Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#1421 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4846 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 sierpień 2015 - 23:07

Dzisiaj poza małym sandaczem masa zaczepów. Jeden po wymruczanym pid nosem "K..wa znowu" majestatycznie odbił w stronę od brzegu po czym hyżo podążył w stronę pobliskiego zwaliska. Próby zmiany kierunku skończyły się rozprostowaniem haka :(

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
  • wojciech1919 lubi to

#1422 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 11 sierpień 2015 - 11:00

Po lewej na wysokości rafy, przedwczoraj mały sandaczyk, wczoraj na zero. Chwilę przed zmrokiem pojawia się bolek, ale po krótkiej kolacji znika, omijając podrzucane smakołyki :)

Faktycznie ruch na rafie jak na Marszałkowskiej. W niedzielę nawet po zmroku ktoś jeszcze męczył biedne rybki ;)



#1423 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 11 sierpień 2015 - 11:26

tak to jest jak sie podaje ogółowymi informacje o miejscowkach i to jeszcze tam gdzie ryby biora, ja tez raz tu podałem a na drugi dzien z 5 osib juz sie krecilo na tym miejscu , także podziekuje wiecej nic dokładnie nie podam przynajmniej nie dla ogółu a na pw 


  • Dagon, Mariano Mariano i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#1424 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 11 sierpień 2015 - 11:30

 jak łowię okonia na kleniowego wobka to jest zły znak....) jeden jak na Wiślane standardy niezły bo taki pod 25,

Oooooooo, tego to znam :P złowiłem go w sobotę wieczorem, miał tak między 23 a 24cm dokładnie w tym samym miejscu złowiony.


  • malcz i dreadknight lubią to

#1425 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 11 sierpień 2015 - 12:08

tak to jest jak sie podaje ogółowymi informacje o miejscowkach i to jeszcze tam gdzie ryby biora, ja tez raz tu podałem a na drugi dzien z 5 osib juz sie krecilo na tym miejscu , także podziekuje wiecej nic dokładnie nie podam przynajmniej nie dla ogółu a na pw 

Doszedłem do tego samego wniosku też już nic tu nie napisze :)) Dobrze choć że to biorą małe kleniki to może tylko ich troche pomęczą a nie pozjadają ;) Na innych miejscówkach aż taka lipa że wieści o kilku klenikach przyciągnęły takie tłumy  :blink: ?


  • Dagon, Pisarz.......ewski Piotr i Spawciu lubią to

#1426 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 11 sierpień 2015 - 12:22

Myślę, że sporo ludzi znało to miejsce od dawna ale nie zaglądało tam...a teraz przy tym stanie wody miejscówka odkrywa inne możliwości. Oczywiście znajdzie się pewnie kilku forumowych obserwatorów niestety... o  kolegów z JB bym się raczej nie obawiał wiedzą jak postępować z rybkami :)


  • pawas2, Pisarz.......ewski Piotr, Spawciu i 2 innych osób lubią to

#1427 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 11 sierpień 2015 - 12:22

Na innych miejscówkach aż taka lipa że wieści o kilku klenikach przyciągnęły takie tłumy  :blink: ?

 
Z tego co słyszałem to niestety tak właśnie jest.


Myślę, że sporo ludzi znało to miejsce od dawna ale nie zaglądało tam...a teraz przy tym stanie wody miejscówka odkrywa inne możliwości. Oczywiście znajdzie się pewnie kilku forumowych obserwatorów niestety... o  kolegów z JB bym się raczej nie obawiał wiedzą jak postępować z rybkami :)


Trochę osób to miejsce zna, ale nigdy tam tłumów nie było. Szczególnie jak przy wyższym stanie brodziło się na palcach, aby dotrzeć do niektórych rafek :)
  • Pisarz.......ewski Piotr i grzesiekp. lubią to

#1428 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 11 sierpień 2015 - 12:28

O tym właśnie mówię :) Przy tym stanie można bez wysiłku dotrzeć gdzie się chce :) i przy okazji lepiej poznać to miejsce w perspektywie wyższego stanu wody w przyszłości...


Użytkownik Qcyk edytował ten post 11 sierpień 2015 - 12:29


#1429 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 sierpień 2015 - 16:17

tak to jest jak sie podaje ogółowymi informacje o miejscowkach i to jeszcze tam gdzie ryby biora, ja tez raz tu podałem a na drugi dzien z 5 osib juz sie krecilo na tym miejscu , także podziekuje wiecej nic dokładnie nie podam przynajmniej nie dla ogółu a na pw 

Do czego to doszło ,żeby normalnie nie można było , o łowieni ryb napisać :( .

Trzeba będzie szyfrować wiadomości :D . Tylko trzeba stworzyć forumową enigmę. :P


  • grzesiekp. lubi to

#1430 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 11 sierpień 2015 - 18:44

Myślę, że sporo ludzi znało to miejsce od dawna ale nie zaglądało tam...a teraz przy tym stanie wody miejscówka odkrywa inne możliwości. Oczywiście znajdzie się pewnie kilku forumowych obserwatorów niestety... o  kolegów z JB bym się raczej nie obawiał wiedzą jak postępować z rybkami :)

 

wiesz , wiadomo że jak ktoś z piszących pójdzie to jak coś złapie to fotka i do wody ale poza np 5-10osóbami które tu piszą jest jeszcze 20-30 np osób które tu zaglądają nie piszą a chodzą i ryby biorą 

 

ale każdy niech robi jak uważa i nikogo do niczego nie zmuszam , ja swoje zdanie już mam 

fotką się pochwalę jak coś sie uda wydłubać ale miejscem już nie do końca i nie dla każdego:)


Użytkownik Spawciu edytował ten post 11 sierpień 2015 - 18:45

  • psulek lubi to

#1431 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 sierpień 2015 - 19:32

O tym właśnie mówię :) Przy tym stanie można bez wysiłku dotrzeć gdzie się chce :) i przy okazji lepiej poznać to miejsce w perspektywie wyższego stanu wody w przyszłości...

Z niskiego stanu wody korzystają nie tylko wędkarze. Na rafach zaczęli działać archeolodzy . W wielu miejscach widać metalowe przedmioty wydobyte z wody. Jest też stanowisko archeologiczne . W kilku miejscach widać ślady , zostawione przez jakiś duży pojazd.



#1432 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 11 sierpień 2015 - 20:04

Z niskiego stanu wody korzystają nie tylko wędkarze. Na rafach zaczęli działać archeolodzy . W wielu miejscach widać metalowe przedmioty wydobyte z wody. Jest też stanowisko archeologiczne . W kilku miejscach widać ślady , zostawione przez jakiś duży pojazd.

Potwierdzam- jakiś tydzień temu koparka i nurek walczyli wspólnymi siłami ;)
P.s wlasnie zaczynam nocne na rafie.. faktycznie tłumy były jak wchodziłem :)

#1433 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 11 sierpień 2015 - 20:45

Ja narazie odpuszczam bo sie spale od tego slonca :)))

#1434 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 11 sierpień 2015 - 21:02

No tak,

właśnie przyłowiłem?!15mtr liny i neodymowy magnes do eksploracji...

czas archeologów  :) się zaczął...

Bolenie krótko żerują:30-40min o zmierzchu-na razie bez brania,ale zobaczymy...cdn



#1435 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 11 sierpień 2015 - 21:28

Dzisiaj wyskoczyłem na 2h pomachać :) Miałem jechać nieco dalej w górę rzeki niż wylądowałem finalnie. Przed i na samym  Świętokrzyskim  taki korek że klękajcie narody...więc zjechałem pod most...Na dodatek komputer mi zwariował na chwilę(pewnie te temperatury) i spalanie wyszło 42l/100km i już głowa niespokojna...a wiadomo jak się jedzie na ryby to głowa musi być wolna od wszystkiego bo inaczej to lepiej sobie darować... Zaczęło się wyśmienicie:

Załączony plik  broda.jpg   76,88 KB   17 Ilość pobrań

25 metrów nawiniętego wczoraj Varivasa pooooszło się ............. :/

 

Koniec końców zaliczyłem jedno odprowadzenie...fajnie to wygląda przy tym poziomie wody :) Taki goniący przynętę garb...oczywiście już byłem gotowy do zacięcia kiedy Bolo w ostatniej chwili zawrócił.

 

Połamania!


  • Mariano Mariano, malcz i sajdol1 lubią to

#1436 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 11 sierpień 2015 - 21:31

 

 

Koniec końców zaliczyłem jedno odprowadzenie...fajnie to wygląda przy tym poziomie wody :) Taki goniący przynętę garb...oczywiście już byłem gotowy do zacięcia kiedy Bolo w ostatniej chwili zawrócił.

 

Połamania!

 

na drugi raz bedzie lepiej :)

 

ja dziś po 2h dałem sobie spokoj na tym słoncu , nawet czapka nie uchroniła od bólu głowy


Użytkownik Spawciu edytował ten post 11 sierpień 2015 - 21:35


#1437 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 11 sierpień 2015 - 21:55

Chyba zacznę czytać sumowy wątek.
7 cm rapalka, rzut w poprzek nurtu, splyniecie na wyplycenie, dwa obroty i mięciutkie branie.. początek spoko- po krótkim odjezdzie udaje się rybkę zawrócić- myślę- fajny sandaczyk..
Kiedy ryba pojawia sięblisko mnie , zapalam latarkę i dostaje kociej mordy.. przede mną piękny sum (rzadko widuje, więc nie wiem czy 140 czy 180 cm- dla mnie wielki). Niestety chyba dopiero wtedy zorientował się co jest grane- po 1 odjezdzie wiedziałem, że plecionka 0,12 to nieta liga..dał mi 10 minut frajdy, a potem najzwyczajniej w świecie odjechał na 50 m i przetarl pletke o kamienie..
Na pocieszenie po uspokajajacym piwku dolawiam przyzwoitego sandacza.. a noc jeszcze młoda ;)
  • Mariano Mariano, Pisarz.......ewski Piotr, Spawciu i 5 innych osób lubią to

#1438 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 12 sierpień 2015 - 07:22

U mnie dzisiaj słabiuteńko - jeden klenik, dwa spady rybek też bez wymiarowego szału... ogólnie rzadko rano chce mi się zwlekać z wyra...wolę łowienie po południu i wieczorem, jednak w związku z tym że na nowej miejscówce było mocno zachęcająco w poniedziałkowy wieczór to wgrałem sobie do głowy film "że rano to się będzie działo, klenie, jazie bolenie...."....nie działo się nic, wziąłem dwa patyki - solidnie obłowiłem wodę, jednak aktywność ryb które chciałem łowić praktycznie zerowa....nie licząc 10cm kleników fikających kozły w powietrzu...ewentualne spławy ciut większych rybek - ale też bardzo nieregularne - poza zasięgiem rzutu...wygląda na to, że chyba trzeba będzie się zastanowić nad tym brodzeniem....

 

 

Na plus fakt, że udało się wyłowić urwanego w poniedziałek wobka "z roztocza"....radość jednak krótka, bo później trzy inne zostały w rzece....

Następny wypad jutro wieczorem...

 

Pozdrawiam,

malcz


  • Mariano Mariano, Pisarz.......ewski Piotr, Spawciu i 2 innych osób lubią to

#1439 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3203 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 12 sierpień 2015 - 08:17

Ja w tym tygodniu odpuszczam Bolki...co by mi starczyło plećki na weekend nad ukochanym Bugiem :D

 

 

PS. Pobrodzę oj pobrodzę :)


Użytkownik Qcyk edytował ten post 12 sierpień 2015 - 12:09

  • Spawciu i grzesiekp. lubią to

#1440 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2220 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 12 sierpień 2015 - 09:38

Wczoraj się na chwilę zatrzymałem nad Wisłą wracając z pracy.
Wynik to 1 kleń.


140 a 180 przy sumie to spora różnica :)
Tak czy siak, plecionka 0,12 to za mało.



 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych