Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Żur (Bory Tucholskie)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1976 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 08 marzec 2023 - 05:19

Cześć
Z tego co wyczytałem nie można pływać na spalinie, ktoś potwierdzi?


Potwierdzam
  • drChlubicz lubi to

#22 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4675 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 marzec 2023 - 08:35

Oczywiście. Strefa ciszy.  Mnie ta przygoda mapowa zabrała 6 wyjazdów na turbo elekryku... to 400ha wody do porobienia było.



#23 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 08 marzec 2023 - 09:54

Oczywiście. Strefa ciszy.  Mnie ta przygoda mapowa zabrała 6 wyjazdów na turbo elekryku... to 400ha wody do porobienia było.

Kawał porządnej roboty :clappinghands:



#24 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4675 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 marzec 2023 - 10:08

Kawał porządnej roboty :clappinghands:

Jak coś- to jest na zimorodku  za symboliczną dyszkę



#25 OFFLINE   spinn76

spinn76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaToporzysko
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:tonder

Napisano 08 marzec 2023 - 21:23

Cześć

Z tego co wyczytałem nie można pływać na spalinie, ktoś potwierdzi?

Zgadza się jest na zbiorniku strefa ciszy więc tylko elektryk wchodzi w gre. Łowie już na tym zbiorniku ponad 10lat i nie narzekam. Oczywiście ja tylko spinninguje ale jest sporo białej ryby też. Piękne leszcze , płocie. O rybę nie jest tak prosto bo to spory zbiornik więc jak sie go nie zna to trzeba trochę popływać. Z brzegu słabo chociaż że jest sporo pomostów to tylko tam z nich białoryb . Za drapieżnikiem to wiadomo i podstawa pływadełko.


  • drChlubicz lubi to

#26 OFFLINE   ninja05

ninja05

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Lokalizacjapomorskie
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Czapiewski

Napisano 29 maj 2023 - 19:11

Witam, szukam info na temat Zalewu Żur w borach tucholskich pod kątem spiningu.



#27 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4675 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 maj 2023 - 21:13

Witam, szukam info na temat Zalewu Żur w borach tucholskich pod kątem spiningu.

ty lepiej poszukaj info, czy już zaczęli wodę spuszczać zeń pod kątem remontu zapory



#28 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 30 maj 2023 - 18:17

ty lepiej poszukaj info, czy już zaczęli wodę spuszczać zeń pod kątem remontu zapory

Ty weź ludzi nie strasz :o  w połowie czerwca mam tam zaplanowany pobyt z łódką w roli głównej.

Wiesz coś więcej na ten temat?



#29 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4675 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 maj 2023 - 19:04

Mieli naprawiać kolektory jakieś na zaporze, plotki głosiły o obniżeniu poziomu o ładnych kilka metrów, mam znajomego w Wodach Polskich i mówił, że raczej tyle nie zrzucą. 


  • Kokot lubi to

#30 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 30 maj 2023 - 20:24

Jak o kilka metrów to niektóre zatoki prawie wyschną, orientujesz się ile taka operacja może potrwać?



#31 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 22 lipiec 2023 - 21:47

Podbije temat.
Tak jak było planowane, odbyłem nad Żurskim dwie tygodniowe wyprawy. Pierwszy wyjazd w połowie czerwca, pod względem wędkarskim - praktycznie bezowocny, celem było głównie rozpoznanie łowiska i miejscówek pod kątem białorybu. Bolenie "krzątały" się czasami 5 metrów od łódki, swoim nagłym atakiem wyrywając człowieka z upalnej stagnacji, w praktyce jednak były nie do złowienia (dla mnie) :(
Drugi wyjazd odbył się na początku lipca, głównym celem był Leszcz. Namierzyłem dwie obiecujące miejscówki, jedną w okolicach Grzybka i drugą w okolicach wyspy, obie powyżej 5 metrów głębokości. Nęcenie najpierw kukurydzą a potem pęczakiem nie przyniosło planowanych Leszczy, nie mniej jednak miłą niespodzianką było pojawienie się w łowisku w okolicach Grzybka okazałych Płoci.

Efektem 4 dniowego łowienia na odległościówkę było ok 10 Płoci powyżej 30 cm, kolejnych kilkanaście w przedziale 23-30 oraz kilkadziesiąt sztuk w przedziale 15-20 cm, drobiazgu nie liczę.
Z wiadomości od miejscowych wyłania się jedna konkluzja która znalazła również potwierdzenie w moich poczynaniach. Ta woda (jak chyba większość zaporówek) rządzi się swoimi prawami, praktycznie w ogóle nie obowiązują reguły, które są mniej lub bardziej oczywiste na innych jeziorach. Ryby są kapryśne i nigdy nie wiadomo kiedy i dlaczego zaczną lub przestaną współpracować, nawet kilkudniowe nęcenie nie jest żadną gwarancją wędkarskiego  sukcesu.
Dość oklepane i wyświechtane określenie "kapryśna woda" nabiera tutaj prawdziwego sensu i pokazuje niedzielnemu wędkarzowi jego miejsce w szeregu. Jednym słowem, na echosondzie ryby jest w bród, jednak w praktyce nijak nie przekłada się to na rzeczywisty wynik łowienia, i to niekoniecznie z winy wędkarza.
Rzeczą która mnie tutaj zdecydowanie urzekła jest przyroda, niemal całe jezioro otoczone jest gęstym lasem, dostęp do wody z brzegu jest bardzo utrudniony, a w wielu miejscach wręcz niemożliwy. Chyba głównie dzięki temu brzegi jeziora wyglądają bardzo dziewiczo, są dzikie, nieokiełznane i praktycznie w ogóle nie widać na nich ludzi, za to wszędzie słychać śpiew ptaków, a spokój i ciszę przerywają jedynie niespodziewane ataki Boleni.
Zatem jeżeli chcecie wypocząć „szwędając się” z lornetką po jeziorze w łódce lub kajaku, zarzucić wieczorem wędkę z piwkiem w ręku ale bez napinki na wędkarski wynik, to miejsce jest do tego stworzone, jeśli zaś szukacie wrażeń typowo wędkarskich, a ryby są priorytetem, radzę się naprawdę przyłożyć do tematu rozpoznania łowiska oraz nęcenia, konieczna też będzie spora doza anielskiej cierpliwości. ;)
Ja na pewno będę wracał nad tą malowniczą wodę  pewnie z dwa-trzy razy w roku, celem odcięcia się od świata i zasięgu w komórce. Na chwilę obecną w planach jest kilkudniowy wypad na grzyby w okolicach września.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 22 lipiec 2023 - 21:50


#32 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4675 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 lipiec 2023 - 17:52

Woda w normatywie? Bo oni chyba jeszcze nie rozstrzygnęli przetargu na remont zapory. 



#33 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 23 lipiec 2023 - 20:44

Woda w normatywie? Bo oni chyba jeszcze nie rozstrzygnęli przetargu na remont zapory. 

Tak, woda w normie. Lekkie wahania ok 30 cm co 2-3 dni, ale to podobno standard.