Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja informacje oglólne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 17 kwiecień 2007 - 22:48

@Cezator
Ja takze nie mialem szcześcia.Pubów raczej nie ma.Przynajmniej ja nie widziałem.Może w wiekszych miastach.
Przypomniała mi sie jedna historia.
Siedzimy na kapielisku.Rozlozone namioty.Popijamy na laweczce niskoalkoholowe piwko.Nie kąpiemy sie ,nie mamy nawet zamiaru.Na kąpielisku nikogo,tylko my, nasze namioty i rowery.Plaża ma ze 200 metrow dlugosci.
Przychodzi parka z pieskiem na laweczke oddaloną o okolo 100 metrow.Siedzą chwile i podchodzi do nas dziewczyna z pytaniem czy ich pies może się wykąpać w jeziorze. Koparki nam opadły.
Inny kraj ta Szwecja nie ma co.

#22 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 18 kwiecień 2007 - 09:27

Puby i knajpy sa w wiekszych miastach istotnie. Ustawa antyalkoholowa... :( Jesli Szwed pedzacy, mozna skosztowac samogonu z kanistra :wacko:
W Vaxjo podali mi takiego fileta z fladry, ze w zyciu lepszego nie jadlem. Ale zaplacilismy jak za zboze, bo wzielismy do obiadu flaszke wina :(
Wiec dobrze mozna zjesc, tylko trzeba w duzym skupisku i z duzym portfelem. Zreszta w Polsce jest to samo...na wsi podaja glównie Bacutil. Zeby smacznie i ciekawie zjesc, musisz jechac do duzego miasta. Z tym ze Vaxjo to taki Kalisz, a nie podejrzewam Kalisza (przy calym szacunku dla historii) o smaczna i ciekawa kuchcnie, niestety.

#23 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 18 kwiecień 2007 - 16:51

Norwegia po sąsiedzku a puby są... i to czynne do 22 :lol:
przynajmniej w Bergen i Stavanger. I piwo normalne mają....


Oj widzę, że wabisz mnie tą Norwegią :D :D :D
Chyba się skuszę na tą miłą Norweską piwną atmosferę i zaczynam zbierać kasę na wyjazd w przyszłym roku.
:D :D :D :D

#24 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 18 kwiecień 2007 - 17:39

Zapomniałem dodać ostrzeżenie o szwedzkiej drogówce.
Skubańce potrafią się położyć w krzakach obok drogi i namierzać radarem :huh: .Kilometr dalej stoja trzy radiowozy i grzecznie cię haltują.Na 90 km miałem 107km/h bo akurat wyprzedziłem :wacko: .
Za te 17 kilometrów zasuneli 1200 koron mandatu :huh: . Na nic zdały sie grzeczne negocjacje :angry: :mellow:

#25 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2007 - 21:13

No to cię pocieszę. Po 3 tygodniach w Szweclandii na granicy przy promie czekał na mnie rachuunek na 3000 SEK. Z dołączonymi fotkami. Od tamtej pory jestem grzeczny :lol:

#26 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 19 kwiecień 2007 - 09:20

Polecam detektor radaru - sprawdza sie. B) A dolar tani jest...

#27 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 19 kwiecień 2007 - 22:28

Z tymi pieskami to tez niezle jaja ,nienazwiesz jak chcesz, imie przydielone odgornie.Mandaty sa wysokie ,a sprwdziles czy posprzatali po piesku ,bo jak nie to tez mandacik.I tak do bolu .
Co do potraw POLSIEGO STOLU a SZWEDKIEGO STOLU .Co kraj to obyczaj ,kiszone do dla nich zgnile,a flaki to dla nich pelsa w dodatku slodka i podjezdza gozdikiem,kaszanka stång korv -bez porownania .Ja jakos przelknac niemoge.Piwo i knajpy w dozych miastach to niema roznicy ,tak jak u nas ,pelno i od wyboru do koloru.Taksamo z zarciem czego dosza zapragnie.Nic jednak zadarmo.
Szwedzi jacy oni sa?
To lodzie jak my ,dobrzy zli ,weseli i grozni ,wolni i szybcy.Napewno bardzo tolerancyjni pod wieloma wzgledami .
Zeby juz niezanudzac.
. http://www.husbilsresor.se/index.php?option=com_content& task=view&id=206&Itemid=56#start
http://www.tinca.se/...ar/artiklar.htm





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych