Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyprawa w lutym lub lipcu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 20:19

W lutym Afryka, z tym że mamy komplet i jeszcze ze dwóch rezerwowych B)
Za to w lecie może gdzieś razem :D


Mariusz nie wiem czy ojczulek dałby radę :lol:

#22 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6280 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 wrzesień 2012 - 22:39

W lutym Afryka, z tym że mamy komplet i jeszcze ze dwóch rezerwowych B)
Za to w lecie może gdzieś razem :D


Maryś, czyżby z Jarkiem P. ten wyjazd?

#23 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 wrzesień 2012 - 06:59

Daniel,
Ja bym jednak obstawiał środkową lub północną Skandynawię, szczególnie na początku lipca. Zdecydowanie w wersji namiotowej i mobilnej, takie wyprawy fajnie zbliżają ludzi. Nie wiem, jak ważny jest aspekt finansowy, ale z własnym sprzętem koszt 10 dni na 2 osoby będzie pewnie ze 2 razy niższy niż jednej na Corrib. Poza tym będziecie wolni i mobilni. Choć Irlandzkie pstrągi kuszą, wielkie są.

A co do mnie, jeżeli aspekt finansowy nie miałby znaczenia, to wiem gdzie bym pojechał. W północnej Kanadzie są takie jeziora wielkości kilku naszych województw razem wziętych, w których mieszka ryba, na którą mam straszną chrapkę…


#24 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2538 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 wrzesień 2012 - 07:01

Daniel,
Ja bym jednak obstawiał środkową lub północną Skandynawię, szczególnie na początku lipca. Zdecydowanie w wersji namiotowej i mobilnej, takie wyprawy fajnie zbliżają ludzi. Nie wiem, jak ważny jest aspekt finansowy, ale z własnym sprzętem koszt 10 dni na 2 osoby będzie pewnie ze 2 razy niższy niż jednej na Corrib. Poza tym będziecie wolni i mobilni. Choć Irlandzkie pstrągi kuszą, wielkie są.

A co do mnie, jeżeli aspekt finansowy nie miałby znaczenia, to wiem gdzie bym pojechał. W północnej Kanadzie są takie jeziora wielkości kilku naszych województw razem wziętych, w których mieszka ryba, na którą mam straszną chrapkę…

Krzysiek, po tą rybę masz trochę bliżej niż do Kanady bo na Ładogę

#25 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 wrzesień 2012 - 07:12

Kurczę, blisko. To bardziej na północny wschód też blisko, a chyba jeszcze ciekawsze. Powiem Ci, że naoglądałem się 40-letnich ryb po 130+ i 50lb i zgłupiałem…

http://www.flickr.com/photos/fishasart/5514923289/in/photost ream/


#26 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2538 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 wrzesień 2012 - 07:57

Po tym, jak przeczytałem kiedyś relację z Kanady w WŚ bodajże te ryby też mi się czasami śnią po nocach :D Niestety taki wyjazd póki co poza moim zasięgiem... Pozostaje nasza lokalna Hańcza i jej autochtoniczne trocie jeziorowe, mniejsze niż te kanadyjskie salmonidy ale najważniejsze że są, kiedyś nawet jedną miałem na wędce więc nadzieja jest :D

#27 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 wrzesień 2012 - 08:07

No, jakby mniejsze. Jakbyś chciał zgłębiać tajniki trollingu za salomonidami na wodach śródlądowych to wpadnij kiedyś na piwo, a może my wpadniemy?... Połoczymy siły. O flat line trollingu coś już tam wiemy, a teraz mocno wchodzimy w DR-y i dopalacze. Mam nadzieję na pierwsze próby w połowie października.

#28 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 27 wrzesień 2012 - 08:31

Panowie, największe trotki jeziorowe pływają sobie w Solinie. Słyszałem o złowieniu kilku ryb powyżej metra! Rekord Polski tez jest z tej zaporówki. Na Myczkowcach też żyją spore trocie.

Praktycznie wszystkie ryby złowione były podczas płytkiego trollingu za sandaczem, ale gdyby ktoś specjalnie się na nie nastawił byłaby jazda.

#29 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 wrzesień 2012 - 08:36

Płytkie łowienia tylko okresowo (pora dnia i roku) ma szanse powodzenia. Głebokie to celowe nastawianie się na te ryby. Pytanie tylko, jak często biorą. Jakbym miał przez tydzień katować Solinę, to już wolę oringi w SE.

#30 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 27 wrzesień 2012 - 08:40

Płytkie łowienia tylko okresowo (pora dnia i roku) ma szanse powodzenia. Głebokie to celowe nastawianie się na te ryby. Pytanie tylko, jak często biorą. Jakbym miał przez tydzień katować Solinę, to już wolę oringi w SE.


Kiedyś wrócę z Ire na stałe, to odpowiem Ci na to pytanie
Na razie muszę w końcu dorwać feroxa, ale to juz w przyszłym roku.

#31 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2538 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 wrzesień 2012 - 08:58

Panowie, największe trotki jeziorowe pływają sobie w Solinie. Słyszałem o złowieniu kilku ryb powyżej metra! Rekord Polski tez jest z tej zaporówki. Na Myczkowcach też żyją spore trocie.

Ja taką powyżej metra widziałem z Hańczy na żywo. Niestety złowioną przez rybaka.

#32 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 01 październik 2012 - 20:31

Maryś, czyżby z Jarkiem P. ten wyjazd?

Nie, to moja stara Wenezuelska ekipa i miejsce to samo co dwa lata temu.

Użytkownik Mari edytował ten post 01 październik 2012 - 20:31





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych