Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2014 - 05:56

Witam.
Sezon majowy rozpoczęty, ciągnie i kusi zabrać sprzęt i jechać na ryby, lecz mam mały problem. Studiuję w Warszawie, nie mam pojęcia gdzie tutaj można połowić, wszstkie moje dotychczasowe wyprawy wędkarskie odbywały się w rodzinnych stronach. głównie interesują mnie miejsca spiningowe. może ktoś polecić jakieś miejsca do spiningowania? najlepiej w okolicach Warszawy (do 50 km) lub w samej Warszawie jeśli takowe są.
P.s jestem nowym użytkownikiem , nie wiem czy post w odpowiednim miejscu. 
z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam


Nie licz kolego na to, że ktokolwiek da namiary na swoje miejsca... Poza Wisłą w Warszawie, w okolicach są jeszcze inne łowiska, takie jak Wkra, Narew, Zegrze, Bug, Rządza itd. Tylko trzeba mieć czas, zapał i chęci, a po jakimś czasie metodą prób i błędów okoliczne rzeki itp. przestaną być tajemnicą.

#222 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 13 maj 2014 - 08:41

Nie wiedziałem, że tak się tam pozmienialo, w zeszłym roku znajomy coś tam łapał, są jeszcze zawady powyżej Wilanowa, które też warto odwiedzić

 

Zawady zasypało już dawno temu. Chyba najbardziej zasypany odcinek na całej długości Warszawskiej Wisły.

Wyspy zawadowskie w zeszłym roku były przekleństwem i istnym labiryntem jeśli chciałeś dostać się pływadłem na odcinek wyżej

 

DRAMAT


  • deejaybialy, kaczynumer1 i pioo lubią to

#223 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 13 maj 2014 - 09:28

To zostają okolice ciepłego kanału na Siekierkach, chociaż w zeszłym roku jakieś remonty przeprowadzali w kanale i mogło się tam pozmieniać, ale jak znam życie nie na lepsze ;)

#224 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 13 maj 2014 - 15:13

Na temat można odp szybko i zwięzle... nie ma takowych. Niestety ...Kiedyś były- fajnie sie łowiło bolki pod mostem Syreny ,,,teraz kupa śmieci i pijanego towarzystwa. Potłuczone butelki , pełno porozrzucanego papieru itp, strona praska jeszcze gorsza kupa hołoty . Chcąc połowic odcinek Warszawski trzeba omijać dłuuugim łukiem...

Dziękujemy Pani prezydent - dobra robota

 

Pozostaje żal i nic więcej ...

 

Szkoda gadać 


Użytkownik pablo208 edytował ten post 13 maj 2014 - 15:16


#225 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 13 maj 2014 - 21:48

Chcąc połowic odcinek Warszawski trzeba omijać dłuuugim łukiem...

Dziękujemy Pani prezydent - dobra robota

 

Pozostaje żal i nic więcej ...

 

Szkoda gadać 

 

To się nazywa tą słynną akcją "Przywróćmy Miastu Rzekę". No to przywrócono. Kupa śmieci, wszystko zadeptane. Budują piękne bulwary Wiślane, aż strach pomyśleć co się będzie tam dziać za jakiś czas. Wiem, że my wędkarze nie jesteśmy pępkiem świata i każdy ma inny punkt widzenia na miasto ale Wisłę spieprzyli perfekcyjnie po stronie praskiej. Miała pozostać dzika, zaczęło się od kontrolowanej wycinki drzew a kończy na pseudo ścieżkach edukacyjnych które w weekendy (i nie tylko) obrastają grillami z dziesiątkami szklanych butelek lądujących wprost do rzeki (widziałem osobiście). Za parę lat będzie po sprawie, ja pamiętam Wisłę lat 90tych, woda dużo gorszej jakości ale rybna i pusta. To se ne vrati!


  • Dagon, Mariano Mariano, Dominik Kubisz i 1 inna osoba lubią to

#226 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2014 - 22:12

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że za kupę kasy wygolono brzegi, zlikwidowano stary, można powiedzieć wiekowy drzewostan, porobiono ścieżki rowerowe z ubitego piachu i plecionej, pożal się Boże wikliny w parkanikach na 30 cm i zostawiono to na pastwę losu.

Plany były ambitne a wyszła kupa, brzegi zarastają, na ścieżkę rowerową to wieczorem strach wejść, bo jak nie obszczywający wszystko menele, to karki puszczają psy bez kagańca na "zawody", albo kwiat stołecznej młodzieży ćwiczy pchnięcie butelką na odległość.

Zdewastowano brzegi za grube miliony, a za jakiś czas znowu ktoś wygra przetarg na tak zwaną "renowację" bo wszystko (i dobrze) pięknie zarasta. :wacko:

 

Co do met, to tylko i wyłącznie długie, bardzo długie, spacery i obserwacja wody, inaczej nie widzę, a że jest presja spora, ryb mało, to nie ma szans by się koś wysypał na forum z dobrej miejscówki. ;)

Szczęścia i powodzenia życzę, oraz cierpliwości w ilości tak zwanej "od cholery i trochę". :)


  • Meme, Mariano Mariano i Maticsh lubią to

#227 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 14 maj 2014 - 10:01

Fajnie by było, gdyby jakiś fajny wędkarz z zasadami został Prezydentem Warszawy, pewnie zrobił by coś pożytecznego dla naszej Wisły, ale prawda jest taką, że mądrzy ludzie do polityki się nie pchają.
  • Dagon, Mariano Mariano i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#228 OFFLINE   theYard

theYard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:K.

Napisano 16 maj 2014 - 16:45

Witam,

Panowie planuję w czasie pracy wyskoczyć dosłownie na dwie godzinki nad wodę gdzieś w południowej części Wawy i zastanawiam sie nad jeziorkiem Powsinkowskim ? Czy ktoś z kolegów ostatnio może tam łowił ?

#229 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 16 maj 2014 - 17:00

Witam. Mogę dodać od siebie ze w zeszłym sezonie tez wedkowałem trochę na Wisełce w mieście  coś tam można było złowić nieduże bolki i szczupaki przy mostach i zastoiskach za główkami ale jeździłem tylko 5, 6 rano a i o tej godzinie mozna było spotkać na miejscówce ludzi pijących flaszke z gwinta itp. o 8 rano to już tłok sie robił czesami i trzeba było wracać.  Pozdrawiam



#230 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 16 maj 2014 - 18:21

Witam,

Panowie planuję w czasie pracy wyskoczyć dosłownie na dwie godzinki nad wodę gdzieś w południowej części Wawy i zastanawiam sie nad jeziorkiem Powsinkowskim ? Czy ktoś z kolegów ostatnio może tam łowił ?

Jeśli chodzi o to jeziorko które łączy się z Wilanowskim, to czasem można trafić ładnego szczupaka, miejscowi zarybiają nim co roku jeziorko. Pozatym strasznie dużo jest tam sumika karlowatego, troszkę okonia i podobno grasuje tam duży Sum, ale wiem to tylko z opowiadań miejscowych pijaczków. Czasami można się tam wybrać w wolnej chwili, ale najlepiej w tygodniu.

Użytkownik Jasiek170476 edytował ten post 16 maj 2014 - 18:27


#231 OFFLINE   theYard

theYard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:K.

Napisano 16 maj 2014 - 18:37

Dzięki za info. No właśnie na tygodniu ciężko z wolnym czasem, zostaje tylko sobota. Jak nie będzie padać jutro to się wybiorę na spacer ze spinem.

#232 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 16 maj 2014 - 19:02

Zamykają na GP Wisłę dla innych?



#233 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 19 maj 2014 - 09:13

Na Warszawskiej Wiśle słabo, wczoraj byłem w okolicach piaskarni przy trasie siekierkowskiej, woda bardzo się podniosła i nie widać oznak żerowania drapieżników na 3 godziny machania zero pobić. Jak woda opadnie może się z rybą trochę ruszy.

Użytkownik Jasiek170476 edytował ten post 19 maj 2014 - 09:55


#234 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 26 maj 2014 - 09:05

Koledzy jak sytuacja na naszej Wiśle, woda już opadła? Leżę w szpitalu już ponad tydzień i nie mam możliwości sprawdzenia.

Użytkownik Jasiek170476 edytował ten post 26 maj 2014 - 09:06


#235 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 maj 2014 - 09:09

Opada bardzo szybko, już da się łowić, z tego co wiem ryba też już zaczęła gryźć, ja sprawdzę dopiero jutro, albo pojutrze, zależy jak mi się ułoży z pracą.

Tutaj masz przydatne narzędzie do śledzenia stanów wody.

http://monitor.pogod....pl/hydro/start

 

Pozdrawiam i powrotu do zdrowia życzę, :)

Darek.



#236 OFFLINE   ketnik

ketnik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 26 maj 2014 - 09:24

Dzisiaj jadąc mostem Północnym do pracy patrzylem na Wisłę i jestem miło zaskoczony jej poziomem. Wygląda to naprawdę obiecująco.

#237 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 26 maj 2014 - 12:04

Super, dzięki za szybką odpowiedź, już nie mogę się doczekać. Może ten sezon będzie lepszy.

#238 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 26 maj 2014 - 12:10

W tym momencie Wisła znajduje się w strefie stanów średnich, 321cm według pogodynka.pl



#239 OFFLINE   kronos30

kronos30

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:jacek

Napisano 27 maj 2014 - 11:15

witam ja wybieram się w sobote może woda już się wyrówna



#240 OFFLINE   lukasz_aug

lukasz_aug

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaBAU/BL

Napisano 27 maj 2014 - 18:37

Byłem dzisiaj nad Wisłą na małym rekonesansie, rapkę trochę widać i uwiesił się sumek 80 cm;) oczywiście wypuszczony






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych