Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12659 odpowiedzi w tym temacie

#10881 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2244 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 26 kwiecień 2021 - 17:27

I pogadali :)
Mam pomysł jak skorzystać na zielonym ładzie.

 

Niedługo maj. Przyznam się, że jeszcze nie skręciłem ciężkiej wędki i nie odkurzyłem woblerów boleniowych.
Pierwszego ucieknę gdzieś na wschód. Tak jakoś zimna woda i przewidywalne tłumy mnie zniechęcają.
Wisełka chyba poczeka.
 


A tymczasem dalsza część edukacji Maluchów.
Załączony plik  1.jpeg   138,2 KB   41 Ilość pobrań

Nastepny punkt - sprzątanie.



#10882 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 26 kwiecień 2021 - 18:23

Też na razie czekam z wędkowaniem, czas poświęcam na spacery i rowerowe przejażdżki nad Wisłą, obserwację wody itp. A z dzieciakami posprzątaliśmy kawałek brzegu i wynieśliśmy 2 worki śmieci, tyle znaleźliśmy dosłownie na 20-30 metrach brzegu dość często uczęszczanego przez biwakowiczów.



#10883 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 490 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 26 kwiecień 2021 - 19:35

Też na razie czekam z wędkowaniem, czas poświęcam na spacery i rowerowe przejażdżki nad Wisłą, obserwację wody itp. A z dzieciakami posprzątaliśmy kawałek brzegu i wynieśliśmy 2 worki śmieci, tyle znaleźliśmy dosłownie na 20-30 metrach brzegu dość często uczęszczanego przez biwakowiczów.

Gdzie wywozicie śmieci? Do własnego kontenera, czy może są jakieś publiczne miejsca, gdzie można taki rzeczny materiał oddać do utylizacji?


Użytkownik MaleX edytował ten post 26 kwiecień 2021 - 19:36


#10884 OFFLINE   Sebastian Lovec-Rapy

Sebastian Lovec-Rapy

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawww.Lovec-Rapy.eu
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Rybitwa

Napisano 26 kwiecień 2021 - 19:53

Gdzie wywozicie śmieci? Do własnego kontenera, czy może są jakieś publiczne miejsca, gdzie można taki rzeczny materiał oddać do utylizacji?Na 

Na moim odcinku ( w końcu )  od 2 lat w miejscach najbardziej uczęszczanych przez plażowiczów miasto postawiło piękny znak - punkt zbiórki śmieci . Do tego elegancka niebieska metalowa beczułka 200 litrów  . O ile się nie mylę to w sezonie wybierają śmieci 2 razy w tygodniu. 

Śmieci jest o wiele mniej ,ale niektórym tubylcom i tak nie chce się ich wynosić i zostają na plażach. 


  • MaleX lubi to

#10885 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 490 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 26 kwiecień 2021 - 20:25

Na moim odcinku ( w końcu )  od 2 lat w miejscach najbardziej uczęszczanych przez plażowiczów miasto postawiło piękny znak - punkt zbiórki śmieci . Do tego elegancka niebieska metalowa beczułka 200 litrów  . O ile się nie mylę to w sezonie wybierają śmieci 2 razy w tygodniu. 

Śmieci jest o wiele mniej ,ale niektórym tubylcom i tak nie chce się ich wynosić i zostają na plażach. 

Ok, rozumiem. Nie wszędzie są takie możliwości, dlatego pytałem. Oczywiście można zabrać ze sobą, czasami tak robię, ale bywa to niekiedy uciążliwe. Oby więcej takich punktów.



#10886 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 26 kwiecień 2021 - 21:15

Piotrek, Tomek, bardzo pochwalam to co robicie, sam zabieram syna na akcje sprzątania a 3/4 naszych spacerów z dzieckiem kończy się dźwiganiem worków ze śmieciami (mam w plecaku zawsze rolkę z małymi workami). Niestety u kilkulatków nie ma półśrodków, chłopak teraz tak się wczuwa że jak gdziekolwiek idziemy i zobaczy butelkę/puszkę/reklamówkę na trawniku to od razu zabiera żeby wyrzucić do śmieci. Bywa to uciążliwe, szczególnie jak się człowiek spieszy albo jak młody weźmie butelkę do góry kołami i wylewa resztki na siebie :) Ale z dwojga złego wolę w tę stronę i gorąco namawiam - edukujcie swoje dzieciaki, w nich nadzieja...



#10887 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 27 kwiecień 2021 - 08:39

Ok, rozumiem. Nie wszędzie są takie możliwości, dlatego pytałem. Oczywiście można zabrać ze sobą, czasami tak robię, ale bywa to niekiedy uciążliwe. Oby więcej takich punktów.

My akurat bierzemy ze sobą dwa worki: jeden na szkło, jeden na plastik, od razu wrzucamy śmieci do odpowiedniego wora, a potem wystawiam to przed dom jako swoje śmieci. Mieszkam blisko Wisły, tak więc ten kawałek jeszcze muszę podźwigać worki ze śmieciami :-) Trochę uciążliwe, ale codziennie tego nie robię, a moja córka ostatnio strasznie wkręciła się z działania pro eko więc sprawiam przyjemność dziecku :-)


  • MaleX i mario70 lubią to

#10888 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 kwiecień 2021 - 09:21

Na moim odcinku ( w końcu )  od 2 lat w miejscach najbardziej uczęszczanych przez plażowiczów miasto postawiło piękny znak - punkt zbiórki śmieci . Do tego elegancka niebieska metalowa beczułka 200 litrów  . O ile się nie mylę to w sezonie wybierają śmieci 2 razy w tygodniu. 

Śmieci jest o wiele mniej ,ale niektórym tubylcom i tak nie chce się ich wynosić i zostają na plażach. 

Tą beczułkę przed nowym rokiem ktoś niestety zajumał......



#10889 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 27 kwiecień 2021 - 16:19

I pogadali :)
Mam pomysł jak skorzystać na zielonym ładzie.

Niedługo maj. Przyznam się, że jeszcze nie skręciłem ciężkiej wędki i nie odkurzyłem woblerów boleniowych.
Pierwszego ucieknę gdzieś na wschód. Tak jakoś zimna woda i przewidywalne tłumy mnie zniechęcają.
Wisełka chyba poczeka.


A tymczasem dalsza część edukacji Maluchów.
attachicon.gif 1.jpeg
Nastepny punkt - sprzątanie.

Też pierwszego melduję się nad wschodnią wodą

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#10890 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2244 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 27 kwiecień 2021 - 16:22

Też pierwszego melduję się nad wschodnią wodą

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja pewnie bardziej towarzysko, aczkolwiek pewnie się gdzieś zatrzymam, aby "zapunktować" :)
Kto wie, może do zobaczenia.


  • Qcyk lubi to

#10891 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 29 kwiecień 2021 - 19:04

Załączony plik  002789.jpg   256,42 KB   42 Ilość pobrań

 

 

Na bzyka :)



#10892 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 29 kwiecień 2021 - 20:25

U mnie dzisiaj pierwszy jasiek sezonu w rozmiarze cwiczebnym. Plus dwa brania w tym jedno atomowe. Spory klenio tak majtnal wedka na cofce ze nawet nie zacinalem ale po chwili zszedl z kija. Koncowka kwietnia to najpiekniejsza pora roku nad Wisla; wszystko rozkwita, zero komarow, zero upalow, odkrywanie rzeki na nowo po zimie. W zadnej porze roku nie lowi sie tak przyjemnie z brzegu na Wisle jak w koncowce kwietnia. W tym roku dodatkowy bonus to opadajaca wysoka woda.

 

Majowka tradycyjnie na wschodzie. Poleskie szczupaki czekaja.



#10893 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 30 kwiecień 2021 - 08:38

attachicon.gif 002789.jpg

 

 

Na bzyka :)

Ładny, mógłbyś napisać coś więcej o miejscu połowu? W sensie jaki typ wody a nie namiary na GPS :-)



#10894 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 30 kwiecień 2021 - 11:05

Już za chwilę, już za momencik....Panowie kto jutro rusza za bolkiem na naszym tytułowym odcinku? Ja będę grasował na południu....ale bez przesadnego wczesnego zrywania się....

 

Pozdrawiam,

malcz



#10895 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 30 kwiecień 2021 - 11:12

Ja się jeszcze zastanawiam: bolek czy szczupły. Dzisiaj popołudniu mam w planach wyskoczyć nad Wisłę za kleniem, zobaczę co się będzie działo i pewnie podejmę ostateczną decyzję.

Doświadczenia mam takie, że bolenie to raczej druga połowa maja, tym bardziej, że mamy cały czas chłodno.


  • malcz lubi to

#10896 OFFLINE   Rolerfer

Rolerfer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 30 kwiecień 2021 - 12:28

Byłem wczoraj od 7 do 12,od Poniatowskiego do miśków, woda praktycznie martwa, kilka puknięć i jedna spina czegoś dużego. Kiepsko wiedzę majówkę.

#10897 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 30 kwiecień 2021 - 12:33

Ładny, mógłbyś napisać coś więcej o miejscu połowu? W sensie jaki typ wody a nie namiary na GPS :-)

 

Złowiłem go na opasce. Wziął na odkosie, dość blisko brzegu.



#10898 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 30 kwiecień 2021 - 13:53

Ja się jeszcze zastanawiam: bolek czy szczupły. Dzisiaj popołudniu mam w planach wyskoczyć nad Wisłę za kleniem, zobaczę co się będzie działo i pewnie podejmę ostateczną decyzję.

Doświadczenia mam takie, że bolenie to raczej druga połowa maja, tym bardziej, że mamy cały czas chłodno.

To wiadomo...przecież nie jest tak że wybija 01.05 i jest wielkie żarcie, tym bardziej przy tej temperaturze....ale głupio tak chociaż na 1-2h nie wyskoczyć...ja szczupaków za bardzo nie łowię w PL więc dylematu raczej nie mam, a nad wodą chociaż na chwilę się zamelduję :)


Użytkownik malcz edytował ten post 30 kwiecień 2021 - 13:53


#10899 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 kwiecień 2021 - 14:11

Zapewne to efekt pogadanek, więc teraz przy planowaniu połowów trzeba wziąć to pod uwagę:

https://ompzw.pl/fil...1/file-5883.pdf



#10900 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 30 kwiecień 2021 - 20:53

Wyskoczyłem wieczorkiem za kleniem na półtorej godzinki. Łowiłem na prawym brzegu, wiatr prosto w twarz, więcej męczarni niż przyjemności z łowienia - jak nie zniosło wobka na brzeg, to splątało linkę, do tego bez kontaktu. 

Nie zauważyłem aktywności drapieznika, drobnica oczkowała w spokojniejszych miejscach. Jutro z rana lecę na wiślane odnogi poszukać szczupaków.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

1 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych


    korol