Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wskaźnik poziomu naładowania akumulatora przy Rhino BLX 70


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 14 luty 2023 - 21:13

a dziś po doświadczeniach na co byś się zdecydował HASWING Protruar 65lbs czy RHINO BLX 70 lbs

Spędziłem długie godziny wertując fora wędkarskie/motorowodne i oglądając filmy na YT od użytkowników tych dwóch modeli, czytając komentarze. Żaden z nich nie był idealny, w każdym widziałem plusy i minusy. Wybrałem to co mi subiektywnie bardziej się podobało. W zasadzie brałem jeszcze pod uwagę Haibo M150, bo Zebco pewnie od nich zamawia swojego BLXa, ale że marka Zebco-Rhino bardziej widoczna na rynkach zachodnich to stanęło na tym silniku. Po obecnych doświadczeniach chciałbym kiedyś przetestować jakąś mocniejszą 12V Minnkotę (z płynną regulacją w manetce) - wydaje mi się, że te silniki są cichsze od wcześniej wymienionych.



#22 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2023 - 09:22

Minn Koty chyba nie ma mocniejszej niż 55LBS na 12v. Rhino pływa bezawaryjnie na strefach ciszy już chyba trzeci sezon. 



#23 OFFLINE   eljotnes

eljotnes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 marzec 2023 - 13:30

a czy bardzo przeszkadza brak składanego rumpla zwłaszcza przy transporcie w samochodzie /pewnie da się przyzwyczaić/ i podczas pływania, przy obecnym Osapianie max  płynąc wolno przy trzcinkach rumpel w górę i nie trzeba się co chwilę schylać żeby sterować silnikiem



#24 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 06 marzec 2023 - 22:45

a czy bardzo przeszkadza brak składanego rumpla zwłaszcza przy transporcie w samochodzie /pewnie da się przyzwyczaić/ i podczas pływania, przy obecnym Osapianie max  płynąc wolno przy trzcinkach rumpel w górę i nie trzeba się co chwilę schylać żeby sterować silnikiem

Bez wątpienia, silnik z wysuwanym rumplem i regulacją/możliwością składania w płaszczyźnie pionowej jest wygodniejszy w obsłudze od takiego, gdzie nie da się podnieść lub opuścić manetki. Mam 185 cm i jak stoję wyprostowany i jednocześnie manewruję pontonem trzymając rumpel swojego Rhino BLX to odczuwam pewien dyskomfort. Tak samo jak płynę i siedzę na ławce - wygodniej byłoby mieć dłoń na manetce nieco niżej. To nie jest jakoś bardzo męczące, ale tutaj plus dla Osapianów/Protruarów. Co do transportu w samochodzie - to poza jakimiś miejskimi autami typu Yaris i mniejsze, nie powinno być problemu z ulokowaniem takiego Blx 70, płasko na podłodze. W większości sedanów, czy tym bardziej kombi, taki Rhino powinien ulokować się na płasko w bagażniku. Zresztą zawsze można złożyć tylną kanapę/dzielone siedzenie, lub nawet włożyć silnik na stojąco za fotel z pierwszego rzędu.


  • eljotnes lubi to

#25 OFFLINE   eljotnes

eljotnes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 marzec 2023 - 14:24

Rhino BLX70 ma przewagę mocy /700W/ nad  Protruar 1.0 65lbs /600W/, ale jest cięższy 12kg do 6 kg , a teraz pojawił się  Haswing Protruar 2.0S 85lbs /720W i 8 kg/ jest nad czym pomyśleć 

 

#26 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 07 marzec 2023 - 17:56

Szkoda że tej przewagi mocy nie widać na wodzie i ekranie echosondy. Ale fakt, różnica wagi spora . W końcu to nosorożec :)

#27 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4670 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 marzec 2023 - 18:28

Szkoda że tej przewagi mocy nie widać na wodzie i ekranie echosondy. Ale fakt, różnica wagi spora . W końcu to nosorożec :)

Możesz rozwinąć sprawę echosondy? Chodzi o zakłócenia?



#28 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 07 marzec 2023 - 18:36

Chodziło mi o prędkość płynięcia o ile tu można coś porównywać :)

#29 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2023 - 10:20

Prędkość płynięcia zależy od tego czym płyniemy i jak rozmieścimy graty i ustawimy silnik.

Moc zobaczysz wtedy jak warunki się na tyle pogorszą że słabszy będzie stał w miejscu i mielił, a mocniejszy jeszcze popłynie :)



#30 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 08 marzec 2023 - 18:24

Dzięki , nie wiedziałem.
Nie chce mi się nawet pisać że łódka ta sama i nawet jezioro to samo. A czy plecak z termosem miałem na rufie czy dziobie i jaki był kierunek wiatru niestety nie pamiętam.

Użytkownik mepps edytował ten post 08 marzec 2023 - 18:24


#31 OFFLINE   eljotnes

eljotnes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 marzec 2023 - 19:31

Czy gniazdo do ładowania telefonu w Rhino ro normalne USB 2.0 i da sie ładować przejsciówką USB 2.0>USB-C



#32 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 30 marzec 2023 - 20:14

Powinno ładować bez problemu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych