dociągnąć.
Teraz przypinam tylko z przodu do wciągarki i z tyłu za dwa ucha wystające z pawęży delikatniedo dołu, nigdy przez górę łódki prawie dookoła. W ten sposób nawet słaba łódką da radę. Idź do odpowiedzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 18 czerwiec 2022 - 18:52

Cześć. Jestem trochę zaniepokojony ugięciem kila pod rolką. Mam wrażenie, że aż tak duże nie było. Może ktoś posiada ten model i mógłby zerknąć pod spód?

Załączone pliki



#2 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 czerwiec 2022 - 19:35

... już od dawna wiadomo , że rolki do tego rodzaju melaminy to wielkie nieporozumienie ... 

... pod takie konstrukcje tylko płozy lub kombinacja płozy i dodatkowo rolki ... 

 

http://jerkbait.pl/t...zy-czy-podpory/


Użytkownik miramar69 edytował ten post 18 czerwiec 2022 - 19:39

  • compi lubi to

#3 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 479 postów

Napisano 18 czerwiec 2022 - 19:54

Mam zwykłego solara i tam nic się nie ugina a tu wygląda jakby po prostu się miała przełamać

#4 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 18 czerwiec 2022 - 20:06

Mi to wyglada na już złamany kil🙈.A przecież na kilu powinien opierać się cały ciężar lódki na przyczepce podobno🤭

#5 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 18 czerwiec 2022 - 20:28

Zrzucę ją na trawę i obejrzę. Tutaj też widzę ugięcie. 🤷‍♂️ Przekonam się jutro.

Załączone pliki



#6 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 18 czerwiec 2022 - 21:26

Zrzucę ją na trawę i obejrzę. Tutaj też widzę ugięcie. 🤷‍♂️ Przekonam się jutro.


Wg mnie za mała jest również ilość rolek kilowych i za krótka przyczepka…

#7 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 czerwiec 2022 - 23:51

Brak resorów dobiło łódkę która jak widać jest zrobiona w wersji bardzo oszczędnej  , bo to miejsce powinno być najmocniejsze a nie jest 


  • M a r a s lubi to

#8 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 19 czerwiec 2022 - 05:17

Brak resorów dobiło łódkę która jak widać jest zrobiona w wersji bardzo oszczędnej  , bo to miejsce powinno być najmocniejsze a nie jest

Być może, jednak po prześledzeniu tematu z linku od Miramara o podporach, rolkach, resorach i osiach skrętnych można przyjąć, że dla lekkiej skorupy resory nic nie dają. One zaczynają pracować od tych 200kg, a tu mamy pewnie ze 100kg maks. Nawet 6konny Mercury podwieszony z tyłu nic nie zmienia. Poza tym na tyle mam pompowane kółka.

Wg mnie za mała jest również ilość rolek kilowych i za krótka przyczepka…

Mam dwie rolki plus dwa pompowane kółka. Przyczepka może wozić łódki o wiele dłuższe. Myślę że tu problemem może być jakość samej skorupy. Reszta jest ok. :)

#9 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 19 czerwiec 2022 - 06:25

Jakość skorupy na pewno , mam przyczepę  na resorach i ciągnąc do domu pustą jechała  jak przyklejona do asfaltu , a pociągnij swoją to zobaczysz jak ona podskakuje i dopiero zmienisz zdanie ,  piszę to z praktyki  , a to wszystko przenosi się na łódkę . 



#10 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 19 czerwiec 2022 - 08:11

Albo kil jest z papieru czyli budżetowy albo może pas transportowy był za mocno dociągnięty -IMO 



#11 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 czerwiec 2022 - 09:26

Trzeba kombinować z ciśnieniem. Ja wożę lekki ponton na przyczepie od skutera. Żeby nie skakała w oponach 1.2 atmosfery. Przydało by się jeszcze mniej ale boję się żeby nie spadły. Podskakuje tylko na naprawdę dużych wyjebach a drogę do portu mam nieciekawa w tym 4 przejazdy kolejowe.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#12 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 19 czerwiec 2022 - 09:39

Albo kil jest z papieru czyli budżetowy albo może pas transportowy był za mocno dociągnięty -IMO

Pasy z tyłu tylko, dupa na pompowanych kółkach oparta po bokach plus tylna rolka. Prędzej tam bym się spodziewał czegoś niż na przedniej kilowej i dociągniętym knocie.

#13 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 19 czerwiec 2022 - 09:40

Trzeba kombinować z ciśnieniem. Ja wożę lekki ponton na przyczepie od skutera. Żeby nie skakała w oponach 1.2 atmosfery. Przydało by się jeszcze mniej ale boję się żeby nie spadły. Podskakuje tylko na naprawdę dużych wyjebach a drogę do portu mam nieciekawa w tym 4 przejazdy kolejowe.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Tu się zgadza. Koła przyczepy napompowane na kamień to złe rozwiązanie.

#14 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 19 czerwiec 2022 - 11:07

Już wszystko jasne. Niestety kil jest pęknięty. Co z tym teraz zrobić nie mam pojęcia. Uszczelnić i okuć całość? Tym bardziej, że w miejscu podarcia rolką tylną sytuacja też nie wygląda najlepiej.

Załączone pliki



#15 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 19 czerwiec 2022 - 21:25

Już wszystko jasne. Niestety kil jest pęknięty. Co z tym teraz zrobić nie mam pojęcia. Uszczelnić i okuć całość? Tym bardziej, że w miejscu podarcia rolką tylną sytuacja też nie wygląda najlepiej.

Jeśli kupiłeś wszystko nowe w zestawie z przyczepą w niedawnym czasie zawiózł bym to z powrotem do producenta, takie coś nie powinno mieć miejsca w żadnym przypadku - chyba że byś woził łajbę na jednej rolce i dowalił kilkoma pasami transportowymi .

 

Chyba że przyczepę sam wybierałeś to rzeczywiście lipa, tak czy siak poszukałbym szkutnika lub rzucił temat do producenta tej łodzi czy idzie coś z tym zrobić...


  • compi lubi to

#16 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 19 czerwiec 2022 - 21:38

Jeśli kupiłeś wszystko nowe w zestawie z przyczepą w niedawnym czasie zawiózł bym to z powrotem do producenta, takie coś nie powinno mieć miejsca w żadnym przypadku - chyba że byś woził łajbę na jednej rolce i dowalił kilkoma pasami transportowymi .
 
Chyba że przyczepę sam wybierałeś to rzeczywiście lipa, tak czy siak poszukałbym szkutnika lub rzucił temat do producenta tej łodzi czy idzie coś z tym zrobić...

To już chyba kilkunastoletnia łódka. U mnie od lat czterech.

#17 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 20 czerwiec 2022 - 12:49

Witam,co prawda łajba jest inna ale u mnie wygląda to tak 3 rolki
pod kilem,po rolce podporowej na stronę na końcu łódki i po podporze na stronę w okolicach środka łodzi.

Załączone pliki


Użytkownik perch22 edytował ten post 20 czerwiec 2022 - 12:52

  • compi lubi to

#18 ONLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 czerwiec 2022 - 13:02

U mnie 3 kilowe i 4 rolki podporowe boczne. Przebieg po drogach ok 2600 km, jak do tej pory jest OK.

Załączone pliki


Użytkownik GrzesM edytował ten post 20 czerwiec 2022 - 13:17

  • compi lubi to

#19 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 20 czerwiec 2022 - 14:52

Tą łajbą pływam 4-ty sezon,przejechałem jakieś 8 tys km i wszystko jest ok,przyczepę mam na osi od osobówki , sprężyny+amortyzatory.
  • compi lubi to

#20 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 20 czerwiec 2022 - 17:57

Co innego jest jakaś dziura z boku od jakiegoś kołka łata i jest po sprawie , tu połamał się kręgosłup łódki , nawet po jakieś naprawie bałbym się płynąć szybko po falach z obawy że się złoży . Sporo ludzi ma piękne łódki ale przyczepa po taniości żeby na plecach nie nosić , a tu amortyzacja potrzebna bo laminat z czasem dostanie pajączki
  • Sławek77 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych