Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Dorabianie" zlamanego elementu wedki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 wrzesień 2022 - 19:54

Jakiem macie doswiadczenia z dorabianiem zlamanego elementu wedki?

Kilka razy czytalem, ze ktos chcac pojsc ta droga. Gdy pytal to najczesciej bylo to komentowane "zadzwon/napisz do Krzyska Zielinskiego i zapytaj, moze ci dorobi".

Potem jakos nigdy nie natknalem sie na wpis, ze sie udalo, albo ze Krzysiek odmowil albo ....???

Dlatego bardzo jestem ciekaw jaki byl wynik takowego przedsiewziecia  ;)

Nie pytam teoretycznie, po prostu w niedziele lowiac z moim serdecznym przyjacielem zdarzyl sie wypadek. Gdy wracalismy po ciemku po opasce kolega wywinal orla, przewrocil sie na wedke a poniewaz swoje wazy i na dodatek nie odkrecil hamulca kolowrotka to szczytowka ma obecnie cztery czesci...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 06 wrzesień 2022 - 19:55

  • Friko lubi to

#2 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 06 wrzesień 2022 - 20:22

Arek wiem o jednym dorabianym elemencie, operacja udana.
  • Rheinangler lubi to

#3 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 wrzesień 2022 - 20:25

U Krzyska byla dorabiana?



#4 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 06 wrzesień 2022 - 20:38

Tak



#5 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 07 wrzesień 2022 - 10:31

Mam bardzo pozytywne doświadczenia ze współpracy z Krzysztofem Zielińskim.

Łowiłem Restaffine Xstream HAS 92H: 2,79m, 10-40g, 8-20lb.

W trakcie łowienia - energiczny rzut wahadłówką Rublex Orlac 28g, pękł dolnik tuż pod szczytówką.

Nie było szans na zamówienie dolnego elementu u producenta, więc Krzysztof wykonał blank dolnika i uzbroił, jedno i drugie wykonał perfekcyjnie.


  • Tomek TJ lubi to

#6 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 07 wrzesień 2022 - 13:25

Krzychu dorabiał kumplowi górny element do jakiegoś Croixa ( nie pamiętam dokładnie modelu).

Nie było różnicy, igiełka.



#7 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 wrzesień 2022 - 16:42

Bardzo dziekuje wszystkim za pozytywny Fitbeck.

Jutro polamaniec wyrusza na rekonwalestencje. O rezultatach poinformuje w tym watku  ;)


  • chlodnica lubi to

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2022 - 16:52

co udało się połamać i co bedzie dorabiane jeśli można zapytać ?



#9 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 wrzesień 2022 - 17:13

Phenixa FX 966 udalo sie polamac, mimo ze nie byl w tytanach  :lol: i nie mial przykreconej Stelli :lol:

Co najbardziej zaskoczylo mnie gdy zbieralem najpierw kolege a potem wedke to to, ze polamana szczytowka nigdzie nie walnela po kamieniach!!! Kolega lecac na pysk probowal podeprzec sie dolnikiem i zaklinowal go miedzy kamieniami opaski :D Zagadka rozwiala sie jak zlapalem za kolowrotek, ktory mial hamulec zakrecony " po sandaczowemu"... Po napieciu linki w polamancu stalo sie dla mnie jasne, ze w trakcie lotu pewniei o korbe zahaczyl albo mocno za linke pociagnal i na szczytowke zadziala nagle duza sila w przeciwnym kierunku no i stalo sie....

Uwazam, ze koledze nalezy powiedziec/podzielic sie doswiadczeniem zamiast po wszystkim udawac wujka DobraRada, ale w tym przypadku az cisnie mi sie na usta to co zawsze powtarzalem, zeby jeszcze przed wyjsciem z wody zaczepic agrafke o trzymacz  i poluzowac calkiem hamulec...


  • Friko lubi to

#10 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 13 wrzesień 2022 - 07:58

Jakiem macie doswiadczenia z dorabianiem zlamanego elementu wedki?

Kilka razy czytalem, ze ktos chcac pojsc ta droga. Gdy pytal to najczesciej bylo to komentowane "zadzwon/napisz do Krzyska Zielinskiego i zapytaj, moze ci dorobi".

Potem jakos nigdy nie natknalem sie na wpis, ze sie udalo, albo ze Krzysiek odmowil albo ....???

Dlatego bardzo jestem ciekaw jaki byl wynik takowego przedsiewziecia  ;)

Nie pytam teoretycznie, po prostu w niedziele lowiac z moim serdecznym przyjacielem zdarzyl sie wypadek. Gdy wracalismy po ciemku po opasce kolega wywinal orla, przewrocil sie na wedke a poniewaz swoje wazy i na dodatek nie odkrecil hamulca kolowrotka to szczytowka ma obecnie cztery czesci...

Jakiś czas temu niestety sfaulowałem przy podbieraniu przyłowionego wąsa na mojego phenixa SP722 L i połamałem część szczytową. Również miałem problem co można z tym zrobić. Zdarzenie miało miejsce po zmroku i dopiero w domu dodatkowo wyszło, ze kawałka blanku nie ma. Szukałem info na forum jb. czy ktoś podjąłby się naprawy. Jeden z kolegów chciał spróbować, ale jak dowiedział się, że brakuje sporego kawałka blanku, stwierdził, że to mocno komplikuje sprawę i polecił mi kontakt z K. Zielińskim. Przedzwoniłem, przedstawiłem jak sprawa wygląda i po dogadaniu się wysłałem wędkę. Szczytówka została dorobiona do dolnika i kij nie stracił na swojej czułości. Jestem zadowolony. Jedyna różnica jest taka, że dorobiona część szczytowa ma inny odcień niż dolnik, ale mi to w ogóle nie przeszkadza. Jeśli Twojemu koledze zależy bardzo na tym kiju, to polecam


  • Rheinangler lubi to

#11 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 styczeń 2023 - 21:38

Wedka mojego kumpla dotarla, i juz lowi :) ale jest inna niz oryginal. Jej innosc polega na tym ze jest lepsza od oryginalu!

Poza tym jest idealnie spasowana zarowno pod wzgledem ugiecia jak i odcieniu blanku.  Szczytowka od Krzyska jest o 5,5g lzejsza  :) a przy tym nie ustepuje starej zarowno sprezystoscia jak i gruboscia scianek. Nic tylko szczytowki lamac  :lol:


  • Bury knives, bogunow i S.N. lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych