Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

opłaty celne i podatki za rzeczy ze Stanów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 27 wrzesień 2012 - 15:47

Jak w temacie, potrzebne informacje na temat taxu jaki kasuje polski urząd przy zakupie sprzetu wedkarskiego i turystycznego ze USA. Nie mam na myśli omijania opłat poniewaz wiem że czasami nie da rady a szczególnie w przypadku gdy paczka idzie USPSem. chciałbym wiedziec jak mnie policzą jeżeli wartość będzie około $300.

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2012 - 17:31

Dolicz sobie do wartości zakupu wartość przesyłki (shippment) a potem od całości 27% i dodaj. Mniej wiecej tyle Cie wyniesie.

A wszystkim Wujkom Dobra Rada przypomina z góry że forum jest czytane przez bardzo szerokie grono odbiorców, w tym pracowników rozmaitych służb i instytucji, celników równiez. Tak na wszelki wypadek przypominam oczywiście

#3 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 27 wrzesień 2012 - 17:38

Dzięki Friko. Czy wysokość opłat uzalezniona jest od rodzaju rzeczy? Czy wszystko liczą jak leci 27%? pomijam samochody bo tu pewnie będzie jeszzcze inaczej ale mnie to narazie nie tyczy.

#4 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 27 wrzesień 2012 - 17:44

Tu mozesz sobie dokladnie obliczyc ile taka impreza kosztuje:

http://www.dutycalculator.com/new-import-duty-and-tax-calcul ation/

#5 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 27 wrzesień 2012 - 17:48

Oni już nie czytają, bo teraz trzepią wszystko jak leci. Jak tylko coś się nie mieści w kwocie granicznej to jest sprawdzane. @saalar, Vat i cło są naliczane wg tabeli taryf celnych, które znajdziesz na pewno na stronie lokalnego urzędu. Są tam wyszczególnione towary oraz jakie cło i jaki VAT i kiedy. :D

#6 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 27 wrzesień 2012 - 18:57

Tu mozesz sobie dokladnie obliczyc ile taka impreza kosztuje:

http://www.dutycalculator.com/new-import-duty-and-tax-calcul ation/


Wyszło mi w tym przeliczniku , że do Polski za ten sam przedmiot kosztuje 50dolców więcej niż do Holandii. :huh:

#7 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 27 wrzesień 2012 - 19:43

Wyszło mi w tym przeliczniku , że do Polski za ten sam przedmiot kosztuje 50dolców więcej niż do Holandii. :huh: [/quote]


a to pewnie sie zgadza bo u nas tanie i przyjazne panstwo....a i taki nasz celnik z trzy razy wiecej zarabia jak ten z niderlandow :lol: wiec trza kase gdzies znalesc :wacko:

#8 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 27 wrzesień 2012 - 19:58

wychodzi na to, że do $300 dołożyc trzeba 150 tak więc nie wygląda to na 27%. I jak tu nie kombinować?? przyjazne Państwo :lol:

#9 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 28 wrzesień 2012 - 22:39

A od jakiej deklarowanej wartości paczki jest dodawane cło o vat?

#10 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 wrzesień 2012 - 04:28

Od 50 USD łącznie z przesyłką.

#11 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 02 październik 2012 - 11:45

A ja tam ostatnio sprowadzałem sobie nóż Ka-Bar ze stanów za jakieś 90 UDS i nie płaciłem cła ??

Sam już nie wiem jak to jest? Przymieżam się do sprowadzenia Penna Battle 5000 bo jest kolosalna różnica w cenie.
W stanach jakieś 85 USD z przesyłką ( około 300zł ) u nas w sklepie 470 zł.

Nie ma tylko dodatkowej szpuli ale to mi zupełnie nie przeszkadza i tak bedzie tylko do jednego wykorzystywany :)

Użytkownik Pszemo edytował ten post 02 październik 2012 - 11:45


#12 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 02 październik 2012 - 13:40

A ja mam takie pytanie, przy okazji, może ktoś zna sprawę. Jest przesyłka, która przyjdzie do PL z Chin, będzie szło pocztą. Przedmiot-urządzenie bezpośrednio od producenta, wykonany na zamówienie jako próbka. Wartość jest nieznana, bo manufaktura wysyła to do zaopiniowania i potem będzie negocjacja ceny zależna od ilość sztuk. Oni to opisali, że jest to próbka prototypowa czy jakoś tak. Co się stanie jak UC przyśle zapytanie o wartość? Bo za to nawet nie było płacone.

#13 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 październik 2012 - 14:02

A ja mam takie pytanie, przy okazji, może ktoś zna sprawę. Jest przesyłka, która przyjdzie do PL z Chin, będzie szło pocztą. Przedmiot-urządzenie bezpośrednio od producenta, wykonany na zamówienie jako próbka. Wartość jest nieznana, bo manufaktura wysyła to do zaopiniowania i potem będzie negocjacja ceny zależna od ilość sztuk. Oni to opisali, że jest to próbka prototypowa czy jakoś tak. Co się stanie jak UC przyśle zapytanie o wartość? Bo za to nawet nie było płacone.

Teoretycznie każdy przedmiot ma wartość-podejście UC. Ja przy próbce przesyłałem do UC korespondencję z której wynikało iż jest to darmowa próbka, trwało0 ale przeszło.
@Pszemo ja za multi którego wartość łącznie z przesyłką wynosiła 62,50$ płaciłem VAT plus oczywiście opłaty manipulacyjne.

#14 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 03 październik 2012 - 05:30

Jak na wiosnę dopytywałem się w UC o przesyłki z USA,to powiedziano mi,że do 150 euro nie jest naliczane cło,a tylko VAT...

#15 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 03 październik 2012 - 07:17

A jak wygląda sprawa przesyłki z USA od osoby prywatnej/znajomego a nie bezpośrednio ze sklepu? Powiedzmy , że przedmiot rozpakowany i raz przymierzony/używany?

#16 OFFLINE   wieszak

wieszak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Wszołek

Napisano 03 październik 2012 - 07:46

A ja mam takie pytanie, przy okazji, może ktoś zna sprawę. Jest przesyłka, która przyjdzie do PL z Chin, będzie szło pocztą. Przedmiot-urządzenie bezpośrednio od producenta, wykonany na zamówienie jako próbka. Wartość jest nieznana, bo manufaktura wysyła to do zaopiniowania i potem będzie negocjacja ceny zależna od ilość sztuk. Oni to opisali, że jest to próbka prototypowa czy jakoś tak. Co się stanie jak UC przyśle zapytanie o wartość? Bo za to nawet nie było płacone.


Z własnego doświadczenia wiem, że sprawa jest bardzo prosta - pakujesz towar, wystawiasz fakturę z wartością minimalną (np. 1USD), dodajesz w liscie przewozowym formułkę "sample of no commercial value" i jedziesz na pocztę :) .

#17 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 październik 2012 - 12:54

A jak wygląda sprawa przesyłki z USA od osoby prywatnej/znajomego a nie bezpośrednio ze sklepu? Powiedzmy , że przedmiot rozpakowany i raz przymierzony/używany?


ja tak kilka rzeczy kupowalem (kolega w usa a sklepy do europy slac nei chcialy). glownie zwykla poczta, ale raz kurierem (za kazdym razem do irlandii).
nigdy nie placilem dodatkowych oplat. Kurierem paczka z echosonda szla 4-5 dni (w niedziele wyslana w piatek odebrana) w kpl byla faktura etc.
wartosc 100-600 $.

#18 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 03 październik 2012 - 17:53

ja tak kilka rzeczy kupowalem (kolega w usa a sklepy do europy slac nei chcialy). glownie zwykla poczta, ale raz kurierem (za kazdym razem do irlandii).
nigdy nie placilem dodatkowych oplat. Kurierem paczka z echosonda szla 4-5 dni (w niedziele wyslana w piatek odebrana) w kpl byla faktura etc.
wartosc 100-600 $.

dzięki,
ciekawe jak sprawa wyglądała by w Polsce

#19 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 03 październik 2012 - 18:01

@woblerwz, @wieszak. Dzięki Panowie, mam nadzieję, że pójdzie bezproblemowo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych