Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12444 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2014 - 21:27

Chyba już zniesiony ten przepis jest


  • bassy lubi to

#142 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 11 marzec 2014 - 14:48

W zeszłym tygodniu jeden wypad, dziś drugi. Póki co bez kontaktu. Jak u was?



#143 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2014 - 14:50

Dokładnie tak samo.



#144 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 11 marzec 2014 - 16:00

To słabo szukacie ;) przy tym stanie wody jeszcze można komfortowo wlezc w miejsca w których widok wędkarza przyprawia o dreszcz :D w sobotę byłem 2 godzinki , miałem dwa krótkie pasibrzuchy i nieoczekiwany przyłów z twarzy podobny do wujka stalina, zdecydowanie pokazywały się i ładniejsze klenie ale niestety musiałem awaryjnie wracać.

#145 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2014 - 16:17

Brodzisz?

 

(zadając to pytanie nie mam na myśli, czy plączesz plecionkę, ewentualnie zarastasz ;) )



#146 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 11 marzec 2014 - 16:32

Nie , ewentualnie ciepłym latem dla ochłody ;) poprostu czasem żeby gdzieś podać przynętę trzeba zająć miejsce tam gdzie i kaczka czuje się niepewnie ;) z takich ogólnodostępnych miejsc to polecam wlot do portu pod siekierkowskim, z drugiej strony wlot tego strumyko podobnego czegoś , a bliżej moich stron jeśli chodzi o drapieżnika ktorego można łowić o tej porze to 300m od gdańskiego masz wzdłuż brzegu potopione do połowy drzewa i dalej ogromny czysciutki blat płytki , około 30, 40 cm ważne żeby przejść przez wyspę od strony koryta rzeki na załamanie głębokości wtedy możesz podawać przynętę pod drzewka i nie połoszyc ryb, najlepiej biły tam zawsze właśnie na skraju płytkiej wody i głębokiej, o tej porze praktycznie przez cały dzień masz ruchy drobnicy na tym piaskowym blacie, istna stołówka.

#147 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2014 - 16:37

@Qowax001, bardzo Ci dziękuję za szczegółowe informacje, ale - i nie zrozum mnie proszę źle, lepiej, znacznie lepiej byłoby, gdybyś ich publicznie nie podawał, wiesz jak u nas jest z presją.

Mam na myśli presję nie na rybę, a na jej mięso.

 

Pozdrawiam, Darek.



#148 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 11 marzec 2014 - 16:50

Darek, ja tam całe lato łapałem i uwierz że mało kto chciał przechodzić na wyspę, a jak już to grunciarze na hura w główny nurt, to takie podstawowe miejscówki tylko, i tak trzeba wiedzieć z której strony podejść, zrobić to cicho i też podać odpowiedni wabik.W ogóle trzeba chyba w ten weekend jakaś większą ekipą zwiedzić Wisłę, może ze dwa worki smieci zebrać chociaż tam gdzie lowimy.
  • MarcinZet lubi to

#149 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2014 - 17:04

My też tam łowimy z kolegą, wyłącznie latem, ale może faktycznie czas zmienić obyczaje. ;)

Znam te rafy i wyspy bardzo dobrze, bo od kilkunastu lat się pałętam w okolicy, kto wie czy nie mijaliśmy się, rozmawialiśmy nad wodą kiedyś.

Właśnie dlatego napisałem, co napisałem, bez jakiegoś zarzutu w Twoim kierunku, ja najzwyczajniej naoglądałem się już tam beretowania jazi, kleni i boleni, nie przez grunciarzy, przez modnie ubranych, konkretnie uzbrojonych, spinningistów.

 

Nie odbiegajmy jednak od tematu, niech dalej będzie o stołecznym jaziu i kleniu, to znacznie przyjemniejsze od rozpamiętywania zwłok minionej dekady.

 

Do zobaczenia (może) nad wodą. :)



#150 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 marzec 2014 - 20:59

Tak jak Darek napisał , często tam łowimy . Spotkać tam można wędkarzy którzy wypuszczają złowione ryby :) .Są jednak i tacy którzy złowionego klenia upychają w reklamówkę ,albo z złowionym bolkiem paradują  tak żeby wszyscy widzieli z jakim to pogromcą mają do czynienia :angry: .Forum odwiedzają różni ludzie i nie zawsze z czystymi intencjami. Ponieważ  dobrych miejscówek coraz mniej , trzeba być ostrożnym :ph34r: .



#151 OFFLINE   wojtasSdl

wojtasSdl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 11 marzec 2014 - 21:36

W niedzielę widziałem na tej wysepce gościa machającego muszką. Sam na wyspę się nie ładowałem, robiłem rekonesans z bocznym troczkiem - mój pierwszy wypad nad Wisłę, i muszę powiedzieć, że jestem poprostu zachwycony tym odcinkiem. Poezja poprostu. A i 5 min po rozłożeniu wędki miałem kontrolę - kolejne pozytywne zaskoczenie.



#152 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 11 marzec 2014 - 21:42

Tam jest dużo kontroli bo to taki odcinek mocno rekreacyjny, wał i trasa rowerowa często tam śmiga straż od grota do gdańskiego
  • RUDI75 lubi to

#153 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 18 marzec 2014 - 19:12

Był ktoś może na Warszawskim odcinku Wisły,czy coś się dzieje?? Planuje w piątek wyskoczyć na kilka godz,zastanawiam się nad Wisłą bądź Wkrą. Dzięki za każde info. 



#154 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 marzec 2014 - 01:58

ja ostatnio bylem się przejść i ręce mi opadły , od centrum Kopernika do spójni rozkopane, nie wyglada żeby coś robili , za to do samej wody pogrodzone .


Użytkownik antilag edytował ten post 23 marzec 2014 - 01:58


#155 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 marzec 2014 - 10:30

Możliwe,że chcą wkońcu zrobic dawno obiecane ogródki piwne z prawdziwego zdarzenia.Nie takie jak były kilka lat temu :ph34r:

To moje przypuszczenia.

Pozatym są ciekawsze miejsca na jazie-klenie ;)

Połamania



#156 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 23 marzec 2014 - 13:03

http://siskom.waw.pl...wislanskie.htm 

 

Najbardziej śmiać mi się chce z tych wielkich łodzi z zanurzeniem dochodzącym do 1 m . Życzę powodzenia w pływaniu ;)



#157 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 24 marzec 2014 - 12:28

ja ostatnio bylem się przejść i ręce mi opadły , od centrum Kopernika do spójni rozkopane, nie wyglada żeby coś robili , za to do samej wody pogrodzone .

 To robią

http://www.hydrobudo...isly-etap1.html



#158 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2014 - 12:34

No to za jakiś czas będziemy mieli czterogwiazdkowy urban fishing , do zmroku oczywiście, bo po zmroku będzie po staremu. ;)


  • Mariano Mariano i Wojtek B. lubią to

#159 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 24 marzec 2014 - 13:41

Oby nie wpadli na pomysł żeby i drugi brzeg tak wypięknić.

Szkoda żeby ostatnia dzika rzeka, przepływająca przez europejska stolicę, zamieniła się w betonowy kanał.



#160 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2014 - 13:51

Pomysł to już był dwa lata temu, gdy ruszyły buldożery, piły motorowe i kopary. Też ze strachem w oczach na to patrzyłem, uspokoili mnie jednak karczujący, pokazując dokąd mogą dojść za kasę, którą wzięli. Faktycznie tam gdzie pokazali, tam skończyli ciąć, nie ma kasy, nie ma działań.

Z tego co mówili nie zanosi się na razie na to by pomysł pociągnąć dalej, efekt ich pracy, który miał być terenami zielonymi, łąkami ze ścieżkami i inne durne komedie, potrzebne Wiśle jak kotu sweterek, zdążyły już pięknie porosnąć chaszczami, wierzbą i wszelkim zielonym dobrem, które daje cień zwierzynie i wędkarzowi, a drecha w krótkich rajtkach i piwkiem w puszce skutecznie zniechęca.

HGW wywaliła kolejne pieniądze w błoto, dosłownie, bo to ono użyźniło niedoszłe polany po pierwszym, rzecznym przyborze.