Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#1361 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 05 sierpień 2015 - 04:04

Fajnie bylo pogadac :) Oprocz sumka trafilem na koncu fajnego jazia, jak znajde czas wrzuce foto :)
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1362 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 05 sierpień 2015 - 17:17

Fajnie bylo pogadac :) Oprocz sumka trafilem na koncu fajnego jazia, jak znajde czas wrzuce foto :)

Zawsze jest miło ,spotkać się nad wodą osobiście . Znajomość z netu i realu , to dwie różne bajki :) .

Dawid Ty się pochwal , że sumka wywiozłeś na żyłce  0,16. :clappinghands:


  • Sylwek1981 lubi to

#1363 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 05 sierpień 2015 - 18:16

Dzisiaj podtrzymalem dobra passe, zmienilem delikatnie miejsce i troche ryzykownie dosiegnalem najbardziej nurtowego miejsca. Trafilem 4 klenie, 3 powyzej 40cm i kabana zyciowke 55 cm, prawdziwy kark. Jutro wreszcie bede mial dostep do swojego lapka to wrzuce wam wszystkie fotki i opisze ciut bardziej szczegolowo! :)
  • Dominik Kubisz lubi to

#1364 ONLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 05 sierpień 2015 - 18:35

Gratulacje Panowie!

#1365 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 05 sierpień 2015 - 18:52

Dzisiaj podtrzymalem dobra passe, zmienilem delikatnie miejsce i troche ryzykownie dosiegnalem najbardziej nurtowego miejsca. Trafilem 4 klenie, 3 powyzej 40cm i kabana zyciowke 55 cm, prawdziwy kark. Jutro wreszcie bede mial dostep do swojego lapka to wrzuce wam wszystkie fotki i opisze ciut bardziej szczegolowo! :)

Gratulacje :)
tylko z rana tam walczysz czy popołudniami też?

#1366 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 05 sierpień 2015 - 18:55

Roznie, pracuje na zmiany wiec wtedy kiedy mam akurat czas :)

#1367 OFFLINE   Dominik Kubisz

Dominik Kubisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kubisz

Napisano 05 sierpień 2015 - 19:35

DAWID, może jakieś wspólne łowienie w sobotnie popołudnie, bo jak narazie nikt z kolegów nie wyraził chęci przygarnięcia mnie pod swoje skrzydła? :P

#1368 OFFLINE   ageror

ageror

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 sierpień 2015 - 19:45

gratulacje, kleń 55cm to już ładny kabanek



#1369 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 05 sierpień 2015 - 19:56

Ja jutro zajrzę na rafę ok 7 rano - w drodze powrotnej z Okęcia - jakieś 3godzinki pomacham - jak ktoś chętny - dajcie znać :)

#1370 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 06 sierpień 2015 - 09:33

No i tak...
o 6 mam być taksówkarzem na trasie Legionowo-Okęcie, więc budzik na 3.20 i jazda ;)
o 4 melduję się nad Wisłą w ok. czajki.. przygotowany na wszystko - jeden kij boleniowo-sandaczowy, drugi leciutki żeby w razie czego przysmużyć...
do 5 ani widu ani słychu drapieżników, więc cięzki kij do samochodu i idę przywitać się z jaziami.
Wchodząc na miejscówkę przeganiam 2 piękne jazie - myślę - pozamiatane.. ale w "ostatnim" rzucie siada na smużaka piękny jazior, który niestety spada pod nogami ( już wiem, że z Okęcia prosto do domu nie wrócę ;) )
Po odbębnieniu obowiązku pojawiam się znowu nad rzeką, tym razem pod gdańszczakiem, z typowo boleniowym nastawieniem.
Wchodząc na rafę widzę 2 chłopaków obławiających rafę, więc grzecznie czekam w bezpiecznej odległości na swój moment.
ok 8 na rafie pusto (myślałem, że Panowie podejdą się przywitać, ale widać po przegranej walce z pięknym kleniem nie byli chętni do rozmowy). Została godzinka łowienia, więc szybko Panic na agrafkę... i w trzecim, może czwartym rzucie BAM w nurcie :)
i jest - stykacz forumowy :) Załączony plik  20150806_085119.jpg   40,01 KB   31 Ilość pobrań
Taki zdziwiony ;)Załączony plik  20150806_085156.jpg   81,32 KB   19 Ilość pobrań

Użytkownik olo86 edytował ten post 06 sierpień 2015 - 09:33


#1371 OFFLINE   ketnik

ketnik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 06 sierpień 2015 - 14:35

Ja też dzisiaj byłem w okolicach czajki tylko, że w samo południe. Żar z nieba straszny, ale plus jest taki, że bylem sam :)

Wynik to trzy niewymiarowe szczupaki z czego największy nie przekroczył 35 cm :( . Miałem jeszcze kilka niezaciętych brań i małego klenia który spiął się pod nogami.

Jak żonka pozwoli to powalczę jeszcze wieczorem :rolleyes:



#1372 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 06 sierpień 2015 - 15:01

No i tak...
o 6 mam być taksówkarzem na trasie Legionowo-Okęcie, więc budzik na 3.20 i jazda ;)
o 4 melduję się nad Wisłą w ok. czajki.. przygotowany na wszystko - jeden kij boleniowo-sandaczowy, drugi leciutki żeby w razie czego przysmużyć...
do 5 ani widu ani słychu drapieżników, więc cięzki kij do samochodu i idę przywitać się z jaziami.
Wchodząc na miejscówkę przeganiam 2 piękne jazie - myślę - pozamiatane.. ale w "ostatnim" rzucie siada na smużaka piękny jazior, który niestety spada pod nogami ( już wiem, że z Okęcia prosto do domu nie wrócę ;) )
Po odbębnieniu obowiązku pojawiam się znowu nad rzeką, tym razem pod gdańszczakiem, z typowo boleniowym nastawieniem.
Wchodząc na rafę widzę 2 chłopaków obławiających rafę, więc grzecznie czekam w bezpiecznej odległości na swój moment.
ok 8 na rafie pusto (myślałem, że Panowie podejdą się przywitać, ale widać po przegranej walce z pięknym kleniem nie byli chętni do rozmowy). Została godzinka łowienia, więc szybko Panic na agrafkę... i w trzecim, może czwartym rzucie BAM w nurcie :)
i jest - stykacz forumowy :) attachicon.gif20150806_085119.jpg
Taki zdziwiony ;)attachicon.gif20150806_085156.jpg

Czyżby to ten ostatni bolek o którym mówił Sajdol ?? :D ;) Szczere gratulacje Olo!


Użytkownik Qcyk edytował ten post 06 sierpień 2015 - 15:01

  • sajdol1 lubi to

#1373 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 06 sierpień 2015 - 15:40

Oby nie... Planuje tam wrócić na wczesnoporaanne lub poznowieczorne podchody :)


decyzja zapadła - jutro o świcie walczę... tym razem na klenie też będę przygotowany ;)

Użytkownik olo86 edytował ten post 06 sierpień 2015 - 17:27


#1374 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 06 sierpień 2015 - 16:34

No właśnie też zacząłem się zastanawiać bo miałem nad Wkrę jechać w niedzielę ale teraz już sam nie wiem... w sumie na Wkrze też jest ładny Bolo... ajj namieszałeś mi w głowie ;)



#1375 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 06 sierpień 2015 - 18:57

Tak jak już wcześniej pisałem we wtorek i środe zaliczyłem dwa 2,5 godzinne wypady po pracy na wiślane rafy, niżówka na wiśle poodsłaniała kamienie i daje dostęp brzegowym wędkarzom do lepszych miejscówek. Zabrałem ze sobą lekki spinning, machanie ciężkim kijem w taki gorąc nie należy do przyjemnych rzeczy ;) Pierwszego dnia zamiast klenia, jazia czy bolka niespodziewanie na końcu zestawu zameldował się wąsek, było troche zabawy na 0,16mm jednak dał się wycholować do zdjęcia :)
 
normal_1.JPG
 
W ostatnich rzutach wreszcie zameldowała się ryba z kategorii pożądanych tego dnia ;)
 
normal_2~2.JPG
 
Zachęcony wtorkowymi wynikami, postanowiłem zrobić powtórkę. Tym razem wypad udał się w stu procentach, trafiłem w żerowanie kleni, napoczątek trafiłem trzy 40staki.
 
normal_3~1.JPG
 
Na koniec w najszybszym przelewie zaliczyłem przepiękne branie na 4 cm Championa od Huntera. Ryba po mega uderzeniu wyskoczyła nad wode i odjechała kilkanaście metrów z nurtem. To kleń , prawdziwy Pan Kleń, kaban ! Miarka pokazuje 54/55cm.
 
normal_5~0.JPG
 
normal_6~2.jpg
 
 
 
Wszystkie ryby wróciły do wody.
W najbliższe dni powtórka, trzymajcie kciuki :)

Użytkownik DAWIDspinn edytował ten post 06 sierpień 2015 - 19:30


#1376 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2220 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 06 sierpień 2015 - 19:43

Gratuluję rybek : )

Dziś i ja na chwilę wyskoczyłem nad Wisłę.
Na początku zepsułem 2 brania Kleni.

Potem przytrzymanie i odjazd w bok. Na początku myślałem, że duży Kleń lub Boleń.
Po chwili już byłem pewny, że to coś z wąsami. Miałem tylko nadzieję, że z tymi krótszymi.

68cm

Zaraz po brzanie zaczęła dzwonić żona i tyle z łowienia.

Pozdrawiam




 

Załączone pliki


Użytkownik korol edytował ten post 06 sierpień 2015 - 19:46


#1377 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 06 sierpień 2015 - 19:47

Gratuluje to dopiero godny przeciwnik ! :)



#1378 OFFLINE   piotrek245

piotrek245

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaZąbki
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:T.

Napisano 06 sierpień 2015 - 23:21

Bez względu na rzekę to brzany Cię lubią :P .

 

Gratulacje-piękna ryba.



#1379 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 07 sierpień 2015 - 09:25

No i dziś na rafie o świcie też nie byłem pierwszy.. może to ktoś z Was?Tak czy inaczej, żeby coś polowic musiałem wejść głębiej w rzekę. I udało się trafić klenia 45 cm (nawet wziąłem dziś aparat, ale robiąc zdjęcie z samowyzwalacza ucialem sobie głowę) a potem dwa wymiarowe sandaczyki- więc wyjazd można uznać za umiarkowanie udany ;)

Użytkownik olo86 edytował ten post 07 sierpień 2015 - 09:25


#1380 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 sierpień 2015 - 14:37

Czy ktoś wybiera się wieczorem na rafkę? Będę ok 17-17.30


Użytkownik Ziom edytował ten post 07 sierpień 2015 - 14:41





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych