Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Raba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
492 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Ruki

Ruki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 kwiecień 2024 - 18:32

Dobczyce 12*C, Marszowice 14-15*C, mierzone w poniedziałek. Termika wody jak w czerwcu, a nie początkiem kwietnia.



#442 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1479 postów

Napisano 10 kwiecień 2024 - 19:32

Noto powinno juz być ok.Wiec trzeba jezdzić łowić jesli coś zostało.

#443 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 10 kwiecień 2024 - 20:22

W miejscu gdzie zawsze maciory wchodziły na tarło dokładnie w majówkę to dokładnie na tarło weszły wczoraj. Więc o miesiąc wcześniej a to zdarzyło się pierwszy raz jak się im przyglądam. A robię to z 25 lat. 


  • Robert91 i EdekDeBeściak lubią to

#444 ONLINE   radeks

radeks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Radek

Napisano 10 kwiecień 2024 - 20:43

Ważne ,że weszły :)


  • lolpol123 lubi to

#445 OFFLINE   Siłaczka

Siłaczka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Szymon

Napisano 14 kwiecień 2024 - 15:42

Byłem dziś po raz trzeci w tym sezonie na Rabie, dwa razy na nokillu muchowym, raz odcinek tarnowski. Na trzy wyjścia dwa niezacięte brania na suchą. Na odcinku tarnowskim jak zwykle ładnie i zero kontaktów. Nie widziałem też żadnych ryb poza ławica leszczy pod mostem.

#446 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1479 postów

Napisano 14 kwiecień 2024 - 16:17

Warunki wydawać by sie mogły bardzo fajne ale wieśći niestety niezbyt pocieszajace bo raba to piekna rzeka.Pytanie kiedy rybki odpala bo nawet niespecjalnie ktoś cos pisze o jakiś widzianych rybach.Ale kiedyś musza odpalić bo niesadze ze na biezaco zostaja wyzarte.

#447 ONLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 kwiecień 2024 - 17:36

Pytanie kiedy rybki odpala bo nawet niespecjalnie ktoś cos pisze o jakiś widzianych rybach.

Pytanie czy ma co odpalić a nie kiedy  :)



#448 OFFLINE   Siłaczka

Siłaczka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Szymon

Napisano 14 kwiecień 2024 - 19:13

Na odcinku tarnowskim zawsze było trudno o rybę, zaskakiwała mnie niewielka w stosunku do możliwości rzeki populacja klenia, ale na muchowym dało się połowić regularnie wpuszczanych ryb 40+, a teraz cisza. Już końcówka zeszłego sezonu była wyraźnie słabsza. Coraz częściej wolę pojechać na wody NS, połowić krócej, ale mieć kontakty.

Użytkownik Siłaczka edytował ten post 14 kwiecień 2024 - 19:14


#449 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1479 postów

Napisano 14 kwiecień 2024 - 19:25

Tak zastanawiam sie przy takiej ilosci ryb wpuszczanych bardzo mało jej zostaje bo gdzie ona jest.Wszedzie jest słabo pomimo dobrych miejscówrk ale klusole napewno niespia a i wydry i kormoran cos zezarł.Ale to nierzutije na az tak słaba ilosc ryb w rzece.Raczej robaczkarze kasuja populacje.Raba ponizej stradomki to juz woda kleniowa ale słabo z nim tez jest .

#450 OFFLINE   Siłaczka

Siłaczka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Szymon

Napisano 14 kwiecień 2024 - 19:37

Z tym argumentem o kłusownikach muszę się nie zgodzić, łowię na tym odcinku od lat i presją poniżej Stradomki jest niewielka. Tylko raz spotkałem dziadka ze spławikiem łowiącego leszcze. To co zmieniło się na pewno to duży przyrost populacji nurogęsi, a zimą stada kormoranów koczują na bystrzach (np. poniżej mostu w nieznanowicach).

Tylko czy naprawdę można o bezrybie obwiniac ptaki? Na pewno dziesiątkują czatkowickie "pstrągi", ale mam wątpliwości czy tak łatwo by im poszło z dzikimi rybami.

#451 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 14 kwiecień 2024 - 20:46

Wreszcie dwa miarowe potoki na odcinku nizinnym. Chwile byłem. Woda idealna, wieczorem rójka , ale bez oznak żerowania powierzchniowego.


Użytkownik EdekDeBeściak edytował ten post 14 kwiecień 2024 - 20:47


#452 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1479 postów

Napisano 14 kwiecień 2024 - 20:54

Niezgsniam na ptactwo i zwierzeta były od zalania dziejów.Najgorsze jest dwunożne pazerne na mieso ludzkie stworzenie z mocno zakorzenionym w głowie zezarcia co zostanie wyłowione by wczesniej niezostać zauwazonym.Martwi mnie tez fakt ze na górskim odcinku rzeka jest mocno naswietlana przez słońce i wycinane brzegi z resztek drzew dahacych jej cień i schronienie jak ponizej mostu w marszowicach na fajnej miejscówce.Dwie rybki to juz sukces.

#453 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 14 kwiecień 2024 - 21:14

Moim zdaniem presja wędkarska na odcinku poniżej no - kill jest minimalna. Rzadko kiedy można spotkać wędkarzy. Brzegi tez niespecjalnie wydeptane. 

Dziwne to, bo jeżeli od kilkudziesięciu, no może kilkunastu , lat jest zapaśc, a ciągle rzeka jest zarybiana to powinny być ryby. Co roku wpuszczane są ryby. Jeżeli dajmy na to co rok wpuszczane sa takie palczaki to po 5- latach powinny być już stada dorosłych osobników odbywających tarło na wielu odcinkach rzeki. Te ryby powinny yc potem łowione. Niestety mimo zarybień na przestrzeni lat tych dużych w dużych ilościach ryb nie widać, a to coroczne zarybianie powinno już przynieść efekty. Szczupaki wpuszczone 5-6 lat temu, to powinny być już niezłe kloce. To samo jazie, swinki. Gdzie to jest? 

 

Dzisiaj po południu w sumie zaskoczony byłem widokiem auta nad wodą. Poszedłem w górę. Schodziłem w dół , myślę, zagadam o wyniki. Kiedy podszedłem bliżej , zauważyłem tylko damskie nogi uniesione na tylnej kanapie. Nie przeszkadzałem ...


  • cys82 i jerzy6 lubią to

#454 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1479 postów

Napisano 15 kwiecień 2024 - 06:27

Cos jest niestety nie tak.Ale takie sa fakty.Miejscowi tutaj maja najwiekszy wkład w wyjałowieni rzeki.

#455 ONLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 kwiecień 2024 - 08:47

W sumie to jest mega zastanawiające że przy takiej ilości wpuszczanych tam pstrągów jest mega ciężko cos złowić, Raba to mała wąska rzeczka i powinna kipieć od oczek na powierzchni a tak nie jest  :mellow: albo te ryby padają, albo płyną w dół do Wisły albo maja tajna dziurę w zaporze i wpływają do zbiornika  :D



#456 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 15 kwiecień 2024 - 09:01

Nie jestem z "regionu" ale warto zapoznać się z poniższym tekstem. Pewnej coś w tym jest.
https://wedkarskiewa...eszcze-o-rabie/
  • Tomasz Krześniak i Siłaczka lubią to

#457 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1479 postów

Napisano 15 kwiecień 2024 - 10:13

Noi wszystko jasne okiem fachowca.Dziekuje

#458 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 15 kwiecień 2024 - 10:49

Rozmawiałem wczoraj z dwoma wędkarzami -pełno brań u nich, u mnie na zero.  Chwalili się ,ze jest masa klenia do 35 cm , trochę płoci połowili i dosłownie kilka malutki pstrążków. Po maciorach śladu nie ma -trochę mnie to martwi bo woda się ochłodziła i obawiam się ,ze z tarła nici. Bo zwykle stały w tamtym miejscu przynajmniej tydzień. 



#459 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1479 postów

Napisano 15 kwiecień 2024 - 14:54

Jak zawał tak zwał ale czasem mysle ze skora zapora niszczy rabe od dłuzszego czasu przynajmniej 20lat czy nielepiej było by pomyslec nad ratowaniem mniejszych siurków z pstragami.Które pomimo kłusownictwa maja baze pokarmowa by wykarmic kropki.Ale jak wiemy nikt z kontrolujacych raczej niemiał by ochoty latem przejsć na kontrol po mniejszej rzece pstragowej w totalnej dzungli.

#460 ONLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 kwiecień 2024 - 16:27

Zastanawia mnie że Raba powyżej zapory ma osiągać 25 stopni i pstrągi nie mają tam racji bytu, a w takich siurkach nizinnych często płynących gdzieś łąkami pstrągi są i mają się dobrze gdzie woda osiąga powyżej 20 stopni...