Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12414 odpowiedzi w tym temacie

#4021 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 25 kwiecień 2017 - 06:46

Bardziej dno poprzestawiać, a ryba by odpoczęła gdyby przez sezon był sredni stan wody, jest wtedy wszędzie i nigdzie. Pozalewane rafy i przelewy i dupa z łowienia.

A jak z widzialnością ryb na echu? Pytam pod kątem Wisły oczywiście.



#4022 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 25 kwiecień 2017 - 07:20

A jak z widzialnością ryb na echu? Pytam pod kątem Wisły oczywiście.

?



#4023 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 25 kwiecień 2017 - 07:45

?

Spotkałem się z opiniami, że na Wiśle nie widać tak ryb jak na Narwi czy Zegrzu. Gdy podpinam echo na Wiśle muszę znacznie zmniejszać czułość w porównaniu np. do Narwi. Pływając trochę w zeszłym roku nie zaobserwowałem jakoś fajnych zapisów. Dopiero uczę się Wisły  "z wody". Odniosłem się do Twojego wpisu mówiącego o  średnim stanie wody a co za tym idzie trudności wizualnego zlokalizowania miejsc gdzie stoi ryba (rafy, przelewy). Więc pytanie brzmi :) Czy przy wyższym stanie wody szukasz zapisów ryb czy kierujesz się jedynie uksztaltowaniem dna. Oczywiście pytanie kieruję również do wszystkich pływających wiślaków :)



#4024 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 25 kwiecień 2017 - 08:55

Być może sugestie o wyższej wodzie na Wiśle się sprawdzą, synoptycy przewidują spore opady na południu pod koniec tygodnia. Majówka może minąć przy wysokiej wodzie.

 

http://www.twojapogo...z-caly-kwiecien



#4025 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 25 kwiecień 2017 - 09:04

Wysokiej???

Nie ma na to szans, w tej chwili wodomierze pokazuję tendencję spadkową, prognoza na 27.04 - 185cm więc jak na początek maja to stan wody jest niski, właściwie to o krok od tego by za chwilę w połowie maja znów był niżówka...



#4026 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 25 kwiecień 2017 - 10:18

Spotkałem się z opiniami, że na Wiśle nie widać tak ryb jak na Narwi czy Zegrzu. Gdy podpinam echo na Wiśle muszę znacznie zmniejszać czułość w porównaniu np. do Narwi. Pływając trochę w zeszłym roku nie zaobserwowałem jakoś fajnych zapisów. Dopiero uczę się Wisły  "z wody". Odniosłem się do Twojego wpisu mówiącego o  średnim stanie wody a co za tym idzie trudności wizualnego zlokalizowania miejsc gdzie stoi ryba (rafy, przelewy). Więc pytanie brzmi :) Czy przy wyższym stanie wody szukasz zapisów ryb czy kierujesz się jedynie uksztaltowaniem dna. Oczywiście pytanie kieruję również do wszystkich pływających wiślaków :)

 

Od ok 15stu lat pływam głównie po Wiśle. Masz rację że trzeba na echu mocno zjechać z czułością by było widać cokolwiek. Nie ma co się nastawiać na szukanie zapisów ryb,a bardziej skupić się na ukształtowaniu dna,szukać kantów,kamieni,ew ławic białorybu itp. Wielokrotnie ładnie połowiłem a na echu była przysłowiowa pustynia. 

Powodzenia ;) 


  • Zack, kostom63, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#4027 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 25 kwiecień 2017 - 11:58

Spotkałem się z opiniami, że na Wiśle nie widać tak ryb jak na Narwi czy Zegrzu. Gdy podpinam echo na Wiśle muszę znacznie zmniejszać czułość w porównaniu np. do Narwi. Pływając trochę w zeszłym roku nie zaobserwowałem jakoś fajnych zapisów. Dopiero uczę się Wisły  "z wody". Odniosłem się do Twojego wpisu mówiącego o  średnim stanie wody a co za tym idzie trudności wizualnego zlokalizowania miejsc gdzie stoi ryba (rafy, przelewy). Więc pytanie brzmi :) Czy przy wyższym stanie wody szukasz zapisów ryb czy kierujesz się jedynie uksztaltowaniem dna. Oczywiście pytanie kieruję również do wszystkich pływających wiślaków :)

Ok, nie wiedziałem czy pytasz ogólnie czy interesuje Cię obecna sytuacja. Teraz to byłoby niemożliwe bo nie można nawet pływać. Potwierdzam co pisze urasenty@, w Wiśle rzadko coś widać,ale zdarzają się ciekawe zapisy typu stada białorybu lub sumy. Trzeba patrzeć na ukształtowanie dna.


  • Pisarz.......ewski Piotr i sajdol1 lubią to

#4028 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 25 kwiecień 2017 - 13:01

Dzięki Panowie ;)



#4029 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 27 kwiecień 2017 - 22:45

Panowie, podbiję nasz wątek bo ktoś poskarżył i moderator popsuł nam dyskusję o jakże nie wędkarsko-warszawskich kotwicach.

 

Pucować się kto 30ego albo 1ego zaczyna sezon bolkowy na miejskim odcinku. Proponuje małą sondę w postaci listy bez szczegółów odnośnie miejscówki. Może się spotkamy.

 

nick // dzień // lewa / prawa / łódka

 

Zaczynam:

 

1.malcz / 30.IV. / lewa


Użytkownik malcz edytował ten post 27 kwiecień 2017 - 22:45


#4030 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 27 kwiecień 2017 - 23:18

Ja mam ogromne ciśnienie, lecz może mi się nie udać wystartować w majówkę.

Dziś zrobiłem sobie dość długi spacer z wędką z naciskiem na spacer. Odwiedziłem jeden z odcinków, na których łowię.

Widziałem sporo syfu na brzegach, gościa co ciskał 20 gram ołowiu z seledynem w dołek, czyli wszystko po staremu. Ryb nie widać.

 

Co do przeniesionej rozmowy, to uważam, że tu jest jej miejsce. Rozmowa dotyczyła doboru odpowiedniego zestawu na określony odcinek rzeki o tej samej charakterystyce. Tak naprawdę miejsce na kabany mamy w wątkach jazie 2017, szczupaki 2017 itd. Tutaj mamy nieduże grono udzielających się warszawskich

wędkarzy. Część z nas zna się osobiście, część się kojarzy.Dla mnie to takie podforum Po ostatnich nagonkach nie sądzę, żeby pojawiło się wiele zdjęć.

 

@Wujek, napisz jakiej grubości warszawskiej żyłki używasz do warszawskiego ciężkiego zestawu boleniowego.

Wiem, że żyłka jest bezpieczniejsza, lecz na tą chwilę nie wyobrażam sobie zrezygnowania z plecionki, bo znika cały fun, czucie ryby.

 

edit:

już doczytałem w innym wątku, strofta 0,22  :)


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 27 kwiecień 2017 - 23:26

  • grzesiekp. lubi to

#4031 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 28 kwiecień 2017 - 05:53

Planuję 02.05/prawa...zobaczymy jak czuć brania z zerwanym prostownikiem w palcu prawej dłoni ;-) Chyba że nie będzie brań to problem z głowy :-D


Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka
  • ezehiel lubi to

#4032 OFFLINE   Żyła

Żyła

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2017 - 07:06

Też tego typa widziałemd po 20 na 511 jeśli to ten sam,próbowałem dodzwonić się na psr ale jak zwykle nikt nie odbierał 🙁

Użytkownik Żyła edytował ten post 28 kwiecień 2017 - 07:07

  • sajdol1 lubi to

#4033 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 07:22

Panowie, podbiję nasz wątek bo ktoś poskarżył i moderator popsuł nam dyskusję o jakże nie wędkarsko-warszawskich kotwicach.


 

Jakby co to nie ja, bo to nie w moim stylu biegać na skargę... Ja raczej zdobyłbym uprawniena moda i wy...ł Was osobiście..;) Sorry za OFF


  • sajdol1 lubi to

#4034 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 28 kwiecień 2017 - 07:37

W związku z tym, co będzie płynęło Wisełką w najbliższych dniach, zaatakuję 3 maja... z prawego brzegu :)

30 i 1 pozwiedzam okołowrocławską Odrę - o ile da się dojść do koryta ;)



#4035 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 28 kwiecień 2017 - 07:42

Ja bym zaatakował, ale 30ego szkoła, a 1ego może mnie kobita nie puścić;)



#4036 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 28 kwiecień 2017 - 08:36

Ja planuję start w niedzielę. Ciężko powiedzieć, z której strony. Zależy do deszczu, wiatru i długości przepustki.
Jakby było słonecznie (hahhaaha), to sezon boleniowy rozpocznę na Wkrze, jak w zeszłym roku.



#4037 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 28 kwiecień 2017 - 08:50

Nie będzie to łatwa majówka dla "wislaków" :unsure: 


  • grzesiekp. lubi to

#4038 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1291 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 kwiecień 2017 - 09:00

Na Niedziele to będziecie mieć 1,5-2m wody więcej bo podzielimy się z Wami nadmiarem, pozdro z Kraka :)



#4039 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 kwiecień 2017 - 09:07

Były narzekania że woda niska to pogoda spełni marzenia o wysokiej wodzie. Dobrze, początek maja nigdy nie był dobry, a wody troche się przyda.
  • Mariano Mariano, Night_Walker, Pisarz.......ewski Piotr i 5 innych osób lubią to

#4040 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 28 kwiecień 2017 - 09:13

Aż tyle to chyba nie. Przepowiednia na razie wskazuje na jakieś 40-50cm więcej.
Najwyżej wszystko wyjedzie pod brzeg i w zastoiska.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych