Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Policja wspiera spining (i muche tez)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 kwiecień 2007 - 09:36

Witam,

W obliczu takich newsow, nalezy sie spodziewac gwaltownego wzrostu wedkarzy uprawiajacych bardziej sportowe metody polowu:
:lol:

http://wiadomosci.on...61,69,item.html


Jak to mowil Stuhr w Seksmisji: ...a to sie porobilo :huh:

Guzu

#2 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2007 - 11:46

Świetne są komentarze :lol:.
A ja sam w sklepach w Wa-wie widziałem dużo takich spławików.
Policja lepiej by zrobiła pilnując rzek przed kłusolami a nie pomagała ratować jeżozwierze :D.



Teraz czujemy się bardzo bezpiecznie chodząc ulicami Bydgoszczy. Poziom bezpieczeństwa wzrósł o 70 spławikow.
:lol: :lol: :lol:



#3 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2007 - 12:30

Większość tych spławików to pewnie podróbki z plastiku... :lol:



#4 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 12 kwiecień 2007 - 14:57

kurczę też kiedyś miałem parę takich spławików, na wszelki wypadek poszukam i wyrzucę bo jeszcze mnie zamkną :lol: :lol:

#5 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 12 kwiecień 2007 - 19:46

Właśnie rozmawiałem ze sprzedawcą z jednego przyłapanego bydgoskiego sklepu wędkarskiego.
Za 40 starych kolców kupionych naście lat temu mają dość poważne problemy.Muszą odkopywać dokumenty,faktury z przed wielu lat.Jezeli nie udowodnią źródła zakupu i jeszcze kilku rzeczy ,grozi im poważna kara lub zawiasy.Dokumenty powinno sie trzymać 5 lat,a ta sprawa jest znacznie starsza.
Na pewno weekend mają z głowy.


#6 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 12 kwiecień 2007 - 21:02

A ja dołożę od siebie na polską - malkontencką nutę: by się panowie policjanci chcieli tak zająć problmem kłusownictwa... Tym jeżozwierzom ich pokazowe interwencje już na niewiele się zdadzą (co nie znaczy, że nie warto z tym zrobić porządku i uregulować tej kwestii), a tymczasem w naszych wodach kłusole sieją pustki. Ot, na takim Pomorzu na przykład...

No, ale... Przeciętny zjadacz chleba, co o wędkarstwie wie tyle, że rybak, że haczyk i flaszka, pomyśli sobie słysząc o takiej brawurowej akcji - no, w kraju robi się porządek. Yhh... :(

#7 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 12 kwiecień 2007 - 21:13

Polska to piękny, ale chory kraj. Beznadziejnie chory.

#8 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 12 kwiecień 2007 - 21:34

Proszę sobie poczytać:
http://www.wwf.pl/in...ews.php?idn=240
http://www.wwf.pl/in...ews.php?idn=155
http://www.wwf.pl/in...ews.php?idn=229
http://www.wwf.pl/in...ews.php?idn=211
http://www.wwf.pl/informacje/publikacje/cites/poza_prawem.pd f
To może ktoś zmieni zdanie.


#9 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 kwiecień 2007 - 23:19

Przekonales mnie, nie bede uzywal splawikow! :mellow:

Linki troche nie na temat, juz bys lepiej podpial strony E.Gutkiewicza czy innego wytworcy splawikow. Jako eko-alternatywa dla niemilosiernych a tradycyjnych kolcow.

Jak sie maja szmuglowane zolwie czy szkolenia policji granicznej do lapanki w Bydgoszczy...to chyba tylko Ty wiesz :huh:

Guzu



#10 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 13 kwiecień 2007 - 06:12

Jak sie maja szmuglowane zolwie czy szkolenia policji granicznej do lapanki w Bydgoszczy...to chyba tylko Ty wiesz :huh:


Nie będę tłumaczył tych zależności CITESOWYCH
bo jak widzę tutaj to nie ma sensu.
Komu zależy na ochronie egzotycznych zwierząt o tym wie lub jak będzie chciał to się dowie.


#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2007 - 08:59

To ciekawe jest...takie kolce pewnie posiada w swoich zbiorach tysiace ludzi.
To grozni przestepcy, wszystkim dac w zawiasach, a kilku wybranych zamknac z miejsca...
Polska to piekny kraj, a i ludzi duzo na poziomie... :unsure:

Gumo

#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 kwiecień 2007 - 12:14

Wiesz jest to taka tranzakcja wiązana - wchodzisz do Unii i respuktujesz przepisy w zamian marchewka. To że w Polsce większość nie chce zaakceptować faktu że z prawem sie nie dyskutuje tylko sie go przestrzega to też inna sprawa, ale to chyba jest właśnie w tym co pisałeś o poziomie. Lista gatunków chronionych jest wydaje się ogólno dostępna, nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności.
To co mnie ruszyłow tym niusie to że policja chwali sie swoim dokonaniem, no jest to wreszcie duży sukces policji, po kilku kompromitacjach można błysnąć :unsure: Niedługo 150 antyterrorystów zatrzyma przedszkolaka co przeszedł na czerwonym. nie wiem ale czy takimi pierdołami jak spławiki nie powinna się zajmowac jakaś inspekcja handlowa albo straż miejska?? Dobrze że czołgu nie użyli i helikopterów :lol: Nie łatwiej by było wysłać list i zawiadomić ich o problemie??

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 kwiecień 2007 - 12:15

A i jeszcze @cezorator - dzięki za interesujące linki

#14 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2007 - 11:01

Ciekawy temat, a tylko na tym forum sprowadzony do poziomu....
Jak widać dla wielu Akcja Ratuj Szczupaka nie jest tożsama z np. ratowaniem jeżozwierza.
Jakby te kilkunastocentymetrowe spławiki były szczupakami, to by tu większość sraczki dostała, a ilość wpisów osiągnęłaby rekord :D


#15 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 kwiecień 2007 - 20:35

http://mojradom.pl/content/view/853/

Rozumiem, że trzeba zadbać o ochronę gatunkową zwierząt zagrożonych wyginieńciem. Nie rozumię tylko metodyki funkcjonariuszy, a raczej tych, którzy nasyłają na sklepy wędkarskie tych biednych policjantów.
Ktoś, kto szuka przyczyny wyginięcia jeżozwierza w Polskich sklepach wędkarskich, do rozsądnych nie należy.
To prawda, że nieznajomość prawa szkodzi. Tylko. Państwo przyjmujące pewne konwencje i zobowiązania zobligowane jest, do poinformowania obywateli czego one dotyczą. Śmiem twierdzić, że nie robi się w tym kierunku nic. A wystarczyłby jeden tekst, w jednej tylko gazecie wędkarskiej. Nikt nie lubi narażać się, a na pewno nie właściciele sklepów wędkarskich. Nie tędy droga, a na pewno już, nie metoda.


#16 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2007 - 08:25

Nie zgadzam się z Czezem- co innego kłusownictwo a co innego głupia afera i nagonka na sklepy wędkarskie.
By pozyskac kolce z jeżozwierza nie trzeba go zakatrupić.
Poza tym to trochę zabawne i absurdalne lecz nie widzę nic komicznego w kłusownictwie i uśmiercaniu ryb niewymiarowych.


#17 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 27 kwiecień 2007 - 06:21

Mnie natomiast bardzo cieszy to, że zrobił się tak duży szum medialny w tej sprawie. Wałkowanie tego tematu uświadomiło wielu posiadaczom sklepów, że isnieje coś takiego jak CITES.
Ta policyjna akcja w efekcie miała bardziej edukacyjny charakter, niż kryminalny.



#18 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 30 kwiecień 2007 - 06:01

Gdyby ta akcja miała edukacyjny charakter to: ktoś poszedłby do tych ludzi z ulotkami o właściwej treści, zebrał informację czy taki np. kolce jeżozwierza są sprzedawane w danym sklepie i poprosił właściciela o wskazanie miejsca zakupu.
Tak jednak się nie stało, tylko od razu na hura straszenie wyrokami, a Policji pewnie wskaźnik wykryć przestępców gospodarczych znacznie wzrósł po tych akcjach. Żałosne <_<
Pracowałem kilka lat w dużym sklepie zoologiczno-wędkarskim, gdzie sprowadzaliśmy egzotyczne ptaki, gady i ryby, a także było kilka kolców jeżozwierza do sprzedania. Pewnego dnia zjawiło się dwoje ludzi i zrobili to, o czym napisałem na górze. Przynieśli foldery, specjalną nalepkę na witrynę sklepową, spytali nas o faktury zakupu, pouczyli na co zwrócić uwagę i nikt nie straszył, i nie robił z tego afery. :mellow:
W ciągu tygodnia wszystkie sklepy w mieście poprawiły co trzeba.
Więc można inaczej, trzeba tylko myśleć. B)

#19 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 30 kwiecień 2007 - 08:14

Robercie :D :D
Nie napisałem, że taki postępowanie policji to najlepsza metoda, na edukację. :D :D :D
Napewno tak jak Ty napisałeś można to było zrobić w sposób bardziej europejski. :D
Jako człowiek wesoło nastawiony do świata chciałem pokazać pozytywny aspekt takiej akcji policji, a nie dawać go jako sposób do naśladowania.
Działanie z zaskoczenia i na pokaz to teraz niestety normalka u naszych Władz. Jak pokazuje rzeczywistośc Polskie społeczeństwo najwięcej sie uczy na aferach.



#20 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 kwiecień 2007 - 08:47

A czego oczekujesz od policji i władz trzeciego świata?? :unsure:

Zlot nad Bobrem - 3 dni łowienia, licencje, rejestry itd, zero kontroli........ Jeśli to nie deprawuje to nie wiem co to robi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych