Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12634 odpowiedzi w tym temacie

#2001 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 23 listopad 2015 - 19:10

Byłem wczoraj na "swoich" miejscówkach. Od 12.30 do 15.30 zero kontaktu. Po zmroku pokazały się zanderki na jednej miejscówce. Kuszenie (nie mylić ze strzelaniem z kuszy :D ) trwało ok. 1,5 godz. ... i nic. Nie chciały zagryzać. Zimno się zrobiło i niebezpiecznie (bo czołówka w samochodzie została, ehhhh), więc zakończyłem. Ptaków cała masa. Na słynnej rafie mnóstwo kormoranów, kaczek ect.ect.

 

A już myślałem że późną barbarę chwyciłeś ;) .


  • Skorio lubi to

#2002 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2187 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 23 listopad 2015 - 19:17

A już myślałem że późną barbarę chwyciłeś ;) .

Pawello...to za chwilę - na Karowej....oby tylko nie "z" Karowej i nie po jakiejś Barbarze.................. :blink:


Użytkownik malcz edytował ten post 23 listopad 2015 - 19:18


#2003 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 24 listopad 2015 - 21:10

No zajebiście !! Dzięki Hanka!

 

http://uwaga.tvn.pl/...yna,186627.html

 

 


Użytkownik Qcyk edytował ten post 24 listopad 2015 - 21:11

  • Pisarz.......ewski Piotr, sajdol1 i grzegorzyk lubią to

#2004 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 24 listopad 2015 - 21:13

Kurna co to sie wyprawia z tymi naszymi wodami.

Gdzie nie spojrzysz tam albo ścieki, albo jakaś chemia płynie.

 

Niedługo trzeba bedzie jezdzić za granice, bo te nasze wody będą odgrodzone siatkami.



#2005 OFFLINE   Cwaniak

Cwaniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Cyliński

Napisano 24 listopad 2015 - 22:35

Najlepsze jest to że Ci prezesi czy tam politycy palą takiego głupa przed tymi kamerami że aż się płakać chce. Chyba że rzeczywiście są skończonymi idiotami-tylko kto w takim razie wsadza ich na takie stanowiska??? Ten kraj czasy swojej świetności ma już dawno za sobą.... 



#2006 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 listopad 2015 - 10:27

debil pogania debila w tych wodociągach , unia by im przywaliła mln kary to by sie idioci nauczyli..



#2007 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 25 listopad 2015 - 10:56

Daleki jestem od tego by popierać takie uczynki czy tłumaczyć kontrowersyjne decyzje urzędników, ale z drugiej strony jakie było inne wyjście? Łatwo mówić że "można by te ścieki gdzieś gromadzić", tylko pytanie brzmi: gdzie? Nie wierzę, że jeśli była inna możliwość, to z premedytacją wybrano wariant bezpośredniego zrzutu, bo (jak to wspomniał w programie Pan Bugaj)  za to MPWiK odprowadza opłaty. Więc raczej nie było to w ich interesie żeby topić w Wiśle mamonę.

 

Inną sprawą oczywiście jest to że traktujemy nasze dobro narodowe jak szambo, przyjmując zasadę "skoro tyle lat leciały ścieki to nic się nie stanie jak polecą jeszcze kilka dni". Tylko widzę (i zapewne wszyscy widzimy) tu pewną sprzeczność. Od kilku lat lansowana jest moda na Wisłę, spędzanie nad nią czasu, jak grzyby po deszczu powstają knajpy, budowane są bulwary - i wszystko po to żeby mieszkańcy mogli posiedzieć nad zasyfioną, brązową od g**na wodą, patrząc na pływające tu i ówdzie podpaski, tudzież kondomy? Czy ktoś kupuje wypasiony fotel do masażu, żeby postawić go sobie przy koszu na śmieci? Zakładam że nie...



#2008 OFFLINE   prabart

prabart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWaWa
  • Imię:Bart

Napisano 25 listopad 2015 - 11:30

Na miejscu knajp przetestowalbym system. - pozew o odszkodowanie bo zrzut przegonił klientów.
Wszak knajpy płacą miastu to niech miasto nie ucina jednej z rąk ktora ich karmi

#2009 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 25 listopad 2015 - 11:48

Na miejscu knajp przetestowalbym system. - pozew o odszkodowanie bo zrzut przegonił klientów.
Wszak knajpy płacą miastu to niech miasto nie ucina jednej z rąk ktora ich karmi

Knajpy nad Wisłą już o tej porze roku są chyba w większości zamknięte i nie mogą wykazać strat związanych z tym zrzutem.

Jeżeli płynące ścieki są związane z remontem kanału to chyba remont był właśnie zaplanowany na okres jesienno - zimowy, aby jak najmniej ludzi widziało co się dzieje.



#2010 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2690 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 25 listopad 2015 - 23:10

Daleki jestem od tego by popierać takie uczynki czy tłumaczyć kontrowersyjne decyzje urzędników, ale z drugiej strony jakie było inne wyjście? Łatwo mówić że "można by te ścieki gdzieś gromadzić", tylko pytanie brzmi: gdzie? Nie wierzę, że jeśli była inna możliwość, to z premedytacją wybrano wariant bezpośredniego zrzutu,.

W bardzo dawnych czasach ścieki wylewało się bezpośredni do rynsztoka . Wtedy też uważano , że nie da się inaczej i tak musi być. Postęp cywilizacji pokazał , że jednak można inaczej. Przykład innych miast europejskich pokazuje , że  można się zmierzyć z takimi problemami jak awaryjne gromadzenie ścieków. Wypuszczanie ich prosto do Wisły , to pójście po najmniejszej linii oporu.

 

Czy gdyby jutro zaczęto wylewać ścieki na ulicę Warszawy twierdząc , że nie da się inaczej bo jest awaria  i nie ma ich gdzie gromadzić   , a przecież kiedyś były rynsztoki i ludzie jakoś żyli , było by też do zaakceptowania?



#2011 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 26 listopad 2015 - 10:13

@pisarz, uważasz że płacenie ekstra kasy za 5 dni zrzutu było dla MPWiK pójściem po najmniejszej linii oporu? Nie sądzę, choć mogę się mylić.



#2012 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 26 listopad 2015 - 10:35

Błąd MPWiK jest ewidentny a konkretnie projektu całej modernizacji. Skoro było wiadomo, że nastąpi taka sytuacja, że trzeba będzie coś przepinać i pojawi się problem z bieżącymi ściekami które nie pójdą do oczyszczalni to trzeba całe prace zaprojektować tak by spróbować uniknąć takiej sytuacji. Ludzie decyzyjni z wodociągów pomyśleli jednak, że po co się bawić w dziesiątki dokumentów i podrażać całą modernizację skoro łatwiej będzie to spuścić wprost do rzeki. Przecież robiło się tak przez dziesięciolecia a teraz to tylko parę dni.

 

Nie wiem jakie kary zapłaci MPWiK za taki czyn ale sądzę, że będą dużo niższe niż ewentualne metody alternatywne. Przypominam, że sprawę publicznie nagłośniono dopiero teraz a takie sytuacje miały miejsce już wcześniej w tym roku. Wystarczy poczytać jerkbait:)

 

Pomijam już fakt, że szambo leci na tereny bezpośrednio przyległe do obszaru Natura 2000 ale to pewnie szczegół.


  • Pisarz.......ewski Piotr, sajdol1 i Skorio lubią to

#2013 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2690 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 26 listopad 2015 - 16:04

@pisarz, uważasz że płacenie ekstra kasy za 5 dni zrzutu było dla MPWiK pójściem po najmniejszej linii oporu? Nie sądzę, choć mogę się mylić.

W reportażu na ten temat  było powiedziane , że MPWiK zapłaci karę dopiero w przyszłym roku i nie wiadomo w jakiej wysokości :o :lol: .

Należało by się zastanowić jeszcze nad tym komu zapłaci karę <_<  . Bo zaczyna to wyglądać na przekładanie pieniędzy z kieszeni do kieszeni.


  • pawas2, spinnerman i Qcyk lubią to

#2014 OFFLINE   prabart

prabart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWaWa
  • Imię:Bart

Napisano 26 listopad 2015 - 16:30

No dobra panowie, ścieki popłynęły... ktoś próbuje na przekór pogodzie?



#2015 OFFLINE   Borsuk

Borsuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa Tarchomin

Napisano 26 listopad 2015 - 17:26

Ja chyba jutro pojde sprawdzic kto sie jeszcze pasie przed zima..;)

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalka

#2016 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 26 listopad 2015 - 18:43

Może i ja się wybiorę w sobotę...bo już zapomniałem jak woda wygląda :D


Użytkownik Qcyk edytował ten post 26 listopad 2015 - 18:44


#2017 OFFLINE   pepper

pepper

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2015 - 10:46

Dla tych co zapomnieli jak woda wygląda i że pływają w niej rybki.
Sandacz 76 cm, godz, 8.05.
Branie w pierwszym rzucie
Guma Z Man Grass Kicker 5".
Wyższy stan wody... i sandacze podeszły pod brzegi.
 

Załączone pliki


  • Mariano Mariano, pioo, Pisarz.......ewski Piotr i 7 innych osób lubią to

#2018 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 27 listopad 2015 - 11:05

Brawo. Gratuluję. Ja wczoraj na wieczorowego tylko lecha przyłowiłem. Z 70 chyba miał :)

 

W niedzielę jedziemy na rybomanię. Mamy jedno miejsce w aucie. Jak ktoś chętny to pisać na priv ;)



#2019 OFFLINE   eaw32

eaw32

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Dariusz

Napisano 27 listopad 2015 - 11:58

Kurczę chyba faktycznie zapomniałem ja woda wygląda :wub: Zaraz ruszam nad odre.Fajniutk sandaczyk :rolleyes:



#2020 OFFLINE   prabart

prabart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWaWa
  • Imię:Bart

Napisano 06 grudzień 2015 - 00:39

Ale cisza przez ostatni tydzień, kije odstawione do wiosny?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

2 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych


    Bielany, SzymusS