Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Multiplikatory Daiwa


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 10:30

Witam.
Czytaj膮c wypowiedzi na temat multiplikator贸w odnosz臋 wra偶enie, 偶e Koledzy jakby bardziej preferuj膮 multiki Shimano, a odno艣nie Daiwy to maj膮 jakby mieszane uczucia. Takie odnosz臋 wra偶enie, wybaczcie je艣li si臋 myl臋. Myl臋 si臋, czy mam racj臋?
Co jest z Daiw膮 nie tak? Co Wam nie pasuje w tych multiplikatorach? Zbyt g艂o艣na praca hamulca rzutowego? Bli偶sze osi膮gi? Zak艂adam, 偶e rozmawiamy o klasie 艣redniej i wy偶szej obu firm- Shimano i Daiwa. Jestem ciekaw Waszych opinii.
Mia艂em tylko jeden multik Daiwy- TDX 103HiLA. Jedno, co mog艂em mu zarzuci膰 to to, 偶e niezbyt dobrze siedzia艂 w r臋ku (taki kanciasty troch臋 by艂). Poza tym - zupe艂nie bez zarzutu. Dobry by艂.
Jeszcze jedno- je艣li kto艣 z Was jest u偶ytkownikiem Daiwy Steez, lub chocia偶 kr臋ci艂 nim :mellow: , to chcia艂bym prosi膰 o opinie. To bardzo intryguj膮cy ko艂owrotek. Mojego zainteresowania tym kr臋cio艂kiem nie jest w stanie ostudzi膰 nawet jego cena :mellow:
Pozdrowienia
Herman

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 11:27

Cze艣膰,
Nie wdaj膮c si臋 w szczeg贸艂y produkcje Daiwy s膮 tak samo udane jak i Shimano. Ja wol臋 shimano ale to tylko kwestia gustu. 艁owi臋 od czasu do czasu z Kuzynem, kt贸ry wyznaje tylko Daiw臋 i on z kolei powiedzia艂by pewnie, 偶e lubi Daiw臋. Najwa偶niejsze to odpowiedni dob贸r multika do kija i kija do multika i ... zestawu do po艂awianych ryb i do stosowanych przyn臋t :D - proste :D

Ja nie 艂owi艂em na Steeza ale mia艂em go przez chwil臋 w r臋kach. Mog艂em sobie nim pokr臋ci膰, poprzestawia膰 itd. Powiem tak ... 艣wietny ko艂owrotek, plasowany w okolicach Antaresa AR no i bardzo lekki :D

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 15:19

ja lowie w 98% na multiki daiwa i nie preferuje shimano, bo nie lubie 'centryfugi' :mellow:

ps. steez to kapitalny kolowrotek, jezeli mozesz go sobie kupic, to moge tylko polecic

#4 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 post贸w
  • LokalizacjaZielona G贸ra

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 19:01

Rzeczywi艣cie Daiwy to bezproblemowe ustawianie magnetyka, lekka niewielka konstrukcja, ale gorszy hamulec walki i mniej p艂ynna praca mechanizmu.

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 post贸w

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 19:02

cze艣膰
Herman tak jak juz rozmawili艣my nie raz. W polsce jest ma艂a garstka promuj膮ca casting i ta ma艂a grupka preferuje Shimano z kilku powod贸w. Jednym z nich jest ta centryfuga o ktorej wspomina Pitt, czyli hamulec od艣rodkowy 艂atwiejszy do opanowania przez statystyczn膮 wiekszo艣c u偶ytkownikow. Cho膰 jak wida膰 s膮 tacy co wol膮 magnetyki. Ja rzuca艂em kilkoma daiwami i dwie znich naprawde mi sie podoba艂y. Pierwszy z nich to Alphas 103L. 艢wietny i troche niedoceniony u nas multik, jesli tylko nie bedziesz go zmusza艂 do bardzo lekiego 艂owienia. Drugi to stosunkowo tani Daiwa Procaster 100HL Rojo do sliderow i innych ci臋zkich wabi wprost idealny!!
pozd JW :D

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 19:08

sa tez inne dobre, nie tylko steez i te dwa, o ktorych napisal jerzy, jest zillion, jest tez luna (ktora padnie ofiara mojej nastepnej ciezszej jerkowki)
o takich cackach jak millionaire cv-z czy ringa nie bede pisal, bo to kalsa sama dla siebie

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 post贸w

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 19:12

pitt miales ju偶 okazje lowic zillionem? jakie wra偶enia?
JW

#8 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Tomek

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 19:27

Tak po pierwsze Panie Jerzy to nie taka ma艂a garstka, po drugie odsrodkowy wcale nie jest 艂atwiejszy do opanowania, 艂owie jednym i drugim, a po trzecie Procaster 100HL Rojo to ta wersja do lekkich i srednich przyn臋t, a nie ciezkich. Jego brat Procaster 100HL jest do ciezszych :D



#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 post贸w

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 19:34

Tak po pierwsze Panie Jerzy to nie taka ma艂a garstka, po drugie odsrodkowy wcale nie jest 艂atwiejszy do opanowania, 艂owie jednym i drugim, a po trzecie Procaster 100HL Rojo to ta wersja do lekkich i srednich przyn臋t, a nie ciezkich. Jego brat Procaster 100HL jest do ciezszych :D



TomCast jaki odsetek aktywnych w necie wedkarzy promuje casting? Pisze promuje, a nie tylko u偶ywa zestaw贸w castingowych. Napisa艂em te偶, ze odsrodkowy jest 艂atwiejszy dla wi臋kszo艣ci u偶ytkownikow, ale s膮 tacy ktorzy maj膮 inne zdanie. Mnie lepiej si臋 rzuca z od艣rodkowego ni偶 z magnetyka. Ponadto jak procaster Rojo jest do lekkich przynet to ja jestem Roman Giertych!! :o :o Prawd膮 by by艂o stwierdzenie, ze Rojo jest lepszy do l偶ejszych przynet niz te obs艂ugiwane przez procastera 100HL. Z takim stwierdzeniem bym sie zgodzi艂.
pozd JW :D


#10 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Tomek

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 19:42

Wersja Rojo robiona by艂a pod kontem lekkich i srednich przyn臋t. Je艣li masz w膮tpliwosci, poczytaj. Ja czyta艂em o tym w jednej z ameryka艅skich czasopism. Poza tym, cz臋sc ludzi preferuje odsrodkowy bo podobno magnetyczny skraca rzuty z czym do ko艅ca sie nie zgodze :D

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 post贸w

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 19:51

Wersja Rojo robiona by艂a pod kontem lekkich i srednich przyn臋t. Je艣li masz w膮tpliwosci, poczytaj. Ja czyta艂em o tym w jednej z ameryka艅skich czasopism. Poza tym, cz臋sc ludzi preferuje odsrodkowy bo podobno magnetyczny skraca rzuty z czym do ko艅ca sie nie zgodze :D



Nie, nie mam watpliwo艣ci rzuca艂em, Rojo to ko艂owrotek o podobnych parametracch szpuli co Abu Revo S, 偶adnych lekkich przynet z niego rzucic sie nie da. No chyba, ze pod nogi :lol: za lekka przynet臋 uwarzam np. 5g salmo butchera F, ktory mimo, 偶e malu艣ki i wzglednie lekki dobrze lata z castingu. TomCast mo偶e tobie chodzi o Daiwe Presso a nie Procastera Rojo? Presso jest multikiem do lekkich wabikow.
pozd JW :D

#12 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Tomek

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 20:02

Ech, kolego drogi, nie wiem kto tu d艂u偶ej bawi sie castingiem, ale ja 艂owie juz od 15 lat ta metod膮. Wybacz ale musze Cie zmartwi膰 bo Rojo te偶 rzuca艂em i 5g przyn臋ta da sie rzucic. Faktem jest 偶e nie ma juz takiego konfortu. Poza tym lekkie przyn臋ty do multika to ok 10g. Po ni偶ej to juz zabawa w bardzo lekki casting i tu sie k艂aniaja Presso, Pixy, Scorpion 1001, Scorpion Mg.

A tak na marginesie, to zdaje sie 偶e Ty ca艂kiem niedawno zacz膮艂e艣 zabawe z castingiem i nie bardzo Ci to wychodzi.

No ale to ju偶 nie moja sprawa. Zamykam temat z mojej strony :D szkoda zachodu.

#13 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 post贸w
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 20:11

macha艂em Rojo fajny multik i np.7gr wir贸wki ju偶 lec膮 ca艂kiem ca艂kiem :D wystarczy troch臋 praktyki i da sie macha膰 :D
ja 偶uca艂臋m z kija 1oz napewno zdelikatniejszego kija da sie machn膮膰 bardziej komfortowo :D
po d艂zszych ogledzinach i 偶utach mog臋 powiedzie膰 ze jest to fajny multik zarowno do na艂uch jak i do sporuch przyn臋t takich jak sliderek 10S
pozdro hasior :D

#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 post贸w

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 20:20

Ech, kolego drogi, nie wiem kto tu d艂u偶ej bawi sie castingiem, ale ja 艂owie juz od 15 lat ta metod膮. Wybacz ale musze Cie zmartwi膰 bo Rojo te偶 rzuca艂em i 5g przyn臋ta da sie rzucic. Faktem jest 偶e nie ma juz takiego konfortu. Poza tym lekkie przyn臋ty do multika to ok 10g. Po ni偶ej to juz zabawa w bardzo lekki casting i tu sie k艂aniaja Presso, Pixy, Scorpion 1001, Scorpion Mg.

A tak na marginesie, to zdaje sie 偶e Ty ca艂kiem niedawno zacz膮艂e艣 zabawe z castingiem i nie bardzo Ci to wychodzi.

No ale to ju偶 nie moja sprawa. Zamykam temat z mojej strony :D szkoda zachodu.


No tak TomCast wogole dziwi臋 ci si臋, ze tracisz czas na dyskusje z takim jak ja. W og贸le co robisz na tym forum, skoro tu sami castingowi nowicjusze. Moze napisz jaki艣 artyku艂 pt: Jak z procastera Rojo rzuci膰 5g Napewno chetnie wszyscy przeczytamy i bedziemy podziwia膰 tw贸j pietnasto letni castingowy sta偶. Wybacz bezposrednio艣膰, ale to s膮 komletne bzdury i dezinformacja! :angry: Pi臋cio gramowa przyn臋ta to juz wyzwanie dla scorpiona 1001 a co dopiero dla procastera 100HL Rojo. Ja mam na my艣li efektywne 艂owienie, a nie katowanie si臋 nad wod膮 ryzykownymi rzutami na 7m. Niewiem w jakim ameryka艅skim magazynie napisali, ze Rojo jest do lekkich i srednich przyn臋t, ale chyba czytasz Hustlera :wacko:
JW

p.s Ja ju偶 skonczy艂em t臋 dyskusj臋 :angry:

#15 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Tomek

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 20:32

Czyta艂em ju偶 kilka Twoich wypowidzi na temat ultra lekkiego castingu i wiem za nazywasz to blazenada. To Twoj problem :D Ale szanuj innych ktorzy maja wieksza wiedze od Ciebie, bo jestes neptek w castingu skoro uwazasz ze 5g to wyzwanie dla scorpiona 1001. I wybacz ale je艣li nie masz o czym艣 poj臋cia to nie wprowadzaj innych w b艂膮d....

Przepraszam innych u偶ytkownik贸w, ale czasem mnie ponosi jak czytam wypowidzi Pana Jerzego, od samego pocz膮tku zachwyci艂 mnie swoja wiedza i by膰 mo偶e kiedys zmienie o Nim zdanie, no ale to mo偶e kiedy艣 ...



#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 20:38

Panowie Wasza dyskuja wnosi coraz mniej do tego w膮tku!

Pronuje przej艣膰 na prv lub sko艅czy膰 z tym tonem... :wacko:

#17 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 20:59

Dzi臋kuj臋 wszystkim za opinie. Czyli mo偶na uzna膰, 偶e Daiwa jak i Shimano s膮 jednakowo dobre. To mi wystarcza. Dzi臋kuj臋 i uznajmy ten w膮tek za zako艅czony.

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 15 kwiecie艅 2007 - 21:09

Panowie - pro艣ba o powstrzymanie emocji i wzajemne odpuszczenie. W kwestiach castingu, jakby nie by艂o trudnego niekiedy tematu, trzeba dochodzi膰 do wzajemnego porozumienia.

Dla mnie UL casting jest ok pod warunkiem, 偶e nie gubi si臋 w tym sensu w臋dkarstwa. Je艣li idzie w kierunku udowadniania, 偶e wszystko mo偶na, 偶e mo偶na lepiej gubi膮c przy okazji poczucie rzeczywisto艣ci, osi膮gaj膮c tzw. odlot to tego nie pochwalam. Je艣li jednak m贸wi si臋 zar贸wno o wadach jak i zaletach, szczerze i otwarcie, z poczuciem odpowiedzialno艣ci s艂owa m贸wionego i pisanego to oczywi艣cie jest sens promowania UL.

Pozdrawiam
Remek
  • Gom3z lubi to

#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 16 kwiecie艅 2007 - 08:38

tak, lowilem kilka dni zillionem, dla mnie to typowy MH, praktycznie blizniak fuego, moze minimalnie plynniej pracuje i moze jest minimalnie lepiej spasowany ... ale moze to minimalnie subiektywne odczucia

#20 OFFLINE   Wisni@

Wisni@

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 196 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk, Southampton
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Wi艣niewski

Napisano 16 kwiecie艅 2007 - 22:18

Wracaj膮c do Rojo to jako jego u偶ytkownik mog臋 powiedziec ze rzucanie 5g przynetami jest mozliwe choc ciezko to nazwac rzucaniem bo lowi sie bardzo nie komfortowo i rzuty osiagaja odleglosc 7, 8m. W tej kwestii musze przyznac racje Jerzemu. tym multikem Lowi sie komfortowo powyzej 10g




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych