Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12659 odpowiedzi w tym temacie

#10821 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 18 kwiecień 2021 - 21:29

Wisełka już mocno przybiera. Dzisiaj spotkałem podczas spaceru gościa z feederami, trafił na białe leszcza 4 kg, którego - szacun - wypuścił, pokazał mi tylko zdjęcie. Leszek wypchany mocno ikrą, ale podobno jeszcze bez wysypki.



#10822 OFFLINE   Tomasz79

Tomasz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaZĄBKI
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:GREGUŁA

Napisano 19 kwiecień 2021 - 05:55

Mi się wczoraj leszcz zapiął za kapotę,to już był z wysypką.



#10823 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 19 kwiecień 2021 - 10:06

Z niedzieli, taki już "fajniejszy".

Załączone pliki

  • Załączony plik  003511.jpg   188,79 KB   36 Ilość pobrań

  • ODYSEUSZ, MietekK i Tomasz79 lubią to

#10824 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 19 kwiecień 2021 - 20:08

Do tego chciałem nawiązać :)

To mnie zaciekawiliscie. W szczegółowych zasadach wędkowania obowiązujących  w 2021 na wodach OM nic nie ma na temat mierzenia ze sterem i kotwica. Skąd taka interpretacja?



#10825 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów

Napisano 19 kwiecień 2021 - 20:29

pomierzyłem z ciekawości wobki którymi łowie z uwzględnieniem steru i kotwicy i wyszło by że nie wolno łowić np kenartem pill i winnerem 3,5... więc tak trochę lipa



#10826 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 19 kwiecień 2021 - 20:41

Ja drugi rok z rzędu mierzyłem swoje przynety i wg. interpretacji okręgu tylko 2 blystki 00 spełniają warunek, jeden wobler i kilka gumek. To jest chory zapis a jego interpretacja jeszcze gorsza.
  • Sylwek1981 i Jabberwokie lubią to

#10827 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2244 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 19 kwiecień 2021 - 20:45

To mnie zaciekawiliscie. W szczegółowych zasadach wędkowania obowiązujących  w 2021 na wodach OM nic nie ma na temat mierzenia ze sterem i kotwica. Skąd taka interpretacja?

 

Już było interpretowane
 

https://ompzw.pl/new...etacja-przepisu


  • vako i ASAPfishing lubią to

#10828 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 21 kwiecień 2021 - 18:04

Niedorzecznym przepisem wyeliminowano prawie wszystkie przynęty. Gdyby tę wielkość (5cm) przypisano tylko do wielkości korpusu, to byłoby zrozumiałe. Interpretacja przepisu przez władze OM skłania do kreatywnego podejścia i szukania rozwiązania tego krzywdzącego ograniczenia. Ta sytuacja zmusza do konstrukcji nowych przynęt, albo przeróbek już istniejących, tak by obciążenie i kotwiczki nie wpływały dodatnio na powiększenie długości. W praktyce trzeba je umieścić w brzuszku przynęty. Klasyczne obrotówki trzeba zastąpić mini spinnerbaitami z obciążeniem umieszczonym poniżej wirującego listka.


Użytkownik RBTS edytował ten post 21 kwiecień 2021 - 18:07


#10829 OFFLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 21 kwiecień 2021 - 18:32

Je... ać ten durny przepis. W ogóle się nie zastanawiam czy długość steru czy ogonka twistera i takie tam, ma jakiś wpływ na jakiś wymysł jakiegoś Pana.
A wynika to tylko z tego, że nie potrafią tak zagospodarować wodę, i tak uświadomić społeczeństwo że szukają jakiś durnych regulacji mających na celu.....? No właśnie co to ma na celu? To, że szczupaki przestaną brać na małe przynęty? Czy może to, że jak ktoś będzie chciał złapać szczupaka, czy bolenia to zrobi wszytko, żeby go złowić na mała max 5 cm przynętę ( ze sterem oczywiście), przepis tak samo kreatywny jak zakaz trola...
Z drugiej strony nasz zajebisty zwiazek publikuje jakieś filmy gdzie ich ichtiolog tlumaczy jak wołu na miedzy, że ryby biorą się z naturalnego tarła a nie zarybień, po czym odławiają " Nikolomu niepotrzebny chwast" W postaci trłowych płoci, okoni i innych krupmi.
Mało tego mówi, że odłowili już 1.5 tony ryby i zlowli 20 sandaczy, więc jednak TEN sandacz jest...Żal przez duże Ż.

Kontrola, edukacja i nie tak łatwy dostęp do karty wędkarskiej to jedne z kroków do tego, żeby było trochę lepiej.
Odłowy, tamy, zapory, zanieczyszczenia, rolnictwo, regulacja rzek. Jest duzo więcej poważniejszych tematów niż te 5 cm.
Mam nadzieję, że nikogo tym wpisem nie uraziłem, z góry przepraszam jak coś....

Użytkownik zator edytował ten post 21 kwiecień 2021 - 18:33

  • marcin k lubi to

#10830 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 21 kwiecień 2021 - 19:14

Chcę wierzyć, że przepis wprowadzono z dobrą intencją celem ochrony szczupaka, sandacza czy bolenia. Tyle, że wylano dziecko z kąpielą. Część wędkarzy zrezygnuje z połowów, a powstałą niszę wypełnią osobnicy dla których te ograniczenie nic nie znaczy.  Oni też chętnie zabiorą każdą złowioną, nawet chronioną, rybę.

PS W weekend na maleńkiego (przepisowego) wobka polując na klenia złowiłem bolusia 50+. Tak więc chyba przepis nie działa...



#10831 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2244 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 21 kwiecień 2021 - 19:16

Bez zasad bylibyśmy barbarzyńcami.
Jeśli prawo się nie podoba, to należy lobbować za jego zmianą, a nie łamać.
Kiepsko to wygląda, podobnie jak z tym trollem.

 

Nie widzę problemu w łowieniu kleni na bzyka z dolną kotwicą.
Zresztą mamy wysoką wodę i niecałe dwa tygodnie do maja.



#10832 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 21 kwiecień 2021 - 19:44

Bez zasad bylibyśmy barbarzyńcami.
Jeśli prawo się nie podoba, to należy lobbować za jego zmianą, a nie łamać.

Zgadzam się.



#10833 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 21 kwiecień 2021 - 20:32

A ja będę jeszcze bardziej niepopularny i radykalny - jestem za całkowitym zakazem wędkowania do maja. My byśmy się przyzwyczaili, a ryby by odetchnęły. Mam dosyć oglądania "przyłowów" na yt.
  • PrzemekL i przyczajony_lowca lubią to

#10834 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:16

Nie tędy wiedzie droga do silnego rybostanu. Przyroda nie znosi próżni. Zamiast nas, legalnie łowiących wędkarzy, pojawią się inni, nie podzielający Twoich przekonań...


  • Jabberwokie lubi to

#10835 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:20

Moim zdaniem należy uważać z zakazami, w tym sezonie pierwszy raz połaziłem nad Wisełką w marcu w poszukiwaniu kleni (jeszcze na innej wodzie niż szukał bym ich obecnie) z kleniami ogólnie było słabo ale znalazłem inne pogrupowane rybki (większe niż klenie;) jakie było moje zdziwienie gdy w miejscach występowania rybek były powygniatane ścieżki i miejsca do łowienia podczas gdy w sezonie jest tam sajgon nie do przejścia..


  • minkof lubi to

#10836 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:43

Nie tędy wiedzie droga do silnego rybostanu. Przyroda nie znosi próżni. Zamiast nas, legalnie łowiących wędkarzy, pojawią się inni, nie podzielający Twoich przekonań...

Uważam wręcz przeciwnie - każdy z wędką byłby rzucającym się w oczy i stosunkowo łatwym do namierzenia kłusownikiem.
 



#10837 OFFLINE   przyczajony_lowca

przyczajony_lowca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 kwiecień 2021 - 23:11

Uważam wręcz przeciwnie - każdy z wędką byłby rzucającym się w oczy i stosunkowo łatwym do namierzenia kłusownikiem.
 

 

Tez uważam, ze zakaz spiningowania na wodach PZW od 1 stycznia do 30 kwietnia - z wyłączeniem wód górskich to ciekawy pomysł .

 

Niedobrze mi sie już robi od oglądania i słuchania  ile to połowione zostało rap w kwietniu z premedytacją - ale przecież na 5cm ..... ( akurat o tej porze te 5cm to bardziej zaleta na takie lowienie niz wada).

 

Wiadomo nie jeden dostanie rykoszetem, ale tez nie jeden nie będzie się tlumaczyle ze 10 rapa z tego samego miejsca w godzinę to przypadek bo on przyszedł na okonie .


Użytkownik przyczajony_lowca edytował ten post 21 kwiecień 2021 - 23:12

  • venom_666 lubi to

#10838 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Jarosław

Napisano 22 kwiecień 2021 - 05:28

Osobiście również jestem zwolennikiem funkcjonowania okresów wyłączonych z wędkowania na danej wodzie. Wydaje mi się jednak, że problemem nie jest, podobnie jak w przypadku wielu rzeczy w "naszym kręgu kulturowym", sam przepis - taki czy inny, lecz możliwość i chęć egzekwowania jego przestrzegania przez nas samych oraz odpowiednie służby i organa państwowe. Nie czarujmy się, PSR to nad większością wód twór mityczny, SSR ma "moc sprawczą" podobną do naszego rządu, gdyby próbował wymusić coś drogą dyplomatyczną na Chinach. Poza nielicznymi, chwalebnymi przypadkami ich działanie polega na sprawdzaniu, co mają w siatkach wędkarze, którzy ze względu na podeszły wiek nie są w stanie szybko się oddalić. Poza tym PSR ma tak mizerny stan etatowy, że aż nieprzyzwoicie jest wymagać od jej przedstawicieli czegoś więcej niż pobierania pensji i spacerów nad wodą. Jedyną możliwością byłoby "zainteresowanie tematem" Policji. I w dobie "statystyki-królowej nauk służb mundurowych" byłoby to jak najbardziej możliwe. Problemem jest tutaj kwalifikacja prawna i wysokość mandatów. Gdyby pierwszy z brzegu dzielnicowy wiedział, że na paru "chwastach" z wędkami "obłowi się" wynikowo na cały miesiąc, to zaglądał by nad wodę przy każdej okazji. Obowiązujące przepisy jednak są jakie są, a jedyna organizacja mająca możliwość "lobbowania" za ich zmianą nie jest tym zainteresowana. Pewnie dlatego, że zarówno jej szeregowi "członkowie", jak i władze w 90 procentach składają się z potencjalnych "beneficjentów" owych kar finansowych.
Dlatego pozostają nam jak na razie marzenia o normalności przy porannej kawie 🤣 Których jedynym możliwym efektem może być klepanie w klawiaturę, co widać na moim przykładzie 🤣🤣🤣
  • Radek_Z i ODYSEUSZ lubią to

#10839 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów

Napisano 22 kwiecień 2021 - 06:50

A nie lepiej zamiast od zamykania wody zacząć od jej pilnowania?
  • korol lubi to

#10840 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2244 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 22 kwiecień 2021 - 07:07

A nie lepiej zamiast od zamykania wody zacząć od jej pilnowania?

Niby bardzo proste. Przekierować część środków np. z imprez sportowych i organizacji struktur na pilnowanie tarlisk, zimowisk.
W końcu naturalne tarło jest efektywniejsze od sztucznych zarybień, prawda? :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych