Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12432 odpowiedzi w tym temacie

#11821 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 09 wrzesień 2022 - 10:08

Witam, czasami wyskakuję nad Wisłę z lekkim spiningiem w okolicach wawy, ale jak do tej pory bez istotnych osiągnięć co najwyżej kleniki do 35 cm, czy możecie podpowiedzieć w jakiej okolicy szukać klenia, jazia, bolenia? Łowię z brzegu głownie na wobki i zależy mi na ciszy więc raczej Wisła w centrum odpada. Nie potrzebuję konkretnych miejscówek wystarczy hasło ,,poszukaj w okolicy góry Kalwarii", albo ,,Lepiej podskoczyć do dworu mazowieckiego po prawej stronie Wisły". Po prostu nie wiem gdzie ruszyć żeby mieć szanse na jakieś fajniejsze łapanie. Podpowiedzcie mi kierunek w jakim warto się udać, z góry dzięki :)

To ja może podpowiem:

 

1.) poszukaj na swoim odcinku (tam gdzie często możesz być na rybach) miejsc gdzie główny nurt płynie po stronie z której zamierzasz łowić jeżeli na brzegu są kamienie to jesteś w domu..

2.) zostaw lekki spin w domu, Wisłę lepiej poznawać z kijem średnim tj takim który w nocy poda 4 gramowego wobka a w dzień nie przestraszy się 4 calowej gumy na 25 gramowej główce

 

mi to pomogło, poznasz rzekę na swoim odcinku zaczną się ryby mniej lub bardziej regularnie (oczywiście jeśli na danym odcinku coś jeszcze zostało;)

 

na południe od wawy nie będzie łatwo

 

pozdr

matpgt


  • WojtekCIN lubi to

#11822 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 09 wrzesień 2022 - 12:09

Gdy myślisz, że Wisła niczym cię już już nie zaskoczy, ta mówi: pomidor...


https://photos.app.g...2SNtn7oJi46wam8
  • PETEREK i malinabar lubią to

#11823 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 wrzesień 2022 - 12:27

Ooo dzięki za update stanu pomidorka :D widziałem go tam jakiś miesiąc temu i zastanawiałem się czy coś z niego będzie ;)
Ktoś pewnie rok temu zagryzał kiełbaskę pomidorem i pociekły mu nasionka w kamienie - a, że nie było wysokiej wody to rośnie.
Widziałem też dwa pod mostem północnym wiec to nie jednorazowy proceder ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik karuzo27 edytował ten post 09 wrzesień 2022 - 12:27


#11824 OFFLINE   Wacha

Wacha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:W.

Napisano 09 wrzesień 2022 - 12:47

Kiedyś wzdłuż bergla bielańskiego całe plantacje takich pomidorków były, niektóre nawet dojrzewały ;)
  • Ryboman lubi to

#11825 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 09 wrzesień 2022 - 13:26

Piotr "Rapa" wyjaśniał ostatnio to zjawisko na yt.

#11826 OFFLINE   pieczywko

pieczywko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 wrzesień 2022 - 14:11

Oprócz pomidorów okolica raczy pysznymi dzikimi gruszkami 🍐🍐.

#11827 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 09 wrzesień 2022 - 14:47

W centrum Warszawy ponad 10 krzaków niedaleko ujścia kanału ściekowego. Dojrzałe zebrałem. Są standardowe i te maluchy w gronach.5cdccbf86bc2a38999bd771e7e99839c.jpg4240021403d65a127a91f2088ddfb028.jpgf8bba2e7bdd198c8024f866e52d4a22b.jpgec144faf94a6e707aa54cd420df39477.jpg
  • malinabar i fonix lubią to

#11828 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 09 wrzesień 2022 - 14:56

Ja ostatnio dla odmiany 3 razy wybrałem się ze spinem XUL i rybek było masa. Największy kleń 32 cm.
A wcześniej na radomskim odcinku był kleń 40+ i piękny leszcz.
  • minkof lubi to

#11829 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 09 wrzesień 2022 - 17:05

To trzeba użyć heavy spina jak z ul nie biorą 😉. Też kiedys biegałem za okoniem, kleniem i bran wcale nie było więcej niz na ciezki sprzęt. Jak zima nie przyjdzie zbyt szybko to czasem da się namierzyć fajne ryby tylko trzeba byc czesto i rzucać. Ostatni taki dzień był kilka lat temu ale 16 ryb w przedziale 60 - 92 sie zdarzyło. W inne dni po 2 czasem 3. Jeszcze nie ma bezrybia choć sie pogarsza. Zauważam że na odcinkach dzikich albo ryb nie ma albo nie potrafię. Im wiecej kamieni i głębiej tym ryby fajniejsze.

#11830 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów

Napisano 10 wrzesień 2022 - 11:56

Chodząc ostatnio za sumem, do dorado lake wychodziły mi kleniska. Wybrałem się na nie dziś w nocy z lekkim sprzętem. Trafił się jeden ładny. Drugi, wydaje mi się, że sporo większy, zabrał mi sieka.

 

Załączony plik  73764.jpg   105,98 KB   31 Ilość pobrań

 

Miałem jeszcze sumka, zapiąłem go na płyciuchnej wodzie. Walczył jak szczupak, zrobił ze 4 świece. Niesamowita sprawa :)

 

 

 



#11831 OFFLINE   markus383

markus383

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOtwock Mały

Napisano 10 wrzesień 2022 - 12:09

Cześć.

Możecie podpowiedzieć mi gdzie można spodziewać się kleni na południe od Warszawy? Czy są w tym kierunku jakieś kleniowe miejsca? Próbowałem przy ujściu Świdra, ale nic. Próbowałem na wodach odciętych od Wisły na wysokości Ostrówka (w okolicy mostu kolejowego), ale też nic. Próbowałem w Nadbrzeżu, w klatkach, ale też nic. Co do mojego nic, to w powyższych miejscach nie złapałem nawet jednej rybki. Fajnie byłoby poćwiczyć moje woblery na klenikach :)

Planuję wycieczkę w tygodniu, żeby uniknąć tłumu.


Użytkownik markus383 edytował ten post 10 wrzesień 2022 - 12:09


#11832 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 10 wrzesień 2022 - 14:31

Nie podpowiem konkretnych miejsc ale PODSTAWA szukaj kleni na wodzie płynącej a nie na odciętych od nurtu bajorkach. Poszukaj kamieni, opasek itp. Główki też są fajne. Polecam zdjęcia satelitarne np. Na Google Maps. Pobaw się trochę w odkrywcę 😁 Gwarantuję Ci, że na południe od W-wy jest trochę kleniowych miejscówek 😁

#11833 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 10 wrzesień 2022 - 15:47

Kleni nie szukaj w odciętych miejscach tylko w nurcie jak kolega wyżej pisze. Napływy główek, rafy, wystające kamienie które omywa nurt, no i opaski.

#11834 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 10 wrzesień 2022 - 16:19

To pewne miejsca. Czasem bywają w zakrzaczonych brzegach jakby czekaly az cos spadnie z krzaków ale cholernie ciężko je nabrać na cokolwiek.

#11835 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 10 wrzesień 2022 - 16:43

Proszę Was, zbierać pomidory poniżej kolektorów? :)
Faktycznie ciężkie czasy idą..

Trochę ich rosło poniżej Czajki i jeszcze poniżej kolektora młocińskiego.


Ja ostatnio bez weny. Po ochłodzeniu nie chciało mi się łowić.
Raz w okienku bolenia stykacza, potem o świcie małego sandacza ok 55cm.
A dziś taka oto niespodzianka. Zamiast sandacza, na oko 37-38,
Załączony plik  o1a.jpg   26,58 KB   29 Ilość pobrańZałączony plik  o1b.jpg   19,16 KB   30 Ilość pobrań

 



#11836 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2022 - 17:30

Pozdrawiam,

 

Robert

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   39,36 KB   30 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   21,7 KB   30 Ilość pobrań


#11837 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów

Napisano 11 wrzesień 2022 - 01:13

Ooo dzięki za update stanu pomidorka :D widziałem go tam jakiś miesiąc temu i zastanawiałem się czy coś z niego będzie ;)
Ktoś pewnie rok temu zagryzał kiełbaskę pomidorem i pociekły mu nasionka w kamienie - a, że nie było wysokiej wody to rośnie.
Widziałem też dwa pod mostem północnym wiec to nie jednorazowy proceder ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ktoś go zwyczajnie wysrał, puścił wodę w toalecie, kolektor wypluł i ot cud nad Wisłą. Jak komuś nie przeszkadza, spożywanie warzyw/ owoców nawożonych ludzkimi fekaliami, jego sprawa.


  • Qcyk lubi to

#11838 OFFLINE   oldziu

oldziu

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaSłupca
  • Imię:Olgierd
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 11 wrzesień 2022 - 07:02

Nasionka to pociekły, ale nie przy jedzeniu hehe.

#11839 OFFLINE   motorider

motorider

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 11 wrzesień 2022 - 17:48

Witam, czasami wyskakuję nad Wisłę z lekkim spiningiem w okolicach wawy, ale jak do tej pory bez istotnych osiągnięć co najwyżej kleniki do 35 cm, czy możecie podpowiedzieć w jakiej okolicy szukać klenia, jazia, bolenia? Łowię z brzegu głownie na wobki i zależy mi na ciszy więc raczej Wisła w centrum odpada. Nie potrzebuję konkretnych miejscówek wystarczy hasło ,,poszukaj w okolicy góry Kalwarii", albo ,,Lepiej podskoczyć do dworu mazowieckiego po prawej stronie Wisły". Po prostu nie wiem gdzie ruszyć żeby mieć szanse na jakieś fajniejsze łapanie. Podpowiedzcie mi kierunek w jakim warto się udać, z góry dzięki :)

Ja męczę miejscówki wzdłuż Wału Zawadowskiego, widzę że szczególnie oblegane są okolice EC Siekierki, a dokładniej miejsce zrzutu wody, jest cicho, słychać tylko szum wody, prawie jak w górach  ;)



#11840 OFFLINE   Morisss

Morisss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaGlinki
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Mróz

Napisano 11 wrzesień 2022 - 18:26

Markus. Na południe od Warszawy w miejscowości Glinki jest kamienna opaska. Kolejna w miejscowości Kosumce za ostatnią główką w kierunku południowym. Tam można zlowic klenia, okonia i bolenia. Na okazy nie ma co liczyć, ale brania są. Najlepiej wybrać się w słoneczny dzień.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych