Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12517 odpowiedzi w tym temacie

#7621 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6254 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 27 maj 2019 - 11:31

Oczywiście "zagadali" widzowie, a skończyło się na "panie bolka to trza podlewać wodą czy jakoś tak bo suchy, a na koniec po jeszcze jakichś tam czarach dopiero na patelnie" (to tak w skrócie bo nie słuchałem), a ja yep rybę do wody i się opowieści kulinarne skończyły

Musisz w mleku dzwonka wymoczyć.


Użytkownik Hesher edytował ten post 27 maj 2019 - 13:03

  • Grzegorz1 lubi to

#7622 OFFLINE   CacY55

CacY55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 27 maj 2019 - 15:42

Alert przyszedł mi na tel, że wtorek-środa fala kulminacyjna będzie i najwyższy poziom Wisła osiągnie jak dotąd.. 



#7623 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 maj 2019 - 15:45

Ja także dostałem, właśnie się wybieram nad rzekę :)

Załączone pliki



#7624 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 maj 2019 - 16:52

Woda już duża, ale nie wszystkich to przeraża i zniechęca. Wczoraj pomiędzy mostem drogowym a tamą wojskową w Górze Kalwarii widziałem gościa pływającego po Wiśle skuterem wodnym... Nie wiem jak to nazwać.


Ja bym nie był taki kategoryczny w wydawaniu osądów.
Jest całkiem spora grupa ludzi doskonale odnajdujących się na takiej wodzie na różnych pływadłach.
Gdyby mnie sytuacja rodzinna nie trzymała w domu, to bym codziennie po pracy na tej wodzie treningi kajakowe robił, a mój kajak treningowy ma 46cm szerokości i półokrągłe dno.
Są jeszcze inni dla których wysoka woda to idealne warunki do uprawiania sportu i nie są to szaleńcy.
https://m.youtube.co...h?v=4JVrTUXof3U
  • S.N. lubi to

#7625 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 27 maj 2019 - 17:31

Tak informacyjnie z ekranów w M2. Zamykają bulwary i wprowadzają zakaz wchodzenia na międzywale... Czyli chyba między wałem a korytem rzeki ;)

#7626 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 27 maj 2019 - 18:21

Oj tam zamykają. ;-)645293f73ca99437918d180eae0815cd.jpgbab8ce1a6ef79f5c18cc92a5c0f44791.jpg
  • Pisarz.......ewski Piotr i S.N. lubią to

#7627 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 27 maj 2019 - 18:46

Gęba mi się sama śmieje na taką Wisłę. Jest potęga

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#7628 ONLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 27 maj 2019 - 19:49

Ja bym nie był taki kategoryczny w wydawaniu osądów.
Jest całkiem spora grupa ludzi doskonale odnajdujących się na takiej wodzie na różnych pływadłach.
Gdyby mnie sytuacja rodzinna nie trzymała w domu, to bym codziennie po pracy na tej wodzie treningi kajakowe robił, a mój kajak treningowy ma 46cm szerokości i półokrągłe dno.
Są jeszcze inni dla których wysoka woda to idealne warunki do uprawiania sportu i nie są to szaleńcy.
https://m.youtube.co...h?v=4JVrTUXof3U

Nie chcę nikogo oceniać, ale ta rwąca woda niesie ze sobą jakieś konary, korzenie... Sam widziałem jak silny nurt niósł dość spory korzeń. Nie chcę myśleć co by się stało, jakby jegomość na tym skuterze nie zauważył w brudnej wodzie takiego korzenia i na niego napłynął.


  • vako lubi to

#7629 OFFLINE   sener1986

sener1986

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 27 maj 2019 - 21:02

Nie chcę nikogo oceniać, ale ta rwąca woda niesie ze sobą jakieś konary, korzenie... Sam widziałem jak silny nurt niósł dość spory korzeń. Nie chcę myśleć co by się stało, jakby jegomość na tym skuterze nie zauważył w brudnej wodzie takiego korzenia i na niego napłynął.

no przecież nie tak dawno jakiś gość zleciał ze skutera przy niżówce. 



#7630 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 27 maj 2019 - 21:43

Może głupie pytanie ale ja na Wiśle łowie krótko po jakim czasie po przejściu fali da się w miarę komfortowo łowić? Do jakiego stanu powinna odpaść rzeka? No i jak wpływa na ryby taki przybór oraz jak zachowują się już "po wielkiej wodzie" ?
  • IrekR lubi to

#7631 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 27 maj 2019 - 23:04

Poniżej 250 (wskaźnik bulwary) już napewno można próbować,trzeba rowniez śledzić wodę, bo jeśli nie będzie bardzo brudna to może i wcześniej ;) Na zerowanie wpłynąć powinno to dobrze i w trakcie opadu ryby powinny dobrze reagować na przynęty.
  • Grzegorz1 i Niusio99 lubią to

#7632 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 28 maj 2019 - 06:56

Widziałem dziś Spławika, niektórym i taka woda nie przeszkadza.

 

 

Może głupie pytanie ale ja na Wiśle łowie krótko po jakim czasie po przejściu fali da się w miarę komfortowo łowić? Do jakiego stanu powinna odpaść rzeka? No i jak wpływa na ryby taki przybór oraz jak zachowują się już "po wielkiej wodzie" ?

 

Z komfortem może być różnie, dużo błota, komarów, raczej będzie śmierdziało.
Z drugiej strony, wyobraźmy sobie, że przez kilka dni tylko szukamy schronienia - ukrywamy się za krzakami, w trawach, za przeszkodami, ciągle pływając w gęstej, brązowej mazi. Kto by nie zgłodniał?


Użytkownik korol edytował ten post 28 maj 2019 - 07:00


#7633 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 28 maj 2019 - 09:16

Może głupie pytanie ale ja na Wiśle łowie krótko po jakim czasie po przejściu fali da się w miarę komfortowo łowić? Do jakiego stanu powinna odpaść rzeka? No i jak wpływa na ryby taki przybór oraz jak zachowują się już "po wielkiej wodzie" ?

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. :D

 

Nie ma jednoznacznej i uniwersalnej odpowiedzi na takie pytanie. Inaczej będzie na odcinkach betonowych , inaczej na kamienistych opaskach , jeszcze inaczej na piaszczystych łachach , a jeszcze inaczej w okolicach starorzeczy i zalanych łąk. Dużo też zależy od tego jak szybko będzie opadać woda , im wolniej tym lepiej. Podczas opadu dobrze jest szukać miejsc gdzie woda dopiero schodzi z zalanych terenów , a trawy czy krzaki są jeszcze zalane.W jednym miejscu będzie to 300cm , a w innym 200cm i będzie to idealna woda na to miejsce.  Główki najlepiej rokują kiedy są jeszcze przelane i jest wyraźna różnica poziomów pomiędzy napływem a za-pływem, lub tuż po zejściu z nich wody.Na terenach piaszczystych warto wypatrywać czy wysoka woda nie utworzyła gdzieś przykosy.

Podczas opadającej wody na Wiśle bardzo aktywne w ciągu dnia są sumy . Dlatego dobrze jest uzbroić się w sprzęt troszkę mocniejszy , żeby nie zastanawiać się jak dużą rybę miałem na kiju . :(

Generalnie to podczas opadu jest bardzo realna szansa żeby spotkać się z rybą życiówką :)  . Czego wam , ale przede wszystkim sobie ;)  życzę.



#7634 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 28 maj 2019 - 09:23

Piotrek, my Twoje życzenia witamy z szerokim uśmiechem na twarzy :-)
  • Pisarz.......ewski Piotr, malcz i Skorio lubią to

#7635 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 28 maj 2019 - 09:39

Tak, opadająca woda to czas suma ale i dużego bolenia, myślę że na te ryby przedewszystkim trzeba się nastawiać :)

Bardzo się cieszę z tej dużej wody, bo już miejscówki były dość nudne, nic nowego w okolicy, po takim przyborze, zawsze jest ten czas poszukiwania swojego nowego "eldorado" ;) Oby same zmiany na plus :)

Użytkownik DAWIDspinn edytował ten post 28 maj 2019 - 09:39

  • Pisarz.......ewski Piotr i Skorio lubią to

#7636 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 28 maj 2019 - 11:57

Woda dość szybko opadnie, ale błoto nie pozwoli podejść do brzegów jeszcze przez wiele dni. To dobry czas na połowienie ze środka pływającego. A ja jak na złość mam cały weekend zajęty.



#7637 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 28 maj 2019 - 12:05

[quote name="korol" post="2592403" timestamp="1559022975"]

Widziałem dziś Spławika, niektórym i taka woda nie przeszkadza.

Paweł jak widać nie pęka na robocie, coś tam łapie ;)

#7638 ONLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2166 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 28 maj 2019 - 13:45

Woda dość szybko opadnie, ale błoto nie pozwoli podejść do brzegów jeszcze przez wiele dni. To dobry czas na połowienie ze środka pływającego. A ja jak na złość mam cały weekend zajęty.

Oj tam nie pozwoli....będzie błotniście, będzie śmierdząco, będą komary....będą błotniste gleby. Ale ryby też będą :)


Użytkownik malcz edytował ten post 28 maj 2019 - 14:15

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#7639 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 28 maj 2019 - 13:52

Jak to nad Wisłą 👌
Będzie najlepiej!
  • pawello lubi to

#7640 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 28 maj 2019 - 14:08

Trzeba będzie zabierać gumiaki do pracy. ;-))))