Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12464 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 22 kwiecień 2014 - 08:34

Widzę, że wyniki w Warszawie coraz lepsze

 

Mam wrażenie, że ryb jest jeszcze mniej niż w zeszłym roku a wydawało się, że mniej już być nie może :(

 

Na 4 wypady nie złowiłem klenia ani jazia większego niż 30 cm

A 90% ryb to przedział 15-20 cm

 

Jest moc w warszawskiej wodzie nie ma co .....



#182 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 22 kwiecień 2014 - 22:00

latem tam mają takie fajne miasteczka koczownicze :D i ciuchy się na krzokach suszą :D

Panowie, nie wiem czy zwiedzaliście kiedyś osiedle wielkości Ursynowa idą z ujścia Żerańskiego, wzdłuż PGNiG, piękną ścieżką przez lasek w stronę Grota? Niezapomniane uczucie, szczególnie po zmroku. Wrażenia bezcenne.



#183 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 24 kwiecień 2014 - 12:49

Byłem, widziałem i nie polecam. szczególnie po zmroku ;D

#184 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 25 kwiecień 2014 - 13:04

Panowie, nie wiem czy zwiedzaliście kiedyś osiedle wielkości Ursynowa idą z ujścia Żerańskiego, wzdłuż PGNiG, piękną ścieżką przez lasek w stronę Grota? Niezapomniane uczucie, szczególnie po zmroku. Wrażenia bezcenne.

 

To tam teraz aż tak "ciekwie" się zrobiło??? Z tamtej strony nie byłem już 7-8 lat... :wacko: 


Użytkownik Martin77 edytował ten post 25 kwiecień 2014 - 13:04


#185 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2014 - 15:29

Komuna nie jest wcale aż taka duża. :)

Nie da się jej nie zauważyć, to fakt, ale nie trzeba tamtędy chodzić, można iść opaską.

Teraz i tak nie jest źle, gorzej będzie jak przyjdą upały i zacznie się rozsiewać żelujący nozdrza zapaszek.

No i niestety, ale można natknąć się na zażywającego porannej toalety w ciepłej wiślanej wodzie, wypiętego Menelaosa, a wtedy jest już po łowieniu i zazwyczaj po śniadaniu. ;)



#186 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 kwiecień 2014 - 15:52

:D zawsze wszystkim wspominam o parce z główki obok gdańskiego (gorna) babka na szczycie opasana sznurem takim z 30m a na końcu dziadek z bazar kijem w warkoczu łapał bolenie w sumie boleniki ileż to razy zniesmaczony musiał opróżnić zawartość reklamówki z powrotem do wody.....2007/2008 non stop ich tam widywalem .... pamięta ktoś ?

#187 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2014 - 16:05

Ich akurat nie kojarzę, pamiętam za to kolesia, który robił rundkę po wędkarzach prosząc o przynęty, że niby chciałby sobie rybkę złowić, wędkę ma, żyłkę ma, ale nie ma na co.

Dałem mu na odczepnego kiedyś jakiegoś twisterka, a że był zazwyczaj konkretnie naprany, przyszedł po jakiejś godzinie do mnie, próbując mi go sprzedać za dwa złote. :D



#188 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 kwiecień 2014 - 17:09

Kupiłeś ? :D

#189 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2014 - 17:13

Nie, ale przemowa zachęcająca mnie do kupna tego "kyllera" to był majstersztyk marketingu. :D



#190 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 kwiecień 2014 - 17:17

To powinieneś czuć się dumny, gdyż być może przyczyniles się do rozwoju zawodowego przyszłego handlowca w branży ;)

#191 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2014 - 17:26

Puszyłem się jak paw, słuchając jak to mój twisterek, który w życiu ryby nie złowił, kosił szczupaki, sandacze, nawet sumy.

Jakim niebezpiecznym i skutecznym narzędziem jest w rękach nawet przeciętnego wędkarza.

Oraz o niesamowitej, nie trafiającej się codziennie okazji, która może mi przejść koło nosa, gdy go nie kupię, a kupi go wędkarz z główki poniżej, przyjdzie i ryby mi wyłowi, a mi będzie głupio. :)



#192 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 kwiecień 2014 - 17:29

Ej masz może nr do tego typa ? ChceM mieć tego świstera !! ! Co do Żulencji to za maOLata jak bywałem często na zeranskim w okolicach faelbetu to się zdarzało że prosili o ryby :D o tym jak helupy tyczkarzy okradaly nie wspomnę ;)

#193 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2014 - 17:37

Bywały też gorsze sytuacje od kradzieży, ale to na inny temat chyba.

Numeru nie mam, ale jak czytam niektóre ogłoszenia na naszej giełdzie to tak sobie myślę, on, nie on? :D  ;)


  • eRKa lubi to

#194 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 kwiecień 2014 - 17:39

Trzeba być czujnym jak wazka ;) może jak już wyłowi wszystkie jesiotry i łososie z Wisły to znowu zechce go odsprzedać.

#195 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2014 - 17:41

Swoją drogą popatrz jak świetnie kleń i jaź musi brać, skoro menelowy OT trwa już od kilku dni nie zakłócony nawet cieniem informacji, że ktoś, coś złowił. :D



#196 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 kwiecień 2014 - 17:44

To nie tak do końca, klen i jaz bierze tylko ludzie już się nauczyli że są tematy ważne i ważniejsze no to praktykujemy nie ? Jutro mam 2.5 samochodu do spolerowania w jednym dużym kawałku i se postanowiłem se że jak skończę se to pójdę na ryby se, to nawet zaaplikuje tu fotencje tych Warszawskich.

#197 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2014 - 17:47

To nie tak do końca, klen i jaz bierze tylko ludzie już się nauczyli że są tematy ważne i ważniejsze no to praktykujemy nie ? ...

;)  :ph34r: 



#198 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 08 maj 2014 - 15:38

Swoją drogą popatrz jak świetnie kleń i jaź musi brać, skoro menelowy OT trwa już od kilku dni nie zakłócony nawet cieniem informacji, że ktoś, coś złowił. :D

 

To ja coś zapodam ;) w zeszłym tygodnia spotkałem nad wodą pana z jednego z warszawskich sklepów wędkarskich, przy mnie złowił jazia 40-stke, ja tylko mały klenik :P  kilka dni później jako przyłów boleń 62 B)  nastawiam się głównie na jazia ale w tym roku póki co tylko kilka małych kleni i dwa bolki, ten 62 i taki +/-50



#199 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2014 - 15:48

Był taki krótki okres, że jaź bardzo intensywnie żerował, woda przybierała, wpychała jedzonko w trawy i kto trafił, ten połowił okrutnie. B)

Teraz już norma, czyli dłubanina. Zresztą ja im na razie odpuściłem. Staram się cieszyć majem i boleniowaniem. :)



#200 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 08 maj 2014 - 16:05

Po tym co dzisiaj zobaczyłem nie odpuszczę im ;)