Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MŚ 2022 siatkówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 06 wrzesień 2022 - 08:43

Mam złe przeczucia, że przegramy ten turniej przez trzymanie Fornala będącego w świetnej formie na ławie. W którymś meczu jego ratująca zmiana nastąpi za późno i już nie starczy czasu na pogoń jak w poprzednich.

Fornal świetne daje zmiany, ale akurat gdy wszedł w tym sezonie w 6 to kiepsko to wychodziło. Trudna sytuacja, serce karze myśleć, że powinien być w 6 ale to nie takie proste. Na razie decyzje trenera się bronią. Zobaczymy co będzie dalej.



#62 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 06 wrzesień 2022 - 08:45

Panowie Butrym to atakujący i przy ustalaniu składu zawsze jest dwóch atakujących i czterech środkowych, raczej żaden trener nie zmienia tego schematu.

Oj duża nie prawda. Oczywiście, standard to 22442 ale to tak jakby powiedzieć, że piłce nożnej nie zmienia się schematu 2441...

Choćby Winiarski w reprezentacji NIemiec wziął jednego libero. 

Zmiany proporcji to nie taka rzadka praktyka.


  • witeg lubi to

#63 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 06 wrzesień 2022 - 10:05

Do tego Butryn mimo atutów jest słabszym zawodnikiem od Kaczmarka. Ma bardziej eksplozywną zagrywkę, ale w ataku jest słabszy, kto ogląda ligę ten to widział przez cały sezon. Grbic mógł zaryzykować i wziąć go na zagrywkę, ale myślę że mamy na tyle mocny serwis że nie ma takiej potrzeby.



#64 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 06 wrzesień 2022 - 10:10

Cóż, klub to nie reprezentacja. Butryn od 3 sezonów gra świetnie w klubie ale u Heynena nie dostał szans do gry. U Grbicia dostał i pokazywał to samo co w klubie.

Kaczmarek świetnie w klubie, ale w reprze słabo... dopiero teraz zaczął coś tam grać. 



#65 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 06 wrzesień 2022 - 13:32

Fornal świetne daje zmiany, ale akurat gdy wszedł w tym sezonie w 6 to kiepsko to wychodziło. Trudna sytuacja, serce karze myśleć, że powinien być w 6 ale to nie takie proste. Na razie decyzje trenera się bronią. Zobaczymy co będzie dalej.

Śliwka też jak wychodzi w 6 to kiepsko to wychodzi. I to nie raz na tym turnieju :)


  • Marcyś lubi to

#66 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 06 wrzesień 2022 - 14:38

Śliwka też jak wychodzi w 6 to kiepsko to wychodzi. I to nie raz na tym turnieju :)

Nie mam tutaj jak dyskutować - to prawda.... 

Choć oprócz trenera nasłuchałem się trochę różnych opinii statystyków, trenerów czy zawodników (i tak, nie tylko z "otoczenia") i choć widzą, że Fornal w formie to jednak cenią Śliwkę.

Nie wiem, nie jest to proste... oby było skuteczne :) 



#67 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 06 wrzesień 2022 - 17:56

Serbowie pokonani. Może nie sensacja, ale zapewne niespodzianka

#68 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 07 wrzesień 2022 - 19:04

Włosi wygrali z Francją 3-2...Niespodzianka?



#69 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 07 wrzesień 2022 - 19:09

Mistrzoswie Olimpijski odpadli. Z założenia niespodzianka. Sam stawiałem ich jako faworytów do złota, potem nas i usa a dalej resztę...

Jednak nie można strzelać w dwa szczyty formy w sezonie. I dlatego uważam, że finaliście VNL w postaci USA i FRA odpadną.

Jutro już w ćwierćfinale mały finał... jak w 2018 w półfinale z USA. 

Mamy dużo w naszych rękach - nie spier... tego.



#70 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 07 wrzesień 2022 - 19:24

Oj duża nie prawda. Oczywiście, standard to 22442 ale to tak jakby powiedzieć, że piłce nożnej nie zmienia się schematu 2441...

Choćby Winiarski w reprezentacji NIemiec wziął jednego libero. 

Zmiany proporcji to nie taka rzadka praktyka.

To ja nie zgodzę się z Tobą, podałeś tylko przykład z jednym libero. Dwóch libero to w sumie od nie tak długiego czasu częściej występują w składach drużyn siatkarskich, wcześniej był tylko, jeden i często przy jego kontuzji na turnieju  zastępował go inny zawodnik, najczęściej któryś przyjmujący. Nie potrafię podać przykłady gdzie nie było czterech środkowych bloku i dwóch atakujących, może taki przykład podaj gdzie było trzech atakujących a nie jeden libero.



#71 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 07 wrzesień 2022 - 20:06

My na MŚ2018 - Kurek, Konarski, Schulz oraz Kochanowski, Nowakowski, Bieniek.

I nikt się temu nie dziwił.

Na tegorocznych MŚ;

Argentyna - 1 atakujący, 1 libero 6 przyjmujących.

Brazylia - 3 atakujących 3 środkowych

Chiny - 1 atakujący 5 przyjmujących

Dalej już nie patrzyłem.

https://www.polsatsp...y-druzyn_26320/

 

Jeden libero jest normą na IO gdzie bierze się 12 zawodników. Tam gdzie bierze się 14 (czyli wszędzie indziej) zazwyczaj bierze się 2 liberow. Tak jak zazwyczaj bierze się 22442 - jednak nie zawsze j.w.



#72 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 07 wrzesień 2022 - 20:49

Zwracam honor , nie pamiętałem dokładnie składów z innych mistrzostw ( ilu na jakich pozycjach). Nasz spór może nie potrzebny, nie jesteśmy trenerem kadry. Grbić tak ustawił skład , tak się przygotowywali i tak grają. Mi bardziej nie pasowało kwestionowanie że powinien być Butrym a nie Poręba ( chyba kolega witeq ), trener decyduje a nie kibice. Co do dwóch libero , może być dwóch od 2013 roku nawet w 12 osobowym składzie. 



#73 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 07 wrzesień 2022 - 20:55

Nie mówię, że nie może być 2 libero przy 12 osobowym ale wtedy najczęściej się bierze 1.

 

Tak wybrał Grbić i na razie się to spisuje - choć sam Fornala bym widział w wyjściowym składzie.

 

Ja tych składów z 2022 też nie pamiętałem - wyszukałem w necie bo byłem pewien, że będą odchylenia.

 

Nasz skład z 2018 znam :)


Użytkownik Marcyś edytował ten post 07 wrzesień 2022 - 21:14


#74 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 07 wrzesień 2022 - 21:02

Tu się zgadzam, Fornala za Śliwkę do wyjściowego składu powinien wystawiać.



#75 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1380 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 07 wrzesień 2022 - 21:33

Fornal wydaje sie miec mocną psyche,jak Kubiak za dobrych czasow,wchodzi napieprza i sie nie patyczkuje.
Z USA chyba skonczyl wszystkie ostatnie piłki w trzech setach.
  • kostom63 lubi to

#76 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 08 wrzesień 2022 - 07:08

Zwracam honor , nie pamiętałem dokładnie składów z innych mistrzostw ( ilu na jakich pozycjach). Nasz spór może nie potrzebny, nie jesteśmy trenerem kadry. Grbić tak ustawił skład , tak się przygotowywali i tak grają. Mi bardziej nie pasowało kwestionowanie że powinien być Butrym a nie Poręba ( chyba kolega witeq ), trener decyduje a nie kibice. Co do dwóch libero , może być dwóch od 2013 roku nawet w 12 osobowym składzie. 

W nicku "g" na końcu jest. :P 

Nie kwestionuję, tylko nie rozumiem. Tak jak pisałem, Poręba nie pokazał, że w trudnej sytuacji, słabszej dyspozycji pozostałych środkowych, może dać coś ekstra drużynie, Butrym w meczach Ligi wg mnie owszem. Wprawdzie ranga zawodów inna, ale wchodząc w trudniejszych momentach dobrze zagrywał, w ataku też było przyzwoicie, w odróżnieniu do Kaczmarka, który chyba psychicznie nie dawał rady. Butrym jest słabszym zawodnikiem od Kurka w dobrej dyspozycji, ale jak Kurek ma zły dzień Butrym może okazać się lepszym wyborem. Trochę jak w parze Śliwka-Fornal, z uwzględnieniem proporcji, bo w jednej parze różnica jest wyraźna, w drugiej... mocno dyskusyjna.


  • Marcyś lubi to

#77 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 08 wrzesień 2022 - 08:54

W nicku "g" na końcu jest. :P

Nie kwestionuję, tylko nie rozumiem. Tak jak pisałem, Poręba nie pokazał, że w trudnej sytuacji, słabszej dyspozycji pozostałych środkowych, może dać coś ekstra drużynie, Butrym w meczach Ligi wg mnie owszem. Wprawdzie ranga zawodów inna, ale wchodząc w trudniejszych momentach dobrze zagrywał, w ataku też było przyzwoicie, w odróżnieniu do Kaczmarka, który chyba psychicznie nie dawał rady. Butrym jest słabszym zawodnikiem od Kurka w dobrej dyspozycji, ale jak Kurek ma zły dzień Butrym może okazać się lepszym wyborem. Trochę jak w parze Śliwka-Fornal, z uwzględnieniem proporcji, bo w jednej parze różnica jest wyraźna, w drugiej... mocno dyskusyjna.

ButryN :)



#78 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 08 wrzesień 2022 - 10:00

:doh: Mea culpa, z tym sienkiewiczowskim mi się ciągle myli, który z n, który m.


Użytkownik witeg edytował ten post 08 wrzesień 2022 - 10:03

  • Marcyś lubi to

#79 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 08 wrzesień 2022 - 10:34

Jóźwa beznogi miał by problemy z załapaniem się do kadry..



#80 OFFLINE   Thomas-xXx

Thomas-xXx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaNiderlandy
  • Imię:Tomek

Napisano 08 wrzesień 2022 - 20:19

No to gramy ćwierćfinał, Brazylia czeka szczebelek wyżej
Powodzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Thomas-xXx edytował ten post 08 wrzesień 2022 - 20:19