Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12633 odpowiedzi w tym temacie

#1201 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 11 lipiec 2015 - 07:39

albo się jedzie na bolenie bez przypon albo szuka szczupaka z przyponem , tak samo niektórzy dyskutują czy na sandacza z przyponem czy bez , akurat przy tej rybie uwazam ze nie przeszkadza a i szczupaka sie wyciągnie

 

wczoraj z kolega byliśmy na przeciwko czajki po stronie łomianek(a co.. promem poszalelismy) tam gdzie dużo kamieni i dna wystaje , wyjście bolenia zaliczyłem ale akurat woblerek wyszkoczył nad wode od kamienia i nici z ataku, a tak poza tym to jak zwykle o kiju wracalismy ;p


Użytkownik Spawciu edytował ten post 11 lipiec 2015 - 07:41


#1202 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2690 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 lipiec 2015 - 09:08

 

 

wczoraj z kolega byliśmy na przeciwko czajki po stronie łomianek(a co.. promem poszalelismy) tam gdzie dużo kamieni i dna wystaje , wyjście bolenia zaliczyłem ale akurat

Kamil , na tę drugą stronę , to pewnie was wiatr wygnał ^_^ . Być tam nie byłem , ale od znajomego słyszałem , że są tam fajne miejscówki. Podobno tamta strona jest wędkarko atrakcyjniejsza, a kursujący prom daje możliwość obłowienia tamtej wody :) .



#1203 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 11 lipiec 2015 - 09:51

Kamil , na tę drugą stronę , to pewnie was wiatr wygnał ^_^ . Być tam nie byłem , ale od znajomego słyszałem , że są tam fajne miejscówki. Podobno tamta strona jest wędkarko atrakcyjniejsza, a kursujący prom daje możliwość obłowienia tamtej wody :) .

 

poza tym że w sumie była jedna mała główka rozmyta to wydawać by się mogło że marny brzeg ale jednak nam też sie wydaje bardziej atrakcyjny już nie mówiąc jak sie woda podniesie gdy te wszystkie kamienie i te twarde dno zejdzie pod wodę mhh :)

 

no i wiatr tam aż tak nie dawał popalić jak po stronie tarchominu

 

nie byłem na rafach poniżej gdańskiego ale nie wiem czy podobnie to nie wygląda jak te rafki na przeciwko czajki


Użytkownik Spawciu edytował ten post 11 lipiec 2015 - 09:53


#1204 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4640 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2015 - 12:54

Ja osobiście też nie wyobrażam sobie łowienia Boleni w Wiśle z przyponem....sorry....mogę pomyśleć nad FC, ale to w przypadku szczupłego nie wiele pomoże...

Całe życie łowię bolenie z cienkim wolframem, i jakoś na wyniki nie narzekam. Bolek to taki sam drapieżnik jak każdy inny i patrzy na zdobycz a nie na jakieś pierdoły wokół; tym bardziej, że szybkość jego ataku ma się nijak  np. do sandacza. Kluczem do sukcesu była zawsze umiejętność dobrania wabika i jego prezentacji w danym łowisku ;)



#1205 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 11 lipiec 2015 - 16:46

Wczoraj pod m. gdańskim...testowałem młynek po rekonstrukcji(pełen sukces :wub: ).

Zaczaiłem się na aktywnego (z rzadka ) bolka i zapiąłem szczupłego +65 na cienką żyłkę,ale spryciarz zrobił salto ze śrubą i wytrzepał kopytko2"z 3g główką...

przyznałem mu same 10!!!

i pogratulowałem ;) .

Potem jeszcze drobny okoń zagustował ,ale też sie wypiął...

cóż takie hobby. :)

Do plećki czasem wpinam FC,czasem stalkę,

choć przyznam do żyłki zwykle bez.



#1206 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 11 lipiec 2015 - 20:41

No to u mnie 11 lipca będzie świętem :P . Pierwsza wymiarowa (w/g RAPR) ryba z Wisły B) . Bylem od 18 do 20:00 i w pierwszym rzucie uwiesił się szczupaczek +50, tak go oceniam na ok. 55cm . Nie mierzyłem bo odhaczyłem w wodzie, ten gatunek nie łapię się w moich zainteresowaniach kul........ :rolleyes: . W tym roku byłem już 3x nad Wisłą :rolleyes: a rok i dwa temu to przez cały sezon bywałem po 3x więc pewnie w tym roku z 6x będę to jeszcze coś dołowię.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1207 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2690 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 lipiec 2015 - 20:50

Całe życie łowię bolenie z cienkim wolframem, i jakoś na wyniki nie narzekam. Bolek to taki sam drapieżnik jak każdy inny i patrzy na zdobycz a nie na jakieś pierdoły wokół; tym bardziej, że szybkość jego ataku ma się nijak  np. do sandacza. Kluczem do sukcesu była zawsze umiejętność dobrania wabika i jego prezentacji w danym łowisku ;)

Adam gdybyś łowił bez wolframu , miałbyś wyniki jeszcze lepsze ;) .  Ja łowie bez wolframu i na wyniki narzekam :lol: . Pewnie że cienki wolfram jeśli w ogóle ma wpływ na brania boleni , to ma wpływ minimalny. Jednak musimy uszanować to że można mieć inne zdanie , lub preferencje w sposobie prezentacji przynęty.

Jak to mówią

Organista lubi bułki , a ksiądz jego córki :D .



#1208 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2187 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 12 lipiec 2015 - 23:47

Byłem dzisiaj z Dziewczyną na "bulwar aweniu" od Gdańskiego do Spójni, przyznać się kto:

 

1. grasował na opasce po lewej stronie(2 osoby)

2. grasował pod mostem Gdańskim i rozkminiał wodę siedząc na kamieniu

3. grasował na główce poniżej Gdańskiego i na rafach(prawa strona)

 

Z racji tego, że byłem po lewej stronie i mam -2,0 w P i L nie ocenię osób prawostronnych, ale wędkarze z pkt: 1 i 2 wyglądali na prawdę na ludzi którzy wiedzą co robią...także pucować się, kto? I jakie wyniki? B)

 

Pozdrawiam,

malcz


  • grzesiekp. lubi to

#1209 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 13 lipiec 2015 - 08:25

Ja byłem na wyspie ale rodzinnie więc profesjonalnie nie wyglądałem  :D . Uczyłem synka rzucać spinem. Mijało mnie 2 wędkarzy, raczej za kleniami chodzili.

A na środku Wisły grunciarz na kamieniu siedział :)



#1210 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 13 lipiec 2015 - 09:14

A na środku Wisły grunciarz na kamieniu siedział :)

Byłem wczoraj po lewej ale poniżej spójni, widziałem tego grunciarza. Widok ciekawy :D Celem była rafka lekko powyżej grota. Miejscówka fajna, duży uciąg na dosyć głębokim napływie. Widać spławy ryb i to sporych, niestety miejscówkę obstawiają bobry i to ogromne. Więc tylko kilka rzutów w tym miejscu, bo jeden wyraźnie zainteresowany był odpędzeniem mnie z tego miejsca, a jak bóbr się uprze, to lepiej brać nogi za pas :angry:

Generalnie od 17 do zmierzchu na zero :(


Użytkownik Skorio edytował ten post 13 lipiec 2015 - 09:16


#1211 OFFLINE   Byniek

Byniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Zbigniew
  • Nazwisko:Kołczyk

Napisano 13 lipiec 2015 - 21:49

Sasza to ty prawie ,,mięsiarz jesteś,,. Aż tyle razy na mrybach.?



#1212 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2187 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 13 lipiec 2015 - 22:02

Coś mnie ostatnio szczupaki polubiły....po raz kolejny sprawdza się "nie wypowiedziane się nie dzieje" - chociaż w moim wydaniu sprawdza się to jeśli chodzi o spontaniczne myśli które przyjdą mi nagle do głowy, nie działa niestety jak z premedytacją powiem głośno w duchu.."hmmm w tej Wiśle to nie ma chyba Bolków 80+..."... :) ale ostatnio spontanicznie pomyślałem o esoxach i teraz mam z nimi styczność non stop....dzisiaj grasowałem z Bratem po prawej stronie - wieczorna sesja 19:20 - 21:20. Celem były bolenie....Ogólnie nas nie rozpieściła Wisła, ale u mnie było trochę lepiej bo miałem kontakty z rybkami i coś tam się udało wydłubać, niestety bolek tylko jeden i to taki hmmm pod 40....do tego dwa "ściupaki", jeden króciak trzydziestak, drugi prawilny wymiar 56, czyli mój season best :D  Oba szczupłe na napływach główek, wszystkie trzy ryby polubiły niebieskiego Spirytusa 7 prowadzonego w ekspresie....oprócz tego 3 kontakty z bolkiem na wodzie 40 cm, oraz podczepiony za kapotę leszcz z kantu przykosy....ja od razu wiedziałem co jest grane...ale z boku wyglądało poważnie, palił hamulec w moim Stradicu jak wariat....bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz........po czym się pokazał i wypiął :)

 

Bolki zdecydowanie NIE BYŁY aktywne tego wieczoru, ataki ryb takich na które wszyscy lubimy się czaić widziałem może dwa razy...

 

Pozdrawiam,

malcz


Użytkownik malcz edytował ten post 13 lipiec 2015 - 22:11

  • Spawciu lubi to

#1213 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 13 lipiec 2015 - 22:16

Sasza to ty prawie ,,mięsiarz jesteś,,. Aż tyle razy na mrybach.?

Noooo :P . Jeszcze pewnie ze 3x do końca sezonu nad Wisłą będę :rolleyes: . Tyle że nad Bugiem byłem chyba 9 albo 10 x , normalna rozpusta ;) .



#1214 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 14 lipiec 2015 - 12:16

Z wiadomości około wędkarskich:

 

http://warszawa.gaze...ie-dostana.html



#1215 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 14 lipiec 2015 - 14:03

w tym tygodniu jakies spotkanie ? 



#1216 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2690 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 14 lipiec 2015 - 14:18

Z wiadomości około wędkarskich:

 

http://warszawa.gaze...ie-dostana.html

Wyrzucanie pieniędzy :(

http://jerkbait.pl/t...łąki-nad-wisłą/



#1217 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 16:46

O jaaaa pie!@#$ już nie mają pomysłów na co unijną kasę wydawać. 

Jedna wyższa woda i można zaczynać od nowa...


  • piotrek245 i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#1218 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 lipiec 2015 - 17:07

Moze wlasnie o to chodzi...

#1219 OFFLINE   Dziwny73

Dziwny73

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 lipiec 2015 - 17:20

Witam,

chyba coś jeszcze w tej Wiśle pływa :)

Mocno wypracowane jerkbaitowe min.

Pozdrawiam.

Załączone pliki



#1220 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2690 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 14 lipiec 2015 - 17:47

O jaaaa pie!@#$ już nie mają pomysłów na co unijną kasę wydawać. 

Jedna wyższa woda i można zaczynać od nowa...

Gdyby ci "naukowcy" spędzali więcej czasu nad Wisłą , a nie za biurkiem , to wymyślili by coś pożytecznego dla tej umierającej rzeki :( .Takie działanie to czysto Syzyfowa praca i studnia bez dna , dla Unijnych pieniędzy. Wcale bym się nie zdziwił , gdyby piach na te łachy , był dostarczany z lądowych piaskarni :D .

Po tylu latach zaobserwowali jedną gniazdującą mewę :o . Bo ptaki są bardziej inteligentne , od ich ludzkich "sprzymierzeńców".

Jeśli buduje się wyspę  , która wystaje ponad lustro wody 20cm, to mewa tam gniazda nie założy  , bo instynkt jej podpowiada , że jak woda podniesie się o 25cm , to zaleje  gniazdo.To że wyspa jest pływająca , jest na rzece raczej nienaturalne :wacko:  i dla ptaków niezrozumiałe.


  • piotrek245 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych