Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12517 odpowiedzi w tym temacie

#6521 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 20 sierpień 2018 - 09:11

Miejsce na przy Wale Medzeszyński, dojazd od ulicy Romantycznej nad samą wodą jest parking.

#6522 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2018 - 09:18

To ta mała plaża na przeciwko plaży na Zawadach.

#6523 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 sierpień 2018 - 10:24

Dostałem w weekend nowe obywatelstwo :)

Załączone pliki



#6524 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 sierpień 2018 - 11:13

Wujek, więc jaki los wybrałeś dla Wisły?



#6525 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 sierpień 2018 - 12:17

Niech tam sobie płynie wolna i nieujarzmiona, choć regulacje w starym stylu by się przydało odbudowac.
  • tost lubi to

#6526 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 21 sierpień 2018 - 11:32

Nie było mnie w kraju ponad 2 tygodnie, następnego dnia wyposzczony wziąłem wędkę w dłoń i biegiem nad Wisełkę zapolować na jakiegoś wodnego potwora. Królowa dość szybko ostudziła mój zapał - 4,5 godzinne machanie wędą (godz.17.30-22) zaowocowało 3 klenikami, z czego największy około wymiaru, pozostałe dwa w wieku przedszkolnym. Dzisiaj wieczorem powtórka.


Użytkownik Tomek St. edytował ten post 21 sierpień 2018 - 11:33

  • pawello lubi to

#6527 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 21 sierpień 2018 - 20:41

Ze mnie Wisełka dziś sobie pokpiła normalnie, choć w całkiem sympatyczny sposób.
Udałem się rowerem na szybką sesję po pracy w poszukiwaniu żerujących bolków. Zająłem miejscówkę, rzucam, zwijam kątem oka obserwując obok miejscówkę z praktycznie stojącą wodą. Coś tam się ewidentnie kręci po stołówce, ale boleniowe ataki to to nie są. Zakładam kleniowego wobka i zaczynam obrzucać tę wodę. Po chwili wyciągam sandacza! Nie mierzyłem, ale myślę że miał całe 15cm jak nic!
Rzucam dalej i po chwili jest solidne pierdyknięcie. Holuję wyglądając mojego klenia, ale co za rozczarowanie... na końcu zestawu siedzi sum, na oko taka solidna 30stka... ;)
  • pitfish, Mariano Mariano, ezehiel i 1 inna osoba lubią to

#6528 OFFLINE   jeżyna

jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 22 sierpień 2018 - 10:14

faktycznie pogoda jest taka że ryby biorą słabo, dlatego ja skorzystałem z darmowych spływów kajakowych Wisłą w Warszawie.

Można swobodnie przyjrzeć się rzece , wytypować fajne miejscówki , które trudno namierzyć z brzegu, a przy okazji pokontemplować ładne plenery.

Ja miałem nawet szczęście i napłynąłem na orła bielika na jednej z wysp, w odległości ok. 20 metrów ode mnie.

Spływałem z Białołęki do Modlina.

Ze względu na spory wiatr w twarz i relaksowe tempo zajęło mi to prawie 6 godz.


  • pomidor babinicz lubi to

#6529 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2018 - 10:23

Kolego Jeżyna, coś więcej na temat darmowych spływów? Może być priv żeby nie zaśmiecać tematu.

Ja wczoraj rano sesja 4h, kolega wyjął wypatrzonego grubego Bolka, ja na zero.

Wieczorem dogrywka na bulwarach ale niestety też na zero choć coś tam żerowało.
  • TeDDyBoY lubi to

#6530 OFFLINE   jeżyna

jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 22 sierpień 2018 - 10:32

https://kajakwstolicy.pl/splywy/


  • pomidor babinicz lubi to

#6531 OFFLINE   pomidor babinicz

pomidor babinicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWarszawa Wawer - Otwock
  • Imię:Paweł

Napisano 22 sierpień 2018 - 10:52

 Zakładam kleniowego wobka i zaczynam obrzucać tę wodę. Po chwili wyciągam sandacza! Nie mierzyłem, ale myślę że miał całe 15cm jak nic!
 

 

 

Wczoraj to był dzień sandałów gigantów. Ja miałem  trzech takich, ale przebiłem i dociągnąłem do 20cm. Tajemnicą był minnow ukleja 7cm. To nie są małe rzeczy. ;)


Użytkownik pomidor babinicz edytował ten post 22 sierpień 2018 - 10:55

  • pomelo (maciekd) lubi to

#6532 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 22 sierpień 2018 - 18:25

Panowie wraca temat spotkania co powiecie na tą sobotę :)? Kto się pisze :)?
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#6533 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 22 sierpień 2018 - 19:42

Może przyszła. Moja połowa wyjeżdża na panieński a poza tym można by jeszcze wcześniej zrobić biforek na GS W sumie może być i ta na upartego

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Qcyk edytował ten post 22 sierpień 2018 - 19:43

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#6534 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 22 sierpień 2018 - 19:52

Ja jestem czasowy aż do bólu  :( . Termin to dla mnie nie problem  :) . Gorzej z dojazdem , chyba że da się MZK.



#6535 OFFLINE   CZM

CZM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 19:54

Ja miałem nawet szczęście i napłynąłem na orła bielika na jednej z wysp, w odległości ok. 20 metrów ode mnie.
.

W kwestii formalnej, bo sam przez długi czas tez nie wiedziałem:

BIELIK ZWYCZAJNY

Dość powszechnie bielik jest błędnie uważany za orła, podczas gdy faktycznie należy on do innej podrodziny jastrzębiowatych – do myszołowów.
  • pomidor babinicz lubi to

#6536 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 22 sierpień 2018 - 21:07

Dzisiaj połowiłem od ok.17.30 do 20.30. Ilościowo znakomicie, kilkanaście ryb złowionych plus dwie spięte. Rozmiarowo - bez szału. Największe ryby to kleń ok.35 i ładny okoń, dokładnie 30,5 cm - dawno nie trafiłem tak ładnego okonia na Wiśle. Poza tym szczupak pod wymiar i sporo drobnicy: klenie, okonki i dwa małe sandaczyki.



#6537 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2167 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 22 sierpień 2018 - 21:36

Przez dwa minione dni zorientowałem się, że ciężkie czasy idą dla takich leni jak ja....wstawać rano za bardzo nie lubię....wczoraj i dzisiaj nad wodą byłem w okolicach 19-19:20 prosto z pracy, a że po ciemku też jakoś specjalnie nad wodą być nie lubię to łowienia przez dwa dni było łącznie pewnie ze 2,5h...po prostu szał....dzisiaj zdałem sobie sprawę, że zaraz jesień i trzeba się w końcu ogarnąć :) Najgorsze jest to, że nawet nie mogę się zmobilizować żeby do fabryki dotrzeć jakoś wcześniej żeby może wyjść jak człowiek, to docieram 9:30, zanim przebiję się na swoje miejscówki to BAAAM 19:00 jest sukcesem....

 

...no ale do rzeczy...wczoraj byłem 1,5h, taktyka 0,5h na lekko potem grubo. Na lekko praktycznie martwo, kilka kleni stukaczy-odprowadzaczy, ale one są zawsze i wszędzie gdzie kamienie więc się nie liczy. Na brzegu jeden okoń i to taki "naciągany zawodniczy" - lipa. Po przezbrojeniu na grubo, w pierwszym rzucie na płytkie kamienisko puknięcie i opór, ale jakoś tak dziwnie idzie....bez walki tylko spokojnie bokiem w nurt...od razu wiadomo - "za kapotę"...podprowadziłem w miarę blisko i spad...cały kształt i długość widziałem, ryba +/- 65cm...ale nie mam pojęcia czy bolek czy brzana....po ogonie brzana...ale brak jakiejkolwiek mocnej reakcji strasznie dziwi. Być może ryba w ogóle jakaś chora bo zaczepiona pod samym brzegiem na wodzie może max 30cm. Później dwa kontakty z bolkiem, podejrzewam dwa razy tą samą rybę....pod samymi nogami...przywitanie się z Thrillem puknięciem i ucieczka w nurt. Zawsze przy tego typu akcjach zastanawia mnie czemu jednak nie przfasolił...w ostatniej chwili mnie zauważył? Zwolniłem ze względu na brzeg? Ryba około 60cm. Później już nic się nie działo, o 20:30 woda zamarła.

 

Dzisiaj.

 

Dzisiaj byłem trochę później bo tak na prawdę zacząłem łowić 19:20, a mając w głowie jeszcze wyprawę do Auchan żeby nakarmić pingwiny z lodówki, łowienia miałem godzinę. Odpuściłem całkiem lekki kijek i w tym samym miejscu co wczoraj próbowałem się z boleniami. Dzisiaj w porównaniu z dniem wczorajszym woda martwa. Jednak jedna ryba na brzegu. Wymiarowy ale do prezentacji się nie nadaje...natomiast branie klaaasyczne z pełnego wyrzutu z przelewu...i po raz kolejny zastanawiam się skąd te ryby w okolicach 50cm, mają tyle siły :)

 

Wniosek z dwóch dni i dwóch krótkich sesji? Bolenie aktywne, ale krótko - o tych samych godzinach. Co ciekawe, mniej więcej o tej samej porze pojawia się stado komarów...i razem z bolkami znika :)

 

Pozdrawiam,

malcz


  • Pisarz.......ewski Piotr, luk_80, sajdol1 i 4 innych osób lubią to

#6538 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 06:36

Dzisiaj połowiłem od ok.17.30 do 20.30. Ilościowo znakomicie, kilkanaście ryb złowionych plus dwie spięte. Rozmiarowo - bez szału. Największe ryby to kleń ok.35 i ładny okoń, dokładnie 30,5 cm - dawno nie trafiłem tak ładnego okonia na Wiśle. Poza tym szczupak pod wymiar i sporo drobnicy: klenie, okonki i dwa małe sandaczyki.


Wczoraj to chyba był dzien okonia. Ja mialem 3 w wymiarze ok 23-25 i napotkany jegomość conajmniej 2 podobne, które jednak "tak mocno zagryzły, że jak je wypuszcze to i tak nie przeżyją" i "okoń to słaba ryba mało, kiedy przeżywa po wypuszczeniu"...

#6539 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 23 sierpień 2018 - 07:12

Wczoraj to chyba był dzien okonia...

ja miałem dzień sandacza i bolenia.

 

Patrząc na obłożenie lewego brzegu wczoraj wieczorem to niedługo na bookingu będziemy miejsca rezerwować :D



#6540 OFFLINE   kmb

kmb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Krystian

Napisano 23 sierpień 2018 - 08:28

Ja wczoraj i przedwczoraj na zero chociaż bolenie aktywne i nawet zainteresowane o dziwo wahadłówką tylko albo nie trafiały albo sprawdzały bo dwa razy miałem przytrzymanie albo refleks po pracy już nie na najmocniejszych ustawieniach :)